Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Pobiles Pepcia, to teraz musisz pewno paliwo odlewac bo sie wylewa Oszczędności sprzedaję Za dwa miesiące czeka mnie wyjazd na południe europy więc pewnikiem z 4 tyś km .... co ja wtedy zrobię z tym paliwem
  2. > ozesz , to ja jezdzic nie umiem:( > Myslalem, ze to taki niezabudowany teren i to nie odaloby mi sie zejsc srednio ponizej 5,0 > Ty, a moze Ty dolewasz jakiegos turbocostam? dolewam SKYDD jedno chluśnięcie na bak... pewnikiem to z 100 -150 ml .... ale zastanawiam się nad jakimś olejem T2 Croma jest oszczędna dopiero jak się nagrzeje ... do tego czasu pokazuje nawet ponad 8,5 litra/100 .... Ja korzystam z wszystkich 6 biegów ale przyspieszam na 3 lub 4 .... nigdy na 5 i nigdy na 6 jazda wolna nie jest ekonomiczna podobnie jak jazda bardzo szybka Hamuje silnikiem ale bez przesady .... nie schodzę biegami do jedynki przyspieszam dynamicznie ale do max 3 tyś obr... Wypalam pająki na początku obwodnicy 3 miasta pod górkę ... tam silnik ma ciężko i ładnie się rozgrzewa turbinka... przy do tego olej Amsoil w skrzyni i w silniku i oponki o szerokości 215 napompowane na 2,4 Bar i wymiana filtra powietrza za każda wymiana oleju Ot cała recepta
  3. > nie musi... Lisek nad morzem pomyka, a tam dużo jodu w powietrzu... Jak nic.. ale pewnie z wiatrem było bo mam ciągle zimówki więc spalanie nie powinno być tak niskie... Mi podoba sie ten zapis, że jeszcze 1222 km zrobię jak nic komputer mi ześwirował
  4. > Ty lisek, a tam z gorki ciagle czy jak? > Srednie szok, zwlaszcza, ze srednia 70kmh > Mi minimalnie udalo sie wroclaw-poznan-wroclaw 5,1 ukrecic i mam ino 8V. Różnica poziomów między wioskami to jakieś 40 metrów czyli można powiedzieć że z górki trochę świateł ... tak z 40 pewnikiem jest może więcej, obwodnica 2 pasmowa do 120 km/h z 30 km i reszta to teren zabudowany i niezabudowany .... po drodze 7 radarów stacjonarnych z tego 5 zawsze aktywne i takie tam. Skasowałem przed ruszeniem, więc jeszcze nagrzanie silnika... I uwierz mi że nie ślimaczyłem się
  5. No proszę... a ja chciałem sie założyć że jakieś zwierzątko przegryzło rurę i się zadomowiło za filtrem powietrza
  6. Coś kolega źle skręcił EGR do rury/kolektora ... coś nie dolega lub źle oczyścił gładzie zaworu i kolektora i teraz śwista
  7. > a ponieważ sezon na owoce i warzywa się zaczął: > reklama oficjalna pewnie niedozwolona: Tak sezon ogórkowy w pełni... więc się dołączę Trasa Gdańsk-Łeba paliwo to gnojówka z Auchanu + SKYDD i lekka noga
  8. > Chyba jednak jest, niedawno na wyświetlaczu pojawił mi się komunikat coś o brakes point, żadna > kontrolka się nie świeci. Klocki z przodu jeszcze grube, z tyłu cieniutkie. A nie jest tak, że > w systemie ATE jest czujnik, a w TRW brak? > Pozdrawiam Nie, nie ma z tyłu czujnika jest tylko z przodu na lewej tarczy i to od środka tarczy... to, ze kolega widzi gruby klocek zewnętrzny nie oznacza, że wewnętrzny jest gruby ... radze sprawdzić druga sprawa to to, ze czujnik w Cromie musi zostać przerwany - przerwanie obwodu powoduje wyzwolenie więc może tylko cos zaśniedziało na wtyczce po zimie...
