Zawartość dodana przez Lisek
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
Wczoraj w końcu wymieniłem opony na letnie Trochę to trwało ale są... przy okazji felgi poszły do piaskowania i malowania więc Croma odmłodzona jest Oczywiście moje ulubione 16" ale jadąc do pracy wydawało mi się, że piszczą ... jak nic sa pewnie niedokręcone ... muszę po dokręcać i pod pompować do tych 2,4 Bar
-
Klasa A vs Golf VII
> Ja wychodzę z tego samego założenia. > Fabryczna gwarancja na 4-5 lat i jeździmy I co z tego że nawet będzie na 7 lat jak i tak niczego nie będzie dotyczyć bo wszystko to albo części eksploatacyjne albo sól albo jazda bo dziurach i tak dalej
-
Klasa A vs Golf VII
> Cześć. Niemcy kupują "A" a oni wiedza co dobre... pewnie zapisy na niego to juz na rok do przodu Ja wybrał bym A...
-
Czy kupilibyście biały samochód?
> Niektórym w białym jest zwyczajnie bardziej do twarzy: > Zwłaszcza, gdy z bliska jest to taki biały: Drzwi od kierowcy nie były tu malowane
-
Czy kupilibyście biały samochód?
> Lisek to umyj moja czarnulke a ja mojego bialasa Nie miałem czarnego auta więc wole się nie wypowiadać ... natomiast z tego co słyszę o czarnym i czego doświadczyłem z białym to dwa najgorsze kolory...
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
> tak > lubię jak wychodzę z centrum handlowego i nie zastanawiam się który to mój samochód A z tym to coraz gorzej bo Crom zatrzęsienie Witamy
-
Zmieniarka CD fiat Croma
> Mam pytanie, w Cromie mam Connect Nav+ i do tego ori zmieniarkę blaupunkta. Czy przy podawaniu > płyty do zmieniarki, urządzenie powinno samo wciągnąć ją do napędu? Czy też wsuwa się płyte > samemu a przycisk obok służy tylko do jej wysuniecia? Zmieniarka pracuje ale nie chce nic na > siłę wciskać.... Przyciski sa tylko do wyjmowania płyt... wkładamy delikatnie wsuwając do środka CD - o ile nie ma tam juz jakies płyty a po włożeniu 2/3 płyty sama wciągnie
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
> wszystko fajnie ale... szukam diesla a nie rakiety w stylu T4, wnętrze, które wrzuciłeś wygląda > ładnie ale.. jak podrzucić to: > to teżnieźle wygląda. > to ma być do pracy a nie na salony OK ... więc proponuje V40 - silnik wolnossący ale w benzynie i pod gaz... ja taki chciałem kupić... nie T4 bo mi taka rakieta nie jest potrzebna do szczęścia i tak mam za dużo punktów na koncie Jeśli upierasz się przy Dieslu to tak jak pisałem odradzam Forda i Volvo ... tylko Skodę bym brał... Bardzo ekonomiczne auto z spalaniem na poziomie 5,2 litra/100 średnio i udanymi silnikami 1,9... ( o ile ktoś ich już nie zakatował )
-
Czy kupilibyście biały samochód?
Nigdy więcej białego... to moja maksyma Nie lubię patrzeć na czarne kropki po muchach i żółte zacieki po innych komarach do tego wiecznie brudny.... szczególnie jak ktoś kupi sobie kombi Biały polecam dla ludzi którzy poza miasto nie wyjeżdżają i autostradowych prędkości unikają ... do 80 km/h owady się nie rozbijają Jak ktoś pisze,że się nie nagrzewa to srebrny metalik się jeszcze mniej nagrzewa
-
Zaszlałem i zalałem po raz drugi
> Olej Xado 0W-40 Miałem u siebie ... olej nie jest zły choć ja zauważałem, żę słyszę zawory przez kilka sekund po odpaleniu.... Obecnie przeszedłem na Amsoil i już przy nim pozostanę
-
Dziecko na przednim fotelu
A z innej beczki... Czy w innych krajach jest zakaz przewożenia dzieci w foteliku na przednim fotelu? Chodzi mi o: Czechy Austrię Słowenię Chorwację
-
impregnat do tapicerki
> fajny filmik, tylko pytanie gdzie ta woda spływa ? bo z filmu wynika że między oparcie i siedzisko, > gdzie nie było 'zakonserwowane' i tam sobie ładnie wnika Dlatego siedzenia należy ustawić tak aby spływała do przodu.... .
-
Błąd P0238 Stilo 1.9MJTD 140KK
> Nie mam ochoty/kasy na walkę z zapieczonymi łopatkami turbiny... Ale jeśli nie zawór sterujący to na 99% to turbina... Pociągnij powietrze ustami - ten wężyk / do turbiny... Jeśli cięgło wciągniesz do gruszki zasysając na około 1 cm a po puszczeniu wężyka szybko wystrzeli to cięgło - tak jak puszczona sprężyna to może tylko zaworek sterujący do wymiany...
-
Klej odporny na benzynę
> Do obudowy pompy paliwa a nie do baku... Tylko do speca od klejenia plastyków na gorąco ...
