Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

wymiana silniczka regulacji świateł

Featured Replies

Napisano

Dziś przyszła do mnie przesyłka z silniczkiem do świateł od Octavii za 25 zł zeby.GIF do Stilo na allegro sa po 35 lub 45 zł. Po kilku godzinach zacząłem go wymieniać rotfl.gif czas pracy 30 minut.

silniczek jest przymocowany na 2 śruby do których nie jest łatwo się dostać.

po podłączeniu nowego silniczka był problem bo nie chciał chodzić frown.gif

sprawdziliśmy napięcie w przewodzie przedmuchałem i po podłaczeniu zaczał dziasłac wink.gif stary po ponownym podłaczeniu juz nie działał frown.gif

nowy silniczek

img0209im9.th.jpg

img0210ux6.jpg

img0211qp5.jpg

przed otwarciem klapki

img0212ox0.jpg

po otwarciu

img0213bl7.jpg

trzeba odkręcić 2 śruby gwiadkowe które są w tych miejscach

img0213axf4.jpg

wyjęcie silniczka z jkego miejsca

img0214no1.jpg

zainstalowałem nowy silniczek wink.gif

img0215mx6.jpg

i koniec trzeba docisnąć już skręcony silniczek wink.gif i koniec pracy rotfl.gif

img0216nc0.jpg

Praca skonczona i silnicze zasuwa góra dół wink.gif

silniczek został kupiony naallegro

u sprzedawcy sooya22 allegro

  • 11 miesięcy później...
Napisano

^^^ Jak rozumiem, silniczek od skody jest taki sam jak od fiata?? I bez problemu pasuje?? Oraz czy silniczek lewy jest taki sam jak prawy? Bo mi przyszło wymienić lewy (od strony kierowcy).

Napisano

> ^^^ Jak rozumiem, silniczek od skody jest taki sam jak od fiata?? I

> bez problemu pasuje?? Oraz czy silniczek lewy jest taki sam jak

> prawy? Bo mi przyszło wymienić lewy (od strony kierowcy).

Lewy i prawy jest taki sam, a od Skody jak najbardziej pasuje smile.gif

Napisano

Kurcze, zeby jeszcze ktos dał instrukcje jak sie dobrac do niego od strony kierowcy (akumulator). Bo dzis reke sobie obilem tylko, dotknalem go palcami po zdjeciu klapki, ale juz odkrecic nie dalem rady frown.gif(( Za ciasno.

Napisano

Instrukcja.

Potrzebne będą tzw.torx'y ,srubokręt krzyżakowy, kluczyk 10 i 8 najlepiej nasadowy. Najpierw skręcić koła na max w lewo,odkręcić srubkę nadkola którą zasłaniało koło, potem koła na max w prawo,odkręcamy chyba 3 srubki które trzymają nadkole w okolicach zderzaka, nadkole sie poluźni i przez to masz dostęp do mocowania zderzak-błotnik (od wewnątrz od dołu sie odkręca) Odkręcach te śrubki (chyba 2). Zdarzak sie lekko poluźnił, odkręcamy nastęnie sruby torx zderzaka w komorze silnika (te chyba 4 ma samej górze). Mamy cały lewy róg zdarzaka luźny. Odchylamy go DO DOŁU i mamy cały reflektor na wierzchu. Odkręcamy te parę śrubek 10teczką i taką stopkę pod reflektorem (srubki 8mki) .Odłączamy wtyk elektryczny z tyłu lampy (przesuwamy szary pierścień na gnieździe w bok). Pozodtaje wyciągnąć delikatnie reflektor (jest ciasno ale napewno wyjdzie) .Teraz tylko 2 śrubki na których trzyma sie silniczek, wyczepiamy kuleczkę silniczka , i wszystkei czynności w kolejności odwrotnej. Czas pracy około pół godziny. W Zabrzu (śląsk) służę pomocą.

