Skocz do zawartości

Suzuki SX4, czy warto zainwestowac?


mistiq9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mozecie mi cos zdradzic na temat tego autka. Przymiezam sie do kupna tego autka, ale chcialbym poznac rowniez innych opinie. Autko ma byc dla kobiety, bedzie to wersja z napedem 4x4. Czy w tym przedziale cenowym za ktory go kupie mozna cos innego kupic w miare o podobnym standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, czy mozecie mi cos zdradzic na temat tego autka. Przymiezam

> sie do kupna tego autka, ale chcialbym poznac rowniez innych

> opinie. Autko ma byc dla kobiety, bedzie to wersja z napedem

> 4x4. Czy w tym przedziale cenowym za ktory go kupie mozna cos

> innego kupic w miare o podobnym standardzie?

mi bardziej sie podoba sedici, sx4 nie kazdy ma 4x4 naped, a sedici wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi bardziej sie podoba sedici, sx4 nie kazdy ma 4x4 naped, a sedici

> wszystkie.

tyle, że najtańszy sedici to 57900PLN... a SX4 właśnie z 4x4 to 58900PLN.... różnica żadna

wiec to że każdy sedici ma 4x4 nie jest żadnym argumentem

powiesz, że fiat o 1000PLN tańszy... ale też uboższy: brak kurtyn, stalowe felgi, dojazdówka zamiast pełnego kola, brak MP3, klima pół zamiast pełnej automatyki, czarne lusterka, brak tez systemu "bez kluczyka".... oraz wielu innych elementów

niby bajery, ale IMO warto dać ten 1000PLN więcej i to już mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, czy mozecie mi cos zdradzic na temat tego autka. Przymiezam

> sie do kupna tego autka, ale chcialbym poznac rowniez innych

> opinie. Autko ma byc dla kobiety, bedzie to wersja z napedem

> 4x4. Czy w tym przedziale cenowym za ktory go kupie mozna cos

> innego kupic w miare o podobnym standardzie?

Jeśli patrzeć na relację ceny do jakości i do wyposażenia no to w tej chwili moim zdaniem nie ma lepszej oferty na rynku. Auto nieźle wykonane, dobrze się prowadzące no i z pełnym wyposażeniem.

Jedyny minus to moim zdaniem za długie przełożenia w skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na zywo SX4 jest pieknym autem jezdzi tez suuper!!! i ta cena za auto w najwyzszej wersji jest atrakcyjna!!!! dla mnie liczy sie wyglad i to ze jednak to jest dobra i uznana marka!!!! auto nadaje sie do jazdy i po miescie i po lekkim terenie!!! poniewaz nie jest to typowa terenowka ale dla kobiety wystarczajac a wyposazenie jest naprawde bogate i powiem Ci jezeli chcesz kupowac to kupuj czarna!!! swietnie sie prezentuje mialem taka u sibie i naprawde na zywo robi extra efekt!!!! moze jutro zapodam fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.... SX4 zostal zamowiony smile.gif z napedem 4x4 w kolorze miedzianym, odbior ma nastapic w pazdzierniku, mam jesce mimo wszystko pewien czas zeby odmowic zakupu ale chyba juz zostanie to suzuki smile.gif a jesce takie pytanko moze ktos bedzie mogl cos mi powiedziec... zauwazylem ze DODGE Caliber jest w podobnej cenie no i jest troszke okazalszy, ale jak w nim sprawa wyglada z wyposazeniem? Jest bogatsze niz w suzuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek w tej cenie z takim wyposażeniem oraz osiągami, prosto z salonu nigdzie nie znajdziesz.

Ponad rok szukałem aż znalazłem -SX4.

A rozważałem :

Civic 5d

KIA Ceed

Astra III

M. Lancer

T. Auris

C. C4

Miałem jeszcze czekać na nowe Bravo... tongue.gif

post-15325-14352481140557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak dobry wybor bedzie Ci sie sprawowac!! a co do terminu realizaci to powiem dlaczego tak jest poniewaz ten zut ktory byl przeznaczony na polske juz dawno sie skonczyl i teraz czekamy na nowe dostawy a jak narazie przywozone sa z kazdego zakatku Europy!!!! a SX4 jest godny swojej ceny nie wiem z ktorym silnikem wzioles ale sadze ze z 1.6 benzyna bo teraz jest juz tez 1,9 TDi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem tak dobry wybor bedzie Ci sie sprawowac!! a co do terminu

> realizaci to powiem dlaczego tak jest poniewaz ten zut ktory byl

> przeznaczony na polske juz dawno sie skonczyl i teraz czekamy na

> nowe dostawy a jak narazie przywozone sa z kazdego zakatku

> Europy!!!! a SX4 jest godny swojej ceny nie wiem z ktorym

> silnikem wzioles ale sadze ze z 1.6 benzyna bo teraz jest juz

> tez 1,9 TDi

nie TDi ale JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe, ktory bedzie wiecej tracil na wartosci....