  9. Lisek odpowiedział ABM na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > chodzi o to??? > millers W tym miesiącu zamierzam zakupić olej do silnika więc i to przy okazji zakupie ... A że od tego kolegi kupuje to koszt przesyłki będzie w cenie
  10. > to może zejdźmy na cenę ON. dziś w Elblągu na bliskiej i neste ON po 5,25 Wczoraj tankowałem na Auchanie po 5,16 / litr ON
  11. Lisek odpowiedział ABM na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > w zwykłym ON na orlenie masz do 7% a w ON verva masz do 2% zreszta widac to na filmikach wyzej im > mniej zolte paliwo tym mniej bio dodatkow. Nie wiem czy jeszcze jest dostępne paliwo inne ( mniejsze ) niz B7 ( 7% bio dodatków ) Co do składu paliwa to ilość parafiny nie ma nic wspólnego z ilością biokomponentów.. > olej 2t dolewam od 6k km, silnik(wtryskiwacze) napewno pracuje ciszej, mniej dymi, korekt sprawdzic > nie moge. wczesniej dolewalem LM, teraz probuje wlasnie ELF 2t ECO Też muszę zacząć dolewać tylko jeszcze nie wiem co... A co do paliwa na Auchanie to podrożało dzisiaj tankowałem po 5,16/ litr ON
  12. > Jeszcze ciekawa obserwacja dotycząca przebiegu auta w ECU silnika dotycząca dyskusji, którą kiedyś > z kolegą Liskiem prowadziliśmy. W obu naszych autach przebieg leciał od zera mniej więcej od > momentu zakupu, natomiast w innych miejscach był wyższy i zgodny ze stanem licznika +/- 4%. > Wczoraj podłączyłem MES do auta i przebieg w ECU silnika był równy 0! Nie wiem dlaczego się > zzerował, natomiast przestałem się przejmować wartościami przebiegu w tym ECU. Nie wiem u mnie jak podłączyłem ostatnio to na liczniku miałem 111 tyś a na holdmetrze 84 tyś km więc dla mnie to już kompletna czarna magia
  13. > Nie zauważyłem, jak to powinno wyglądać? Tak jak otwarcie drzwi Boot open czy jakoś tak Jeśli tego nie masz to faktycznie masz problem z mikrostykiem w zamku klapy ale odradzam rozbierać ... zacząć od mocnego zlania jakiś preparatem
  14. > Na 18 tkach ten samochód będzie pływał po drodze jak Costaconcordia w pamiętnym miejscu, ale fakt > wygląda miodzio. Nalot jak nalot, standardy będą się sypały jak w każdej Cromie czy też innych > wozidłach z tymi silnikami. Ale samochód ładny, czasami tęsknię nie powiem ....Bez przesady... Będzie jak przyklejona do puki nie wpadnie w koleiny Jeśli faktycznie od pierwszego właściciela to nic tylko negocjować na 34 tyś i brać
  15. > 320 Nm Eeeee czepiasz się i tak na hamowni bez modyfikacji wyszło by 165 KM i 345 Nm
  16. > Dzięki kolego, sprawdzę i dam znać. Mam jeszcze pytanie dotyczące braku oświetlenia w bagażniku, > stawiam na włącznik w klapie. Podpowie ktoś jak rozebrać klapę bez spustoszeń? A po otwarciu tylnej klapy ma kolega informację na wyświetlaczu licznika ?
  17. > wlasnie, gosc pakuje 5k za navi, kase za ksenony, a juz dzieciom koozwa roletek zaluje za 500zl:) Xenonów to ona nie widziała a może gość nie miał dzieci więc poco mu roletki Auto w dość dziwnej konfiguracji ... Faktycznie to Dynamic.. ale mocno wzbogacony...
  18. > Zastanawiam się na zmianą samochodu. 150 KM 340 nm / 6 biegów / 2009 ROK / szklany dach / 500 litrowy bagażnik ....
