Skocz do zawartości

Opony matador


MrG_m1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam matadory, nie pamiętam dokładnie jaki model. Generalnie nie jest to jakieś wymyślne cudo, jak dla mnie do spokojnej jazdy wystarczające. Na deszczu nie miałem z nimi szczególnych problemów, jeśli chodzi o hałas to też jest w miarę przyzwoicie.

Podobno standardowo Matadory na Skody zakładają więc totalny badziew to chyba nie jest ale nie spodziewaj się po nich cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> slyszal ktos kiedys o takich oponach? mozna cos dobrego o nich

> powiedziec czy to jakis dobry shit? matador bieznik mp42?

> pzdr

odradzam matadory - na suchym da się jeszcze jakoś jeździć, jeśli nie jedzie się zbyt szybko, ale na mokrym to po prostu tragedia crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> slyszal ktos kiedys o takich oponach? mozna cos dobrego o nich

> powiedziec czy to jakis dobry shit? matador bieznik mp42?

> pzdr

Slowacka firma oponiarska ,tansza wersja Baruma.

Ogolnie to niezle mialem takie na nowej salonowej Feli wlasnie mp42 i byly ok .po 5 latach zmienilem bo sie zuzyly na kolejne matadory .W skodzie sprawowaly sie bez zarzutu 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Slowacka firma oponiarska ,tansza wersja Baruma.

> Ogolnie to niezle mialem takie na nowej salonowej Feli wlasnie mp42

> i byly ok .po 5 latach zmienilem bo sie zuzyly na kolejne

> matadory .W skodzie sprawowaly sie bez zarzutu

czyli jednak da sie coś dobrego o nich powiedziec ok.gif

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche mecze o jakichs chinskich oponach, ale ...

Sumitomo HTRZ 2

sumitomo_htrz2.jpg

"Sumitomo - marka należąca do Sumitomo Rubber Industries, jednego z największych producentów opon na świecie, właściciela marki DUNLOP w Azji (w 1998 roku Sumitomo sprzedało prawa do używania marki Dunlop w Europie i Ameryce Goodyearowi - do tamtego momemtu było globalnym właścicielem marki Dunlop).

W branży oponiarskiej Sumitomo cieszy się zasłużoną, wysoką reputacją. Dzięki innowacyjnej i precyzyjnej technologii, produkcja opon przez Sumitomo urasta do rangi kunsztu, a końcowy produkt jest wyjątkowy i zdecydowanie wart uwagi.

Sumitomo HTRZ 2 jest oponą Ultra High Performance zaprojektowaną, by połączyć efektowny wygląd, osiągi i wygodę w jedno. Takie połączenie sprawia, że HTRZ 2 jest oponą odpowiednią do wielu typów samochodów sportowych, gdyż zapewnia wyjątkowy wygląd z 17, 18 calowymi i większymi felgami.

Zewnętrzny bieżnik HTRZ 2 zawiera łukowe bloki bieżnikowe, by zwiększyć kierowalność i poprawić trakcję. Bloki te różnią się rozmiarami i kształtem by zminimalizować poziom hałasu i są rozdzielone wielokierunkowymi kanalikami wodnymi (Multi Direction Water Channels), co polepsza bezpieczeństwo i ułatwia prowadzenie auta na mokrej nawierzchni.

Wewnątrz opony HTRZ 2 znajdują się dwa stalowe wzmocnienia, opasane spiralną nylonową taśmą, wpływające na zwiększenie wytrzymałości opony, poprawienie sterowalności auta i uniknięcie nieprzewidzianych zachowań pojazdu w czasie jazdy w zakrętach.

Niższa część ścianki bocznej zawiera pojedyncze włókna paciorkowate (Single Strand Beads) dla zapewnienia lepszego dopasowania felgi oraz osłony obrzeża felgi (Wheel Flange Guards) by ochronić krawędzie felg przed uszkodzeniami.

Oponę Sumitomo HTRZ 2 wykonano w czarnej stylistyce, i jest ona dostępna dla profili 50-, 45-, 40-, 35-, i rozmiarów felg od 16 do 20 cali przy indeksie prędkości ZR

Opony z grupy Sumitomo High Technology zostały zaprojektowane do aut sportowych i eleganckich limuzyn - w nich najczęściej znajdują swe zastosowanie. Zaawansowane technologicznie właściwości tych opon, takie jak mieszanka węglowa ultra micro carbon tread, czy system pięciostopniowej kontroli hałasu, zwiększają komfort jazdy, przebieg i zdecydowanie podnoszą kierowalność pojazdu.

Bardzo popularne wśród fanów tuningu, opony Sumitomo High Technology, w znakomity sposób poprawiają osiągi praktycznie każdego modelu sedana i coupe.

Sumitomo oferuje pełen wachlarz opon do pojazdów osobowych, 4x4, SUV i typu light truck, zapewniając komfort w każdym pojeździe i przy różnych stylach jazdy"

slyszał ktoś cos o tym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> slyszal ktos kiedys o takich oponach? mozna cos dobrego o nich

> powiedziec czy to jakis dobry shit? matador bieznik mp42?

> pzdr

Słowacka firma

należy do koncernu Continental

Opony z napisem Matador są produkowane w różnych państwach ( czytaj Made in ...)

Zaprzyjażniony wulkanizator mówi że najlepsze Matadory są z napisem Made in Germany.

Ja miałem na Pandzie przy zakupie Continentale z napisem Made in Czech Rep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam matadory, nie pamiętam dokładnie jaki model. Generalnie nie

> jest to jakieś wymyślne cudo, jak dla mnie do spokojnej jazdy

> wystarczające. Na deszczu nie miałem z nimi szczególnych

> problemów, jeśli chodzi o hałas to też jest w miarę przyzwoicie.

> Podobno standardowo Matadory na Skody zakładają więc totalny badziew

> to chyba nie jest ale nie spodziewaj się po nich cudów.

standardowo to Barum zakladaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standardowo to Barum zakladaja

U ojca w Octavi I są właśnie fabrycznie Matadory. Nie ma co polecać, bo już powiedział, że ostatni sezon jeżdzi na nich mimo niezużytego bieżnika. Pełno jakichś babli na bokach i coraz któraś tłucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> slyszal ktos kiedys o takich oponach? mozna cos dobrego o nich

> powiedziec czy to jakis dobry shit? matador bieznik mp42?

> pzdr

ostanio ojcu kupiłem matadory mp41 do mondeo, i powiem tylko tyle że w tej cenie to naprawdę dobra i nowoczesna opona , jest cicha, a samochód prowadzi sie normalnie bez niespodzianek

oponka wygląda tak

MP41.jpg

i nie słuchaj tego bełkotu że powyżej dębicy czy poniżej pirelli bo tak samo jak dębicy udało się zrobić dobrą na polskie warunki oponę zimową tak samo matador robi dobre opony nie oszczędzając na materiale (jak niektóre firmy z chin)

matadora chwalą sobie również w rajdach czy wyścigach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.