Napisano 3 godziny temu3 godziny Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża. Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.
Napisano 3 godziny temu3 godziny 2 minuty temu, robert2609 napisał:Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części?Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża.Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też...Mile widziane odpowiedzi.Raczej standard, ze kazda naprawe gwarancyjna musi zatwierdzic producent/importer, niezaleznie od marki.Natomiast czekanie tydzien na odpowiedz to raczej normalnie nie jest, chyba ze czekaja na czesci...
Napisano 2 godziny temu2 godziny 29 minut temu, Rober napisał:Z info od doradcy brak odpowiedzi...Jeśli jest na gwarancji to wymagaj auta zastępczego.W wielu markach zastępczak przysługuje dopiero jak auto przyjedzie na lawecie, ale tutaj raczej bym wymuszał producenta/dealera pokrycia kosztów.Zapewne wtedy odpowiedź szybko przyjdzie
Napisano 2 godziny temu2 godziny Autor Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia ,nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebić
Napisano 1 godzinę temu1 godzina Zależności od typu usterki. Jeśli jest błąd który w instrukcji jest opisany jako „element do wymiany” to się go wymienia uprzednio dokumentując usterkę i zapisując historię błędów- żeby móc to potem udokumentować i rozliczyć. Ale czasem jest tak że w instrukcja jasno nie mówi co wymienić i wtedy często też piszemy do importera żeby zapytać czy mamy wymienić i mieć podkładkę że oni się na to zgodzili. Nikt nie chce ryzykować wymiana jeśli nie ma na to jasnej instrukcji bo potem wniosek jest sprawdzany i może się okazać że nie uznają go, koszty wtedy nie pokrywa klient, nie gwarant, tylko my- dealerAuta nie dają. Odpowiedź na mejla jest w ciągu paru godzin. Ale często to nie jest decyzja tylko wstęp do dyskusji...Odpowiedź od znajomego... Edytowane 1 godzinę temu1 godzina przez zzzz
Napisano 1 godzinę temu1 godzina Godzinę temu, Rober napisał:Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia ,nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebićJak masz czym jeździć to łatwiej, gorzej jak nie masz. Sam nie wiem czy jest się czym podeprzeć prawnie w tym wypadku, nie musiałem się dowiadywać na szczęście. Skoro nie chcą Ci wydać samochodu to logiczne, że powinni jakoś rozwiązać ten problem, to nie Ty im trzymasz auto tylko oni Tobie
Napisano 55 minut temu55 min 14 minut temu, komor napisał:Jak masz czym jeździć to łatwiej, gorzej jak nie masz.Sam nie wiem czy jest się czym podeprzeć prawnie w tym wypadku, nie musiałem się dowiadywać na szczęście. Skoro nie chcą Ci wydać samochodu to logiczne, że powinni jakoś rozwiązać ten problem, to nie Ty im trzymasz auto tylko oni Tobie Wystarczy przeczytac warunki gwarancji i bedzie wiadomo co przysluguje ;)Jesli dostaniesz auto zastepcze, to raczej w ramach Assistance, a nie gwarancji.Dlatego lepiej wezwac lawete niz pojechac na kolach do ASO
Napisano 34 minuty temu34 min 20 minut temu, Maciej__ napisał:Wystarczy przeczytac warunki gwarancji i bedzie wiadomo co przysluguje ;)Jesli dostaniesz auto zastepcze, to raczej w ramach Assistance, a nie gwarancji.Dlatego lepiej wezwac lawete niz pojechac na kolach do ASO W ramach gwarancji też może być assistance i przysługiwać auto na kilka dni.Ale to już zależy, tak jak piszesz, od konkretnych warunków.
Napisano 12 minut temu12 min Autor Z nimi to jak walka z wiatrakami, ale temat ruszył bo dziś telefonicznie poprosiłem o rozmowę z kierownikiem oczywiście wywiad co i jak, że zaraz spróbujemy kontaktować się z producentem i po godzinie telefon zwrotny, że producent wyraził zgodę na wymianę zbiorniczka. Ale co z tego jak zbiorniczka nie ma na magazynie zmówili będzie jutro a auto w piątek o 12 ma być podstawione do wymiany... mam nadzieję, że oddadzą ,,,dlatego też grzecznie poprosiłem doradcę żeby to sprawnie poszło Co do usterki to zgłaszał co jakiś czas niski poziom płynu chłodzącego gdzie płyn był na max. Po diagnostyce błędów nie było dlatego musiałem chwycić moment gdy pokazał na wyświetlaczu błąd + stan płynu i im to wysłać.... Takie to perypetie potem znowu auto do diagnozy błędów brak i zatrzymali w serwisie do wyjaśnienia z producentem jak mają dalej działać.
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.