Jump to content

Jakie letnie 225/45/17 ?

karax
 Share

Recommended Posts

Jakie opony byście polecili w rozmiarze 225/45/17.

Przebiegi roczne niewielkie. Cabrio więc lepiej, żeby było ciszej.

Chciałbym żeby się ciut lepiej trzymały na mokrym.

Zakładam, że jak kupię oponki teraz to posłużą minimum 5-6 lat.

Myślałem o Uniroyal Rainsport 3 w cenie 1200 pln za komplet z tym, że słyszałem, że podobno szybko znikają.

A może jest coś w podobnej (lub niższej) cenie co warto rozważyć?

A może przy niewielkich rocznych przebiegach kupić coś taniego typu Dębica UHP2?

• Like 1

Uniroyale się kleją drogi, to i znikają ;]

Szwagier ma te opony i póki co nie narzeka, nie zauważyłem żeby zniknęła mu połowa opon.

jak chcesz na niewielkie przebiegi, żeby trochę przetrwały i do tego były ciche to hm .... szukaj czegoś z najniższym indeksem oporów B lub C.

Ja żonie kupiłem nexeny w kl. C i jednak etykieta pomaga, cisza jak makiem zasiał w porównaniu do starych Dunlop :skromny:

Pozytywnie wypadają np.

Sava INTENSA UHP 2
225/45 R17 91 Y

opory: C, mokro:A, głośność:66 dB

2 godziny temu, karax napisał:

Myślałem o Uniroyal Rainsport 3 w cenie 1200 pln za komplet z tym, że słyszałem, że podobno szybko znikają.

A może przy niewielkich rocznych przebiegach kupić coś taniego typu Dębica UHP2?

Miałem Good Year Efficientgrip Performance 3 sezony. Zrobiłem na nich ok. 45 kkm. Gdyby nie problem ze zbieżnością i się dwie przytarły, zrobiłbym jeszcze jeden sezon na całym komplecie. Czasami testowałem wchodzenie w zakręt na suchym i zawsze wzorcowo. Hamowałem raz awaryjnie (testowo) i byłem zdziwiony bo zatrzymałem się o wiele bliżej niż zakładałem. Na mokrym to się nie bawiłem ale dwa razy wpadłem w kałuże przy większej prędkości i nawet OK, żaden system się nie uruchomił. No i cisza przy każdej prędkości. Parametry to B A 68. Rozmiar 225/50/17.

Dobry jest jeszcze Dunlop Bluresponse i Sport maxx rt. Właśnie będę montował Dunlop sport maxx rt 2. Brałem pod uwagę jeszcze Fuldę. W budżecie to masz https://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-sportcontrol-2-225-45-r17-94-y-xl-mfs#174073793

2 tygodnie temu kupiłem Good Year Eagle F1 Asymetric 3 225/45/17. Co prawda przejechałem tylko ok 500km ale póki co jestem zadowolony. Na suchym cicho się toczą i bardzo dobrze się trzymaja . Na mokrym też jest ok ale nie miałem możliwości przetestować w deszczu przy większych predkościach. Poprzednio miałem Uniroyal rainsport 2 225/45/17 O ile trzymanie na suchym i mokrym bardzo dobre to szczerze powiedziawszy nigdy w życiu tych opon. W trzecim sezonie zrobiły się bardzo głośne, zaczęły się ząbkować i nierówno zdzierać. Zbieżność sprawdzana wielokrotnie ciśnienie w oponach też sprawdzane regularnie mimo to coś dziwnego działo się z tymi oponami i to moim zdaniem wina opon ponieważ zimówki 205/55/16 (czyli w podobnym rozmiarze) i starsze o 2 sezony są w dużo lepszym stanie niż wspomniane Uniroyale (zimówki równo pościerane).

http://allegro.pl/4x-letnie-225-45r17-nokian-zline-94y-xl-krakow-i6063118613.html
Jedne na czym tracą, to chyba kiepska literka od zużycia paliwa. Reszta super, mokro, sucho i generalnie się trzyma. :ok:
Jak literka C za paliwo jest jeszcze do zaakceptowania to 72 dB już nie. To może być głośne. Ja bym nie kupił.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

53 minuty temu, electrofinger napisał:

Jak literka C za paliwo jest jeszcze do zaakceptowania to 72 dB już nie. To może być głośne. Ja bym nie kupił.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

A nie są głośne, przynajmniej w Galaxym.

Dnia 18/04/2018 o 14:54, karax napisał:

Przy takich wymaganiach to najbardziej Ci pasują... Goodyear 4 Season... Doskonała na mokrym i przy tym bardzo cicha... W porównaniu z oponą letnią są nieco słabsze na suchym - ale nic o tym nie pisałeś :D

Jeśli i na suchym ma być bardzo dobrze - to Michelin Pro Pilot 4. Falken 510 oraz Hankook Prime 3 też są warte rozważenia.

Edited by grogi

Dnia 19.04.2018 o 16:49, AstraC napisał:

http://allegro.pl/4x-letnie-225-45r17-nokian-zline-94y-xl-krakow-i6063118613.html

Jedne na czym tracą, to chyba kiepska literka od zużycia paliwa. Reszta super, mokro, sucho i generalnie się trzyma. :ok:

Rok produkcji 2015? I takie bys kupill w tej cenie? Mialem opony rozne i starsze niz rok bym nie kupil .

Bo? 

Ps guma traci swoje wlasciwosci z biegiem czasu. Czy to zimowa czy letnia( guma twardnieje?) 

• Like 1