Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Wczoraj tankowałem i pod korek wlazło 66L , a jeszcze jechałem. > Przeważnie pod korek wciskałem 62-63L a tu normalnie . > CPN orlena i duży to raczej nie powinno być oszustw ale kto tam ich wie. Nawet jak mi wskazówka leżała na ostatniej kresce czerwonej i przejechałem jeszcze 40 km to i tak więcej niz 58 nie zatankowałem do pierwszego odbicia pistoletu... jak ty to zrobiłeś ?
  2. > przecież napisałem że udało mi się pokonać 890 km do zbiornika weszło prawie 60l On wskazówka > leżała na pierwszej kresce No to jesteś rekordzista bo mi nie udało się tam zatankować więcej niż 59 litrów i to po 1085 km
  3. EGR

    Lisek odpowiedział bas na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Panowie...żaden mechanik nie umie pomóc mojej "Crowie" już sama nie wiem co z nią robić czytam te > fora i już głupieje...tak więc kupno nowego egr wyraźnie pomogło ale moje auto nadal nie jest > demonem prędkości z 150PS takim jak było tuż po zakupie, więc zaczynam podejrzewać niejaki VGT > ale pytanie kto z was wie gdzie jest owa grucha której pracę mam zaobserwować by sprawdzić czy > wspomniany wyżej elektrozawór poprawnie chodzi, się znajduje...wszystko masakryczne > zabudowane:( i jak sprawdzić czy moje pompo-wtryski też dobrze pracują ....PLIS pomóżcie bo > zestarzeje się a nic nie wymyślę Znajdź Ten elektrozawór Jest miedzy akumulatorem a silnikiem od strony zderzaka to VGT ... steruje turbiną.. Do niego dochodzą dwa wężyki. Po odłączeniu wężyków jeden po uruchomieniu silnika musi ssać powietrze.... jeśli nie ssa to szukaj dalej od strony podciśnienia czyli - zbiorniczka i pompy Vacum. Drugi to ten który steruje turbina - gruszką. jak już będziesz wiedzieć który ssa powietrze to w ten drugi musisz przy wyłączonym silniku mocno "zassać". Jeśli mocno zassiesz gruszka a dokładnie siłownik pneumatyczny powinien przestawić łopaty w turbinie... raczej tego nie zobaczysz w 1,9 MJTD 16 V ale jak puścisz wężyk raptownie powinien zassać powietrze i powinno być słychać że puściła sprężyna i coś stuknęło... To znaczy że gruszka pracuje i łopatami steruje. Zawsze można też wymienić zawór... ale czy to jego wina... nie jest wieczny ale równie dobrze brak mocy może być spowodowany zapchanym filtrem powietrza, uszkodzoną przepływką lub 1000 innych przyczyn...
  4. > ja mam Meta > przy zamykaniu/otwieraniu samochodu tylko kierunki migają > syrena brzmi inaczej niż popularne na rynku i to bardzo dobra sprawa, bo przynajmniej od razu wiem > czyj samochód 'wyje' na parkingu Ja mam również Meta ale mi kierunki nie mrygają... muszę odpalić FES i zobaczyć co tam jest nie tak...
  5. > Mam fabryczny autoalarm. Syrena nie brzmi zbyt ciekawie Fabryczny czy Meta System ?
  6. > Na bank masz tam 1,9 TDI z Paska Tak mi sie wydaje właśnie zrobiłem 996 km na jednym baku
  7. > Mi Croma pali mniej niż Liskowi, bo do pracy mam 300 metrów W sumie jak z przodu wsiądziesz i bagażnikiem wysiądziesz to już jesteś w pracy bez uruchamiania silnika Musze swoją naprawić w końcu bo coś na pewno jest nie tak... może ja mam tylko 80 KM muszę udać się na hamownie aby zweryfikować co ja mam pod maską ... może 1,3 MJTD
  8. > Niezla srednia z lodowiska:) > A spalanie, no,no...wyczucie w nodze wlasciwe Należy dostosować prędkość do warunków na drodze
  9. > To twoje spalanie jest na poziomie mojej Bravy > Nie masz czasem ściągniętego flasha ze swojego ECU ? - bo chciałbym co nieco w najbliższej > przyszłości porównać Nie mam kabelka... ostał mi się ino od Stilo do ECU.... W Cromie wirusa nie będę zapodawał Musi mi te 150 KM wystarczyć a i tak często kapcia zrywa ...
