Zawartość dodana przez Lisek
-
Cena żarówki H15
> ciekawe czemu w moich starych trupach żarówki nie siadają ???? A to spisek koncernów żarówkowych
-
Cena żarówki H15
> pomysł jest ultrakretyński bo ten sam efekt można uzyskać z 1 włókna albo obniżając napięcie na > światłach długich. No właśnie czemu nie żarówka 21W w kloszu lampy .... Do tego jeszcze te diody które niby są wieczne a padają jedna po drugiej a jak nie one to przetwornica zespolona z lampą i trzeba wydać nie 10 zł na żarówkę a nawet 1500 zł lub więcej na lampę ciekawe ile to kilogramów co2/ołowiu siarki itp trzeba wyemitować aby taką lampę wyprodukować Tak więc ja zostaje póki co przy żarówkach H7 bez dodatków i to +90% coby mnie było widać... za 50 zł/2 sztuki
-
Klapy wirowe
> Tak wywala, należy go przeniesć w inne miejsce i pozostawić podłączonym elektrycznie. No i jest rozwiązanie ....
-
Jakie są objawy padniętego DPFa???
> O bardzo dziękuję za podpowiedź, czujnik i wężyk zostawię jako atrapa, a wkład powiem żeby mi > oddali, to może chociaż częściowo sobie zrekompensuję wydatek, a gdzie takie ustrojstwa się > sprzedaje? Katalizatory na Alledrogo
-
Klapy wirowe
> Jak odłączysz siłownik, to trzecia klapa także bedzie odłoczona, kolega myli odpiecie górnej listwy > z odpięciem siłownika od dołu. Czy ktoś sprawdzał może czy samo odłączenie siłownika - wtyczki - wywala błąd?
-
Millers eco MAX ONE SHOT
> Ma dużo gorsze właśności smarowe i myjące, jest o tym dużo, linki podałem wcześniej. A tak z innej beczki... Czy zauważalny jest jakiś dziwny smród/ zapach po wlaniu tych dodatków/olejów do ON Do czego zmierzam.... Jak mam okazję jechać za jakimś wrakiem który już pracuje na oleju silnikowym a nie na paliwie to bierze mnie na wymioty i muszę takiego delikwenta wyprzedzić niezależnie co to za bryka i już mi się zdarzyło że kilku myślało, ze chce się z nimi ścigać... a ja po prostu nie mogłem za nimi jechać ... co gorsza nawet zwalniając i jadąc kilkaset metrów za takim gościem nadal to czuję Boję się że dolewając olej do ON też wywołam taki efekt u siebie a tego bym nie chciał...
-
Jakie są objawy padniętego DPFa???
> Spytam jeszcze raz bo w piątek DPF idzie do wycięcia jak wywalę definitywnie filtr to muszę coś > robić z tym wężykiem silikonowy od DPF do czujnika ciśnienia??? No ale nie masz tego w usłudze? Przecież nie możesz wywalić DPF-u bez wycięcia z programu a jeśli wytniesz z programu to możesz/powinieneś czujnik ciśnienia który jest pod maską i wężyki wywalić
-
Klapy wirowe
> a ja ostatnio stosowałem tańszą wersję, niestety bardziej czasochłonną a mianowicie odkręcenie > kolektora i wyczyszczenie go ręcznie I na pewno znacznie skuteczniejszą
-
Klapy wirowe
> jaka to metoda skutecznie go umyje bez rozbierania? > Bo po takim umyciu zaślepić EGR i spokój z klapami... Ja nie stosowałem.... jest wiele tego : jakiś tekst Pierwszy lepszy
-
Klapy wirowe
