Skocz do zawartości

Stacja Pogodowa - opinie i rady


michalek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A upatrzyłem sobie zakup stacji pogodowej. Byłem dziś w naszym popularnym dyskoncie grinser006.gif Biedronce i o taką znalazłem BIEDRONKA . Kosztuje chyba 34,99, co myślicie? nada się czy to szajs? A może jakaś inna propozycja? oczywiście w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> A upatrzyłem sobie zakup stacji pogodowej. Byłem dziś w naszym popularnym dyskoncie Biedronce i o

> taką znalazłem BIEDRONKA . Kosztuje chyba 34,99, co myślicie? nada się czy to szajs? A może

> jakaś inna propozycja? oczywiście w rozsądnej cenie.

Ta stacja to szajs. Było chyb nawet o tym na HP, poszukaj. Kumpel kupił i po paru dniach odniósł.

Dzisiaj pojawiła się w Lidu stacja Auriola. Trochę droższa, ale ją mogę ze spokojnym sumieniem polecić. Sam używam od lat

edyta:

Tu wątek na HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta stacja to szajs. Było chyb nawet o tym na HP, poszukaj. Kumpel kupił i po paru dniach odniósł.

> Dzisiaj pojawiła się w Lidu stacja Auriola. Trochę droższa, ale ją mogę ze spokojnym sumieniem

> polecić. Sam używam od lat

hmm, ja bym szukał czegoś z zasilaczem i stałym podświetleniem. Żeby w nocy za zegar też robiło hmm.gif

ktoś, coś? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja to tandeta. Czujnik zewnętrzny przekłamuje o kilka stopni na minus. Żeby odczytać cokolwiek z wyświetlacza trzeba wcisnąć przycisk aktywujący podświetlanie. Nie ma możliwości włączenia podświetlania na stałe i brak wejścia na zewnętrzny zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta stacja to tandeta. Czujnik zewnętrzny przekłamuje o kilka stopni na minus. Żeby odczytać

> cokolwiek z wyświetlacza trzeba wcisnąć przycisk aktywujący podświetlanie. Nie ma możliwości

> włączenia podświetlania na stałe i brak wejścia na zewnętrzny zasilacz.

No w takim razie rezygnujemy z zakupu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, ja bym szukał czegoś z zasilaczem i stałym podświetleniem. Żeby w nocy za zegar też robiło

> ktoś, coś?

I podpieciem do kompa z cala masa mozliwosci archiwizacji i udostepniania danych oraz statystyka grinser006.gif No i tanie czujki dodatkowe by sie przydaly icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i czujnik czadu i dymu i redukowało spalanie noPb

Mogloby jeszcze dokladac drewna do kominka grinser006.gif

A tak serio, to b. polecana jest stacja:

http://stacje-pogody.pl/artykul_nowa_stacja_pogodowa_firmy_oregon_scientific_wmr300,10.html

ale cena zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od ładnych kilku lat mam coś takiego:

> XONIX

> Ma zasilacz, świeci w nocy (nawet trochę za jasno, ale przywykłem)... Cena na Alle bardziej

> przystępna niż na powyższej stronie..

zbyt wypasiona i za droga biglaugh.gifzlosnik.gif ... chcę: zasilacz, podświetlenie, zegar, jeden bezprzewodowy czujnik zewnętrzny

nic więcej mi niepotrzebne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od ładnych kilku lat mam coś takiego:

> XONIX

> Ma zasilacz, świeci w nocy (nawet trochę za jasno, ale przywykłem)... Cena na Alle bardziej

> przystępna niż na powyższej stronie..

A ja stację te657 dostałem na gwiazdkę - podobno nowa ale bubel.

Przez ponad dwa tygodnie nie potrafiła zsynchronizować czasu z DCF.

Przy temperaturze za oknem około zera stopni (mierzone dobrym termometrem) pokazuje zewnętrzną temperaturę o ok 5-6 stopni wyższą.

Spróbuję reklamować - może się uda

Są baterie i zasilacz sieciowy ale trzeba naciskać przycisk by włączyć podświetlenie - tylko na chwilę.

Czy trzeba coś ustawić by włączyć podświetlenie na stałe czy wystarczy podpiąć zasilacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja stację te657 dostałem na gwiazdkę - podobno nowa ale bubel.

> Przez ponad dwa tygodnie nie potrafiła zsynchronizować czasu z DCF.

> Przy temperaturze za oknem około zera stopni (mierzone dobrym termometrem) pokazuje zewnętrzną

> temperaturę o ok 5-6 stopni wyższą.

