Zawartość dodana przez Lisek
-
Dużo pali, więcej niż pokazuje komputer, dużo więcej.
Przeczytałem to co opisałeś i faktycznie problem jest... odchyłka rzędu 50% między kompem i faktycznym spalaniem to bardzo dużo... może sąsiad podkrada Ja kiedyś ojcu benzynę do motoru podbierałem więc nie jestem No ale na poważnie: Należy zadać sobie więc pytanie kiedy do takiego zdarzenia może dojść... ->Praktycznie tylko wtedy gdy komputer ma zaniżone wskazanie ciśnienia na szynie - czyli czujnik ciśnienia paliwa CR wskazuje mniejsze ciśnienie niż rzeczywiście jest i w efekcie leje więcej paliwa w określonym czasie niż faktycznie zapisano w kasecie silnika ->Druga możliwość to lejące końcówki kiedy w określonym czasie przelatuje przez wtryskiwacze 50% więcej paliwa niż faktycznie powinno się lać .... ale to sprawdziłeś i wymieniłeś w serwisie BOSCHA więc tu raczej nie spartolili i założyli poprawne końcówki do twojej wersji a nie to co mieli ->Trzecia możliwość to taka że masz podpięty BOX=TIUNING pod ten czujnik.. i sam siebie i komputer oszukujesz ->Czwarta możliwość to wgrany wirus do kasety silnika z skopanym softem... ->Piąta to takie że masz założone większe koła... obwód koła czyli auto pali tyle co powinno ale tym masz za mało km na liczniku No to tyle... Wszystkie inne opcje typu przepływka, hamulce, skrzynia, rozrząd itp nie mają znaczenia ponieważ wpływają na zużycie paliwa a nie na różnice między faktycznym spalaniem a tym z kompa
-
F1 Malezja - dyskusja
> Wiec co? Wyscig zepsutych pit stopow? > Hamilton sie naslucha dzis wieczorem od kolegow z teamu Oj tam oj tam... jeszcze chłopak nie przywykł do nowego
-
Olej Amsoil - opinie
> Potrzebuję opini na temat tego oleju. Podobno jest bardzo dobry - szczególnie dla zimnego silnika, > ale czy warto zmieniać dotychczasowy? Obecnie leję Motula Mam ... leje do siebie Dokładnie ten.... auto jeździ odpala, pali około 6 litrów/100 ON więc jak dal mnie OK... Nie widziałem gładzi cylindrów ani wałków więc co on tam robi to nie wiem i czy jest lepszy od Xado 0w40 lub Mobila1 którego przedtem lałem to nie wiem Dodatkowo mam w skrzyni tego samego producenta i tu różnica jest znaczna na + ..
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
Witamy witamy ..... dobry wybór jedna z najładniejszych opcji - kolor tapicerki + nadwozia Nie rozumiem jechałeś kupić POLSKIE auto za naszą zachodnią granicę Co do auta to mam jedno pytanie ... a dokładnie chodzi mi o kratki grilla... One są całe niklowane u góry i u dołu czy to taka inwencja twórcza U mnie grill górny ma niklowane tylko te wzdłuż "wzmocnienia" a tu całość
-
Nowy Fiat 127
> Jak wam się widzi poniższy projekt?: > Dla porównania neico usportowiony oryginał: Jestem na NIE
-
Typowanie wyników F1 2013 - Malezja
Lisek 1. Raikkonen 2. Alonso 3. Vettel 4. Massa 5. Hamilton 6. Webber 7. Rosberg 8. Sutil PP Vettel
-
Olej
> W stanie ustalonym czyli po pełnym nagrzaniu (w tych warunkach ok 15km po 2-pasmówce) ma być > idealnie na połowie i nie opadać nawet o milimetr kiedy się zatrzymujesz na światłach. Jeżeli > widzisz, że temperatura Ci "pływa" w zależności czy jedziesz czy stoisz lub jeżeli nie > dochodzi do połowy skali po ok 15 km to znaczy, że jest problem z termostatem. Dokładnie tak jak wyżej kolega opisał
-
podświetlenie zapalniczek
> A czy gniazdo zapalniczki na tunelu środkowym też jest podświetlane? Tak.. Teraz obie u mnie świeca .... żaróweczka T5 ale można kupić diodowe to może dłużej potrzymają
-
Navidronka
> mokrofon dziala bo przez tel rozmawiam > chyba,ze do niej do paszcze do lusterka trzeba szczerzyc:)) Nie wiem bo z moją się nie dogadałem
-
Croma - pakiet startowy.
Świece żarowe zazwyczaj pod 200 tys km wytrzymują ... to zależy od cykli ON/OFF ale ja bym ich nie wymieniał prewencyjnie przy 120 tyś km ... i tak jak któraś padnie to poinformuje nas centralka o tym komunikatem na desce a w MJTD te świece sa bardziej dla ekologi niż do odpalania... Pracują jeszcze nawet kilka minut po uruchomieniu silnika aby wspomóc samozapłon w silniku Diesla Jak padnie jedna to wtedy wymienić ale wszystkie...
