Skocz do zawartości

Powód do dumy - Siena z bixenonami ! ! !


zachary76

Rekomendowane odpowiedzi

> http://www.allegro.pl/item162448821_zarowki_xenon_h4_60_55w_2szt_homologacja_.html

> a takie mozna miec czy tez nie ??:

W życiu nie kupuj takich podrób xenonów, osobiście takie miałem i te żarówki to maksymalna porażka. Bardzo się męczy przy nich wzrok no i oczywista nie mają atestu. Gdzieś jeszcze leża u mnie takie w domu - sprzedm ci za 2 piwka 20.GIF Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.allegro.pl/item162448821_zarowki_xenon_h4_60_55w_2szt_homologacja_.html

> a takie mozna miec czy tez nie ??:

powiem od siebie - w reflektorach na żarówki H4 miałem takie żarówki.

teraz w reflektorach dzielonych mam też tej samej firmy, ale H7 + H3.

PLUSY:

1) świecą lekko na biało, a nie na żółto

2) mają 30% więcej światła

3) jest homologacja

4) nadają się do naszych reflektorów

5) są w dobrej cenie

MINUSY:

1) nie jest to żaden ksenon, jak w aukcji pisze

ogólnie polecam - można spróbować tych dozwolonych żarówek i porównać ze zwykłymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nie wlasnie jak cos to nie chodzi mi w sumie o xenony tylko zeby

> troche lepiej swiecilo ;-) dzieki za info pozdro

No to na pewno nie kupuj żadnych niebieskich, bo ten niebieski filtr zrzera dość pokaźny procent strumienia świetlnego. Kup sobie jakieś markowe +30%, albo +50% i bedzie ok i zgodnie z przepisami skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to na pewno nie kupuj żadnych niebieskich, bo ten niebieski filtr

> zrzera dość pokaźny procent strumienia świetlnego. Kup sobie

> jakieś markowe +30%, albo +50% i bedzie ok i zgodnie z

> przepisami

Bo to żaden filtr nie jest tylko zamalowane na błękitno szkło smile.gif))

PS odnośnie tych xenonów kolegi, bo tak czytam i czytam i nikt nie napisał jednej ważnej rzeczy smile.gif

Nie wiem może się myle ale czy do xenonów nie są specjalnie klosze z odpowiednim filtrem coby właśnie nie walić po oczach innym na drodze??? Bo coś tak mi się kiedyś obiło o oczy i uszy, że tam gdzie są takowe światełka to i właśnie te klosze z filtrem są montowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to żaden filtr nie jest tylko zamalowane na błękitno szkło ))

> PS odnośnie tych xenonów kolegi, bo tak czytam i czytam i nikt nie

> napisał jednej ważnej rzeczy

> Nie wiem może się myle ale czy do xenonów nie są specjalnie klosze z

> odpowiednim filtrem coby właśnie nie walić po oczach innym na

> drodze??? Bo coś tak mi się kiedyś obiło o oczy i uszy, że tam

> gdzie są takowe światełka to i właśnie te klosze z filtrem są

> montowane....

Klosze nie sa specjalne. Jest to normalne szkło (lub poliweglan). Natomiast powinny byc gładkie, a nie ryflowane, bo wzorki na kloszu dodatkowo rozpraszają światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast powinny byc gładkie, a nie ryflowane, bo wzorki na

> kloszu dodatkowo rozpraszają światło.

taaaaaa zlosnik.gif

sa dwa rodzaje zarowek ksenonowych tak i jak dwa rodzje lamp ksenonowych

D2S do lamp z soczewka i gladkim szkłem klosza np Bmw tongue.gif

D2R do lamp bez soczewek i w nich moze byc szklo ryflowane lub gladnie np Volwo a np Mercedes okular odwrotnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, najlepiejto sobie 2 jupitery postaw na auto!Ostatnio widziałem takie 2 ... homologowane i nie jest to wiejski tuning. Krew mnie zalewa jak widze pozakłądane xeny gdzieś w stodołach a potem efekty mamy na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> Przeczytałem ten wątek i muszę pogratulować koledze zapału z tymi

> xenonami w Sienie.

> Samochodzik wygląda naprawdę fajnie.

Oszalałeś ....

Zgadzam sie autko wygląda bardzo efektownie to prada do tego BLOS

stożkowy filterek i śliczne podświetlenie

ale po 2 miesięcznym studiowaniu wszystkiego chyba o zestawach HID musze stwierdzić ze niestety czerwona.gif jest to niebezpieczne i nie służy poprawie widoczności (zwłaszcza u jadacych w przeciwnym kierunku) a wręcz praciwnie

Choć bardzo mi sie podoba większość przeróbek musze stwierdzić że zestawom HID nalezy mówic jasne i zdecydowane NIE i chciałbym aby ta akcja upowszechniła sie na kąciku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Nie chciałbym się mądrować ale prawdziwy bixenon wyglada tak (foto w załączniku) to moja stara Astra. Klosze zeszlifowane , zamontowane specjalne projektory które kierunkują odpowiednio wiązkę z możliwością przełączania ze świateł mijania na długie. Montaż palników ksenonowych (to nie są żarówki - w środku znajduje się bańka z gazem - ksenonem) bezpośrednio w miejsce żarówki jest niedopuszczalne, o spryskiwaczach wysokociśnieniowych nie wspomnę. Ta przeróbka kosztuje około 1500 zł i mam namiar na gościa który to robi. Auto przechodzi badania bez problemu ponieważ zanim od niego wyjedziesz sam je ustawia na maszynie pomiarowej takiej jak na stacji diagnostycznej.

post-40019-14352497183192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.