Skocz do zawartości

Gdzie trzymacie narzędzia?


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pudełka podłużne plus jedno kwadratowe plus osobne walizki na wkrętarkę. Generalnie mało to funkcjonalne. Garaż będę miał dość mały nie będzie miejsca na blat roboczy. Szukam inspiracji. Może bardziej funkcjonale będą takie kwadratowe walizki jedna na drugiej?

IMG_5767.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wujek napisał(a):

Mam dwa pudełka podłużne plus jedno kwadratowe plus osobne walizki na wkrętarkę. Generalnie mało to funkcjonalne. Garaż będę miał dość mały nie będzie miejsca na blat roboczy. Szukam inspiracji. Może bardziej funkcjonale będą takie kwadratowe walizki jedna na drugiej?

IMG_5767.jpeg

Ma być mobilne czy chodzi o miejsce w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Igorek napisał(a):

Ma być mobilne czy chodzi o miejsce w garażu?

Mobilne wole wziąć to ze soba i robić. Czesto musze zabierać graty do innego mieszkania żeby cos naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał(a):

Mobilne wole wziąć to ze soba i robić. Czesto musze zabierać graty do innego mieszkania żeby cos naprawić.

Kupiłem deWalt TSTAK, jak na zdjęciu. Bardzo solidne, polecam :ok:

507JY_P.webp.319a92e804194fbacaf4235606d44232.webp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał(a):

To bym musiał za każdym razem latać po śrubkę czy cos do garażu. 

To postaw w salonie ;]

W tym trzymasz skrzynki z narzędziami i inne przydasię.

Ja ma już 4 szafy w garażu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wujek napisał(a):

Generalnie mało to funkcjonalne. Garaż będę miał dość mały nie będzie miejsca na blat roboczy.

Powiesić na ścianie, a nawet mały kawełek blatu się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek, u mnie tak samo, malutki garaż, brak blatu, brak miejsca, aczkolwiek nie jedno sprzęgło już wymieniłem przed domem bez kanału, tak po prostu na koziołkach...w skrócie bardzo technicznym nic nie zawadzi.

 

System skrzyneczkowy jak na razie jest najlepszy dla mnie. "Grube" narzędzia rzadko używane na półkach w garażu, np 2m rura czy 1 metrowy klucz dynamometryczny.

Rzeczy "codziennego" użytku oraz takie "na patencie" własnej produkcji w skrzyneczce takiej wielkości mniej więcej jak Twoja na foto + walizka Honitona. Ta walizka + skrzyneczka to moje "ubezpieczenie" które jeździ ze mną wszędzie w dalsze trasy. Wszystko tak skrupulatnie dobrane by wystarczyło do nawet zaawansowanych prac przy domu a zwłaszcza w trasie, co się już mi sprawdziło. Kolejna większa skrzynka to narzędzia bardziej specjalistyczne typu blokady rozrządu i tego typu rzeczy, więc ją wyciągam tylko wtedy jak na prawdę mocno technicznie silnik rozgrzebię.

 

W/w tyczy się tylko tematu napraw samochodu.

Teraz tak, gdzie widzę przestrzeń u Ciebie do poprawy:

Skrzyneczki masz na swój sposób poukładane tematycznie, ale to moim zdaniem za mało.

U mnie jest więcej mniejszych skrzyneczek na półkach, wszystkie podpisane markerem, np: "remont domu" "elektryka" "woda" "gaz" itp itd.

Jeśli potrzebuję ołuwek do "elektryka" oraz "remont domu" to mam 2szt.

Widzę u Ciebie na foto koło roweru, więc i skrzyneczka "rower" by się przydała, jak jakiś klucz 10tka, to nie brać z samochodowej tylko mieć w skrzyneczce rower dodatkowy. Niby zbieractwo, ale to mój porządek, a już nieraz zawieruszyłem słynną 10tkę, aha, chwileczkę, mam jeszcze tam i tam.

 

Jeśli preferowałbyś tego typu system skrzyneczkowy, to nie polecam zakupu od razu 10ciu skrzyczeczek tylko w miarę tworzenia, stopniowo, na początku kartoniki by wiedzieć czy system zdaje egzamin u Ciebie.

To co masz na foto rozdzieliłbym mnie więcej na 4 skrzyneczki.

Porządek w narzędziach to kwestia względna każdego z osobna. Jeśli wiem dokładnie co gdzie jest tzn że mam idealny porządek i ignoruję żony słowa "ja bym się tu nie odnalazła". Jeśli natomiast potrzebuję X rzeczy i nie bardzo wiem gdzie to mam włożone to coś bardzo nie halo w moim systemie porządku byłoby.

 

Grubo zastanów się nad tymi wielkimi skrzyniami na kółkach - czy warto? Ja to już mam za sobą. Nie ma opcji żebym to to ponownie targał gdzieś ze sobą gdzie mi połowa rzeczy potrzebna. Wspominasz że robota na innym mieszkaniu może być? No to łapiesz za tematyczne skrzyneczki i w teren. Może zrobisz 2-3 kursy z garażu do samochodu ale takie chodzenie to samo zdrowie a przy wielkiej skrzyni ciężkiej to no niestety kręgosłup jeden. Nie młodniejemy a na starość lepiej mieć wyuczony porządek.

 

Absolutnie nie twierdzę że mój system najlepszy, nic z tych rzeczy. Opisuję tylko jak ja żyję i funkcjonuję, może się przyda, może nie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 20:36, wujek napisał(a):

Mam dwa pudełka podłużne plus jedno kwadratowe plus osobne walizki na wkrętarkę. Generalnie mało to funkcjonalne. Garaż będę miał dość mały nie będzie miejsca na blat roboczy. Szukam inspiracji. Może bardziej funkcjonale będą takie kwadratowe walizki jedna na drugiej?

IMG_5767.jpeg

 

Ja w podobnej sytuacji zamówiłem trzy torby na allegro na żywca obczaiłem, która mi najbardziej leży i został jakiś tam Stanley [nie powiem chwilowo bo w aucie jest]

 

U mnie celem było, żeby torba miała minimum dwie oddzielne komory i jak najbardziej rozwieralne "klapy" .

Waży to tonę, ale jak gdzieś idę to mam niemal wszystko ze sobą, czy prąd u mamy podziałać, czy dziurkę nawiercić...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.