Zawartość dodana przez Lisek
-
Niskie spalanie.
> Ja również , ale wniosek nasuwa się sam - dodatek oleju 2T półsyntetyku do paliwa w zalecanych > proporcjach na pewno nie zaszkodzi , wręcz wprost przeciwnie Jestem ciekawy jak wpłynie to na koreekty wtrysków w Cromie... Mam nadzieję że przedstawisz nam wyniki korekt z przed i po kilku tyś km ...
-
Awaria i niestety konieczna pomoc lawety.
> Niestety croma do domu wróciła na lawecie Skoro zasysa tobie rurę to masz zatkany albo filtr powietrza albo turbine albo to na co ja stawiam - intercooler .... Brak reakcji na gaz świadczy o tym że może być problem jeszcze z gasikiem (układ przysłony przed kolektorem )- zablokowany
-
Niskie spalanie.
> Puga i Avensis. Nikogo nie namawiam, sam wlałem do auta w celu obserwacji. Ciekawe... dasz jakies linki? Ja puki co leje SKAYDD
-
demontaż fotela
Czy ktos ma zna zbyciu części do fotela przedniego? interesuje mnie pianka prawa
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> Kurcze ostatnio we wro cromy obrodzily niemal codzien widze chocby jedna;) W 3-wsi to samo... co najmniej 3 4 dziennie spotykam...
-
Trzęsie!!!
> Na 99% uszkodzone kielichy półosi. Do wymiany może być także łożysko podpory długiej półosi. Każdy > mechanik powinien to bez problemu zdiagnozować. o ile jakaś poduszka nie jest oberwana
-
Olej AFL Amsoil
> Dzięki za odpowiedź > Jeszcze jedno pytanie jakie macie doświadczenie z płukankami do silnika ?? > Warto czy nie? Ostatnie dwie wymiany zastosowałem płukankę Xado ale jakieś dramatycznej różnicy nie zauważyłem... może dlatego że i tak co 10 tyś km wymieniam olej... Jeśli auto było serwisowane jak Fiat nakazał co 30 tys km to radze zastosować...
-
Olej AFL Amsoil
> To coś kiepsko kolega zlewa ten olej, u mnie zawsze wchodzi miedzy 4,1 - 4,3 przy wymianie, do 2/3 > na bagnecie. Jak się jeszcze dmuchnie kompresorem we wlew oleju to kolejne 2 setki potrafią > zlecieć. Nie mam miarki w oku i pisze na podstawie tego co mi z 5l zostaje... kompresorem nie dmucham tylko czekam az wykapie...
-
Mała zagadka - Croma MJ 150KM/16V
A ja nadal nie rozumie dlaczego to się tam wyciera.... sam kolektor jest tłusty - pięknie nasmarowany olejem i mieszaniną sadzy - czyli smarem grafitowym co powoduje, że tam się to wyciera tego nie wiem... Jeśli będziemy stosować "rzadkie" oleje to poprzez turbinę powinny wpadać do kolektora i smarować te klapy ... taką mam wizję... lub co jakiś czas może dobże było by jednak zastosować płukankę kolektora poprzez wtrysk jakiegoś preparatu... tylko czy t nie rozwali turbiny jak się coś oderwie i wpadnie na jej łopaty po stronie gorącej... tego się obawiam .... Muszę u siebie sprawdzić obecny stan kolektora super czułym instrumentem czyli kluczem imbusowym wsadzonym do kolektora po odkręceniu czujnika - ciśnienia i temperatury przydał by się jakiś endoskop
-
Olej AFL Amsoil
> Jako, że pierwszy raz w tym autku będę wymieniał sam olej i chcę również zmienić olej z Seleni na > Amsoil-a (no i przepłukać przy okazji) mam pytanie ile wchodzi rzeczywiście oleju przy > wymianie (wersja 150 kucyków)? > Wkład filtra to Mann HU 711/4x ? jakieś 3,8 - 4 litra
-
Mała zagadka - Croma MJ 150KM/16V
No tak ale nasuwa się pytanie co było powodem, ze to wpadło do środka... te blaszki odnitowały sie od ośki czy też oś przestała istnieć... lub jeszcze coś innego? Masz może zdjęcia tego kolektora z uszkodzonymi klapami ?