> Czyli nici z odpięcia tego bez spawania. Szkoda A czy faktycznie jest tak, że jak się klapy zatrą > to mogą wpaść do tłoków i narobić spustoszenie? Tak się już zdarzyło ( jest opis na kąciku )... zawsze można kolektor wymienić na nowy ... kolega wymienia Pierburga w Oplu za 650 zł Mi wydaje się że one rozpadną się jak ośki się przetrą a nie od zablokowania. Ja mam plastykowy ale to również nie daje 100% pewności. Jeszcze jest inne rozwiązanie czyli zastosować mycie i płukanie kolektora profilaktycznie co 50 tyś km bez jego rozkręcania - sa metody
-
Słabe ciśnienie spryskiwacza szyby
> Bez zaworka zwrotnego pompka nie wytworzy właściwego ciśnienia. > Bo pompka do spryskiwaczy działa na zasadzie przeciskania Dokładnie jest tak jak kolega opisuje... A i jeszcze jedno... często w różnych modelach jest tylko jedna pompka która pompuje na szybę przednią i tylna w zależności od kierunku obrotowego pompki - Zaworki zwrotne do podstawa Więc zanim wymienicie wszystko i wydacie 300 -600 zł kupcie zaworki za 3 zł/ sztukę często są umieszczone wewnątrz trójnika pod maska auta ( wygłuszeniem ) - rozdział płynu
-
Klapy wirowe
> a w pozmianowym...? Nie ma możliwości... może programowo lub odkręcić siłownik... W przed zmianowym to samo zawsze jedna klapa będzie pracować
-
Fiat ECU Scanner
> Jemu chodzi o tzw. kod elektroniczny, który znajdziesz na niebieskiej karcie kodowej, którą > dostałeś przy zakupie samochodu, jeśli nie masz karty to możesz dostać duplikat w ASO za > ~200zł. > Pozdrawiam BAS I co z tego skoro na karcie są litery i cyfry a do programu można wpisać tylko cyfry... Ja tego nie rozwiązałem
-
100.000 mil przejechane
> co 5000 To nie dobrze... Skoro mi producent pisze, ze co 30 tys km a ja wymieniam co 10 tys km to ty powinieneś nie co 5 tys mil tylko co 1,6667 tys mil
-
Słabe ciśnienie spryskiwacza szyby
> Przewody przedmuchane, dysze wyczyszczone - trochę pomgło, ale dalej słabo leje. Można coś jeszcze > pomóc? Czy pompka jest rozbieralna? Podstawa to zaworki zwrotne... często padają sprężyny wewnątrz i efektu pryskania nima Radze wymienić lub dołożyć jeśli są wewnątrz pompki
-
Rachunek sumienia po 2300km
> Od jakiegoś czasu dolewam Millers EcoMax i olej 2T i juz dawno problemu nie było. Musze też profilaktycznie zacząć dolewać > To się zawsze działo podczas spokojnej jazdy, zazwyczej przy puszczeniu gazu w trakcie jazdy z małą > i stała prędkością. Więc odpada.... zostaje przy nastawniku pompy CR
-
LIPIEC - spamerzy, na WAKACJE !!
> Raczej folia, przy "sky window" antenka powinna być bardziej z tyłu i listwy dachowe znacznie > szersze.... też se takiego tjuna zrobie > Taki tupecik Raczej macie racje
-
Jak sprawdzić czujnik położenia wału?
> Tylko u mnie objawia się to (poza błedem w kompie), że podczas jazdy, przyspieszania, tak jakby > obroty stają (jakby noga spadła z gazu), trwa to ułamek sekundy, silnik zawsze zapala... > no nic chyba wymienie bo działa na nerwy.. > to chyba bedzie to? jakiś tekst Radze wymienić bo jest to bardzo niebezpieczna usterka - może ( i najczęściej tak to się kończy ) wyłączyć silnik w dowolnym momencie a to nie jest fajne
-
Pompowtryskiwacze
> Zacznijmy od tego że "1.9 TDI" jest z 15 rodzajów - od starych na pompie po późniejsze na > pompowtryskach... > Któryś z silników 105 konnych potrafił puścić korby bokiem... U kolegi w 2.0 TDI 140 KM pękł wał... więc wszystkim się to może zdarzyć
-
Jak sprawdzić czujnik położenia wału?