  19. > hmmm tylko że z tego co się dowiedziałem to wersja Dynamic, a sprzedaż nastąpiła pod koniec > stycznie 2007. Wiec ma max 7 poduszek i zostala mocno doposazona lub ktos ja modyfikowal
  20. > Te wersje w cromce to jak jakies przypadkowe, goowna jakies pododaja(popielniczki jak w FSO 1500) a > roletek za 3 EURO juz nie:) ROLETKI KOSZTOWAŁY 500 ZŁ zgodnie z cennikiem
  21. Lisek odpowiedział ABM na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > rzuć jakis link do tego specyfiku. Jade odebrać mućke i chyba pomyśle nad czymś do czyszczenia > układu SKYDD tak ja by ktos się pytał to ja tankuje na Auchanie ale tylko wiosną / latem i jesienią
  22. > Rocznika jesteś pewnien? Tak... końcówka 2007 wersja chrom + pakiet dla palacza + lusterko wsteczne z aut. ściemnianiem i z czujnikiem deszczu wersja Emotion ale bez zasłonek w tylnych boczkach
  23. Lisek odpowiedział ABM na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > A czy czyszczenie wtryskow i ukladu na biezaco jakimis "srodkami" na sens i co ile to sie robi? > Co na srodki DPF powie? Jest tego tyle na rynku i każdy zachwala, ze jego najlepsze... stosowałem Molyslipa i STP w Stilo JTD ... Faktem jest że od czasu gdy siarka i ołów zniknęły z paliw praca systemów paliwowych/zaworowych i nie tylko znacząco się pogorszyła, do tego producenci nie stosują juz układu smarowania pomp paliwowych olejem tylko paliwem... Ja przez 12 miesięcy leje do swojej padaczki SKAYDD bo znalazłem opracowania potwierdzające wpływ tego środka na poprawę spalania ale czy jest on najlepszy czy tez najgorszy i czy z dodanie oleju do On jeszcze bardziej by pomogło tego nie wiem... jestem jednak ciekaw eksperymentu i może sam się przyłączę niebawem DPF-u nie mam ale ci co maja mogą sprawdzić czy częsciej im się wypala czy rzadziej zatyka... Puki co korekty mam nie większe niż +/- 0,5 a odchyłka między rzeczywistym spalaniem a wyliczonym to jakieś +/- 0,1 litra / bak
  24. > Wczoraj dotarłem do ogłoszenia zagranicznego i tam przebieg był ok 195tys > silnik 8v odpada problem z klapami... W jaki sposób sprawdzić DPF? > Do 3 ASO dzwoniłem i przed weekendem majowym "nie da rady > umówić wizyty" Silnik 8V 120 KM czyli ten na zdjęciu nie ma klap i nigdy nie miał... klapy sa tylko dla 16 zaworowych silników. Auto z 2007 roku bo ma w kolorze tapicerki obramowania głośników.. tapicerka taka jak moja... a reszta do sprawdzenia - z tego co widze wersja bogata ale na pewno nie fulll
  25. Lisek odpowiedział ABM na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > A co wplywa normalnie na korekty wtryskow? > Czy w miare "rozjezdzania" sie wartos to jakos mozna programowac czy jedynie regeneracja/wymiana > koncowki wchodzi w gre? > Pytam z ciekawosci. Kaseta silnika optymalizuje czas wtrysku paliwa/wielkość dawki itp. tak aby warunki pracy silnika były zbliżone do ideału - łagodna i równa praca silnika. Robi to ponieważ każdy z cylindrów, zaworów, krzywek na wałku, wtryskiwaczy, itp.. zużywa się w rożnym stopniu. Nie można tego programować bo to robi się z automatu podczas adaptacji a na zmianę poprawę można wpływać tylko poprzez mechaniczną naprawę lub i smarowanie/czyszczenie chemiczne miedzy innymi układu wtryskowego który jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i złą jakość paliw... a że w naszych paliwach jest juz 10% dodatków bio różnego pochodzenia

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.