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> Dobrze że wyjechał wcześniej bo teraz to tak sypie że ja pier..... chyba najmocniej tej zimy Niestety u mnie Syberia sie zrobiła w 3-wsi
-
Navidronka
> no to moje nawigejszyn, czy redioł nie rozumi babsztyl > mam ustawiony jezyk eng/eng i ni w zab... Może masz mikrofon odłączony... Telefon działa ?
-
Croma - pakiet startowy.
> bo? Bo miałem w Stilo... NGK nie są to złe świece mi 100 tyś km wytrzymały i sprzedałem auto więc nie wiem ile max... w teście na grzanie są wolniejsze o około 1 sekundę od Boscha i sa czerwone a Bosche białe po nagrzaniu ... czytaj Bosch ma wyższa temperaturę... test robiłem sam
-
Croma - pakiet startowy.
> A czasem nie o Beru chodzi? Tak pomyliłem z producentem termostatów... ale jego również polecam
-
Nadszedł MARZEC - czas na plotkowanie/spamowanie ;)
> Ale zima się zrobiła śnieg zamiast sypać to wali normalnie chyba z centymetr przybywa na minutę jak > tak dalej będzie to jutro z metr śniegu jak nic Co ty gadasz w 3-wsi nic nie pada
-
Czyszczenie wtrysków a wymiana filtra paliwa
> Wierzymy Fiatowi, że jest 62 litrowy Nie wiem czy ten zbiornik nie jest od OPLA ... GM wiec trzeba mieć ograniczone zaufanie ja najwięcej zatankowałem 59 litrów a najwięcej na jednym tankowaniu zrobiłem 1085 km
-
Croma - pakiet startowy.
NGK nie polecam ... lepsze żarowe robi BOSCH lub BERU sie poprawiam
-
Przycisk ESC w kierownicy
> Taki przycisk jest jak masz blue&me. Jest w tym samym miejscu gdzie mute,( czyli przekreślony > glośnik )w stilo. Aaaa to nie mam u mnie jest tam przełączanie ekranów w navi ..
-
F1 Australia- dyskusja
> Zawsze to dobrze posluchac madrego i rzeczowych argumentow, dlaczego bolid musi byc otwarty. Z punktu widzenia aerodynamiki masz rację w 100% ale myślę że tu bardziej chodzi o tradycję i to że gogle były na początku jedyną osłona i tak ma pozostać.... Kask tak jak w motocyklu ... bo w przeciwnym razie F1 upodobni się do innych serii wyścigowych których jest mnóstwo i które nawet są szybsze od F1 ...* ( Vśrednia). Gdyby chodziło o ciągły rozwój to nadal mielibyśmy ABS/ESP.. silniki turbo o mocy ponad 1500 KM i napęd na 4 koła a do tego układy dyfuzorów i nisko profilowe 20 calowe koła... a przecież tego żaden z kierowców by nie wytrzymał. Za duże przeciążenia i za duże konsekwencje w przypadku wypadnięcia z toru
-
Przycisk ESC w kierownicy
> Znajdzie się ktoś chętny do pobawienia tym guziczkiem Nie wiem o co chodzi... może SRC? nie kojarzę takiego klawisza u siebie Tu masz od Stilo ...
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> no ja te zwyklasy wlasnie na te big opaski zmienilem No tak bo ty masz tam takiego wirusa że i węże trzeba było zmienić na specjalnie zbrojone bo pewnikiem ciśnienia nie wytrzymywały
-
Strzyżenie kierowców - plusy i minusy
> jakie zauważyłem to że ludzie jeżdżą ostatnio zdecydowanie wolniej i spokojniej niz w zeszłym > roku. A to skutkuje wiekszym komfortem jazdy, poprawą bezpieczeństwa, mniejszym zuzyciem > paliwa i mniejszym hałasem No właśnie w tym jest problem bo skoro mniej spalą paliwa to jeszcze mniej wpłynie podatków i tym bardziej trzeba będzie jak to napisałeś "strzyc" Quote: zapotrzebowanie na benzynę spadło (w porównaniu z rokiem 2011) o 5%, na olej napędowy (używany głównie w budownictwie i transporcie) aż o 9%.
-
F1 Australia- dyskusja
> Lipa. > Ciagle zmiany, ale nic na lepsze. > Ragulamin F1 moglby zmierzac w kierunku zamkniecia bolidu. Zdecydowanie tak i do tego wycieraczka przednia i bagażnik na z tyłu i kierunkowskazy coby było wiadomo ze chce wyprzedzać .... a o spryskiwaczu i płynie zapachowym zapomniałem
-
Gwizd przy przyspieszaniu
> Jeśli potem nie użyjesz umiejętnie kombinerek to i owszem będą jednorazowe Ja bym raczej polecił obcęgi do ponownego zaciśnięcia Ale lepiej już kupić dobrą opaskę i ładnie zacisnąć śrubokrętem
-
Croma - pakiet startowy.
olej w skrzyni