Skocz do zawartości

[video] Fabia 1 luzy przy kreceniu kolem


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=qc2bl4Ks0aY&feature=youtu.be

 

 

Hej prosze o ocene filmiku. Mam problem z szarpaniem podczas naciskania i odpuszczania gazu. Tylko tych momentach. Gdy caly czas przyspieszam albo hamuje silnikiem to jest ok. Wyczytalem ze moga to byc luzy w mechanizmie roznicowym. I zastanawia mnie czemu caly silnik i skrzynia sie tak trzesa gdy krece kolem? Na filmiku tego nie widac ale silnik trzesie sie mocniej a od dolu jak widac skrzynie np od 41sek to ona tez sie znacznie trzesie tylko tego nie widac na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=qc2bl4Ks0aY&feature=youtu.be

 

 

Hej prosze o ocene filmiku. Mam problem z szarpaniem podczas naciskania i odpuszczania gazu. Tylko tych momentach. Gdy caly czas przyspieszam albo hamuje silnikiem to jest ok. Wyczytalem ze moga to byc luzy w mechanizmie roznicowym. I zastanawia mnie czemu caly silnik i skrzynia sie tak trzesa gdy krece kolem? Na filmiku tego nie widac ale silnik trzesie sie mocniej a od dolu jak widac skrzynie np od 41sek to ona tez sie znacznie trzesie tylko tego nie widac na filmiku.

Poszukaj co tak stuka i to może byc finał szukania problemów jakie opisujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę luzu na "lizaku". Dalej do diagnozy po demontażu przeguby wewnętrzne  - miałem parę przypadków że pękła wewnętrzna część.
O dyfrze to już wiesz.
Ostatnim podejrzanym jest sprzęgło, konkretnie stan tarczy, jej piasty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pawel_78 napisał:

Masz trochę luzu na "lizaku". Dalej do diagnozy po demontażu przeguby wewnętrzne  - miałem parę przypadków że pękła wewnętrzna część.
O dyfrze to już wiesz.
Ostatnim podejrzanym jest sprzęgło, konkretnie stan tarczy, jej piasty.

 

 

Co to jest lizak? ta poduszka taka co od skrzyni idzie?

O dyfrze wlasnie nie wiem czy w tym przypadku to on czy nie :D jak uwazasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patgaw napisał:

Za lewa polos jak targalem to ani drgnie, a prawa moze ma minimalny luz 

I stukało tak kiedy targałeś, czy nie?

A jak dodajesz tego gazu czy odejmujesz to tylko szarpie, czy słychać ten właśnie stuk?

Edytowane przez sebaM25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patgaw napisał:

 

 

Co to jest lizak? ta poduszka taka co od skrzyni idzie?

O dyfrze wlasnie nie wiem czy w tym przypadku to on czy nie :D jak uwazasz?

Tak - ta na dole.
A co jest to zdalnie nikt trafie nie powie.
Często na aucie się szuka i nie ma pewnej diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebaM25 napisał:

I stukało tak kiedy targałeś, czy nie?

A jak dodajesz tego gazu czy odejmujesz to tylko szarpie, czy słychać ten właśnie stuk?

 

tak, troszke tylko.

Podczas jazdy nic nie slychac cichutko.

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok wjechalem jeszcze raz na kanal. Odkrecilem ta poduszke i wyglada chyba dobrze. Czy jest mozliwe zeby wygladala dobrze ale dzialala zle? 

I nagralem jeszcze jeden filmik i odkrylem cos dziwnego. Podnioslem lewe kolo do goryi nim krecilem, a krecila sie prawa polos troszke mimo ze prawe kolo bylo na ziemi. Dziwne, co powiecie na takie cos?

 

Zobaczcie filmik,

-na poczatku kolega kreci lewym kolem ktore jest w gorze, od 8 i 14 sekundy to co pokazuje to jest prawa polos od strony skrzyni i sie rusza troszke (!! prawe kolo jest na ziemi) .

