Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > chciałem popatrzyć za olejem "na lato" A jak wygląda sytuacja z konsumpcją oleju na 1000 km obecnie?
  2. > Thx all for the feedback > A w jakimś warsztacie lakierniczym ktoś podejmie się takiej zaprawki. Mam rysę przez całe auto > przez jakiegoś zazdrosnego jełopa, poza tym czarnego Peugeota 407 można porysować paznokciem, > lakier miękki jak plastelina. Pytasz o tanio ... więc odpowiadam jak to należy samemu zrobić... co do warsztatów lakierniczych to 200 - 500 zł / element wszystko zależy jaki lakier i jaki warsztat
  3. > efektu ale na żywo wygląda bardzo przyjemnie. Oryginalny plastik wygląda nieco tandetnie... Bardzo ładnie.... Moje felgi również oddałem do regeneracji bo już nie mogłem patrzeć na ten odpadający lakier i wykwity Widzę, ze kolega ma ramkę z nowszego modelu z chromem i ładny mieszek a do tego ten karbon ładnie się komponuje ..
  4. > Głęboka rysa, nie do wypolerowania, czarny kolor samochodu. Czy istnieje jakiś łatwy w użyciu i > najlepiej tani szuwaks do maskowania takich uszkodzeń? Większość producentów aut w ASO sprzedaje zaprawki do danego lakieru .. za kilkanaście zł można taki " lakier do paznokci" kupić i naprawić głębokie rysy
  5. > Jak wetylator jest taki sam jak w Stilo, to nie mozesz tak po prostu tam nawalic pianki.,. > W wentylatorze jest uklad regulacji obrotow, mala plytka z elektronika. > Lubie sniedziec, wada fabryczna. > Jak zasniedzieje, to wentylator albo wogole nie chodzi lub na maksa... > Ja sam to naprawilem, ale dla kogos kto niejest elektronikiem..hmm..wymiana? > Wiec ostroznie z psikaniem:) W cromie wentylator jest wysoko więc spokojnie można piankę wstrzyknąć przez to odwodnienie.... W Stilo gnił ten regulator a w Cromie dolne łożysko od wentylatora potrafi zgnic więc niektórzy radzą robić mała dziurkę aby woda stamtąd mogła wylecieć
  6. > Dla ogólnego oglądu : http://www.motochemica.pl/porady-technic...skrzyni-biegow/ > Mało kto potrafi zrobić dynamiczną wymianę. Żadne ASO Fiata nie ma urządzenia do wykonania tej > usługi. Mi nawet zaproponowano wymianę ..... skrzyni!!!!!!!!!!!! Nie jest to wielki problem.... po prostu trzeba wymieniać olej często lub wymieniając należy powtórzyć operację dwa razy aby przynajmniej 90% było świeżego oleju... taki urok
  7. > Wszystko fajnie, robiłem podobnie ale nic nie wierciłem tylko odkręciłem wentylator i doszłedłem do > parownika. Robiłem poszukam... Ale nie jest to ten gumowy odpływ widoczny od strony pasażera... nim napsikasz do filtra pyłkowego piankę Odpływ jest w takim miejscu że praktycznie tylko z kanału jest tam dostęp i to nawet stamtąd nie widać go
  8. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Autostradami do 110kmh sie nie chwalimy Ło matko tak szybko nigdy bym nie pojechał bo olej by mi się zlasował.... mnie Tiry wyprzedzają a ostatnio nawet rowerzyści strasznie szybko po 3-wsi pędzą ... więc pauzuję
  9. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > masz dpf? Nie A to moje spalanie za ostatnie 50 tyś km... Z ostatniego baku 5,46 i zrobione 1019 km
  10. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Wymieniacie jeszcze Amsoil AFL 5W40. Ostatni post jest z 2012 roku więc co poniektórzy mają już > pewne doświadczenie z ww. olejami. Który polecacie? Jakaś inna alternatywa? Tak leje... w przyszłym miesiącu kolejna wymian ... Co ja mogę dodać... leję i jeżdżę Nic się nie dzieje ... silnik ładnie pracuje... oleju nie ubywa turbina nie śwista
  11. > Nie mogę sobie wyobrazić jazdy "samochodem" który trzeba tankować co 350 km i jeszcze szukać > specjalnych stacji i mieć nadzieję, że nikt akurat z nich nie korzysta... Ja dziennie robię do 120 km więc mi pasuje... a w nocy bym ładował.. jako drugie auto. Do jazdy na wycieczki miałbym inny... np taki jak obecnie na jednym tankowaniu ponad 1000 km
  12. > Raczej byś nie kupił tyle litrów no raczej nie
  13. > Pokaż mi samochód tych rozmiarów i o takich osiągach spalający 6 litrów na setkę. Żeby mieć podobne > osiągi w pojeździe benzynowym podobnych rozmiarów musisz kupić coś palącego 20 litrów benzyny > na setkę (patrz BMW M5) No nie pokaże... niema takiego auta o takich osiągach i takim spalaniu... Wszystkie łącznie z moim złomkiem będą miały do 200 KM i przyspieszenie w granicy do 8-10 sekund... Jak dla mnie auta elektryczne to przyszłość i juz się nie mogę doczekać kiedy przesiądę się na coś na 230 lub 400 V
  14. > No właśnie tu jest pies pogrzebany $100K za ładnie wyposażony model. ło matko Przy spalaniu na poziomie 6 litrów ON / 100 km i cenie 5,20 zł na Auchanie za litr za 100 tyś $ czyli 321 tyś zł kupił bym 61730 litrów ON i przejechał na nim ponad 1 milion km Gdyby te baterie wytrzymały 25 lat to bym dzisiaj kupił
  15. > Na razie nie oferują tego samochodu w Polsce. A ile kosztuje takie maleństwo $$$$ Chętnie bym przygarną... jak dla mnie auto pierwsza klasa... klocki hamulcowe trzeba w nim wymieniać co 200 tyś i żarówki zero przeglądów i wymian oleju, płynów itp...
