Skocz do zawartości

Fotki mojego Leopolda...


Rekomendowane odpowiedzi

> Hmmm....nie kumam o co cho z linką

Bez jaj shocked.gif. Polonez do późnej przejściówki albo Caro miał długą linkę gazu, chyba z metr albo lepiej, nie dało się na tym jeździć, gaz chodził nieprecyzyjnie, skokowo i silnik robił kangury zlosnik.gif. Fabryka w pewnym momencie wprowadziła mechanizm z króciutką linką, przekładnią i cięgnem, montowało się to do samochodu w miejsce zaczepu starej linki bez żadnych przeróbek. Efekt to gładkie działanie pedału gazu, płynne przyspieszenia, lepszy start i spadek spalania o 2 litry. O taka. Jak masz taką długą metrową, to kupuj i zakładaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez jaj . Polonez do późnej przejściówki albo Caro miał długą linkę gazu, chyba z metr albo

> lepiej, nie dało się na tym jeździć, gaz chodził nieprecyzyjnie, skokowo i silnik robił

> kangury . Fabryka w pewnym momencie wprowadziła mechanizm z króciutką linką, przekładnią i

> cięgnem, montowało się to do samochodu w miejsce zaczepu starej linki bez żadnych przeróbek.

> Efekt to gładkie działanie pedału gazu, płynne przyspieszenia, lepszy start i spadek spalania

> o 2 litry. O taka. Jak masz taką długą metrową, to kupuj i zakładaj

Jak na wiosnę sprowadzę Leopolda do garażu to popatrzę, ale sądzę że ma taką jak w oryginale dla tego rocznika (86') niewiem.gif

Z tym, że ja się nie skarżę - jak ktoś kiedyś jeździł Maluchami to każdy inny gaz chodzi płynnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na wiosnę sprowadzę Leopolda do garażu to popatrzę, ale sądzę że ma taką jak w oryginale dla

> tego rocznika (86')

Mój jeden z ostatnich borewiczów z lutego 87 oryginalnie miał długą linkę. Polecam wymianę, bo różnica w operowaniu gazem jest kolosalna! Nie ma porównania ani cienia przesady w tym, co napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój jeden z ostatnich borewiczów z lutego 87 oryginalnie miał długą linkę. Polecam wymianę, bo

> różnica w operowaniu gazem jest kolosalna! Nie ma porównania ani cienia przesady w tym, co

> napisałem wcześniej.

Rzucę okiem na to wiosną.

Mam komplet linek do Caro/Plusa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój jeden z ostatnich borewiczów z lutego 87 oryginalnie miał długą linkę. Polecam wymianę, bo

> różnica w operowaniu gazem jest kolosalna! Nie ma porównania ani cienia przesady w tym, co

> napisałem wcześniej.

W sumie pierwsze słyszę (w zasadzie czytam biglaugh.gif), ale cena zachęca żeby jednak na własnej skórze się przekonać, czy rzeczywiście warto. Choć w oszczędność 2 litrów na 100 km to nie uwierzę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem z długą i krótką i różnicy w spalaniu nie było

> oczywiście w tym samym egzemplarzu.

Po prostu miałeś to wyższe spalanie dla długiej linki w obu przypadkach zlosnik.gif. Długa linka przeważnie pracowała skokowo i nie było precyzji w operowaniu gazem. Zakładałem ludziom te nowe linki i zawsze była zauważalna poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po prostu miałeś to wyższe spalanie dla długiej linki w obu przypadkach . Długa linka przeważnie

> pracowała skokowo i nie było precyzji w operowaniu gazem. Zakładałem ludziom te nowe linki i

> zawsze była zauważalna poprawa.

Ciężko mi to sobie wyobrazić skoro u mnie jest długa linka i w 2010 roku na Złombolu Leopold spalił 7,13 l/100 km hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.