Skocz do zawartości

[ZzAK] Benzyna dymi po odpaleniu


Ogion

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadywanka z autokacikiem.

Ostatnio mój bolid przez kilka sekund dymi po odpaleniu. W różnym stopniu (czasami nie zadymi, czasami nie widać tylnej szyby).

Kolor dymu - tu jest problem, bo powiem, że biały, może lekko szaro-niebieski). Nie smierdzi benzyna wiecej niz jak wachalem mu ogon rok temu. Aby zadymilo - tzeba poczekac min. 2-3h.

Zainstalowane LPG, brak błędów w ECU.

Po zmianie uszczelniaczy jest tak jak było (z wymiana UPG włącznie) crazy.gif

Płyn chłodniczy ok (brak zapachu spalin, cisnienie ok), oleju nie ubywa wiecej niz zazwyczaj (3l oliwy na 14-17kkm, chlal tak samo przez 4 lata).

Padło podejrzenie, że wypala się benzyna (lanos przy zbyt bogatej mieszance po odpaleniu nie jechal - kangurki, brak mocy).

, a te auto odpala normalnie, nie dławi się, normalnie przyspiesza.

Mechanik twierdzi że cylindry sa OK - teraz obstawia pierścienie.

Ja w sumie tez.

Pierscienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to za silnik? 1,6? Jeśli dym powstaje wskutek spalania oleju to zapach powinien być

> charakterystyczny, ciężko pomylić go z czym innym.

Tak 1.6/103KM.

Właśnie jakoś specjalnie mocno to nie wonieje. Dlatego w pierwszym podejsciu łudzilem się, że padla UPG i popuszcza plyn (zwlaszcza ze od stycznia dolewam - zapocona chłodnica). Przy okazji dalem do wymiany uszczelniacze zaworowe.

No nic, dam wymienić pierscienie, przecież tam już nic innego nie mogło się popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak 1.6/103KM.

> Właśnie jakoś specjalnie mocno to nie wonieje. Dlatego w pierwszym podejsciu łudzilem się, że padla

> UPG i popuszcza plyn (zwlaszcza ze od stycznia dolewam - zapocona chłodnica). Przy okazji

> dalem do wymiany uszczelniacze zaworowe.

> No nic, dam wymienić pierscienie, przecież tam już nic innego nie mogło się popsuć.

odma Ci się nie przytkała ?

najpierw sprawdż ciśnienie sprężania zamiast pchać sie w koszty wymiany, to rozbebeszone pół silnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak 1.6/103KM.

> Właśnie jakoś specjalnie mocno to nie wonieje. Dlatego w pierwszym podejsciu łudzilem się, że padla

> UPG i popuszcza plyn (zwlaszcza ze od stycznia dolewam - zapocona chłodnica). Przy okazji

> dalem do wymiany uszczelniacze zaworowe.

> No nic, dam wymienić pierscienie, przecież tam już nic innego nie mogło się popsuć.

Dziwne jest te spalanie oleju. Miałem 2 auta z tym silnikiem i zarówno w Marei jak i w Stilo zużycie oleju mierzyłem w 200-300ml na 10 000km a nie w litrach. Chyba że masz jakiś kosmiczny przebieg. Zmierz może faktycznie ciśnienie w cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne jest te spalanie oleju. Miałem 2 auta z tym silnikiem i zarówno w Marei jak i w Stilo

> zużycie oleju mierzyłem w 200-300ml na 10 000km a nie w litrach. Chyba że masz jakiś kosmiczny

> przebieg. Zmierz może faktycznie ciśnienie w cylindrach.

U mnie w Marei nie brał ani grama, w Stilo... ech.

Zrobiłem głowicę a ten jak pił tak pije.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że pali Ci ok. 0,2L oleju na 1000km. To nie jest jakoś bardzo dużo. Moje Stilo 1.6 103KM od momentu kupna spalało 0,4L/1000km, a kompletnie nic nie dymił. Zrobiłem płukankę i po 6 kkm dolałem może 0,3L. Musiałem mieć posklejane pierścienie zgarniające, bo jak ręką odjął po płukaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że pali Ci ok. 0,2L oleju na 1000km. To nie jest jakoś bardzo dużo. Moje Stilo 1.6

> 103KM od momentu kupna spalało 0,4L/1000km, a kompletnie nic nie dymił. Zrobiłem płukankę i po

> 6 kkm dolałem może 0,3L. Musiałem mieć posklejane pierścienie zgarniające, bo jak ręką odjął

> po płukaniu silnika.

