Skocz do zawartości

Panowie Scenic III jeszcze raz jaki silnik polecacie ? itd


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam decyzja już zapadła i zaczynam powoli się rozglądać. Na pewno będzie Scenic III Grand , chciałem bardzo w automacie ale automat jest tylko z silnikami 2.0DCI a diesla nie chce oraz z silnikiem 2.0 benzyna. Jak to jest z tymi benzynami które nadają się do gazu ? coś zmieniło się w temacie ? jak wyglądają spryskiwacze w Scenic III jest mgiełka ? pasują ze scenic II ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedyś wszyscy pisali to 2,0 nie nadawał się do gazu  :( były różne silniki 2.0 ? 

 

czyli takie coś i tylko ze skrzynią cvt ? i silnik 140KM?

http://allegro.pl/scenic-grand-2-0-automat-privilege-panorama-navi-s-i6018432256.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 to ten sam silnik co w LIII 140KM tutaj jeden użytkownik ma gaz chyba Delco i sobie chwali.

Ja jak szukałem to były dwa obozy - że się nadaje ale pod warunkiem b.dobrej instalacji oraz 2 obóz, że się nie nadaje do gazu :)

Lepiej kupić 2.0 DCi 150KM bo uznawany jest za trwały i oszczędny silnik, kolega z pracy ma LIII z przebiegiem ponad 260kkm i nic nie ruszał póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 to ten sam silnik co w LIII 140KM tutaj jeden użytkownik ma gaz chyba Delco i sobie chwali.

Ja jak szukałem to były dwa obozy - że się nadaje ale pod warunkiem b.dobrej instalacji oraz 2 obóz, że się nie nadaje do gazu :)

Lepiej kupić 2.0 DCi 150KM bo uznawany jest za trwały i oszczędny silnik, kolega z pracy ma LIII z przebiegiem ponad 260kkm i nic nie ruszał póki co.

Jak szukałem, to wiekszośc, nawet na forach gazowych nie polecało gazu. Opinie sa takie, ze zwolennicy na siłe gazowania tego silnika raczej przyjmuja argumenty na tak, aby sie utwierdzic w słuszności wyboru. Jak nie napiszą jednoznacznie, że silnik nadaje sie do gazu to ja bym nie wszedł w to.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chyba bedzie 1.4tce tylko jakoś nie jestem przekonany do niego :-( nie wiem jak z żywotnością tych małych turbawek :-( 

Na pewno nie gorzej od dizla, raczej lepiej 

Nie kupilbym wolnossacej benzyny, chyba ze min.3 litry v6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądają spryskiwacze w Scenic III jest mgiełka ? pasują ze scenic II ? 

mgiełki nie ma, chyba że sobie z SCII przełożysz.

ogólnie krótki SCIII jest biednie wyposażony, za to grand SCIII znaczne lepiej. są nawet z lusterkiem fotochromatycznym

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary renaultowski 2,0i16V (F4R) był fabrycznie przystosowany do LPG, miał nawet na kolektorze miejsca na wkręcenie dysz. :)

Nowy nissanowski 2,0i16V (M4R) jest za "miękki" do gazu. :) Za to 2,0dCi w przeciwieństwie do 1,9dCi i 1,5dCi jest uważany za super diesla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy zawsze możesz zrobić przeróbkę SC III wrzucić mu silnik z GS II 2.0T :)

Albo mam inne rozwiązanie szukaj Grand Espaca kolega go ma w pracy właśnie z 2.0T i powiem, że fajnie się tym jeździ a wcale tak dużoooo wieksze od SCIII nie jest, a można kupić młody rocznik.

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-espace-2009r-2-0t-170km-benzyna-initiale-paris-oplacony-23-brutto-ID6yhYST.html

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-espace-2-0t170km7-miejscnawigacja6-biegowserwisowanyaluf-vat-23-ID6yhtFL.html

 

a jak Grand za duży weź normalnego z normalnym silnikiem pod LPG, koledze łyka między 9 spokojna trasa a 13l w mieście LPG, jak się czasem pościga to do 15l dochodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna wpaść na taki wyścig minivanów, bym sie tez pościgał :hehe:;l

 

Na mieście się gonimy :)

Ostatnio kolega jechał Audi TT 185KM stanął obok jakiś starszy Land Rover 3.0 TDi V6 tak tą audice zmłócił, że do tej pory się z kumpla śmiejemy że czołg go objechał a on niby sportowym autem jeździ ;l ;l ;l ;l

 

A gdzieś po Mysłowicach śmiga taki Grand Espace na sofcie 270KM :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieście się gonimy :)

Ostatnio kolega jechał Audi TT 185KM stanął obok jakiś starszy Land Rover 3.0 TDi V6 tak tą audice zmłócił, że do tej pory się z kumpla śmiejemy że czołg go objechał a on niby sportowym autem jeździ ;l ;l ;l ;l

