Skocz do zawartości

Mocniejszy stabilizator sc


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jak w temacie montowal ktos bo szukalem info w tym temacie i nic nie ma

Pasuje jakis grubszy mocniejszy od jakiegos konkretnego auta z ewentualnie niewielkimi modami

Ewentualnie czy jest sens do cywilnego auta zakladac

Poliuretan juz mam i tak pomyslalem o mocniejszym stabie zeby jeszcze poprawic prowadzenie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AP dedykowany-grubość ta sama, dużo sztywniejszy...na suchym i długich zakrętach przód stabilniejszy, na mokrym i ostrych bez szpery wewnętrzne koło bardzo często na mokrym mieliło 2-3ka do tego podsterowny stał się bardziej, zmieniłem na nową serię i czerwone poli i jest lepiej z podsterownością niż na AP-obecnie chyba taki rarytas już nie do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bolekatepl napisał:

Cos kiedys o uszy mi sie obilo ze z jakiegos innego auta pasuje ale nie mge przypomniec sobie z jakiego  i odgrzebac tego tematu n forum

Też coś mi świta i nie jestem pewien czy to nie byla któraś Corsa. Ale głowy nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiem że na przód też jakis mocniejszy można dorobić tylko nie pamietam od jakiego auta  Na pewno ten temat był tu kiedys na forum przerabiany ale  szukajka nic nie pokzauje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nigdy nie było tematu o grubszym przednim stabie dopasowanym z innego auta, raczej mylisz to z wątkami o tylnym stabilizatorze.

Ja mam grubszy przedni stab 20mm od Brylanta (to ten co dorabiał tylne staby, które rozeszły się w kilkudziesięciu sztukach), przednich dorobił tylko 10sztuk. Prawdopodobnie niedługo będę wystawiał go na sprzedaż, bo o ile przy ulicznej jeździe taki mocniejszy przedni stab robi niezłą miazgę (pewniejsze prowadzenie, zminimalizowanie przechyłów nadwozia, natychmiastowa reakcja na ruch kierownicą), to jednak przy jeździe rajdowej i braku szpery wyraźnie odczuwalna jest większa tendencja odciążonego koła w zakręcie do utraty przyczepności i mielenia kołem w powietrzu (o czym pisał Pawel1984), a że szykuję seja do startów w kjsach to dla mnie będzie taki stab na minus, pomimo że na drodze spisuje się bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Eibach robił 22mm ale to było tak dawno temu że przez ostatnie 10 lat widziałem raptem jedno ogłoszenie o sprzedaży takiego używanego, a nowe nie są do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.