Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > No kto to widział zeby na dotarciu amorki puszczaly..... No właśnie ... co najmniej te 180 tys powinno wytrzymać zwłaszcza, że po dobrych drogach głównie jeździ
  2. Spalone sprzęgło - do wymiany... Pamiętaj, że sprzęgło jest między silnikiem a skrzynią biegów i dla niego największe obciążenie to 6.. 5 ... 4.. bieg i przyspieszanie max w okolicy 2000 obr... 1 i 2 ma takie przełożenie, zenie koniecznie to wyczujesz ...
  3. Tak więc u mnie dzisiaj zagościła zima przynajmniej na kołach letnie poszły do kosza to znaczy do utylizacji a Bridgestone na wiosnę zastąpią pewnie Hankooki Ventus Prime 2 K115 ale do tego czasu może mi się zmienić Przy okazji przeglądu i wymiany oleju stwierdziłem, że mam luźne prawe koło drążki jak nic... i wyciek na lewym przednim amortyzatorze. jeszcze trzyma ale już czuje wydatki... Cromcia ma 132 tyś km
  4. > Wcale sie nie zdziwil jak zima bedzie szybciej niz w listopadzie. W Rumuni juz sypie i ma sypać do niedzieli... wszystko sparaliżowane... Ja wymieniam... Zima juz jest...
  5. > Niemal już od tygodnia trzeba grzać > Drugi dzień przymrozki , Tak sie zastanawiam nad zimówkami... może w sobote założę
  6. > Szukam używki, a auto z polskiego rynku i w sieci fiata brak śladów wypadkowości, a było też > sprawdzane przed zakupem. Aktualny przebieg 254 tkm ale to się nie powinno łamać Może był felerny... sprzęgło lekko pracuje? Pisz do ludzi z allegro ...
  7. Kupiłem autokrafta bo był tu polecany i był tani i był polski .... mam od 2 lat i jestem zadowolony Tu kupiłem... AUTOKRAFT
  8. > To jest tylko depresator, zamiennikiem 2T jest to: SKAYDD jako depresator to sie kiepsko sprawuje podobnie jak i inne .. trzeba wlewać znacznie większą dawkę Natomiast ma inne właściwości w tym smarne, konserwujące i czyszczące .. A tu doktorat WPŁYW WNIEKTÓRYCH DODATKÓW DO PALIWANA PARAMETRY ROBOCZE WYSOKOPRĘZNEGO SILNIKA Z WTRYSKIEM BEZPOŚREDNIM
  9. > Czyli efekt placebo i można kasę za olej wydać na coś innego. Na to: Sa dowody naukowe,ze to działa
  10. > wlasnie im bardziej zamulam tym wiecej pali lekkie musniecie gazu chwilowe spalanie na poziomie 12l > wyczailem, ze jak sie w miare szybko rozpedze wbije 4bieg i zblokuje tempomat wtedy moge osiagnac > spalanie na poziomie 8l ale i tak szalu nie ma Jazda na tempomacie nie jest oszczędna ... aby jeździć oszczędnie i dynamicznie trzeba korzystać z skrzyni biegów bardzo często Ja do swojej Cromy MJTD 1,9 150 KM leje od kilku tankowań T2 od elfa ... efektów jakiś widocznych nie widzę i nie słyszę... leję 0,3 litra/ 55 litrów.... Spalanie bez większych zmian : za ostatnie 60 tyś km ...
  11. > jakie koszty modyfikacji/poprawienia tej jednostki, orientujesz się może? Zaraz tam modyfikacje... kupić i jeździć 1,9 MJTD 150 KM Zazwyczaj maja 160-165 KM w serii ... po roku 2008 w nowej po lifcie ... EGR czyścić co 20 tyś km Auto duże i siedzi się wysoko ale należy sprawdzić czy taki 1,6 metra wysokie auto przypadnie do gustu... taka kanapa..
