Zawartość dodana przez Lisek
-
Szykuje się akcja promocyjna na VW...
> Poczekałbym aż ponownie wyprodukują mój egzemplarz. Jak każdy... > Swoją drogą ciekawe ile opuszczą na takim aucie? Tego nie wiem ale jak tak patrze na auto kolegi po gradobiciu - jakies 3 lata temu nawiedziło Wejherowo i Redę to musieli by dać 45% abym się tym zainteresował Może przełożą wnętrza do nowej karoserii i będzie jak nowy... tylko lekko trzeszczący
-
Szykuje się akcja promocyjna na VW...
Niema jak dobry VW po małym gradobiciu .... Quote: Ostatnie pogodowe turbulencje dały się we znaki nowym Volkswagenom czekającym na odbiór przez klientów. Zniszczeniu uległy nie jeden, dwa, czy pięć sztuk. Grad wielkości nawet kurzych jaj zostawił ślad na tysiącach nowych aut niemieckiego producenta. Jeśli zatem zamówiliście sobie Volkswagena, bardzo możliwe, że właśnie wasza sztuka została dosłownie zbombardowana. Wieści z fabryki mówią o zniszczonych karoseriach – nie tylko lakierze, ale również powybijanych szybach. Straty wstępnie szacuje się na nawet kilkadziesiąt milionów euro. Co zatem w przypadku, gdy wasze auto znajdowało się na feralnym parkingu? Macie dwa wyjścia. Możecie zaakceptować to, że samochód jest po gradobiciu – dostaniecie wtedy naprawioną sztukę z odpowiednim rabatem. Jeśli jednak boicie się takich egzemplarzy, musicie poczekać na ponowne wyprodukowanie waszego wymarzonego Volkswagena. W 2008 roku producenta z Wolfsburga spotkała podobna historia. Wówczas gradobicie uszkodziło 30 000 samochodów w fabryce w Emden. Jak na razie nie mówi się o planach budowy zadaszeń. Rzecznik VW powiedział, że teraz trzeba skupić się na liczeniu strat. Resztą zajmie się ubezpieczyciel. A z drugiej strony to przecież VW ma tak piękny wieżowiec/magazyn na nowe auta
-
SIERPIEŃ - spamerzy na Wakacjach :)
A propo Isofixa ... czy na przednim siedzeniu jest mocowanie do Isofixa bo u mnie nie widzę
-
Brak ładowania na wakacjach - powtórka z rozrywki.
> Akumulator sugerował też kolega Radek, miał podobną przygodę rok temu i winowajcą była Centra > Futura. Tylko dlaczego przez tydzień bbyo dobrze? Czyżby Croma nie lubiła nadmiaru jodu? Nie wiem ale każdy akumulator z czasem traci i swoja pojemność i sprawność.. najlepiej widać to podczas chłodnych dni gdy do tego dojdzie jeszcze temperatura.. Może to taki urok... W Barava brak osłony powodował, ze pękała obudowa i W Cromie również altek nisko umieszczony... może nadkole dziurawe itp.. Nic na tym świecie nie jest wieczne i nawet piramidy się rozsypują... a co dopiero alternator... wstawić mocniejszy
-
Brak ładowania na wakacjach - powtórka z rozrywki.
Dlatego radziłem wymienić alternator na regenerowany lub nowy... Co do zwarcia to mało prawdopodobne... raczej stawiał bym na zaśniedziały kontakt masy lub +... Alternatory nie lubią pracować bez obciążenia ... to ich zabija i nawet elektronika nie wiele tu pomaga.... Przyczyną twojego problemu może być akumulator który jak wiesz nie ciszy się dobra opinią choć w Stilonie byłem bardzo z niego zadowolony lub ktoś spartolił - zepsuł układ chłodzenia alternatora...