-25 sek kolega majta prawa polosia i mimo ze prawe kolo jest na ziemi to slychac delikatny luz to tak ma byc czy cos mam do wymiany? Dodam ze przy predkosiach 110-140 mam wibracje na kierownicy, to moze byc wina tego luzu na polosi?

https://youtu.be/gevIQ53j0ZQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, patgaw napisał:

-na poczatku kolega kreci lewym kolem ktore jest w gorze, od 8 i 14 sekundy to co pokazuje to jest prawa polos od strony skrzyni i sie rusza troszke (!! prawe kolo jest na ziemi) .

Może luz na frezie półosi albo na kielichu przegubu wewnętrznego. Tylko takie małe luzy to pewnie masz w każdym aucie...

Ten stukot to raczej w sprzęgle, przynajmniej po dźwięku sądząc-może tłumik w tarczy już trochę wyjechany, o i ile jest tam tłumik w tarczy a nie dwumas.

37 minut temu, patgaw napisał:

Dodam ze przy predkosiach 110-140 mam wibracje na kierownicy, to moze byc wina tego luzu na polosi?

Te wibracje masz ciągle czy tylko przy przyśpieszaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co kombinować. masz luzy w dyfrze. to chyba po prostu satelity się zużywają. też dochodziłem w focusie, kombinowałem, zmieniłem nawet tego "lizaka" bo też występuje tam i nic. zespół napędowy chodzi podobnie, dźwięki identyczne, luzy identyczne. silnik się trochę buja bo pozwala na to elastyczność poduszek. albo musisz o tym zapomnieć i jeździć albo poszukać sobie skrzyni z mniej zużytym mechanizmem. jak poszukasz, to kilka tematów niżej znajdziesz mój z dokładnie tymi samymi rozważaniami.

 

ps. jeśli do tego masz wibracje, to mogą to być również zużyte przeguby wew. kupiłem niedawno Vectrę c i o ile ona nie ma tych stuków i luzow, o tyle w wibracje wpada. ma jednak luz poprzeczny na przegubie, więc to pewnie to. podejrzewam, że u Ciebie występuje i luz w dyfrze i zużyty przegub. Focus miał stuki, ale nie wibrował, półosie miał w świetnym stanie.

Edytowane przez ulik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/21/2018 o 12:34, volf6 napisał:

Może luz na frezie półosi albo na kielichu przegubu wewnętrznego. Tylko takie małe luzy to pewnie masz w każdym aucie...

Ten stukot to raczej w sprzęgle, przynajmniej po dźwięku sądząc-może tłumik w tarczy już trochę wyjechany, o i ile jest tam tłumik w tarczy a nie dwumas.

Te wibracje masz ciągle czy tylko przy przyśpieszaniu?

Frez to jest to co zaznaczylem na obrazku? to to samo co wieloklin? dwumasy nie ma na pewno. wibracje przy hamowaniu silnikiem tez sa z tego co pamietam.

 

Dnia 2/21/2018 o 13:17, HARDTECHNO napisał:

A nie masz przypadkiem ktoregos krzyzaka na pol osi w kielichu wyrobionego? 

 

 

Nie wiem, wlasnie pytam ;)

 

@ulik87 A u ciebie podczas  jazdy z tymi luzami na dyfrze halasowalo albo stukalo cos? bo u mnie kompletna cisza jest.

allegro_5725025077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, patgaw napisał:

Frez to jest to co zaznaczylem na obrazku? to to samo co wieloklin?

W tym miejscu to luzu nie będziesz miał, bo tam się fest dokręca (nakrętką lub śrubą). Podobny wieloklin masz na samej półosi (i to z dwóch stron) i tam wciskane są same przeguby  (ich koszyczki) a zabezpieczone tylko pierścieniem sprężystymi i tam jakiś mały luz może być ale jest niegroźny, znaczy nie będzie z tego wibracji itp.

11 minut temu, patgaw napisał:

wibracje przy hamowaniu silnikiem tez sa z tego co pamietam.

Dla świętego spokoju sprawdziłbym dokładnie przeguby wewnętrzne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, patgaw napisał:

 

@ulik87 A u ciebie podczas  jazdy z tymi luzami na dyfrze halasowalo albo stukalo cos? bo u mnie kompletna cisza jest.

