Skocz do zawartości

AH alternator


kamileeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym sie dopytać czy jak na załączonej fotce w czerwonym kółeczku ta wartośc nie jest za niska? Tydzien temu miałem awarie ładowania,co gorsza na wyjeździe w górach i miejscowy mechanior to naprawiał. Podobno coś z wirnikiem i zestawem prądotwórczym chyba to wymienił. Ale od tamtej pory te pole róznie wskazuje,przed awarią oscylowało w granicach 13,9-14,3. Teraz to róznie bywa,na początku po naprawie było 13,5 potem już normalnie 14,2 a dzis juz tylko pokazywało 12,5 i miało wachania od 11,5- góra do 13. Czy to może swiadczyć że znowu cos sie sypie. Ile tam powino byc prawidłowo?

c673a9b006e3528bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 13,5 zaraz po naprawie czyli tydzień temu i wtedy właśnie ta fotka była robiona. Całe szczeście że z gór wróciłem a nie stanąłem gdzies po drodze.W czwartek juz w ogóle przestał ładować. Dzis odebrałem auto,regeneracja całego altka, wyszło z robotą 420zł. Tydzień temu 270 poszło sie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> chciałbym sie dopytać czy jak na załączonej fotce w czerwonym kółeczku ta wartośc nie jest za

> niska? Tydzien temu miałem awarie ładowania,co gorsza na wyjeździe w górach i miejscowy

> mechanior to naprawiał. Podobno coś z wirnikiem i zestawem prądotwórczym chyba to wymienił.

> Ale od tamtej pory te pole róznie wskazuje,przed awarią oscylowało w granicach 13,9-14,3.

> Teraz to róznie bywa,na początku po naprawie było 13,5 potem już normalnie 14,2 a dzis juz

> tylko pokazywało 12,5 i miało wachania od 11,5- góra do 13. Czy to może swiadczyć że znowu cos

> sie sypie. Ile tam powino byc prawidłowo?

Pierwsze pytanie, to przy jakiej temperaturze silnika sprawdzasz napięcie i czy jest wtedy włączone ogrzewanie?

Jeśli na zimnym silniku i masz ogrzewanie włączone to tu masz odpowiedź:

Quickheat - zimowy zjadacz prądu w Astrze H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to MODE jest przez interfejs edytowalne i różne wielkośći może pokazywać w zależności co się

> wybierze

> A to NONE macie przy włączonych światłach czy wyłączonych ?

Jak patrzyłem to miałem wyłączone.

Jutro jeszcze raz sprawdzę z różnymi konfiguracjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo coś mi się kojarzy - może błędnie- że wartość MODE zmienia się w zależności od włączenia świateł

ja mam automatyczne swiatła i tez jest literka U,a napis None sie pojawiał gdy swiatła przygasały i napięcie spadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj sprawdzałem i umnie piszę coś PWT... jakoś tak, niestety zapomnialem zrobic foto

PWM - sprawdzałem dziś u mnie na CID.

Światła akurat były włączone bo już zapadł zmrok.

Jednak sam skrót PWM kojarzy mnie się z specjalnym trybem ładowania akumulatora przez sterownik.

Ale od czego zależy, że jedni mają PWM a inni U to nie wiem. Może chodzi o regulator ładowania na altku lub jakieś inne wyposażenie dodatkowe w co szczerze powiem wątpię.

Natomiast NONE może pojawiać się również w chwili kiedy elektronika stwierdzi, że akumulator jest naładowany i przerywa proces ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PWM - sprawdzałem dziś u mnie na CID.

PWM

> Natomiast NONE może pojawiać się również w chwili kiedy elektronika stwierdzi, że akumulator jest

> naładowany i przerywa proces ładowania.

czyli ogólnie NONE występuje gdy nie ma ładowania np gdy włączymy test mode na wyłączonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj u mnie none...

Mnie też się wydaje, że ładnie Ci doładowało akumulator i tryb ładowania został przełączony na podtrzymujący.

Możesz to ładnie sprawdzić miernikiem. W chwili jak masz NONE wyłączyć sillnik i wszystkie odbiorniki i sprawdzic napięcie na klemach akumulatora. Powinno być powyżej 13.5V

Zapewne jak będzie poniżej 13V, to pojawi się PWM.

Sprawdzisz?

Ja postaram się sprawdzić ze swojej strony - jednak u mnie jak na tą chwilę mam PWM cały czas.

Zdaję sobie też sprawę, że mam niedoładowane aku do pełna. Więc u mnie nie będzie tak łatwo do chwili aż nie trafi się dłuższa trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.gif

Ja już teraz zgłupiałem.

Jedni piszą, że jak jest NONE to nie ładuje, a jak PWM to ładuje.

Inni, że jak NONE jest to ładuje, a PWM to nie ładuje.

I bądź tu człowieku mądry confused.gif

U mnie jak pamiętam, zawsze było NONE, niezależnie czy lato czy zima i niezależnie jakie napięcie pokazywał. I nigdy nie miałem jakikolwiek problemów z ładowaniem ani z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > Zapewne jak będzie poniżej 13V, to pojawi się PWM.

Ja dzisiaj sprawdzałem przy porannym rozruchu przy włączonym BC. Po nocy: napięcie ponad 12V, rozruch spadło poniżej 12V po odpaleniu za moment ponad 14V (nie piszę dziesiątych części V bo nie w tym rzecz). Przy cały czas wyświetlanym NONE. Także nie ma to nic wspólnego.

Przynajmniej tak jest u mnie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dzisiaj sprawdzałem przy porannym rozruchu przy włączonym BC. Po nocy: napięcie ponad 12V,

> rozruch spadło poniżej 12V po odpaleniu za moment ponad 14V (nie piszę dziesiątych części V bo

> nie w tym rzecz). Przy cały czas wyświetlanym NONE. Także nie ma to nic wspólnego.

> Przynajmniej tak jest u mnie

No to już nie wiem

U mnie rano przy włączonym zapłonie ale wyłączonym silniku jest NONE

Przy uruchomieniu silnika i przekroczeniu 13,5 V pojawia się U

więc co auto, to inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.