Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
Z ostatniej godziny
-
Moje pół roku z MG3 Hybrid+
Chyba Ty nigdy nie jechałeś żadnym samochodem skoro dziwi Cie ze moze wskoczyć na 2tys obrotów. Jak jeździłem hybrydową Toyotą to obroty rosły spokojnie powyzej 2tys, tyle ze w Toyotach to normalne, no ale od chińczyków ma się większe oczekiwania i tam tak nie powinno być. Powinny być lepsze niz Toyota
-
Volvo XC60 4lata/100kkm krótkie podsumowanie
Moje ex jest trochę jak WC.
-
Czajniki atakuja: 19,000 BYD sprzedanych w jeden miesiac. BYD kupuje VW.
Ja czasem przycisnę jak widze jakieś szybkie BMW albo Porsche żeby im mniej stanął wieczorem.
-
Zadaszenie tarasu
Romek nie rośmieszaj mnie.Pisałeś o lamelkach, są do kupienia luzem, coś dla Ciebie. Kup takich na 3x4m + mechanizm + konstrukcja i daj znać ile wyszło. PRzy 3x6 sam poliwęglan to 6kzł, jak będzie dostępny tam gdzie znalazłem najtaniej. Stal 2kzł, krokwie podobnie. Do tego uszczelki i listwy, wkręty.
Dzisiaj
-
Zadaszenie tarasu
Właśnie, dlatego nie chciałem mieć rury z drugiej strony, bo trzeba dren robić. Jak jest ładny trawnik, idelanie równy, z siatkę to nie mam serca tego niszczyć. Bez dreny tak na trawę to nie da rady, będzie widać. Wczoraj właśnie wiercąc na słup trafiłem oczywiście w sam środek drenu od rynny . Jeszcze nie było ogrodu to koparką to robiłem, żeby wybrać metr drenu to wszytskei w domu wiadra i taczke kamieni wygrzebałem .
-
Zadaszenie tarasu
Zależy co chcesz osiągnąć. Ludzie skarża się też po jakimś czasie różnie bywa ze szczelnością podczas deszczu. Na dobrą sprawę to i roleta rzymska styknie przy takim zastosowanie. Ja chce co bedzie spełniać funkcję cały rok. Lity też jest gruby. Ja mam okna z 1.5m2 i to dwa
-
Moje pół roku z MG3 Hybrid+
Ewidentnie nie doceniasz geniuszu technicznego chinczykow Zaraz przyjdzie @zenek111 to Ci wytlumaczy, ze wszystko jest jak nalezy, bo tak mu podpowiedziala AI Co prawda zadna hybryda nigdy nie jechal, ale to zupelnie nie ma znaczenia
- Y po roku
- Y po roku
- Y po roku
-
Czajniki atakuja: 19,000 BYD sprzedanych w jeden miesiac. BYD kupuje VW.
Wiecej niz widzialem 😄... robie juz drugi weekend z N90 Toyota wlasnie dlatego ma klientow.... bo oferuje ci czysty talerz, wygodne krzesła I zgoda... kotleta ktorego smak nie zmienil sie od ilus tam lat. Ale ....W tym jest sila, I dlatego klient powraca. Auto nie moje, ale kumpla. Tak jak jak, Toyota numer 20 cos tam. Tak stary 2.8l - ale usprawniony. Jezdzi lepiej. Mozna sie smiac z tej 48V baterii, ale jego 2026 Low-lux i moj 2024 Low-lux poprostu jezdza inaczej. 2026 jest na pozytywny plus. Zadnego Ad-blue 2' lift z polki, kazdy wsiowy dealer ma zestaw. Czyli wlasnie w tym jest sila, w.powracajaym kliencie... Przyklad ode mnie..Low-lox pojechal na 80k service. Skrzynia cos ciezko chodzila. (Wajcha) wg Toyota. Service zrobione, posmarowali I mowia, 'Ozi przpraszamy nie mamy lokalnie czesci, zamowilismy nowa 'gearbox assembly', zabookowalsimy cie na wtorek za tydzien, powiedz czy ci odpowiada'. Nic nie raportowalem, ze coś nie chodzi. Inicjatywa od Toyota. Koszt 'zero', nada, nil. Więc tak, kotlet może i stary, ale wiesz, że sie nie zatrujesz. Kumpel przejezdzil wszystko. Od Kia, po RAM na BYD konczac. 2019 Hilux... zamienił na 2026 HiLux. Przyczyną prosta - podejście ktore opisałem, wie, że stoją za swoim produktem ... A, ze kotlet ze starej , krowy? Widac, ze dla.ludzi to nie istotne. Czyli, Toyota tez tnie koszt. Plastik śmierdzi, coraz gorzej i materialow mniej, więc nie trudno takiemu BYD ich dogonić i produktowo nawet przegonić.... ale dopoki kelner w BYD bedzie na talerz pluł, to jest właśnie to co Toyota bedzie sprzedawac... klient wróci. Sam jestem tego przykładem, mialem Echo, mialem Camry, mialem pare Lexus, pare Land Cruser... i tylko ostatnio zauważyłem , że wartosc nie jest ta, bo Toyota sie zmienia ... na gorsze. Ale dalej, jest przystania i oaza wzory jak stoi z klientem ... I to jest bardzo trudno pobic...