  12. > Nie jest się czym chwalić ale nalałęm do fulla benzynki w trasie , po przejechaniu 3 km zaczeło > przerywać i staneło . Mechaniki znalezione przy drodze kazali demontować zbiornik , ale udało > sie wypompować po zdjęciu tylnego siedzenia przez korek . teraz mam 60 litrów paliwka do > kosiarki . Wymienione filterki i cromka smiga nadal . Osobiście ściągną bym szybkozłączkę na filtrze i włączając zapłon i wyłączając wypompowała by sama .... nie zaszkodzi zdjąć wtyczki z świec żarowych coby nie rozładować akumulatora ...
  13. Może to trzeba nakleić
  14. > Wychodzi na to że Twoja jazda to 99% trasy i wszystko jasne , > a my tu po mieście Cromami jeździmy frajerzy, zamiast obwodnicą 90km/h się turlać, dzień w dzień Tiry na obwodnicy turlają się 85 km/h
  15. > Nie wiem jak to robicie że macie spalanie rzędu 6,5 - 7,5 l/100km ale ja nie mogę zejść poniżej 8,4 > - 8,6/100 km jazda mieszana codziennie jakieś 50 km w 2 odcinkach po 25 kilometrów trasa plus > pomiędzy tym 10 - 12 km miasto. A ja nie wiem co musiał bym robic abym tyle spalił ... Też mam 2 x po 25 km do pracy i nie zależnie czy idę na maxa czy stoję w korku jak dzisiaj na obwodnicy 3-miasta to sumarycznie 6 l nie przekraczam ..... jadąc zgodnie z przepisami do 120 mam 5,4 Wyprawa do Chorwacji 4,1 tyś km i spalanie 5,9 na całym dystansie średnia za ostatnie 65 tyś km
  16. > Przy średniej 71km/h na dystansie 1200km autko spaliło 5,6l/100km ropy. Jadąc na wakacie do Chorwacji ( 2 dorosłe osoby + 2 dzieci + bagaż max ) przy średniej V=90 km/h pokazanej przez komputer z Gdańska do Częstochowy miałem identyczny wynik
  17. > Przecież od dawna wiadomo że masz popsuty samochód. Czyli powinienem go naprawić aby mieć zepsuty tak jak wy
  18. > Z gorki nie liczymy i za TIR-em tez nie:))) Z górki do pracy mam spalanie na poziomie 4,6 przy vśredniej 80 km/h ale juz z powrotem nie może by znowu z górki no i jak zwykle małe zatwardzenie na estakadzie wiec suma na odcinku 2x24km do i z pracy daje 5,4 litra przy V średniej na poziomie 60 km..... A moze jednak jest ciągle z górki > Ja teraz w miescie z 1100 km, jakas"traska" 15 za wr ze 2-3 razy i mam 7,3 to postep bo mialem > kiedys 7,9 > Powoli ucze sie ON powozic, ale nie ukrywam, ze 6,7 lepiej dziala na psychike:) ale jak to zrobic? Używać wszystkich biegów ale pamiętać żeby redukować przy przyspieszaniu > Moze jak zaleje za pare tys Millersa nano cos tam to sie zmieni. Miałem lać ale nie kupiłem > Aaaa.....od paru tys dolewam Millersa do paliwa i 2T. T2 leje od 2 tankowań ale muszę swoją czarną strzałę kupić ,, różnic nie czuję
  19. Ja nie wiem jak wy to robicie... ja nawet mając średnią na poziomie 81 km/h nadal mam spalanie na poziomie 5,7 ( a żeby mieć taką średnią to już naprawdę trzeba zapie...czać ) Spalanie powyżej 7 mam tylko na krótkich odcinkach do 3 km
  20. A ile maja nowe Cholerka nie zmierzyłem a teraz mam 6...6,5 mm Nokiany
  21. > Witam po długiej przerwie. Temat niestety nadal aktualny auto już nie dzwoni bo miała miejsce > regeneracja turbiny (pojawił się olej) a że auto było jeszcze na gwarancji to opłacało się od > razu działać. Niestety nadal słaba przy niskich obrotach...komputer nie pokazuje żadnych > błędów. To dołujące bo dopiero jak się przyciśnie to ładnie idzie ale poszaleć na krzyżówkach > to nie ma co??? Może coś doradzicie. EGR był wymieniany ok kwietnia. Z odpiętą przepływką > jedzie tak samo jak i z nią. Więc sama nie wiem co jeszcze sprawdzić. Może więc zacząć od tyłu może problem polega na zatkanym filtrze cząstek stałych - DPF ... wszyscy sprawdzali ale ile % był zatkany i kiedy ostatnio się wypalił? Silnik może i ograniczy moc gdy temperatura powietrza dolotowego będzie większa niż 60C,,, może jednak coś nie tak z Intercoolerem - zatkany zasyfiony ... temperatura układu chłodzącego w gorące dni jaką wskazuje zegar? Gdzie stoi wskazówka?