> sx4=sedici

jasne ze fiat!!! niechetnie to miwe ale taka prawda!!! a co do SX4 to fakt nie kazdy ma 4x4 ale mozna zawze zamowic ta wersje 4x4 i bedzie maxymalnie wyposarzona!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ze sa blizniakami to jeszcze nic nie znaczy, bo sa podobne pod wzgledem wygladu ale tylko tym bo jak sie spojrzy na wyposazenie dodatkowe to roznice juz widac i to nie tylko w cenie(do sedici tzreba praktycznie wszystko dokupowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> dodatkowe to roznice juz widac i to nie tylko w cenie(do sedici

> tzreba praktycznie wszystko dokupowac)

praktycznie to radio z mp3 i podgrzewane siedzenia bo reszta to jest (w wersji emotion w sedici)... ja sie skieruje ku Fiatowi miedzy innymi ze wzgledu ze nie uslyszalem dobrej oferty kredytowej ze strony Suzuki (u Fiata jest 4%). wiec jak sobie wyliczylem to Suzuki w kredycie wyjdzie tyle co Fiat w kredycie biglaugh.gif

a co do spadku wartosci... aj dont ker, jezdze dla przyjemnosci a nie zeby miec cisnienia ile moj samochod jest wart...

to co mnie natomiast bardzo boli i z czym sie jeszcze nie przegryzlem to czas oczekiwania na samochod ktory jest ciezki do zaakceptowania, nie po to wydaje worek zetow by czekac 5-6 miechow na woz rant.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jestes w bledzie bo po doliczeniu takiego wyposarzenia jak ma suzuki to fiat kosztuje 71 500zl a suzuki 61 000 wiec roznice widac, a poza tym wykonczenie wnetrza na oko widac ze przyjemniejsze jest w suzuki jakosc plastikow i materialow, chociaz to juz zalezy od gusta kupujacego ale co do wyposarzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu jestes w bledzie bo po doliczeniu takiego wyposarzenia jak ma

> suzuki to fiat kosztuje 71 500zl a suzuki 61 000 wiec roznice

czyli co?? bo widocznie czegos nie zauwazylem

natomiast to co zauwazylem to koszt kredytu ktory w przypadku Fiata jest na tyle promocyjny ze wyrownuje cene dodatkowego wyposazenia co w przypadku Suzuki i tak trzeba zaplacic ale w postaci odsetek biglaugh.gif

w przypadku kupowania za gotowke, tak, Suzuki SX4 _jest_ tanszy, w przypadku kredytu zalezy od dlugosci kredytu, do 3 lat caly czas jest tanszy

> widac, a poza tym wykonczenie wnetrza na oko widac ze

> przyjemniejsze jest w suzuki jakosc plastikow i materialow,

mi sie wydawalo ze takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co?? bo widocznie czegos nie zauwazylem

> natomiast to co zauwazylem to koszt kredytu ktory w przypadku Fiata

> jest na tyle promocyjny ze wyrownuje cene dodatkowego

> wyposazenia co w przypadku Suzuki i tak trzeba zaplacic ale w

> postaci odsetek

> w przypadku kupowania za gotowke, tak, Suzuki SX4 _jest_ tanszy, w

> przypadku kredytu zalezy od dlugosci kredytu, do 3 lat caly czas

> jest tanszy

> mi sie wydawalo ze takie same...

a kto ci każe brać kredyt u Suzuki, skoro jest droższy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do kredytu nie moge nic powiedziec bo kredyt nie byl wziety u suzuki tylko poza salonem, a co do ceny to wlasnie sie dowiedzialem iz jest pewna roznca.. w bielku-białej gdzie mieszkam koszt sx4 to 61000 razem z metaliczanym lakierem a w tychach to koszt 69000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kto ci każe brać kredyt u Suzuki, skoro jest droższy ??

no wlasnie nikt biglaugh.gif na razie bylem w salonach pytajac o kredyt, teraz zapytam w moim banku czy dostane cos ciekawego... chociaz z tego co czytam po stronach to ciezko bedzie dostac podobny jak w FiatBanku... ale to musze wszystko przeliczyc tak czy siak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mieszkam koszt sx4 to 61000 razem z metaliczanym lakierem a w

> tychach to koszt 69000.

jak konfigurowalem sobie Sedici to wyszlo mi Emotion + dodatki tak by bylo to samo co w SX4 4WD do tego lakier metalik 66200, do tego lpg sekwencja (approved by Fiat) za 3700pln...

Suzuki nie akceptuje lpg a mnie sie srednio widzi jezdzic miesiecznie 2.5kkm na benzynie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Suzuki ma dostepny rowniez 2WD za 48900pln. Nie kazdy chce placic za 4x4. Sedici takiej opcji nie oferuje. Poza tym roznia sie wyposazeniem, gdzie Suzuki wypada korzystniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> lpg sekwencja (approved by Fiat) za 3700pln...