  • 7 miesięcy później...
Napisano

> Lewy i prawy jest taki sam, a od Skody jak najbardziej pasuje

a jaki powinien mieć symbol ktoś wie bo jamam do wymiany dwa a słyszałem że ten sam

SILNICZEK PASUJE DO NASTĘPUJĄCYCH SAMOCHODÓW:

- Ford Mondeo 2001-2006

- VW Sharan

- Ford Galaxy

- Seat Alahambra

- Opel Corsa C soczewka i zwykła

- VW Golf V

- VW Caddy

- VW Touran

- Audi TT

- Audi Q7

- Mazda 323C

- Fiat Stilo

- Alfa Romeo 147

- Fiat Ducato-2001-2005

- Peugeot Boxer

- Ford Fiesta 1999-2002

Napisano

Oryginalny silniczek FIAT

>PP-GF30<

A jak pisze ze pasuje do wielu modelów to pasuje

- Ford Mondeo 2001-2006

- VW Sharan

- Ford Galaxy

- Seat Alahambra

- Opel Corsa C soczewka i zwykła

- VW Golf V

- VW Caddy

- VW Touran

- Audi TT

- Audi Q7

- Mazda 323C

- Fiat Stilo

- Alfa Romeo 147

- Fiat Ducato-2001-2005

- Peugeot Boxer

- Ford Fiesta 1999-2002

Ja płaciłem w ASO coś ponad 160 zł 2 lata temu angryfire.gif

Napisano

> Ja płaciłem w ASO coś ponad 160 zł 2 lata temu

a ja na alledrogo 15 PLN za silniczek od Tuarega yay.gifyay.gif

Napisano

> a ja na alledrogo 15 PLN za silniczek od Tuarega

dzisiaj nabyłem dwa (55 pln z przesyłką priorytet) i od sprzedawcy dowiedziałem się że z tymi ktore NIBY pasują od innych marek to jest loteria bo pono bywali sytuacje , że wszystko pasowało ale silniczek zamiast podnosić to jeden podnosił a rugi opuszczał . Nie wiem na ile w tym prawdy ale miał takie i takie chciałem zamiennik ale poradził mi oryginała (tańszego o 10 zł) którego nie miał wystawione . Ciekawe czy będa sprawne (używki)

  • 3 tygodnie później...
Napisano

okazało się że aby je wymienić trzeba wyjmować zderzak z nadkolami i osłoną pod silnikiem, bo inaczej się nie da a na to nie mam ani czasu ani pieniędzy. mam gdzieś te silniczki p-le nie wymieniam - jak ktoś chce kupić to mogę odsprzedać.

Co za auto - zeby duperele wymienić trza pół auta wyjąć !!!

Napisano

> okazało się że aby je wymienić trzeba wyjmować zderzak z nadkolami i

> osłoną pod silnikiem, bo inaczej się nie da a na to nie mam ani

> czasu ani pieniędzy. mam gdzieś te silniczki p-le nie wymieniam

> - jak ktoś chce kupić to mogę odsprzedać.

> Co za auto - zeby duperele wymienić trza pół auta wyjąć !!!

Wpadnij do mnie, to wymienię zdejmując jedynie nadkole... grinser006.gif

Napisano

> okazało się że aby je wymienić trzeba wyjmować zderzak z nadkolami i

> osłoną pod silnikiem, bo inaczej się nie da a na to nie mam ani

> czasu ani pieniędzy. mam gdzieś te silniczki p-le nie wymieniam

> - jak ktoś chce kupić to mogę odsprzedać.

> Co za auto - zeby duperele wymienić trza pół auta wyjąć !!!

post-88514-14352492986653_thumb.jpg

Napisano

> Wpadnij do mnie, to wymienię zdejmując jedynie nadkole...

jasne - czekaj tylko złapie samolot zlosnik.gif

mam do wymiany dwa i zdjęcie nadkola kompletnie nic tu nie pomoże, bo pomiędzy nim a lampą wkrochmalone są różne rzeczy a żeby wyjąc lampę trzeba wyjąc zderzak , a żeby wyjąć zderzak trzeba najpierw zdjąć osłonę itd... itd...

Napisano

Oryginalny silniczek FIAT

>PP-GF30< To nie jest oznaczenie modelu silniczka tylko materiał z którego jest zrobiona obudowa silniczka czyli polipropylen z dodatkiem 30%włókna szklanego smirk.gif

Napisano

> Co za auto - zeby duperele wymienić trza pół auta wyjąć !!!

Masz rację porąbane auto. biglaugh.gif

Jak miałem WARSZAWĘ to do jej naprawy wystarczyło mieć młotek, przecinak i korbę do odpalenia.