 

To Audi to chyba musi byc popsute, bo seryjnie taki LR ma ok 10 sec do 100-ki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Audi to chyba musi byc popsute, bo seryjnie taki LR ma ok 10 sec do 100-ki ;)

Bylo lekko mokro a LR to 4x4 poza tym nie wiemy czy nie dlubniete bylo bo odeszlo pieknie. Sa auta cichociemne np kolegi Octavia RS kombi z 2.0 TDI 170 zrobione na ponad 200KM i tez popyla ladnie wg testow ponize 7s do setki.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dzisiaj z moim gazownikiem i mówi że nie widzi przeciwwskazań do zamontowania gazu w tym silniku 2.0. Ma jeszcze dzwonić do jakiegoś specjalisty od Staga czy tam techa i ma potwierdzić :O jak by się udało to jednak będzie automat :) 

Espace nie chce bo jednak to stara konstrukcja i chyba za duży. Ten Grand Scenic to jednak zgrabniejszy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć można jeszcze zastosować dodatkowy układ lubryfikacji gniazd zaworowych , w\ma ktoś coś takiego ?

ponoć więcej z tym problemów jest niż pożytku i chyba pomału odchodzi się od tego typu rozwiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo lekko mokro a LR to 4x4 poza tym nie wiemy czy nie dlubniete bylo bo odeszlo pieknie. Sa auta cichociemne np kolegi Octavia RS kombi z 2.0 TDI 170 zrobione na ponad 200KM i tez popyla ladnie wg testow ponize 7s do setki.

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

 

Ja mam właśnie taie cichociemne. Już nie jeden ścigant się mocno zdziwił jak mu moją Ravką odjechałem :skromny:  

Czasami można dojrzeć opad szczeny kolesia jak do następnych świateł dojedzie, zobaczyć taką miną - bezcenne  ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Megane do Granda, bo to inna bajka przy tej mocy

To tak jak w Bravo miałem 150 KM i to zaiwaniało az miło, teraz mam ok 160 i nie jedzie ;)

Ale ja nie porównuje, to kolega wyżej napisał że 1.6 w Megane nie jedzie. Ja rozumem że zawsze mało Ale akurat Megane dawała radę...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie porównuje, to kolega wyżej napisał że 1.6 w Megane nie jedzie. Ja rozumem że zawsze mało Ale akurat Megane dawała radę...

 

 

W ktorej Megane?

Bo w I radzilo sobie calkiem sprawnie, w II bylo srednio a w III nie jedzie kompletnie, zwlaszcze kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorej Megane?

Bo w I radzilo sobie calkiem sprawnie, w II bylo srednio a w III nie jedzie kompletnie, zwlaszcze kombi.

oj mylisz się w zeznaniach wcześniej pisałeś "Ten 1.6  to ledwo daje rade w Megane..."

 

Ja miałem Megane II i nie było powodu do narzekań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mylisz się w zeznaniach wcześniej pisałeś "Ten 1.6  to ledwo daje rade w Megane..."

 

Ja miałem Megane II i nie było powodu do narzekań. 

 

Myslalem, ze rozmawiamy o odpowiedniku Scenica III :smirk:

Whatever, kupuj co tam chcesz to nie ja tym bede jezdzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie porównuje, to kolega wyżej napisał że 1.6 w Megane nie jedzie. Ja rozumem że zawsze mało Ale akurat Megane dawała radę...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Chodzi mi o to, ze to nie ma znaczenia, ze w Megane dawał radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, ze to nie ma znaczenia, ze w Megane dawał radę

A to ja wiem, teraz mam Scenica 2.0 i wiem że to na styk dlatego nie chciał bym mieć mula większego niż to. A patrząc na ten silnik 1.6 i 1.4 TCE to nie ma jakiejś przepaści w mocy 20 KM. Ten 1.6 ma tyle ile 1.5dci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja wiem, teraz mam Scenica 2.0 i wiem że to na styk dlatego nie chciał bym mieć mula większego niż to. A patrząc na ten silnik 1.6 i 1.4 TCE to nie ma jakiejś przepaści w mocy 20 KM. Ten 1.6 ma tyle ile 1.5dci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

a ile ma Nm? pod góre to pewnie porazka. Każde turbo bedzie lepsze od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja wiem, teraz mam Scenica 2.0 i wiem że to na styk dlatego nie chciał bym mieć mula większego niż to. A patrząc na ten silnik 1.6 i 1.4 TCE to nie ma jakiejś przepaści w mocy 20 KM. Ten 1.6 ma tyle ile 1.5dci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Zapewniam Cię, że 1,6 16v 110KM nie jedzie w Megane III kombi. To oznacza, że nie pojedzie w Scenicu III, a tym bardziej w Grandzie.

A wiem co piszę bo mam też 2,0 16V w GS II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.