  22. > pomaga w > Syndrom Kubicy to rozbita bryka, lepiej tak nie jeździć No proszę znowu dachował... to jednak nie była dobra rada
  23. > dzięki za podpowiedzi , dziś w drodze powrotnej z wakacji powtórka z rozrywki , po 300 km zdechła > turbinka, 250 km bez turbinki to szok wcale sie nie zbierała . Do 2000 obrotów szło a dalej to > już lipa nie reagowało trzeba było się dłuuugo rozbujać by pojechać 110 km/h . Zobaczę rano > czy znowu zaskoczy a w piątek na warsztat walka . A Lepsze jaja to , że światła przeciwmgłowe > zdechły też a działały , FES mówi ,że włączone i wsio ok ,kontrolka się świeci a żarówki lipa- > widzą ciemność . A między czasie zgasiłeś auto? Po każdorazowym zgaszeniu powinien powrócić do normalnego stanu
  24. > Zawór sterujący turbo lub zapieczone kierownice, stawiam na to pierwsze. Mozna rozebrać i > wyczyscić, jednak zazwyczaj nie pomaga na długo. No to ja stawiam na kierownice A to do kolegi tompol : Turbiny nie lubią pracować jak są jakieś nieszczelności w układzie dolotowym i piski. Dochodzi wtedy do nadmiernego rozbujania się wirnika turbiny co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia łozyska ślizgowego - a dokładniej tulejek i wycieku oleju na łopaty. Olej z układu smarowania/chłodzenia turbiny dostaje się na kierownice gdzie zapieka się... turbina do wymiany.. Błąd powstaje ponieważ podczas mocnego obciążenia silnika gdy turbina wchodzi na obroty i wzrasta doładowanie ( czyli gdy przyspieszałeś aby wyprzedzić ) układ ma za zadanie odciążyć ją przestawiając łopatki. Z jakiegoś powodu tego nie zrobił ( zawór podciśnienia sie zaciął lub łopaty zapiekły się sadzią a może siłownik na turbinie nie domaga lub czujnik doładowania na kolektorze szwankuje... ) i doszło do przeładowania. Czujnik ciśnienia w kolektorze wykrył, ze masz zamiast max 1,4 bar zapewne 1,8 lub więcej... ta turbina może ponad 2,5 dać i wszedł w tryb awaryjny odcinając dopływ paliwa - zmniejszając moc i wyświetlając komunikat. Czasami powodem takiej sytuacji jest syndrom emeryta - jazda tylko na niskich obrotach pomaga w takim układzie syndrom Kubicy tudzież innego Vetela
  25. > tzn jakby polecane sa właśnie ferodo? Takie daje Fiat > a jak sie maja fiatowskie? czy np bosze? Nie wiem nie miałem od wielu lat w kolejnym już aucie mam Mikody z Ferodo i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.