-
Pilne awaria - brak ładowania
> Mogę być w błędzie, ale wszystkie alternatory mają szczotki - musisz mieć połączenie elektryczne z > wirnikiem Ja jeszcze nie widziałem alternatora bez szczotek.... nie to znaczy widziałem... ruski alternator od ciągnika
-
Pilne awaria - brak ładowania
> Przy takim przebiegu był problem z napinaczem wielorowkowca? Hm... napinacz paska wzdłużnego.... tak mam w opisie... podobno nie odbijał
-
SIERPIEŃ - spamerzy na Wakacjach :)
> Otrzymałem polecenie od żony przygotowania wyjazdu do Chorwacji , mam 2 tygodnie . Mam problem z > opłatami za autostrady w Austrii i Słowacji no i sama Chorwacja , wiem , że paru kolegów było > w tych rejonach to pewnie znają cenniki i czy są bramki ? czy jakieś inne sposoby na opłacenie > ? a jak z zieloną kartą? trzeba coś wykupywać ? Z góry dzięki za podpowiedzi Ja winiety kupiłem w Polsce... Winiety tu zapłaciłem zaznaczyłem od kiedy do kiedy i przyszły... ważne jest to gdzie się nakleja ( jest opisane ) i należy mieć w portfelu 2-ga część winiet... Winiety kupione w Polsce śa niby droższe ale te kilkadziesiąt zł mnie nie zbawi a jak mam potem kupować roczna bo innej nie ma na stacji lub szukać po stacjach w drodze na chorwację to Moja droga to Gdańsk - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja ..... Plitvickie jeziora i Trogir ... Split... Winiety kupowałem do Czech - miesięczna , austri 2x po 10 dni ( uwaga podobno jak sie naklei 2 jednocześnie to są nieważne ) i do Słoweni miesięczna... na autostradach w Chorwacji dodatkowo ponad 200 zł tam i nazat wydałem.. W samej Chorwacji płacisz na bramkach - tak jak u nas musisz zabrać bilet z bramk na wjeździe i i na końcu płacisz albo kunami albo dowolna kartą płatniczą - co ciekawe nawet pinu nie trzeba podawać.. Ja zatrzymywałem się w Austii w jedną i 2-ga strone na nocleg w hotelu... Hotele Ale wszystko załatwiałem 4 miesiące wcześniej.... a ty masz 2 tygodnie powodzenia Co do zielonej karty to moje ubezpieczenie obejmowało Chorwację i nie była potrzebna - ale sprawdzałem to u agenta... tak czy owak polecam się dodatkowo ubezpieczyć na podróż... wykupić ubezpieczenie Używałem nawigacji Noki - oczywiście po ściągnięciu dla wszystkich tych krajów... polecam bardzo dokładna i tylko 2 błedy miała ale d robne na autostradzie chciała abym zjechał i ponownie wjechał... pewnie jakies bramki kiedyś były.. bo mi się w Austri navi w Cromie skończyła a zapomniałem zabrać płyt
-
Z gatunku: a co to to jest?
> Jak na biegu jalowym krece kier w garazu gdzie polmrok to widac(ja widze) jakby lekko ciemnialy > swiatla, to normalne zjawisko? > Odkad mam to tak jest, ale skoro mowa o altkach to tak mnie pyt naszlo. To zjawisko jest zawsze bo tak jak juz koledzy pisali wspomaganie pobiera mnóstwo prądu... ale to zjawisko również nasila się przy złej kondycji akumulatora... A i jeszcze jedno - nie kręc kierownica na postoju jesli nie musisz... bo krótki będzie żywot i końcówek i przekładni i wspomagania ( maglownicy ) ... kręć kierownica jak się toczysz zobacz ile siły trzeba włożyc przy wyłączonym zapłonie do kręcenia kierownica a ile gdy auto sie toczy i ma wyłączony silnik..
-
Pilne awaria - brak ładowania
> A miał ktoś jakieś objawy typu zapalająca kontrolka ładowania i np wyłączenie wspomy ? Po > przygazówce powrót do normy ? Nie ale ja wymieniałem rozrząd obecnie przy 128 Tyś km i napinacz paska również nie pracował więc został wymieniony z paskiem alternatora...
-
Pilne awaria - brak ładowania
> montowanie elementów o zaprogramowanej dacie smierci. Sprzedaż alternatora dla producenta auta > to nielada gratka. Jest to wysoce prawdopodobne...
-
Pilne awaria - brak ładowania
> Akumulator ma się dobrze i był sprawdzany pod obciażeniem. Ok... ale ile ma lat? to oryginał ?
-
Pilne awaria - brak ładowania
> Niestety się nie dowiedziałem - jutro zadzwonię i pomeczę tego elektryka, jak będzie stawiał opór > to go odwiedzę niespodziewanie w piatek, ponieważ znowu jadę na weekend do Kuźnicy. Swoją > drogą zastanawiam się dlaczego te diody ulegają uszkodzeniu? Od przegrzania i przeciążenia .... pytanie brzmi jak z kondycją akumulatora ...
-
Pilne awaria - brak ładowania
> na pismie. Generalnie naciągacze i zobaczymy z czasem czy także partacze. Lato jest turystów pełno więc i zarobić trzeba .... jak nie stoisz i nie patrzysz na ręce to tak jest... im więcej godzin tym większa $$$$$$ ..... a pewnie w 2 godziny załatwili sprawę
-
Mycie silnika
Silikonem w sprayu zapsikaj wszystko co się da ... z dwie butelki.... i wtedy myjka na ciepły ale nie gorący silnik... - osłonić syrenę alarmowa bo nie przeżyję i starać omijać się bezpieczniki ... jeśli takowe są obok akumulatora ( zależy od producenta i modelu auta ) .. po wszystkim przejechać się jak ścieknie większość wody
-
Klapa bagażnika sięga sufitu
Ogranicz otwieranie się klapy montując krótsze siłowniki lub kawałek sznurka inne rozwiązania się nie sprawdzą bo ładując lub rozładowując auto i tak rozwalisz to co tam wstawisz lub porysujesz klapę
-
Gaśnica w bagażniku = mandat?