Napisano

> okazało się że aby je wymienić trzeba wyjmować zderzak z nadkolami i

> osłoną pod silnikiem, bo inaczej się nie da a na to nie mam ani

> czasu ani pieniędzy. mam gdzieś te silniczki p-le nie wymieniam

> - jak ktoś chce kupić to mogę odsprzedać.

> Co za auto - zeby duperele wymienić trza pół auta wyjąć !!!

Wyluzuj, to wbrew pozorom nie tak skomplilowana wymiana, wszystko się da zrobić w około godzine półtorej i to bez specjalnych udogodnień, tylko najazd lub kanał żeby odkręcić 8 śrub osłony silnika i dwie trzymające zderzak (z nimi może byc najwięcej kłopotu bo lubią się zapiekać), potem 2x po 3 wkręty na nadkolu i najtrudniejsze odkręcenie mocowania zderzaka do błotnika (2 wkręty na stronę) i zostają tylko śruby mocujące zderzak od góry i masz dostęp do reflektorów możesz też wyczyścić intercooler jak masz klekota.

Też zabierałem się do tego jak do jeża (zajęło mi to półtora roku )ale jak napisałem max półtorej godziny i po sprawie.

Napisano

czyli musze wyjąć lampe - ale jak wyjmę zderzak to lampa nie wyjedzie do przodu bo wydaje mi się , że będzie przeszkadzał błotnik - czyż nie ???

Napisano

> czyli musze wyjąć lampe - ale jak wyjmę zderzak to lampa nie wyjedzie

> do przodu bo wydaje mi się , że będzie przeszkadzał błotnik -

> czyż nie ???

Zderzak w niczym nie przeszkadza. Trochę ciepłej pogody, piwko i max 1.5 godziny na oba do wymiany. grinser006.gif

Napisano

> czyli musze wyjąć lampe - ale jak wyjmę zderzak to lampa nie wyjedzie

> do przodu bo wydaje mi się , że będzie przeszkadzał błotnik -

> czyż nie ???

Reflektor dokręcony jest na 2 lub 3 śruby (nie pamietam dokładnie raczej 2) i osadzony jest w błotniku na bolec, jak odkręcisz te dwie śruby to wysuwasz go lekko do środka i wychodzi z zamocowania, montaż odwrotnie.

  • 1 miesiąc później...
Napisano

mam kilka pytan odnosnie silniczka...

1/ jak wyciaga sie silniczek ? po odkreceniu 2 srub ktore go trzymaja rusza sie okolo 1.5cm ale dalej czuje opor i caly klosz mi chodzi w lampie. Na "hama" wyciagany ?

2/ jak silniczek jest spiety elektrycznie ? rownolegle do zarowki mijania ? Czemu jak wyjme bezpiecznik F13 to lampa ( mijania ) nie swieci ?

3/ kiedy mam wlaczone swiatla mijania silniczek caly czas pracuje natomiast nie ma to wplywu na zmiane wysokosci swiecenia. Po prostu brzeczy lampa .

4/ Czy jak jeden jest martwy to drugi pracuje ? Sytuacja wyglada nastepujaco ze jeden silniczek zupelnie nie reaguje na klikanie z panelu wewnatrz auta i nic nie slychac ( nie mierzony elektrycznie ) , natomiast drugi tak jak wspomnialem brzeczy nonstop .

5/ Jak sie odpina "elektrycznie" silniczek.. jest jakas wpinka ?

6/ poza konkursem... rozumiem ze mozna to porobic w sposob tradycyjny czyli od "gory" bez rozbierania kol/nadkoli ?

Napisano

jak odkręcisz śrubki możesz "rwać na siłe" ale polecam przesunięcie całości w górę lub dół (nie pamietam)wysuwa się wtedy z mocowania bolec realizujący przesuwanie.montaż odwrotnie.

Napisano

Witam

Wlasnie niedawno wyjmowalem caly reflektor bo mi sie ruszal

Okazalo sie ze jedno mocowanie bylo pekniete wiec skleilem ala poksylina i jest OK zlosnik2.gif

Przy okazji sprawdzilem dlaczego nie dziala regulacja i okazalo sie ze silniczek w srodku jest wypalony yikes.gif

Bede wymianial jak tylko kupie nowy a starego to tylko przykrecilem bez podlaczania

Polecam dostep przez odkrecony zderzak!

