Skocz do zawartości

niepokojący odgłos po odpaleniu


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nocuje w garażu podziemnym, w ktorym panuje dodatnia temp. Ostatnio serwisowano bramę która byla otwarta powodujac spadek temp w garażu. Auto ciężko ale odpaliło. Najbardziej jednak zmartwil mnie odgłos głośnego klekotania.. po chwili wszystko wróciło do normy. Co może być źródłem w/w problemow z rozruchem i głośnej a wręcz warkoczacej pracy silnika?

Auto pojechało ze mną do pracy i po ok 7 godz postoju na mrozie ok -8 stopni odpaliło ciężko. Na głośną prace silnika nie zwróciłem uwagi ale auto nie chciało wejść na obroty. Po naciśnięciu gazu obroty rosły z dużym oporem do ok 1500 i silnik się nie kręcił. Próbowałem kilka razy i nic niewiem.gif bardzo mnie to zaniepokoilo..

Po 2 min wszystko jak ręką odjąć. Grzeje się, przyspiesza normalnie.

Aku ma rok (centra futura), świece żarowe maja rok. Ostatnio wymienione sprzęgło i dwumas.. w baku rezerwa, może 3 litry ropy.. od razu zatankowalem vpower do pełna zlosnik.gif

Czy ktoś ma jakiś pomysł na diagnozę takiej usterki? Z autem nigdy nie było żadnych problemów, komp nie wyplul żądnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnego dnia auto po 10 godz na mrozie już nie odpaliło..

Pojechało na lawecie do ASO. Stwierdzono zamarzniecie wody w filtrze paliwa..

Wymieniono filtry paliwa, powietrza, olej i filtr, dodano uszlachetniacz ori fiat, olej Selenia ok.gif

Przy okazji sprawdzili wtryski, hamulce i zawieszenie. Wszystko igła zlosnik.gif

700 zł za serwis w tym 500 materiały.

Można zamknąć piaskownica.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stawiam na paliwo - kup jakiś dodatek to paliwa i profilaktycznie zlej wodę z filtra lub go wymień

> ps. jak OGR jeszcze nie zaślepiony to należało by też mu się przyjrzeć

a jak się zlewa wodę z filtra? mam taki objaw że stilacz działa owszem, ale mam wrażenie ze silnik jakoś tak twardziej chodzi. Olej jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak się zlewa wodę z filtra? mam taki objaw że stilacz działa owszem, ale mam wrażenie ze silnik

> jakoś tak twardziej chodzi. Olej jest

Filtr od dołu ma pokrętło z którego odchodzą przewody ( to czujnik )

luzujesz i upuszczasz troszkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>700 no ładnie skosili hehe to było do zrobienia zaoszczędziłbyś

1) olej 250 (Selenia WR 5W-40)

2)dodatek Tutela 15

3)filtr paliwa 140

4)nowy korek spustowy i uszczelka 48

5)filtr oleju 17

6)filtr kabinowy 80

7)filtr powietrza 37

same części to koszt 587 PLN. Oczywiście można kupić przez neta trochę taniej ale tu wszytko jest ori, nie czkeasz na przesyłkę. Zapłaciłem równo 750 PLN więc robocizna to 167 w tym rozebranie hamulców przód i tył (coś mi tam obcierało i piszczało)..

za 160 nawet nie kupiłbym narzędzi, nie mówiąc o mrozie i bruzeniu rąk więc myślę, że cena nie jest wygórowana ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.