  16. > Widzę, że ma kolega dziwna przypadłość dotyczącą pierwszego cylindra - wskazania zawsze wynoszą 0 - > mam to samo od jakiegoś czasu i zastanawiam się czym to jest spowodowane. Korekty generalnie > spore i zastanawiam się czy komputer w sytuacji dużych i rozbieżnych korekt na poszczególnych > cylindrach nie przechodzi w powiedzmy "tryb awaryjny" i przyjmuje cylinder pierwszy za sprawny > i ustala zawsze korekty 0. Jak wygląda spalanie w mieście i trasie? Całkiem możliwe że tak jest.... u mnie dwa wtryskiwacze mają + i dwa - od 0,2 do 0,4 ..... ale jest to losowo...
  17. >zauważalne dymienie przy gwałtownym > przyspieszeniu ale dymienie chwilowe i zanika. To znaczy że w trakcie spalania w układzie wylotowym zbierają się sadze a przy mocnym opuszczają one auto Ale tak poważnie nie świadczy to dobrze o spalaniu i o układzie CR. coś sie zaczęło dziać .... Proponuje zabrać się na razie do tematu bezinwazyjnie wlewając do baku z 2 pojemniki jakiedoś magicznego dodatku.. : ( oczywiście nie od razu ) Proponuje coś z rodziny - Liqui Moly - do CR i równolegle wymienił bym dla świętego spokoju wszystkie wtyczki na wtryskiwaczu a styki również przeczyścił...
  18. 70 km/h do skrzyżowania potem 90 km/h aż do znaku 50 km/h Pewnie i tak strzelają z lasera i zatrzymują tych co maja 150 na 70-tce
  19. > Mam opcje sprawdzenia solenoidy czy coś takiego jutro wykonam test ostatnio tz 2 tygodnie temu jak > robiłem to wszystkie testy zakończone powodzeniem A niema tam opcji sprawdzenia przełączników w samej dźwigni zmiany biegów? Poczytaj wątki o wymianie oleju w tej skrzyni... jeśli tego nie robiłeś...
  20. > tak przestała działać ręczna zmiana biegów > wsiadam do auta odpalam wrzucam "D" a na wyświetlaczu mam komunikat 1 biegu długo za nim zmieni > bieg po chwili na lcd wskakuje "D" i zmienia się bieg czasem sporadycznie zdarza sie jak by > uderzenie od biegu tz. jak bym puscil gwaltownie sprzeglo w manualnej szkrzyni ... kolejna > rzecz przy niskich obrotach na 6 biegu slysze delikatny szum Wszystko wskazuje na nieszczęsny rozdzielacz i przycinające się zaworki/tłoczki.... Czy w Fesie masz diagnozę dla sterowania? test skrzyni? Mam manuala więc nie sprawdzę tego..
  21. > Errors found: > P1720 - Korpus przełącznika biegów (z NSC) > koledzy macie pojecie co może być przyczyna ??? A czym kolega diagnozował? FES-em ?
  22. > Bo on jest tylko prezenterem, mechanikiem jest wspomniany w kilku odcinkach "Paul" który mu niby > czasem pomaga > Przejrzyj sobie napisy końcowe, masz napisane kto jest "host" a kto "mechanic" > Żeby nie było, lubię ten program. Ale tylko po to go oglądam żeby się z niego pośmiać, bo na serio > się brać niektórych rewelacji nie da Czepiacie się .... fajny program rozrywkowy w którym oczywiście koloryzuje się to i tamto a użyte sposoby naprawy odpowiadają wartości/wieku aut
  23. Lisek 1 L.Hamilton 2 K.Raikkonen 3 F.Alonso 4 S.Vettel 5 N.Rosberg 6 F.Massa 7 P. di Resta 8 M.Webber
  24. Lisek odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > Jak nazwa mówi na jakimś rozpuszczalniku robione W carefourze mają takie od dawna Mi się nitro kojarzy z podtlenkiem azotu i filmem szybcy i wściekli NOS
  25. > to tylko kwestia czasu, kiedy auto dzięki netowi i gps nie będzie mogło przekraczać dozwolonej > prędkości. A jaki problem... już teraz systemy Viatool i inne na autostradach/bramkach są w stanie określić średnią prędkość aut. To że ten system zostanie wprowadzony do aut osobowych jest już pewne.. to tylko kwestia czasu kiedy każą nam zamontować Viatoole w osobówkach... Ale do tego dochodzi GSM i czas przełączania się między stacjami... i w prosty sposób Unia może każdego obywatela kontrolować i karać za zbyt szybką jazdę tak jak piszesz kwestia czasu i pod parasolem bezpieczeństwa zostanie ukrócone Vmax a potem i nawet max przyspieszenie Jestem tego pewien

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.