Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Lisek odpowiedział Polarny na temat - Motokącik
    > ciekawe czemu w moich starych trupach żarówki nie siadają ???? A to spisek koncernów żarówkowych
  2. Lisek odpowiedział Polarny na temat - Motokącik
    > pomysł jest ultrakretyński bo ten sam efekt można uzyskać z 1 włókna albo obniżając napięcie na > światłach długich. No właśnie czemu nie żarówka 21W w kloszu lampy .... Do tego jeszcze te diody które niby są wieczne a padają jedna po drugiej a jak nie one to przetwornica zespolona z lampą i trzeba wydać nie 10 zł na żarówkę a nawet 1500 zł lub więcej na lampę ciekawe ile to kilogramów co2/ołowiu siarki itp trzeba wyemitować aby taką lampę wyprodukować Tak więc ja zostaje póki co przy żarówkach H7 bez dodatków i to +90% coby mnie było widać... za 50 zł/2 sztuki
  3. > Tak wywala, należy go przeniesć w inne miejsce i pozostawić podłączonym elektrycznie. No i jest rozwiązanie ....
  4. > O bardzo dziękuję za podpowiedź, czujnik i wężyk zostawię jako atrapa, a wkład powiem żeby mi > oddali, to może chociaż częściowo sobie zrekompensuję wydatek, a gdzie takie ustrojstwa się > sprzedaje? Katalizatory na Alledrogo
  5. > Jak odłączysz siłownik, to trzecia klapa także bedzie odłoczona, kolega myli odpiecie górnej listwy > z odpięciem siłownika od dołu. Czy ktoś sprawdzał może czy samo odłączenie siłownika - wtyczki - wywala błąd?
  6. > Ma dużo gorsze właśności smarowe i myjące, jest o tym dużo, linki podałem wcześniej. A tak z innej beczki... Czy zauważalny jest jakiś dziwny smród/ zapach po wlaniu tych dodatków/olejów do ON Do czego zmierzam.... Jak mam okazję jechać za jakimś wrakiem który już pracuje na oleju silnikowym a nie na paliwie to bierze mnie na wymioty i muszę takiego delikwenta wyprzedzić niezależnie co to za bryka i już mi się zdarzyło że kilku myślało, ze chce się z nimi ścigać... a ja po prostu nie mogłem za nimi jechać ... co gorsza nawet zwalniając i jadąc kilkaset metrów za takim gościem nadal to czuję Boję się że dolewając olej do ON też wywołam taki efekt u siebie a tego bym nie chciał...
  7. > Spytam jeszcze raz bo w piątek DPF idzie do wycięcia jak wywalę definitywnie filtr to muszę coś > robić z tym wężykiem silikonowy od DPF do czujnika ciśnienia??? No ale nie masz tego w usłudze? Przecież nie możesz wywalić DPF-u bez wycięcia z programu a jeśli wytniesz z programu to możesz/powinieneś czujnik ciśnienia który jest pod maską i wężyki wywalić
  8. > a ja ostatnio stosowałem tańszą wersję, niestety bardziej czasochłonną a mianowicie odkręcenie > kolektora i wyczyszczenie go ręcznie I na pewno znacznie skuteczniejszą
  9. > jaka to metoda skutecznie go umyje bez rozbierania? > Bo po takim umyciu zaślepić EGR i spokój z klapami... Ja nie stosowałem.... jest wiele tego : jakiś tekst Pierwszy lepszy
  10. > Czyli nici z odpięcia tego bez spawania. Szkoda A czy faktycznie jest tak, że jak się klapy zatrą > to mogą wpaść do tłoków i narobić spustoszenie? Tak się już zdarzyło ( jest opis na kąciku )... zawsze można kolektor wymienić na nowy ... kolega wymienia Pierburga w Oplu za 650 zł Mi wydaje się że one rozpadną się jak ośki się przetrą a nie od zablokowania. Ja mam plastykowy ale to również nie daje 100% pewności. Jeszcze jest inne rozwiązanie czyli zastosować mycie i płukanie kolektora profilaktycznie co 50 tyś km bez jego rozkręcania - sa metody
  11. > Bez zaworka zwrotnego pompka nie wytworzy właściwego ciśnienia. > Bo pompka do spryskiwaczy działa na zasadzie przeciskania Dokładnie jest tak jak kolega opisuje... A i jeszcze jedno... często w różnych modelach jest tylko jedna pompka która pompuje na szybę przednią i tylna w zależności od kierunku obrotowego pompki - Zaworki zwrotne do podstawa Więc zanim wymienicie wszystko i wydacie 300 -600 zł kupcie zaworki za 3 zł/ sztukę często są umieszczone wewnątrz trójnika pod maska auta ( wygłuszeniem ) - rozdział płynu
  12. > a w pozmianowym...? Nie ma możliwości... może programowo lub odkręcić siłownik... W przed zmianowym to samo zawsze jedna klapa będzie pracować
  13. Lisek odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jemu chodzi o tzw. kod elektroniczny, który znajdziesz na niebieskiej karcie kodowej, którą > dostałeś przy zakupie samochodu, jeśli nie masz karty to możesz dostać duplikat w ASO za > ~200zł. > Pozdrawiam BAS I co z tego skoro na karcie są litery i cyfry a do programu można wpisać tylko cyfry... Ja tego nie rozwiązałem
  14. Lisek odpowiedział Stebel na temat - Motokącik
    > co 5000 To nie dobrze... Skoro mi producent pisze, ze co 30 tys km a ja wymieniam co 10 tys km to ty powinieneś nie co 5 tys mil tylko co 1,6667 tys mil