-
Klej odporny na benzynę
> Zna ktoś jakiś, który się nie rozpuści pod jej wpływem? > Styczność materiałów długoterminowa. Nowy zbiornik a nie klej... Z moich doświadczeń żaden nie wytrzymał.. więc nic nie polecam tlko wymiana uszkodzonego zbiornika / zbiorniczka / końcówki / kranika .... itp na nowy
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
> czym uzasadnisz wybór volvo? Sentymentem do tej marki jako jej były pracownik V40 jest ciasnawa w środku i nie ma tych walorów co Skoda / bagażnik - ale jest o wiele lepiej wykończona i lepiej wyciszona a z dobrym silnikiem benzynowym dostarcza mnóstwo przyjemności z jazdy... ja miałem swego czasu okazję pomykać 200 KM i prawie kupiłem V40 ... ale fatum Fiata mnie dopadło bo ktoś ubiegł mnie i wybrałem Stilo na pewno nie kupował bym Diesla... a i stronił bym od silnika GDI z Mitsubishi... Celował bym w modele po FL ... ładniejsze w środku i konsola nowocześniejsza z pokrętłami... mocne wersje silnikowe w benzynie zazwyczaj były świetnie wyposażone ale zawsze można wybrać 1,6 ...
-
Focus I FL vs Volvo V40 vs Octavia I FL
Osobiście wybrał bym V40... ale w benzynie 2.0 tylko nie z bezpośrednim wtryskiem paliwa GDI i wstawionym gazem...
-
Przyczyny pozarów samochodów
> Każdy pożar auta jaki do tej pory widziałem i z jakim sie zetknąłem był mniej lub bardziej > spowodowany przez niedbalstwo/niechlujstwo użytkownika/mechanika. Nie widziałem jeszcze > samochodu, który zapalił się "sam z siebie". Zgadzam się z tobą w pełni... druciarstwo jest straszne w narodzie Ferrari FF spłoneło na A4 Quote: Z zeznań prowadzącego Ferrari wynika, że pojazd sam się zapalił w trakcie jazdy. To już trzeci tego typu pożar Ferrari FF od czasu jego premiery. Pierwszy miał miejsce listopadzie 2011 r. w Niemczech. Do drugiego samozapłonu doszło w Chinach, w lutym 2012 roku.
-
impregnat do tapicerki
To stosuje w domu i w aucie.. do bardzo jasnej tapicerki i od 2 lat nie prałem a mam małe dzieci
-
zjawiska "pogodowe" na autostradzie
> mieszkam "na skrzyzowaniu " A1 i A4 > i uwierz, nie takich debili juz widzialem Zostawiła 9 miesięczne dziecko na pewną śmierć na autostradzie
-
Zakup Cromy
> Ktos musial sobie sporo trudu zadac skóraka wkladajac dla....ZMYLKI??? > I po co tak? > No po co? > bo dobro w sercu ma, i zeby lans nowy wlasciciel mial i wygode?? > ot, dobrzy Ci handlarze. Kolega CRUSH rozwikłał zagadkę właściciel: firma Taksówkarska z Austrii Czyli auto ma z 400 tys km jak nic więc tapicerka nie wytrzymała i trzeba było wymienić A dla tych co szukają taniej Cromy to polecam te z tej strony ... już od 8 tys zł http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=225803438&cd=634922013920000000&asrc=st|fs http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=231935233&cd=635032154680000000&asrc=st|fs http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=230672599&cd=635010597860000000&asrc=st|fs
-
Zakup Cromy
> Dzisiaj obejrzałem kilka Crom i muszę powiedzieć że ta Granatowa nadal sprawia na mnie największe > wrażenie. W środku wygląda jak by składała to fabryka tak że nie wnosi to u mnie żadnych > podejrzeń. Jest to model przejściowy z przed FL na FL. > W środku jest B&M, ale ma stary przód. Wątpię że ktoś bawił by się w przekładanie całego nowego > środka do starej budy. Granatowa Croma Jeśli piszesz o tej to na 99,99% ma przekładane wnętrze. Nigdy Fiat nie wypuścił by takiego babola, ze część wnętrza masz szare - ciemno w tym tunel środkowy i podłokietniki w boczkach drzwi a cześć w jasnej skórze. Ale po numerze win można sprawdzić kolor tapicerki
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> Ja u siebie w 1,9 16v zauważyłem że spalanie przy prędkości 100km/h na 6 biegu jest o wiele wyższe > niż na 5 biegu. Zatem 6 używam tylko powyżej 110km/h. Faktycznie spalanie na 6 biegu jest większe pod górkę/silny wiatr przy prędkościach do 100-120 km/h
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> W 2.4 twoje osiągi są poza zasięgiem. Średnie spalanie z ostatnich 4000 km to 7.6 l/100km. Oooo to jest wynik... Zważywszy że masz o jeden tłok więcej, skrzynię automatyczną i DPF, + kilkadziesiąt kg i + kilkadziesiąt koni/ Nm to moje spalanie przy tym to
-
MAJOWE spamowanie - zapraszam ;)
> jakbym przyspieszał tylko na 3 i 4 biegu to bym nie przekroczył 90km/h Nie można osiągnąć 215 km/h przyspieszając na 4 biegu ale nie oto mi chodziło