Skocz do zawartości

Żarnik D1S -jaka firma??


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi sie jeden żarnik w Pugu. Oryginał to Osram Xenarc, wymieniać bezwzględnie obydwa czy może jak kupie identyczny to sie będzie zgrywać barwą światła??

Ewentualnie jak dwa to jakiej firmy?? Niedługo będe to auto sprzedawał więc nie wiem czy chce najwyższa pólke koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wesol napisał:

Kończy mi sie jeden żarnik w Pugu. Oryginał to Osram Xenarc, wymieniać bezwzględnie obydwa czy może jak kupie identyczny to sie będzie zgrywać barwą światła??

Ewentualnie jak dwa to jakiej firmy?? Niedługo będe to auto sprzedawał więc nie wiem czy chce najwyższa pólke koniecznie.

Kumplowi padl (nie pamietam czy D1s czy D2s) jeden, wymienil jeden na taki sam jak oryginalny... to bylo ok roku temu i do teraz oba swieca (lacznie z tym nie wymienianym). Jak byt wymienial jeden na taki sam jak masz, ew taka sama temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam BOSMA - świecą krzywo, muszą mieć złą geometrię - światło skupione w centrum, brak oświetlania pobocza/znaków. Wymieniałem je u producenta - kolejne żarniki przyszły trochę lepsze, ale na przeglądach diagnosta ciągle przepuszcza je "warunkowo". Poddałem się z wymianami i następne kupię innej firmy. Poprzednio też miałem Osram Xenarc

 

Dobre słowa poza Osram słyszałem o GE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wesol napisał:

Kończy mi sie jeden żarnik w Pugu. Oryginał to Osram Xenarc, wymieniać bezwzględnie obydwa czy może jak kupie identyczny to sie będzie zgrywać barwą światła??

Ewentualnie jak dwa to jakiej firmy?? Niedługo będe to auto sprzedawał więc nie wiem czy chce najwyższa pólke koniecznie.

Mam Narvy i nie są złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GE to historia zatoczyła koło i w zeszłym roku GE sprzedał branże żarówkową firmie Thungsram, których de facto wykupił wcześniej. Pytanie czy coś się z jakością zmieni czy nie, bo główne zakłady zostają te same. 

Identycznie podziało się z Philipsem został sprzedany do Lumileds.

Jak widać duzi gracze wychodzą z biznesu żarówkowego i skupiają się wyłącznie na LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam BOSMA - świecą krzywo, muszą mieć złą geometrię - światło skupione w centrum, brak oświetlania pobocza/znaków. Wymieniałem je u producenta - kolejne żarniki przyszły trochę lepsze, ale na przeglądach diagnosta ciągle przepuszcza je "warunkowo". Poddałem się z wymianami i następne kupię innej firmy. Poprzednio też miałem Osram Xenarc
 
Dobre słowa poza Osram słyszałem o GE. 
Też aktualnie mam Bosmę w biksie i potwierdzam słabość tych palników. Rozkład światła to porażka.

Jest to męczące dla mnie do tego stopnia, że kupiłem nowe z Helli.
Jeszcze nie montowałem, ale na pewno będą lepsze niż Bosma.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.