-
Zadaszenie tarasu
to rob taras z poliweglanu na stałe. jedymie zima bedzie ciemniej
-
Zadaszenie tarasu
Jak nie siedze to otwieram. Po pierwsze, zamknięte powoduje ze jest ciemno w salonie. A po drugie to nie mam gwarancji że się otworzy jak się wichura zerwie. O ile zamknięty dach nie jest problemem, to by się te boczki raczej porwały lub by je wyrwało z prowadnic. Wystarczy w sumie chwilowy zanik prądu ;)
-
Y po roku
Słowo "lepszy" jest tak pojemne, że umiejętnym stosowaniem kryteriów można udowodnić wszystko. Co zresztą jest bardzo powszechne wśród zwolenników produktów, które wybiera się z różnych innych względów niż przewaga nad konkurencją (najczęściej ze względu na cenę). Dobierają oni wtedy kryteria tak, żeby coś udowodnić. Tymczasem sama chęć udowadniania już świadczy o świadomości wad produktu - jakoś właściciele Rolls-Royce'ów nikomu niczego nie mają potrzeby udowadniać.
-
Y po roku
Do robienia tysięcy km po kraju jako PH? Każdy. Ja rozumiem religie ale spróbuj zrozumieć że są różne potrzeby i zastosowania.
-
Y po roku
Nie ma sensu, tak samo jak nie ma sensu wygłaszanie ogólnych teorii gdy praktyka temu przeczy. Wskazujesz na wyższość Tesli nad konkurencją żeby później na hasło "sprawdzam" okazało się, że ta konkurencja to tak naprawdę jeden salon jednej marki. A pozostałych nawet nie obejrzałeś, bo są "bez sensu". Tak to można wszystko uzasadnić. Pisałem wyżej - kup Teslę tak po prostu. Nie musisz tego sobie racjonalizować. Większość ludzi gdy wie czego chce i coś im się podoba to nie musi sobie tego racjonalizować, zwłaszcza przed obcymi.
-
Zadaszenie tarasu
Tak moze być, bo właściwie pergola to zadaszenie. Jak wali słońce czy pada deszcz wiec zastanawiam sie po kiego to otwierać. Otwieranie na pewno ma sens jak to przylega do okien w salonie i chcesz by było wiecej światła jak siedzisz w salonie. Ale u mnie co najwyzej jasniej byloby w piwnicy🤔
-
Zadaszenie tarasu
mysle ze po kilku sezonach przestaniesz tego uzywac
-
Corolla E21 - pierwszy wątek, co mnie wkurza, a co nie
ASO, jakiś wołcza na 99zł za samą usługę dostałem przy odbiorze auta.
-
Y po roku
Przepraszam że nie porównałem konfigu do Toyoty. Pewnie tak nie zrobiłem, bo nawet mi nie przyszło do głowy kupowania samochodu który nie ma sensu. Z jakiegoś powodu nie ma go na drogach. I nie jest to na pewno cena, ani zła renoma marki. Jaki sens jest zatem patrzenie w konfig czegoś co ma same wady?
-
Zadaszenie tarasu
Hmmm.. no tak się zastanawiam, czy otwieranie tego ma sens? Czy raczej i tak siedzi sie tam przy zamkniętym.
-
Zadaszenie tarasu
Ja tego nie zamykam z powodu deszczu, chociaż też, ale z powodu wiatru ;) Niestety mamy źle postawiony taras, powinien być na drugiej ścianie widocznej na domu, tj ścianie zachodniej. Teraz jest na południowej, więc wiatr wieje z zachodu w wschód i zwyczajnie łeb urywa ;) A jak się zamknie dach i ściankę zachodnią i południową, to jest miło Zamykane/otwierane po kilka razy w każdy weekend "w sezonie", ale i po pracy sobie usiądę w tygodniu z 1-2x i wtedy tez zamykam. Nawet jak nie wieje, to jest to strona południowa i od słońca lepiej zamknąć, bo się źle siedzi.
-
Silikon
Soudal oprócz zwykłego sanitarnego który ma od zawsze wprowadził niedawno Sanitarny STOP i piszą że 3 x lepszy od zwykłego i 10 lat gwarancji. Zwykły był dobry, jeśli ten jest lepszy to brałbym tego. Cenowo podobnie https://www.soudal.pl/diy/produkty/masy-uszczelniajace/silikony/silikon-sanitarny-stop
-
Zadaszenie tarasu
Często otwierasz/zamykasz? Głównie masz zamknięte, czy otwarte?
-
LED H3 poszukuję pilnie
Najlepsze światła świata - podobno można na H3 przerobić: https://www.polmozbyt-jelcz.pl/sklep/lampy-klosze-reflekt-reflektor-przedni-okragly-h4-12v-0215-44101,23-1-ELLK-----0215~944101.aspx