> Spróbuję reklamować - może się uda

> Są baterie i zasilacz sieciowy ale trzeba naciskać przycisk by włączyć podświetlenie - tylko na

> chwilę.

> Czy trzeba coś ustawić by włączyć podświetlenie na stałe czy wystarczy podpiąć zasilacz?

Hmm to faktycznie jakiś bubel Ci się trafił crazy.gif

Co do dokładności wskazań to moja pokazuje tak samo jak termometr w samochodzie więc zakładam, że pokazuje ok..

Z synchronizacją czasu zdarzały mu się okresy, że ikona sobie migała ale zawsze ostatecznie się połączył.

Podświetlenie działa u mnie stale po podłączeniu zasilacza. Gaśnie (i jest aktywowane przyciskiem) tylko gdy działa na bateriach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

.

Felerne jest radiowe zdalne pudełko - po wyniesieniu na balkon pokazuje to samo na wewnętrznym czujniku i na kabelku - gdy jest zimno to kłamie o 5-6 stopni a w domu, gdy stoi obok "bazy" to stacja pokazuje np. 22 stopnie a zdalne już tylko o 2-3 stopnie za dużo.

Sprawdziłem zasilacz - sprawny, bez obciążenia ma ok 10V bo jest niestabilizowany ale po wetknięciu wtyczki urychamia stację, nawet bez baterii.

Podświetlenie nie włącza się na stałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się do serwisu - można reklamować przez sklep a lepiej pojechać do serwisu Volantis na ul Lucerny 115 w Wawrze - mogą od ręki wymienić.

Aha, pierwsze wykonania miały stałe podświetlenie z zasilacza a później producent zmienił - świeci tylko po naciśnięciu przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta stacja to tandeta. Czujnik zewnętrzny przekłamuje o kilka stopni na minus.

No to moja przekłamywała na plus. Jakieś 2-3 st. Jak czujkę postawiłem obok stacji, to różnica in/out również wahała się w przedziale 2-3 st. (z czujki była wyższa). Oddałem tam, skąd ją wziąłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to moja przekłamywała na plus. Jakieś 2-3 st. Jak czujkę postawiłem obok stacji, to różnica

> in/out również wahała się w przedziale 2-3 st. (z czujki była wyższa). Oddałem tam, skąd ją

> wziąłem

szczerze? na stacje-pogody.pl czasami podaja dane techniczne razem z dokladnoscia. Ta jest identyczna do auriola:

http://stacje-pogody.pl/1050_stacja_pogody_2measure_260402_260408.html

popatrzcie - +/-1°C i +/-5% wilgotnosci...

ta moja stara auriola miala bodajze +/-1°C i +/-2% wilgotnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, pierwsze wykonania miały stałe podświetlenie z zasilacza a później producent zmienił - świeci

> tylko po naciśnięciu przycisku.

Taaakie buty ok.gif W sumie to nie wiem co lepsze bo moją kupowałem min po to żeby świeciła w nocy. Z drugiej strony świeci nieco za mocno więc najlepszy byłby ściemniacz... Aaaale jak się nie ma co się lubi... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaakie buty W sumie to nie wiem co lepsze bo moją kupowałem min po to żeby świeciła w nocy. Z

> drugiej strony świeci nieco za mocno więc najlepszy byłby ściemniacz... Aaaale jak się nie ma

> co się lubi...

Podświetlenie podgrzewa obudowę i nawet przy wielu otworach wentylacyjnych stacja może pokazywać wyższą temperaturę niż w otaczającej przestrzeni.

Może dlatego zrezygnowali ze stałego świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodzwoniłem się do serwisu - można reklamować przez sklep a lepiej pojechać do serwisu Volantis...

Od ręki dostałem kompletną nową stację.

Zdalny czujnik rozsądnie pokazuje temperaturę zewnątrz i wewnątrz.

Niestety czułość odbiornika DCF tak samo marna jak w poprzednim egzemplarzu - ikonka obecności sygnału niekiedy sobie miga

ale stacja od wczoraj nie potafiła zsynchronizować czasu.

Stacja ustawiona w miejscu, gdzie budzik za kilkanaście zł z Lidla łapie czas prawie natychmiast

a stary termometr z nienajlepszą czułością odbiornika

ustawił zegar w ciągu ok. pół godziny.

Edit:

wieczorem zresetowałem pogodynkę, po ok godzinie czas się ustawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.