Nie trzeba sciagac calego zderzaka tylko odkrecamy z tej strony ktora nas interesuje i od gory torxy, bez odkrecania od dolu!

Maly opis!

Wystarczy skrecic kolami do oporu zeby miec dostep do 2 srubek nadkola, pod odgietym nadkolem mamy 2 sruby (M10) z boku zderzaka i 2 srubki (krzyzak i torx) od dolu skrecajace zderzak z blotnikiem, nastepnie odkrecamy 4 torxy od gory zdezaka te pod maska i juz jestesmy w doma yay.gif

Dalej musimy odgiac zderzak i pod reflektorem odkrecic taka plastikowa podporke (2 sruby M8), nastepnie 3 sruby M10 mocujace reflektor, odpinamy kostke zasilajaca i juz wszystko mamy w rekach brawo.gif

Pozdrawiom zeby.GIF

  • 9 miesięcy później...
Napisano

Witam!

I mnie trafilo, nie dziala silniczek od strony kierowcy.

Mialem okazje wymianiac zarowke przeciwmglowych od strony kierowcy, i wiem jak sie juz do niego dostac.

Niestety probowalem "wjechac" torksem w otwory, gdzie powinnny byc sruby, niestety zaden nie pasowal:(

Co do dojscia, musialem wyjac aku, odkrecic kosz, przesunac nieco do silnika (jakies 5-10 cm pojdzie, i do dziela.

Niestety nie chcialem klasc sie pod auto i zdejmowac nadkola, wiec postanowilem od gory.

No i teraz jak sie do tego zabrac.

Czytam manual, ale utknalem przy tych nieszczesnych srubach.

Apropo, czy taki silniczek jest ok?

Silniczek z allegro

Pozdrawiam

Napisano

silniczek z aledrogo ok.gif

srubki silniczka bez filozofii , u mnie na tradycyjnym krzyzaku byly

Napisano

Witam!

> silniczek z aledrogo

> srubki silniczka bez filozofii , u mnie na tradycyjnym krzyzaku byly

Czy sa takie same po obu stronach?

Czy sa lewe i prawe?

Pozdrawiam

Napisano

nie spotkalem sie z rozroznieniem na L/P ale widzialem kilka odmian "rozwiaza technicznych" wewnatrz ... ale sam sposob dzialania jest bez zmian i jak zamkne obudowe to nie jestem w stanie stwierdzic ktory co ma w srodku.

Napisano

to cos dla mnie ! ten wariant z wyjęciem kosza aku to dobra pomysła jest - nie wiedziałem , że ten kosz mozna wyjąć :0

Daj znać jak poszło ...

Napisano

> Niestety probowalem "wjechac" torksem w otwory, gdzie powinnny byc

> sruby, niestety zaden nie pasowal:(

Z tego co pamiętam u mnie nie było torxów a zwykły wkręt z łbem krzyżowym.

Co do kosza - nie wiem jak jest z miejscem w JTD ale w kosiarce akumulator nie wypełnia całej przestrzeni kosza więc żeby nie wymontowywać go przy każdej wymianie wyciąłem od czoła kawałek ścianki w sam raz na włożenie i manewrowanie łapskiem biglaugh.gif

Napisano

Przy wymianie żarówki po stronie kierowcy, kosz na akumulator wygiąłem do środka (kosz jest zrobiony z dość elastycznego tworzywa) i zablokowałem jakimś dużym kluczem grinser006.gif w ten sposób miejsca miałem aż za dużo.

Napisano

Witam!

Kosz do sia odkrecic, ale nie wyciagnac calkowicie:)

Po wyjeciu aku, na dole kosza po srodku jest bekla, na ktorej lezy kosz.

Po obu stronach belki sa sroby 13, na gorze za bezpiecznikami tez 13 przyklrecona do komory.

Po usunieciu srob, mozna smialo kosz przesunac, co umozliwia dostep do lampy.

Teraz jeszcze jedno pytanie.

Czy da sie samenu wymienic chlodnice od klimy?