> Suzuki nie akceptuje lpg a mnie sie srednio widzi jezdzic miesiecznie

> 2.5kkm na benzynie

weź pod uwagę że to ten sam silnik benzynowy w obu samochodach, czyli produkt Suzuki i zastanawia mnie kto tu ma rację, Fiat dopuszczając montaż LPG czy Suzuki które tego nie zaleca, kupiłem SX4 robię miesięcznie około 2400km i jeżdżę na benzynie, po LPG w trzech z kolei samochodach dałem sobie spokój z tym właśnie paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam, czy mozecie mi cos zdradzic na temat tego autka. Przymiezam

> sie do kupna tego autka, ale chcialbym poznac rowniez innych

> opinie. Autko ma byc dla kobiety, bedzie to wersja z napedem

> 4x4. Czy w tym przedziale cenowym za ktory go kupie mozna cos

> innego kupic w miare o podobnym standardzie?

Kurcze muszę odnaleźć ten fenomen tego auta w swoim segmencie zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja matulka ma SX4 2WD i nie liczac malych pierdolek ktore mi przeszkadzaja... jak zaszerokie tylnie slupki czy w wersji 2WD brak plastikowych oslon zderzakow i nakoli, przez co widac nieladna puszke koncowego tlumika, to ten samochodzik jest boski i jaki dla kobiety i faceta i ma bardzo bogate wyposarzenie jak za te pieniadze moim zdaniem warto i wersje 4X4 i 2WD

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy fiat jest o 4k droższy niż najdroższe suzuki screwy.gif dlatego wybór jest stosunkowo prosty.

Gama silników to niestety tylko diesel -jeździłem nim w fiacie - wrażenia pozytywne ale 6-biegowa skrzynia trochę mnie irytowała. i 1.6 benzyna - wystarczający do sprawnego przemieszczania się, ale po przesiadce ze stilo 1.8 trochę mi brakuje mocy zlosnik.gif

Jedyną przewagą fiata jest to że można zainstalować lpg nie tracąc gwarancji, suzuki teoretycznie tego nie oferuje.

Poza tym silnik diesel'a to konstrukcja fiatowska, benzyna to produkcja suzuki

IMO mam wersję z możliwością ustawień 2WD, Auto, 4WD i innej bym nie polecał waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Teoretycznie masz rację Ale IMO Fiata z drugorj ręki ludność kupi

> mniej chetnie, chyba że Fiatów na rynku bedzie wyraxnie mniej

> niż Suzuki.

> Delco

Witam.

Posiadam bliźniaka Suzuki, z dieslem w wersji emotion. Patrząc tylko na markę i wyposażenie standardowe to Suzuki jest tańsze (lepsze), ale już przy dieslu klima automatyczna w SX4 nie istnieje, a ESP nie ma wogóle. Wybór między nimi zależy od silnika i oczekiwanego wyposażenia. Są przecież identyczne z wyjątkiem zderzaków i znaczków, no chyba że ktoś jeździ prestiżem (wątpliwym zresztą w obu modelach) to fiat jednak odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ESP jest

> http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2880455

Durczok sprowadza niezaleznie auta Suzuki, spoza dystrybucji Suzuki Polska. Te sprzedawane z oficjalnej dystrybucji w krajowych salonach Suzuki nie maja ani w standardzie ani w opcji ESP.

Zauwaz jaka jest roznica w cenie SX4 z oferty Durczok a SX4 z oferty Suzuki Polska (roznica nie wynika z obecnosci ESP bo to opcja warta dodatkowe 500 euro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Durczok sprowadza niezaleznie auta Suzuki, spoza dystrybucji Suzuki

> Polska. Te sprzedawane z oficjalnej dystrybucji w krajowych

> salonach Suzuki nie maja ani w standardzie ani w opcji ESP.

> Zauwaz jaka jest roznica w cenie SX4 z oferty Durczok a SX4 z oferty

> Suzuki Polska (roznica nie wynika z obecnosci ESP bo to opcja

> warta dodatkowe 500 euro).

Właśnie. Durczok nie jest dealerem Suzuki i sprzedaje samochody ze specyfikacją wyposażenia przeznaczoną na inne rynki. Ja zastanawiałem się nad kupnem SX4, ale Fiat zaproponował lepszą (niższą) cenę. Spróbujcie ponegocjować cenę z Suzuki hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

> zastanawiałem się nad kupnem SX4, ale Fiat zaproponował lepszą

> (niższą) cenę. Spróbujcie ponegocjować cenę z Suzuki .

Nie wydaje mi się abyś dostał aż taki duży upust aby Sedici było tańsze od SX4 z tym samym wyposażeniem. Dokładnie to przerabiałem. A i w Suzuki można coś wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja

> Nie wydaje mi się abyś dostał aż taki duży upust aby Sedici było

> tańsze od SX4 z tym samym wyposażeniem. Dokładnie to

> przerabiałem. A i w Suzuki można coś wynegocjować.

Wszystko zależy od tego co i z czym porównujemy i jakie są potrzeby odnośnie wyposażenia auta. Doliczanie opcji do wyposażenia standardowego zawsze wychodzi drożej niż posiadanej opcji w standardzie. Żeby uzyskać większy rabat trzeba przede wszystkim rozmawiać o samochodzie już istniejącym (wyprodukowanym). Mnie zależało na silniku diesla i automatycznej klimatyzacji, tak więc wielkiego pola do manewru nie było.

EDIT:

i napędzie na 4 koła, żeby niedomówień nie było zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.