U mnie w stilaczu 1.6 na LPG jest podobnie od czasu do czasu po odpaleniu widać w lusterku małą chmurkę dymu nono.gif

A ta płukanka to co to takiego 270635636-JUMP2.gif

stilacz 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam zbiorczo i indywidualnie wink.gif

Płukanka byłaby dobrym pomyslem, gdy głowica nie była raz zwalona (zakładam że na oko widać pierscienie sa posklejane).

Jako eks-posiadacz lanosa wciagającego 1l/1kkm uznaje 3l/15km za wielkość nieistotną. Daewoo nauczylo mnie też, żeby w silniku nie grzebać, bo koszty przewyższają efekt końcowy.

Gdyby to był maleńki dymek, to ok. Ale przynajmniej 10% odpalen, to stawianie zasłony dymnej. Wstyd przed ludzmi, zwłaszcza jak startuje się z garażu podziemnego zlosnik.gif

Coś czuje, że autko szuka nowego właściciela. Bo czy wdziecznością można nazwać zachowanie stilaka po doinwestowaniu go w postaci nowych wahaczy, chłodnicy, rozrządu.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś czuje, że autko szuka nowego właściciela. Bo czy wdziecznością można nazwać zachowanie stilaka

> po doinwestowaniu go w postaci nowych wahaczy, chłodnicy, rozrządu.

Z drugiej strony znajdź auto do którego bdb silnik kosztuje 800zł. Mój miał 160k km i z silnikiem nic się nie działo. Może po prostu źle trafiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż zrób jeszcze taki myk.

wetknij palec w d... Stilonowi oink.gif (znaczy w rure wydechową) i wyobracaj nim na lewo i prawo, sprawdź jaką konsystencję ma wymaz (czy suchy, mokry, tłusty) i masz diagnozę co sie wydobywa, mokry = jest ciecz jakowaś (chłodząca) tłuste = oleum, sucha sadza = jest o.k. nie ma przecieków płynów ustrojowych, może być za bogato na dawkowaniu paliwa.

a tak z ciekawości jeszcze jakiego "szajsu" zalałeś do baku ?

może ktoś pokombinował na zbiorniku w Tankszteli i dolał napędu do benzyny (pomyłki sie trafiają i jak niewiele sie naciurkało to nawet nie próbują płukać a autko może poddymiać niespalonym napędem, będzie ciut inaczej pracować silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weż zrób jeszcze taki myk.

> wetknij palec w d... Stilonowi (znaczy w rure wydechową) i wyobracaj nim na lewo i prawo, sprawdź

> jaką konsystencję ma wymaz (czy suchy, mokry, tłusty) i masz diagnozę co sie wydobywa, mokry =

> jest ciecz jakowaś (chłodząca) tłuste = oleum, sucha sadza = jest o.k. nie ma przecieków

> płynów ustrojowych, może być za bogato na dawkowaniu paliwa.

> a tak z ciekawości jeszcze jakiego "szajsu" zalałeś do baku ?

> może ktoś pokombinował na zbiorniku w Tankszteli i dolał napędu do benzyny (pomyłki sie trafiają i

> jak niewiele sie naciurkało to nawet nie próbują płukać a autko może poddymiać niespalonym

> napędem, będzie ciut inaczej pracować silnik)

Po wydaniu ponad 50% pensji i przekleciu rodziny "mechanika" do 9 pokolenia włącznie dalej nic nie wiem.

Cylindry niby w porządki, zamki w nie najgorszym stanie, uszczelniaczami nie ma prawa leciec. Wyjete pierscienie tez były ok.

Tankuje zawsze na statoilu. Załamie się i uciesze jesli lpg nabruzdzilo zlosnik.gif

Pojde za radą i wyjezdze 2-3 baki benzyny.

Wiem jedno, to nie olej - oparami po odpaleniu da sie w miare zaciagać, nie gryzą i nie zgadza sie kolor.

Włoska magia po prostu. A mogłem nabyć puga 307 - te to przynajmniej ładnie się paliły hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dymienie na biało ( lekko) jest normalną rzeczą szczególnie gdy auto ma instalację LPG ponieważ nie pamiętam dokładnie ale : jak spala się gaz to powstaje wodór który po połączeniu z gorącym wydechem tworzy parę wodna czy cos w tym stylu.

"

zrob prosty test> pojezdzil troche na samej benzynie, pozniej benzyna+gaz = wylapiesz wtedy czy to nie przez instalcje gazowa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.