  15. > Przewody przedmuchane, dysze wyczyszczone - trochę pomgło, ale dalej słabo leje. Można coś jeszcze > pomóc? Czy pompka jest rozbieralna? Podstawa to zaworki zwrotne... często padają sprężyny wewnątrz i efektu pryskania nima Radze wymienić lub dołożyć jeśli są wewnątrz pompki
  16. > Od jakiegoś czasu dolewam Millers EcoMax i olej 2T i juz dawno problemu nie było. Musze też profilaktycznie zacząć dolewać > To się zawsze działo podczas spokojnej jazdy, zazwyczej przy puszczeniu gazu w trakcie jazdy z małą > i stała prędkością. Więc odpada.... zostaje przy nastawniku pompy CR
  17. > Raczej folia, przy "sky window" antenka powinna być bardziej z tyłu i listwy dachowe znacznie > szersze.... też se takiego tjuna zrobie > Taki tupecik Raczej macie racje
  18. > Tylko u mnie objawia się to (poza błedem w kompie), że podczas jazdy, przyspieszania, tak jakby > obroty stają (jakby noga spadła z gazu), trwa to ułamek sekundy, silnik zawsze zapala... > no nic chyba wymienie bo działa na nerwy.. > to chyba bedzie to? jakiś tekst Radze wymienić bo jest to bardzo niebezpieczna usterka - może ( i najczęściej tak to się kończy ) wyłączyć silnik w dowolnym momencie a to nie jest fajne
  19. Lisek odpowiedział Adaźko na temat - Motokącik
    > Zacznijmy od tego że "1.9 TDI" jest z 15 rodzajów - od starych na pompie po późniejsze na > pompowtryskach... > Któryś z silników 105 konnych potrafił puścić korby bokiem... U kolegi w 2.0 TDI 140 KM pękł wał... więc wszystkim się to może zdarzyć
  20. > podepne sie pod wątek, w stilo wyskoczył mi bład czujnika obrotów silnika, jedyna opcja to go > wymienić? Tak ... jest to czujnik halotronowy i z czasem - po około 140-180 tys km przestaje działać jak jest gorący jak ostygnie znowu działa... Koszt poniżej 200 zł więc wymień
  21. > Czy to się jakość da rozebrać i wyczyścić? Nie... Wymieniałem nastawnik w Stilaku bo mi się blokował ale wymieniłem razem z pompą po tym jak puściły uszczelnienia... wirus to zło - nowy nastawnik - Kolega z kącika mi go testował na stole probierczym z pompą ( wymienił uszczelnienia ) i sam stwierdził, ze coś z nim jest nie tak i nie daje 100% pewności- Starego przeciąłem aby zrobić autopsję zwłok Nie można go rozebrać wszystko jest zaprasowane a za prace odpowiada precyzyjnie wykonana iglica sterowana cewką - precyzja wykonania iglicy jest taka jak wtryskiwacza - iglicy końcówki W cromie pewnie jest podobnie.... można to czyścić tylko i wyłącznie dolewając coś do paliwa. A i jeszcze tak przyszło mi do głowy, ze może to byś spowodowane blokowaniem się kierownic w turbinie - większe doładowanie - czujnik ciśnienia na kolektorze... Lub co tez prawdopodobne jak silnik jest mocno obciążony - jedzie pod górkę lub - z dolnych obrotów i wchodzicie na moment obrotowy który narasta gwałtownie ( początek wykresu do tych 2000 - 2300 obr ) to nawet puszczenie gazu lekkie powoduje, ze dalej wyrywa do góry. po przyrostu krzywa momentu i mocy rośnie szybciej niż zwolnienie wynikające z puszczenia lekkiego pedału gazu... Ja u siebie nie zauważyłem jednak takiego zjawiska więc trudno mi się wypowiadać...
  22. > kolor ekstra > nie sądze aby była malowana, widać że jakaś bida wersja, więc może gdzieś w EU taki kolor był > dostępny No nie taka bida bo dziurę w dachu ma klima manual a kolorek raczej oryginał...
  23. > Bartku daj znać proszę, czy przeczyszczenie potencjometra pomogło. W mojej ocenie nie ma sensu tego czyścić ... problem nie jest spowodowany potencjometrem ponieważ potencjometr w pedale gazu to naprawdę kilka potencjometrów i nie ma możliwości aby się coś zablokowało... jeśli tak by było to po pierwsze takie zdarzenie było by zarejestrowane po drugie takie zdarzenie wyświetli komunikat na desce... a auto przejdzie w tryb awaryjny. W mojej ocenie przyspieszanie auta może być spowodowane przez zacięcie się nastawnika ciśnienia na pompie wtryskowej CR lub uszkodzeniem czujnika ciśnienia na CR ... czyli podaniem więcej paliwa niż powinien w określonym czasie ...
  24. > 225 jechalem, Licznik opla pokazuje o 40 km/h więcej niż jest rzeczywiście... W ten sposób chcą podbudować właścicieli że są sportowcami w swoich OPC
  25. > czasami wariowała, a na koniec wojaży croma "dostała" pamiątkę od nieznajomego ks... w > postaci przerysowanego przedniego zderzaka Witam w klubie przerysowanych zderzaków Moje powstały wnocy z 30 na 1 lipca podczas świętowania wejścia do UE przez Chorwatów... Ja muszę swoje rysy nieprofesjonalnie zamalować.... zaopatrzyłem się już w Spreye i papier więc do dzieła Mnie po moich obliczeniach zaskoczyło że z Gdańska za Częstochowę ( 590 km ) miałem średnią prędkość na poziomie 91 km i spalanie 5,4 a to jednak pod górkę

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.