 

 

nie. zupelna cisza. jedyny objaw to takie 'uderzenie' podczas ruszania i zmianu biegów 1-2, 2-3 (bo juz wyzej to mniejsze przelozenie mocno redukowalo moment i nie wyczuwalo sie praktycznie nic). ponadto zadnych szumow czy chrobotania na jalowym, co wskazywaloby na zuzyte sprezynki w sprzegle. polosie zdrowiutkie, zadnych luzow czy terkotania. objawy byly takie, jakby byla srogo wyrabana poduszka napedu, ale silnik ruszal sie niewiele, podobnie jak u Ciebie. dzwieki natomiast podczas ruszania kolem na wlaczonym biegu byly identyko jak u Ciebie. no i ten jalowy obrot kola wiekszy niz przecietnie, tez podobnie :)  nie przejmowalbym sie tym zbytnio, jesli po prostu umiesz operowac delikatnie sprzeglem, to mozna prawie nie odczuwac tych objawow. trzymaj poziom oleju i smigaj. natomiast jesli bardzo Cie to wkurza (mnie wkurzalo dosc mocno, ale auto i tak bylo gruchotem do zadan bojowych, wiec ani mi sie snilo pchac w to kase) to chyba tylko wymiana skrzyni jest sensowna kosztowo operacja ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Wracam do Twojego tematu, bo od jakiegoś czasu mam podobne zjawisko w Punto 2 FL 239kkm przebiegu. Posprawdzałem przeguby, poduszki i itp. i są ok.  Prawdopodobnie w 90% u mnie wina jest w tarczy sprzęgłowej, jest luz na tłumikach skrętnych tzw. sprężynach tłumiących. Nie masz czasem hałasu tzw. grzechotu podczas gaszenia silnika na załączonym sprzęgle jak gasisz silnik na tzw. luzie? U mnie od jakiegoś czasu jest taki grzechot, teraz doszło stukanie przy załączaniu sprzęgła po zmianie biegów. U mnie wystarczy zgasić silnik na rozłączonym sprzęgle i nie ma żadnego grzechotania zaraz po tym jak zgaśnie silnik. Stąd wnioskuje że wina jest po stronie sprzęgła a nie skrzyni biegów. W przerwie świątecznej zrzucę skrzynie to się okaże. Aha sprzęgło ma 48kkm/1,5r, zamontowane sprzęgło Luk-a. Jeśli będzie w nim problem to oddaje go na reklamacje, zobaczymy z jakim rezultatem. pozdrawiam

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sprawdze to bo zawsze gasze z wcisnietym sprzeglem. Powiem Ci ze podejrzewam u siebie problem ze sprzeglem, ale tutaj te objawy z filmiku nie wiem czy cos maja wspolnego. Sprawdzalem inna fabie i luz byl taki sam. Za to ma forum sa dwa moje inne tematy jeden z wyciem podczas puszczania sprzegla a drugi z szarpaniem podczas puszczania i dodawania gazu. I co raz bardziej sklaniam sie by wymienic sprzeglo w ciemno. Bo wlasnie podjrzewam te tlumiki drgan. Na forum fabii ktos mial taki problem z szarpaniem i rozwiazal go przez wymiane sprzegla, ale on mial dizla bez dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 17.12.2018 o 23:00, patgaw napisał:

Hej sprawdze to bo zawsze gasze z wcisnietym sprzeglem. Powiem Ci ze podejrzewam u siebie problem ze sprzeglem, ale tutaj te objawy z filmiku nie wiem czy cos maja wspolnego. Sprawdzalem inna fabie i luz byl taki sam. Za to ma forum sa dwa moje inne tematy jeden z wyciem podczas puszczania sprzegla a drugi z szarpaniem podczas puszczania i dodawania gazu. I co raz bardziej sklaniam sie by wymienic sprzeglo w ciemno. Bo wlasnie podjrzewam te tlumiki drgan. Na forum fabii ktos mial taki problem z szarpaniem i rozwiazal go przez wymiane sprzegla, ale on mial dizla bez dwumasy.

wymieniłem kompletne sprzęgło, prawdopodobnie to wina wysprzęglika bo był uszkodzony, od tamtej pory zrobiłem 3tys km i szarpanie nie występuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.