Mam nowa, chcialbym sam wymienic, nie ufam warsztatowi co bedzie rozbieral auto:)

Sam wymienie, oczywiscie nie nabije jej, zrobie gdzies indziej.

Czy polaczenia rurek sa jakos uszczelniane?

Specjane uszczelki czy tylko te co sa w komplecie (metalowe)

Pozdrawiam

Napisano

Witam

U mnie jest taki objaw:

1) włączam światła pozycyjne - jest OK

2) migam światłami drogowymi - jest OK

3) włączam światła mijania - i zaczyna pracować silniczek regulacji swiateł od strony kierowcy (chodzi non stop przy włączonych światłach mijania)

4) jeżeli z panelu reguluję ustawienie świteł, to normalnie włącza się też silniczek prawego reflektora, ale ustawia w zadanej pozycji i się wyłącza (prawidłowo), a lewy dalej chodzi na okrągło

Tutaj pytanie, czy walnięty jest ten silniczek (korektor swiateł) czy może jakiś przekaźnik?

Oczywiście jak wyjmę bezpiecznik F13 to silniczek nie działa ale i nie świeci się światło mijania

Czy da się odłączyć wtyczkę do tego silnika bez zdejmowania zderzaka?

Napisano

> Tutaj pytanie, czy walnięty jest ten silniczek (korektor swiateł) czy

> może jakiś przekaźnik?

Silniczek

> Czy da się odłączyć wtyczkę do tego silnika bez zdejmowania zderzaka?

Oczywiście.

Napisano

Ok, wiem że temat był wałkowany, ale nie wszystko jest dla mnie jasne.

Rozumiem, że ściągam tą klapkę zabezpieczającą. Czy muszę odkręcić silniczek i go wyjąć, żeby wyjąć wtyczkę, czy da się wyjąć wtyczkę bez odkręcania silniczka?

Wrócę też do tematu samego reflektora. Czy można reflektor wyjąć, bez odkręcania zderzaka (nie bijcie, proszę o cierpliwość). Moim głównym autem jest polonez, a wiadomo, tam się używa innych narzędzi wink.gif

Napisano

> silniczek i go wyjąć, żeby wyjąć wtyczkę, czy da się wyjąć

> wtyczkę bez odkręcania silniczka?

Obejrzyj to, jest na początku wątku:http://www.kustosz.net/Stilo/SILNICZEK_REGULACJI_SWIATEL-manual.pdf na pewno wiele Ci wyjaśni. Lampy nie wymontujesz jak nie odkręcisz zderzaka. Nie musisz demontować go całkowicie, ale musisz go mocno poluzować i wyjąc kilka śrub od strony wyjmowanego reflektora, aż będziesz miał dostęp do dwóch dolnych nakrętek mocowania reflektora.

Napisano

> Obejrzyj

dzięki bardzo

jakoś nie uśmiecha mi się oddawanie auta do serwisu z takimi drobiazgami. To co mnie przeraża to ten dostęp do reflektora, obojętnie, czy chodzi tu o wymianę silniczka czy żarówki. Po stronie kierowcy to masakra. Trzeba rękę złamać w trzech miejscach, wtedy można operować wink.gif No nic, jutro biorę się za robotę, bo póki co to jeżdżę z wyłączonym bezpiecznikiem F13, bo wkurzał mnie ten dźwięk kręcącego się korektora wink.gif

pozdrawiam

Napisano

> Silniczek

Silniczek pracuje cały czas dlatego, że pewien element wypadł ze swego gniazda ( było to już opisywane).

Jak wymontujesz silniczek i otworzysz tylną pokrywkę, zobaczysz na wewnętrznej stronie obudowy węglową listwę, a w niej suwak który jest wyłącznikiem krańcowym i i steruje poprzez kompa położeniem "tłoczka". Właśnie ta listwa wypadła z gniazda. Ustaw ją na miejsce i zatrzaśnij. Montuj (najlepiej przez nadkole) i śmigaj.Pozdrawiam

Napisano

Ja to wszystko wiem i znam. Mi jak wysiadł korektor przez nieszczelność reflektora to jeszcze miałem gwarancję i była wymiana całości.