  10. > wczorajszy powrót z pracy po 22, na autostradzie A1 był koszmarny. Droga na całej szerokości była > biała. Ty chociaz widziałeś gdzie jest mniej więcej twój pas To zdjęcie z drogi powrotnej rano widziałem że moim pasem jest prawy i tylko prawy a na lewym co pewien czas widziałem ślady po tym jak ktoś "leciał bokiem" Miłe było że wpadając na obwodnice 3miasta na dystansie 500 metrów spotkałem 3 Cromy w tym moja
  11. Warunki na Pomorzu złe... najgorsze na Obwodowej trójmiasta rano praktycznie tylko jeden pas drugi cały biały... wieczorem lepiej ... do tego tragiczne potracenie pieszej na przejściu dla pieszych w Wejherowie przez czerwonego Golfa III 180 km z spalaniem 5.0 w tych warunkach..
  12. > Jak patrzę za okno to nie chce się wierzyć , ze to nie środek zimy tylko 1 kwietnia > Ale kiedyś ta prawdziwa wiosna przecież musi nadejść > PS. > Jak wam się podoba dzisiejsza nazwa naszego kącika ? Szukałem limuzyn a tu jakieś Sztrucle
  13. > No i sypie znow bialy puch To nic .... ktoś mi rano podprowadził jedna godzinę snu
  14. > a czy można jeździć z odłączonym czujnikiem aby sprawdzić czy to będzie on? Czy jazda bez niego > będzie możliwa? Nie wiem czy zapali... to jeden z "najważniejszych" czujników w silniku/CR.
  15. > Na moim radiu zamiast napisu MP3 jest napisane BLAUPUNKT.Pod przyciskiem CD wyświetla się CD lub > AUX,niema CDC.Może ten typ nie współpracuje ze zmieniarką,albo tak jak pisałem wcześniej i > będę się trzymać tego z uporem maniaka,wyjście producent zablokował. Raczej jest tak, ze Radio nie widzi zmieniarki więc CDC jest nieaktywny ...
  16. > wtryskiwacze po zrobieniu rzekomo sprawdzali na eps 200. Mam wydruki z podanymi nr moich > wtryskiwaczy i widełkami do do 445110119 i wszystkie parametry się w nich mieszczą. Dostałem > też pudełka w które zapakowali moje stare końcówki. Moje stare końcówki to DSLA 144P 1021. > Pudełeczka z logiem bosch z nr 0433 175 386. Pogrzebałem w necie i znalazłem że to końcówki > DSLA 144P 1295. > Wszystkie moje stare były 1021 a te są 1295. > Mało tego, posprawdzałem w internecie i moje wtryskiwacze czyli 445110119 powinny miec właśnie > końcowki 1295 a mialem 1021. > Zdenerwowany zadzwoniłem do przedstawicielstwa Boscha na infolinię i mnie pan uświadomił że są to > końcówki o tych samych parametrach i dsla144p1021 zostały zastąpione przez dsla144p1295. > Zapytąlem się dwa razy czy na pewno - pan odparł że tak. Więc chyba tak jest jak jest. > Poczytałem też i ta maszyna eps 200 to maszyna boscha do sprawdzania wtryskiwaczy tak że to co tam > podali to chyba prawda. > Postaram się poszukać innego czujnika ciśnienia na listwie choć jak twierdził mechanik to raczej > powinien byc poprawny bo sprawdził cisnienie paliwa w układzie i jak otwiera się regulator i > chyba jest ok. Hmm o ile pamiętam ta wartość określa/jest zakodowana dawkę paliwa wtryskiwaną w określonym czasie przy określonym ciśnieniu... Nie wiem czy można zmienić wartość w FES-e zakodowanych końcówek w kasecie silnika..... trzeba było by to sprawdzić... Może jest tak że stare końcówki lały a nowe maja inne parametry w efekcie masz to samo .... > I teraz żebysmy się zrozumieli. Może byc tak że czujnik zaniża wartości i tak de facto w układzie > jest wyższe ciśnienie niż byc powinno? Tak to jedno z częstych uszkodzeń czujników CR...