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> takie tam 15.19 a u mnie 16.23
-
Mała zagadka - Croma MJ 150KM/16V
> O czym mowa? Nie mam zielonego pojęcia... cztery to ja mam felgi do regeneracji i jestem na 8 maja umówiony i do tego czasu na zimówkach pomykam
-
PRoblemy z odpalaniem
> jutro moze wstane rano i sie zabiore za dziada. Byl tu kiedys link do regeneracji EGR a teraz nie > potrafie go odnaleźć A filtr powietrza dawno był wymieniany ?
-
maksymalne wyciszenie silnika
> mówisz o tych takich śmiesznych aluminiowych żaroodpornych? Nie tylko od spodu ale i nadkola
-
maksymalne wyciszenie silnika
Ale jeśli zależy tobie aby w środku było tak samo cicho to musisz wytłumić tak samo wszystko wewnątrz ( od boczków po podłogę i tunel środkowy ) a pamiętaj że duża część hałasu wpada przez szyby a tych raczej nie wymienisz.... Sam silnik może też wpaść w rezonans z całym nadwoziem - tu odpowiedzialna jest masa nadwozia, sztywność jak i zawieszenie... Szczególnie jak się chce taki silnik wsadzić do fiata 126p
-
Zamrożone ramki
> Umie ktoś czytać? Błąd wystąpił podczas gdy silnik nie pracował.... czy występuje ciągle i notorycznie czy wystąpił raz bo coś się stało z elektroniką/okablowaniem/czujnikiem/spadkiem napięcia tego nikt nie stwierdzi jeśli nie skasuje tych błędów i nie sprawdzi faktycznego odczytu z czujnika w danym momencie
-
Saab zmartwychwstaje
> Przod z Mercem mi sie kojarzy. Tył też taki jakby Niemiecki
-
PRoblemy z odpalaniem
> zapalają i szybko gasną, dymu nie widzialem. Fes niczego niepokojącego nie pokazuje. > Też podejrzewałem świece ale po rozgrzaniu silnika niema wielkiej różnicy w odpalaniu. Hmm to dziwne... sprawdzić trzeba dawki paliwa i chwilowe zużycie na biegu jałowym oraz ciśnienie na CR... może uszczelnienie poleciało na wtryskiwaczu A następnie test na przelew jak nic innego nie przyjdzie do głowy ... EGR dawno czyszczony?
-
PRoblemy z odpalaniem
> Mniej więcej od czwartku zauważyłem że Croma ciężej pali, Bały dymek z tyłu jest? Świece żarowe po przekręceniu kluczyka zapalają się na desce?
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> Dzięki... w tym miejscu mam hologram .. muszę go zerwać No i kiszka ... po zerwaniu hologramu kod który składa się z cyfr i liter
-
Typowanie wyników F1 2013 - Bahrajn
lisek 1 Räikkönen 2 Alonso 3 Vettel 4 Hamilton 5 Webber 6 Massa 7 Button 8 Rosberg PP Räikkönen
-
Zakup Cromy
> podane w ogłoszeniu. Dziwne rzeczy robią ludzie z tymi Cromami Ja lubię przerabiać i nawet podoba mi się taka koncepcja przebudowy mojej padliny na padlinę po lifcie... ale o ile mogę przełożyć zderzak tylni, klapę, maskę zderzak przedni, lampy, tapicerkę, kierownicę i milin innych elementów to nie wydaje mi się możliwe abym mógł przełożyć te ramki chromowane ... po pierwsze za drogie po drugie w tylnym oknie nie pasuję bez zdjęcia okna które jest klejone. Jak dla mnie auto sprzedawane niema nic z tego na którego są dokumenty
-
seryjny autoalarm i zmiana syreny
> Pięć cyfr oddzielonych kropkami > jak tu Dzięki... w tym miejscu mam hologram .. muszę go zerwać
-
KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu
> hmmm . . . ja mam tak około 900 - 910 i nie wiem czy to nie jest nie za dużo. Hmm na zimnym czy na gorącym silniku ?