Napisano

> Silniczek pracuje cały czas dlatego, że pewien element wypadł ze

> swego gniazda <............................>

Dzięki Wam bardzo

wymontowałem dzisiaj ten korektor, rozbiorę go sobie jutro na spokojnie .

Tnij kolego cytaty ! nono.gif

Napisano

zwroc uwage na wypiety "uchwyt" z potencjonometra. W srodkowym polozeniu na potencjonometrze masz "zero" . Zonk polega na tym...

ze musisz miec drugi - sprawny silniczek w rece wrrr.gif

1/ ustaw sprawna lampe na pozycje ZERO

2/ zdemontuj sprawny silniczek

3/ ustaw zwalony silniczek identycznie jak sprawny.

4/ zamontuj oba wink.gif

Napisano

no i zdemontowałem ten korektor. Niestety potencjometr był w porządku. za to cała płytka jest zaśniedziała. usyfiona strasznie. Zobaczę czy da się coś z tym zrobić no i może w tym tygodniu to postaram się poskładać do kupy.

Nie lepiej było zrobić regulację świateł w dwóch połózeniach na zwykła linkę? wink.gif

Napisano

> Nie lepiej było zrobić regulację świateł w dwóch połózeniach na zwykła linkę?

Wiesz, zwykłe linki teraz są niemodne. wink.gif Elepstryka panie, to je to. zlosnik.gif

Kiedyś wszystko było na linki i działało - ssanie, regulacja świateł, regulacja temperatury (żaluzje na chłodnicy). Tylko, że działało mało efektywnie i było trudne do regulacji. Jeśli zastosujesz hydraulikę lub krokowe silniczki elektryczne, to raz wyregulowane będą praktycznie niezmiennie działać do końca świata. wink.gif A takie linki to się wyciągały, naprężały, zaginały, itp. crazy.gif

Napisano

u mnie wygladalo podobnie--padniety byl wlasnie potencjometr

Napisano

Serwis Fiata zaśpiewał mi 210zł za nowy korektor, namierzyłem sklep gdzie oferują 108zł. Albo kupię na allegro, albo zobaczę czy działa po tym co zrobiłem (czyszczenie płytki, wymieniłem kondensator, podgrzałem luty). Jeśli będzie klops, to zamontuję bez podłączania przewodu, byleby tylko lustro reflektora nie latało. Zbędny luksus hmm.gif

Napisano

przecie ty masz dobry silniczek w korektorze... dyć brzeczal jak pisales wczesniej. Poskladaj poprawnie uprzednio sprawdzajac czy dziala potencjometr .

edit

piszesz ze potencjometr jest sprawny, czyli tylko wystarczy poskladac smile.gif ...byle DOBRZE zeby.GIF20.GIF

Napisano

> przecie ty masz dobry silniczek w korektorze...

> piszesz ze potencjometr jest sprawny, czyli tylko wystarczy poskladac

> ...byle DOBRZE

A czy jak silnik cały czas pracował to nie wytarły(uszkodziły) się ząbki na przekładni?

Napisano

Nie no, nie jest to normalne, że silniczek cały czas kręcił, jak tylko włączyło się światła mijania.

czy potencjometr jest dobry?... poprostu jest, plastikowy bolec był normalnie na nim osadzony. Koła nie są wytarte.

Miałem za to zaśniedziałącałąpłytkę. Podejrzewam zwarcie. Wyczyściłem ją, zmieniłem kondensator. Możliwe że padł układa scalony a wtedy klops.

Poskładam w sobotę to dam Wam znać smile.gif (albo i nie jeśli coś spierniczę wink.gif )

Napisano

no to podepnij se toto pod byle jakie 12v w domu na biurku chocby z PC-ta z zasilacza wink.gif i potestuj czy potencjometr przelacza prawo/lewo obroty ( zero jest na srodku - bardzo czule, maly skok )

  • 1 miesiąc później...
Napisano

Po dłuższej przerwie odpowiadam.

Zdjąłem zderzak, odkręciłem reflektor. Poskładałem korektor po uprzednim podgrzaniu lutów, wymianie kondensatora i oczyszczeniu płytki. Zamontowałem korektor (pozycja ) czyli pośrodku), złożyłem zderzak. Włączyłem światła i....

i wszystko w porządku zeby.GIF

działa, Koszt - 0zł

dzięki za porady

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.