> A śmialiście się, że wożę homologację na DLR, CB i navi, żeby policaje się do mnie nie > przypierniczali... Ja wożę z sobą tylko licencję na zabijanie.... Zdjęcie zrobione za młodu ... teraz nie mam włosów, zębów i mam + 50 kg .... ale licencja została
-
Pilne awaria - brak ładowania
> Jeszcze zapytam asekuracyjnie, czy ktoś może polecić dobrego i w miarę taniegi elektryka z > Trójmiasta lub okolic? Jesli chodzi o serwis to Fiat Club w Pruszczu Gdańskim... tam robię i robiłem moje fiaty ( rozrząd ) Quote: Maciej Domanski Fiat Club Sp. z O.O. ul. Łukasiewicza 3 83-000 Pruszcz Gdanski Tel +48 501 376 796 Jesli chodzi o alternatory to polecam gości z Redy robią od reki i maja pełno zamienników - wymieniałem u nich w Brava alternator 2x co 3 lata na ulicy Jara o ile pamiętam Ale i tak najważniejsze to szybko znaleźć alternator i wymienić ... A akumulator kolega ma stary? wymieniał?
-
Pilne awaria - brak ładowania
> Właśnie stoję w korku na półwyspie helskim i skończyło się łaqdowanie akumulatora. Może ktoś ma > jakiś pomysł? Jak odpalę jest OK, PO ZWEKSZENIU OBROTÓW ZAPALA SIĘ KONTROLKA AKU. Muszę > dzisiaj wrócic do Poznania. Kiszka... sprawdził bym tobie woltomierzem ale dopiero wróciłem do domu... Po drodze masz 2 castoramy kup woltomierz i zobacz ile masz ładowania... ... Ja swoją Cromę dzisiaj zostawiłem do wymiany rozrządu
-
Typowanie wyników F1 2013 - Węgry
Lisek 1 K.Raikkonen 2 R.Grosjean 3 F.Alonso 4 S.Vettel 5 S.Perez 6 F.Massa 7 L.Hamilton 8 M.Webber pp R.Grosjean
-
Świece Żarowe
> Mam pytanie czy na rozgrzanym silniku każdorazowo jest włączane podgrzewanie podczas włączania > zapłonu i który bezpiecznik zabezpiecza świece żarowe > Pytam bo dziś rano miałem dość ciężki rozruch i później info "skontroluj świece...." Odpowiedź brzmi NIE... świece są tylko załączane gdy silnik jest zimny / chłodny... druga sprawa to taka,że świece są załączone po uruchomieniu silnika jeszcze nawet kilka minut ... wszystko zależy od temperatury. Z moich obserwacji - widać to szczególnie zimą - wynika, że jesli zostawimy auto na słonku tak, że maska silnika będzie się nagrzewać a silnik będzie zimny to świece nie załączą się... i z tego może wynikać problem - niebieskiego dymku. Świece są kontrolowane przy każdym uruchomieniu silnika. Bezpieczniki to te na akumulatorze przy klemie "+" 60 Amper - wysoko prądowe .... nie mam zdjęcia przy sobie - w instrukcji powinien być opis który dokładnie
-
Jakie są objawy padniętego DPFa???
Zawarte w nim pierwiastki i metale szlachetne są bardzo cenne ... nie wiem ile za kg teraz płaca ale nawet kilkaset zł możesz dostać ... Skup katalizatorów cennik
-
Nawiew, Croma
> Powietrze nie leci do wnętrza auta mimo Więc o ile nie jest zapchany filtr powietrza to niestety serwomotorek do naprawy lub wymiany
-
Millers eco MAX ONE SHOT
> Problem nie występuje, wręcz odwrotnie w kilku autach, których spaliny były gryząco-śmierdzące, po > kilku bakach z Millersem i olejem 2T problem zniknął. Więc zakupie i doleje.... dzięki za info
-
Klapy wirowe
> Kolektory zarówno aluminiowe jak i plastikowo alumioniowe padają a klapy lądują w motorze - > ostatnio mieliśmy 2 przypadki akurat tych pozmianowych w autach o pewnym przebiegu poniżej > 90kkm :/ Jednym słowem nie znasz dnia ani godziny Czy i jakie spustoszenia zrobiły klapki po wpadnięciu do środka.. uszkodziły zawory? połamały się dźwigienki zaworów?