  17. > Witam. Po kilkudniowej obecności. > Od sprawdzenia nr wtryskiwaczy zaczęliśmy i się pokrywały. No właśnie w tym może być problem ty sprawdzasz tylko nr obudowy wtryskiwacza a nie samej końcówki.... a tym samym nawet poprawnie zakodowane wtryskiwacze w kasecie silnika z wpisanymi numerami z wtryskiwaczy nie sa już tymi które były pierwotnie założone do tego auta... Jak dla mnie zostaje nadal czujnik ciśnienia na szynie ( mogłeś wymienić uszkodzony na uszkodzony ) lub wtryskiwacze... A to może sprawdzić tylko dobry serwis BOSCHA lub inny który specjalizuje się w CR... Wgrać zaktualizowane oprogramowanie w ASO można to nie zaszkodzi a może również pomóc Kasety silnika w Stilo nie można zmienić - kaseta przychodzi pusta a po pierwszym uruchomieniu przyjmuje kod BC i się z nim na stałe "wiąże".. zamiana kasety bez jej rozebrania i przeprogramowania jest niemożliwa...
  18. > Czyli co myślicie o raczej szalonei idei zmiany Lexusa IS-F (2008, 25 tys. mil przejechane) na > Dodge Viper (2004, 3 tys. mil): Tak jak napisałeś SZALEŃSTWO ale czy człowiek musi postępować zawsze racjonalnie
  19. Lisek odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    > ja wiem ze troche nie ta klasa Nie wiem dlaczego tak bardzo boimy się tych przycisków... Ja wole mieć je niż gdzieś głęboko w Menu szukać ustawienia siły nawiewu lub temperatury... to jest i bezpieczniejsze i wygodniejsze nie wspominając o czasie który potrzebuję na przestawienie....
  20. > Widzę że też Jeżdzisz Cromą i z tego co wiem wszystkie Cromy mają ten sam radioodtwarzacz.Więc jak > wygląda sterowanie oryginalną zmieniarką jeśli nie poprzez funkcję AUX. Ja mam akurat zmieniarkę podłączona pod nawigacje więc sterowanie jest inne ... do radia nie podłączałem zmieniarki w Cromie większość osób ma B&M podłączone pod radio ...
  21. > Podłączyłem.Mechanika zmieniarki działa,po naciśnięciu "eject"zasobnik się pięknie > wysuwa.Załadowałem 10 płytek,wsuwam i nic.Po przełączeniu w radiu z CD na AUX nic się nie > wyświetla oprócz AUX.Ja ciągle jestem przekonany że to wyjście jest celowo zablokowane.Jutro > jadę do serwisu fiata na pogawędkę o audio w Cromie. No nie wiem.... zmieniarka w Cromie ma przesyłać dane - muzykę i sterowanie cyfrowo a nie analogowo po AUX... w mojej ocenie to nie zatrybi z sobą ..
  22. > Auto oddane bylo do Opla w 100% sprawne, o wszystkim co bylo w Cromie robione itd, Iron wiedzial.A > dlaczego bezepiecznik sie spalil tego nie wiem. Szyby zamarzły
  23. > I tu moje pytanie do zorientowanych w temacie,czy to możliwe że producent celowo blokuje wyjście > zmieniacza w radiu auta w którym fizycznie niema zamontowanej zmieniarki? Nie ... jest trochę inaczej... są dwa typy zmieniarek. Obie wyglądają identycznie ale jedne po prawej stronie przy przyciskach maja napis CODE na panelu a inne nie maja i teraz w zależności do czego podłączasz to albo musisz mieć kod i zmieniarkę z CODE i musisz wklepać do radia ten kod albo w przypadku CN+ navi tego kodu nie masz mieć... Poszukaj na stronach Stilo tam będziesz miał opisane ... w Cromie jest identycznie... CODE
  24. > już się padlina zepsuła? Początki złego

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.