Skocz do zawartości

Jaka jest marża dealerów


franki

Rekomendowane odpowiedzi

> jaką średnio moga miec dealerze marzy na nowych autkach??

5 sekund z Googlem smile.gif

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/?id=25667

Quote:

A naprawdę, to marża dealerów wynosi obecnie, po odliczeniu kosztów promocji nie więcej niż 3-4 proc. w większości marek. Taka wartość jest dobra, jeśli sprzedaje się 50 czy 100 samochodów miesięcznie, ale nie jak obecnie 20 czy 30. A może tylko 5.


http://www.motofakty.pl/artykul/wisi_siekiera.html

Quote:

Niskie są w Polsce marże dla dilerów za sprzedaż samochodów. Fiat płaci swoim dilerom ok. 4,5 proc. wartości samochodu, inne firmy średnio 5 - 6 proc., Alfa Romeo 6 proc., Honda także te same wielkości tyle, że stosowane są tu przeróżne przeliczenia i diler nigdy nie wie, czy za sprzedanie samochodu dostanie 5 czy 6 procent.


Pozdrawiam,

Grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potem odbijają sobie na serwisie

a póxniej sie ludzie dziwią ze salony upadają. Serwis drogi jak cholera a obsługa poniżej przeciętnej w wiekszości przypadków. No rozumie że razem z cenami szłaby profesjonalna obsługa i naprawa auta, a tak to sick.gifsick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką średnio moga miec dealerze marzy na nowych autkach??

Marże są niewielkie. W pewnej marce F... w zależności od ceny auta - małe 4-5%, średnie i duże 3-4%.

Biorąc pod uwage fakt, że dodatkowe wyposażenie oferowane klientowi jest sponsorowane z tej kasy, wszelkie przewozy nowych samochodów itp. to pozostaje dla dealera naprawdę niewiele.

Z kredytów również nie ma kokosów. Prowizja dla dealera od kredytu na 20.000 zł to 500 zł z tego zazwyczaj 10% dla sprzedawcy. Nie ma zabardzo o co sie bić. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz często sprzedaje się poniżej ceny zakupu,a salony odbijają

> sobie na nagrodach za ykonanie planów,itd.!

> Jak jest marża to znikoma!

Kilka tygodni temu zamawialem samochod i sie dziwilem, ze tak ciezko jest cos wytargowac... skonczylo sie na 5% i "ekstrasie" o wartosci 300 zl w miescie 100 km od miejsca zamieszkania - w Wawie praktycznie rabatow nie chcieli dawac, a im dalej, tym lepiej. W swietle tej prowizji, o ktorej piszecie, wydaje mi sie, ze calkiem niezle mi sie udalo, mimo ze po transakcji wydawalo mi sie, ze "co to jest 5%".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupując w maju b.r. nowego Fiata Stilo rocznik 2005,

> dostałem upust 26 % z salonu...

Odpowiedz sfrustrowanego prawie-wlasciciela nowego samochodu kupionego z marnym rabatem 5,5%:

Ale to tylko Fiat! grinser006.gif

Ale to tylko poprzedni rocznik! zakrecony.gif

A tak powaznie, to gratuluje dobrej ceny cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty kupiłeś tylko Skodę. Przestań rzucać stereotypami.

Oj przeciez zartowalem grinser006.gif Sam mialem kiedys Fiata i rozwazalem teraz Grande Punto. Ale zwyciezyl... bagaznik i korzystniejsza cena/wyposazenie w wybranej przeze mnie wersji.

> Ale on już sobie jeździ nową furą, a Ty dopiero jesteś na etapie

> marzeń.

A teraz to w zasadzie autobusu, bo od pojutrza nie mam juz Lanosa, a Fabia dopiero ok. 10.08 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj przeciez zartowalem Sam mialem kiedys Fiata i rozwazalem teraz

> Grande Punto. Ale zwyciezyl... bagaznik i korzystniejsza

> cena/wyposazenie w wybranej przeze mnie wersji.

> A teraz to w zasadzie autobusu, bo od pojutrza nie mam juz Lanosa, a

> Fabia dopiero ok. 10.08

a pochwal sie jaka wersja tej fabiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrz podpis:

> "Fabia 1.9 TDI Mint już od sierpnia :-) "

slinka.gif

mam zamiar kupic 1.9 TDi ale w Elegance i kombi. niestety musze jeszcze poczekac minimum rok czasu frown.gif

Tak wiec zycze duzej przyjemnosci z posiadania tego autka.

BTW czym rozni sie Mint od Eleganca bo nie chce mi sie szukac w necie?

Wiem ze mint to jakis w miare bogaty "limited" ale nie znam szczeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką średnio moga miec dealerze marzy na nowych autkach??

nieduza, rzedu 1,5 - 2 tys przy aucie o wart ok. 50 tys.

Oczywiscie mowimy o teoretycznej marzy czyli roznicy miedzy cena zakupu a oficjalna cena po uwzglednieniu oficjalnej promocji

co ciekawe na wyposazeniu dodatkowym acz tym fabrycznym marze takze sa znikome

czesto ta marza jest oddawana klientowi w formie wyposazenia dodatkowego poza fabrycznego chociaz widze, ze sa coraz bardziej sklonni do dawania upustow gotowkowych.

To wyposazenie dodatkowe typu alarm opony to bylo jeszcze dosyc oplacalne bo wiadomo jakie sa ceny rynkowe a jakie ceny w salonach na takie rzeczy no i dodatkowo jeszcze sie robi obrot na akcesoriach.

A upust gotowkowy powoduje, ze sprzedaje sie samochod z zerowym zyskiem a nawet po cenie zakupu

A na czym sie zarabia? Glownie na serwisie, ale jesli chodzi o sprzedaz to tak jak ktos napisal sa bonusy za wykonanie planu.

Niestety salon jest deficytowy tak czy siak bez serwisu nie wyzyje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.