> podepne sie pod wątek, w stilo wyskoczył mi bład czujnika obrotów silnika, jedyna opcja to go > wymienić? Tak ... jest to czujnik halotronowy i z czasem - po około 140-180 tys km przestaje działać jak jest gorący jak ostygnie znowu działa... Koszt poniżej 200 zł więc wymień
-
Rachunek sumienia po 2300km
> Czy to się jakość da rozebrać i wyczyścić? Nie... Wymieniałem nastawnik w Stilaku bo mi się blokował ale wymieniłem razem z pompą po tym jak puściły uszczelnienia... wirus to zło - nowy nastawnik - Kolega z kącika mi go testował na stole probierczym z pompą ( wymienił uszczelnienia ) i sam stwierdził, ze coś z nim jest nie tak i nie daje 100% pewności- Starego przeciąłem aby zrobić autopsję zwłok Nie można go rozebrać wszystko jest zaprasowane a za prace odpowiada precyzyjnie wykonana iglica sterowana cewką - precyzja wykonania iglicy jest taka jak wtryskiwacza - iglicy końcówki W cromie pewnie jest podobnie.... można to czyścić tylko i wyłącznie dolewając coś do paliwa. A i jeszcze tak przyszło mi do głowy, ze może to byś spowodowane blokowaniem się kierownic w turbinie - większe doładowanie - czujnik ciśnienia na kolektorze... Lub co tez prawdopodobne jak silnik jest mocno obciążony - jedzie pod górkę lub - z dolnych obrotów i wchodzicie na moment obrotowy który narasta gwałtownie ( początek wykresu do tych 2000 - 2300 obr ) to nawet puszczenie gazu lekkie powoduje, ze dalej wyrywa do góry. po przyrostu krzywa momentu i mocy rośnie szybciej niż zwolnienie wynikające z puszczenia lekkiego pedału gazu... Ja u siebie nie zauważyłem jednak takiego zjawiska więc trudno mi się wypowiadać...
-
LIPIEC - spamerzy, na WAKACJE !!
> kolor ekstra > nie sądze aby była malowana, widać że jakaś bida wersja, więc może gdzieś w EU taki kolor był > dostępny No nie taka bida bo dziurę w dachu ma klima manual a kolorek raczej oryginał...
-
Rachunek sumienia po 2300km
> Bartku daj znać proszę, czy przeczyszczenie potencjometra pomogło. W mojej ocenie nie ma sensu tego czyścić ... problem nie jest spowodowany potencjometrem ponieważ potencjometr w pedale gazu to naprawdę kilka potencjometrów i nie ma możliwości aby się coś zablokowało... jeśli tak by było to po pierwsze takie zdarzenie było by zarejestrowane po drugie takie zdarzenie wyświetli komunikat na desce... a auto przejdzie w tryb awaryjny. W mojej ocenie przyspieszanie auta może być spowodowane przez zacięcie się nastawnika ciśnienia na pompie wtryskowej CR lub uszkodzeniem czujnika ciśnienia na CR ... czyli podaniem więcej paliwa niż powinien w określonym czasie ...
-
LIPIEC - spamerzy, na WAKACJE !!
> 225 jechalem, Licznik opla pokazuje o 40 km/h więcej niż jest rzeczywiście... W ten sposób chcą podbudować właścicieli że są sportowcami w swoich OPC
-
LIPIEC - spamerzy, na WAKACJE !!
> czasami wariowała, a na koniec wojaży croma "dostała" pamiątkę od nieznajomego ks... w > postaci przerysowanego przedniego zderzaka Witam w klubie przerysowanych zderzaków Moje powstały wnocy z 30 na 1 lipca podczas świętowania wejścia do UE przez Chorwatów... Ja muszę swoje rysy nieprofesjonalnie zamalować.... zaopatrzyłem się już w Spreye i papier więc do dzieła Mnie po moich obliczeniach zaskoczyło że z Gdańska za Częstochowę ( 590 km ) miałem średnią prędkość na poziomie 91 km i spalanie 5,4 a to jednak pod górkę