Skocz do zawartości

Aktywacja komputera Astra H


L_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem "świeżym" posiadaczem Astry H Kombi z 2006r. Chciałbym uruchomić w niej komputer pokładowy. Auto ma radio CD30 i wyświetlacz TID. Czy jest to możliwe? PS. Biorę pod uwagę potrzebę wymiany wyświetlacza i ew. radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jestem "świeżym" posiadaczem Astry H Kombi z 2006r. Chciałbym uruchomić w niej komputer

> pokładowy. Auto ma radio CD30 i wyświetlacz TID. Czy jest to możliwe? PS. Biorę pod uwagę

> potrzebę wymiany wyświetlacza i ew. radia.

BC tylko od BID w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jestem "świeżym" posiadaczem Astry H Kombi z 2006r. Chciałbym uruchomić w niej komputer

> pokładowy. Auto ma radio CD30 i wyświetlacz TID. Czy jest to możliwe? PS. Biorę pod uwagę

> potrzebę wymiany wyświetlacza i ew. radia.

radia nie musisz zmieniać - wystarczy wyświetlacz na BID. Potem już aktywacja to kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jestem "świeżym" posiadaczem Astry H Kombi z 2006r. Chciałbym uruchomić w niej komputer

> pokładowy. Auto ma radio CD30 i wyświetlacz TID. Czy jest to możliwe? PS. Biorę pod uwagę

> potrzebę wymiany wyświetlacza i ew. radia.

Co chcesz osiagnac konkretnie?

Jezeli spalanie to na posiadanym zestawie nie uzyskasz, ale jezeli np. temperature silnika to juz sie da.

Jako swiezy uzytkownik astry zaloguj sie na http://astraklubpolska.pl i wszystkiego sie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co chcesz osiagnac konkretnie?

> Jezeli spalanie to na posiadanym zestawie nie uzyskasz,

Spalanie byłoby mile widziane. Zajrzę na link, który podałes i poczytam, choć zaglądałem na rożne oplowskie fora i szczerze mówiąc na każdym piszą na ten temat co innego. niewiem.gif Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy TIDzie nie bedzie temperatury silnika. Jak mówiłem podstawowa konfiguracja jeśli chodzi o BC to CD30+BID, osobiście jak już miałbym zmieniać to na GID, bo wnętrze wygląda przynajmniej bardziej nowocześnie, a i same komunikaty są przedstawiane w czytelny sposób.

Wyświetlacz ma być wylogowany, ewentualnie jak zmieniasz radio to zestaw (radio+wyświetlacz) wylogowane być nie muszą, choć w przyszłości np. przy rozbudowie systemu o UWA nie będzie można zalogować tego komponentu.

Mając już wyświetlacz BID, lub GID, logujesz go albo Techem2, albo Op-Comem. Uprzednio warto przy starym jeszcze wyświetlaczu sprawdzić aktualny index code, bo przy aktywacji BC z reguły daje się index o jeden wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taki zestaw tzn. CD30 i BID mam zamiar przynajmniej na początek założyć i zobaczyć jak to hula. Ale co w końcu z informacją o spalaniu? Da się to osiągnąć w ten sposób (CD30+BID) czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy TIDzie nie bedzie temperatury silnika.

Jak nie bedzie, jak wyciagnalem to info z forum astry gdzie tez sie udzielasz i dziala.

Przytrzymujesz na troche settings az piknie, a potem kolejno iles razy guzik pod wyswietlaczem z kropka.

Zdaje sie za 9 razem uzyskasz temperature silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok teraz już zrobiło mi się pod dekielkiem jaśniej. Dzięki jak już zamontuję i uruchomię to zamelduję o efektach. A na TID-zie faktycznie jest tryb diagnostyczny. Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co chcesz osiagnac konkretnie?

> Jezeli spalanie to na posiadanym zestawie nie uzyskasz, ale jezeli np. temperature silnika to juz

> sie da.

> Jako swiezy uzytkownik astry zaloguj sie na http://astraklubpolska.pl i wszystkiego sie dowiesz.

Proste rzeczowe odpowiedzi, a nie linki do innego forum. zolta.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu zadam pytanie tu smile.gif. Posiadam zestaw CD30+BID , do tej pory po wciśnięciu bodajże Settings, odpalały mi się różne parametry włącznie z temp. silnika. Odblokowałem op-comem BC, i teraz mam spalanie, stoper i inne pierdoły, ale nie moge już sprawdzić temp, silnika, przytrzymanie Settings nic nie daje. Zmienić index na inny, czy tak już musi być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to wina indeksu, ale tego pewien nie jestem. Aczkolwiek aktywacja BC wiąże się ze zmianą indeksu, więc jeśli po tej zmianie nie masz trybu serwisowego to logicznie myśląc jest to wina index code. Zmień go na wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.