Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Bedzie ze 4litry Zimno jest więc 4,2
  2. > Ty masz popsutą to się nie liczy Już naprawiona
  3. > To jest proste. Jest trzech użytkowników Crom, Iron, ja i fanLAN. Cała reszta to klony Irona, bo > musi chłop jakoś robić ruch na tym kąciku Zdecydowanie protestuje.... ja mam tylko muszę znaleźć
  4. > próba się odbyła i bezskutecznie.....dalej sie świeci Przytrzymaj z 4 sekundy nie puszczaj po otwarciu szyby przycisku opuszczając i podnosząc to samo przytrzymaj z 4 sekundy po zamknięciu... dla każdej szyby tak musisz zrobić
  5. > Pamiętajcie, że czasem chcąc dobrze można przesadzić - lepsze jest wrogiem dobrego. > Pozdrawiam Ja osobiście nie stwierdziłem żadnych + ale i - ... Leje cały czas czarną strzałkę a olej dodawałem dla ciekawości ..
  6. > Jak wyciągał skrzynie to odpiął na pewno akumulator. > Dlatego świeci się trójkąt i zegar miga. > Wszystkie szyby trzeba otworzyć i zamknąć a zegar ustawić. Ale trzeba przytrzymać na przycisku otwierania z 3 sekundy po otwarciu i po zamknięciu szyb wtedy trójkąt zniknie > Ale jak sprzęgło się ślizga to strzel go w papę od razu. > Po wymianie musi działać od razu prawidłowo. > A co to znaczy że "Auto ma na sprzęgle 40%" to do tej pory nie mogę się domyśleć
  7. > Wymiana świec zapłonowych.Jaka najlepsza pasta na gwint? Zadaj sobie pytanie po co świeca ma mieć kontakt z głowicą, masą pojazdu i gdzie ma wytworzyć się iskra... w świecy czy między świecą a głowicą Każdy smar to izolator i nawet te miedziane to również nie przewodzą prądu .. sami sobie zmierzcie jak nie wierzycie
  8. > Lub pod nową nazwą OffRoad Ja leje OffRoad
  9. > Planuje profilaktyczną wymianę oleju w skrzyni biegów (manual). dwa litry może 2,2
  10. > Panowie mam takie pytanie/problem, ja kupuje Osram +90% Night Breaker i przy takim przebiegu ostatnio wymieniałem H7 ... koszt około 50 zł za komplet 136,4 tyś 120,3 tyś 100,4 tyś
  11. > Nie zaprzeczam, Akurat w przypadku 2,4 moc nie jest najważniejsza więc nawet jesli nie maja 200 KM to nadrabiają to momentem obrotowym który jest jak dla mnie ważniejszy... i lepsza kultura pracy od 4-cylindrowców... Sam zastanawiałem sie nad zakupem Cromy 2,4.... Jak dla mnie niestety to auto ma dwa minusy.... - masa - duże spalanie... ja przy podobnej średniej przez Polskę załadowany na maxa mam spalanie od 5,4 do 5,9 litra /100 km...
  12. > Nie bardzo rozumiem w czym model 2,4 ma byc bardziej problemowy \ Mało miejsca w przypadku wymiany rozrządu czy alternatora... poza tym z pomiarów na hamowniach wynika, że te silniki maja 185 KM a 1,9 zazwyczaj 160-165 KM...
  13. Czy ja wiem... można sie zastanowić Croma 2010 r 200 KM
  14. Lisek odpowiedział Gergo na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Jest masa podróbek Xenonów ... jeśli kupować to koledzy polecali w serwisie Skody .... najtaniej i najpewniej
  15. > Pobudka ;P syn mnie obudził o 6.50 ale i ja melduje się
  16. > Witam > dziś i wczoraj miałem dziwne zjawisko A nie czujesz lekkiego szarpnięcia w okolicy 2000 obrotów/min
  17. > Zostań w takim razie przy Cromie, efekt będzie szybszy Zdecydowanie... lepiej weź wosk i nawoskuj Crome .... przyjemne z pożytecznym
  18. Systemy oczyszczania oleju w ciężarówkach to inna bajka ... to kilka filtrów z granulatami a co do samej konstrukcji to Volvo F-12 z przebiegiem 3 milionów kilometrów nie miało nawet śladów na cylindrach ... ale kto zapłaci za silnik który wytrzyma miliony km w autach osobowych... ty masz kupić auto i po 200 tys km kupić następne a nie robić nim 3 miliony ...
  19. Lisek odpowiedział Adi20 na temat - Motokącik
    > Automat AISIN AF40 to szajs. Poczytaj o koszach C1, sterownikach, zaworkach i innych elementach, > które skutecznie odbierają przyjemność jazdy automatem. A wszystko to bo producent nie przewidział możliwości wymiany oleju wychodząc z założenia że auto po 200 tyś km ma sie rozpaść abyś kupił nowe... ale można i trzeba wymieniać olej w tej skrzyni co zapewnia długotrwałą i bezproblemową eksploatację... niestety trzeba to robić dolewając olej 3 litrów /7 litrów lub dynamicznie ....
  20. Lisek odpowiedział Adi20 na temat - Motokącik
    > Bzdury piszesz z resztą jak zwykle broniąc wytworów Fiata. Ale nikt nie twierdzi, że Croma jest idealnym autem świata ... bo nie jest a Fiata w niej jest jak sam wiesz niewiele ... jest to zlepek Saaba, Opla i Fiata zbudowany tanio na bazie płyty podłogowej GM i z nadwoziem włoskim.. nie jest dopracowana tak jak Audi, Mercedes czy BMW... nie choć miała z nimi konkurować ... powstała w 2005 roku i ma już ten projekt prawie 9 lat... ale jak na auto prawie 5 metrowe z 9 poduszkami, ESP, tempomatem, 120/150/200 KM silnikiem jest ciekawą propozycją na rynku aut używanych z ceną od 2,5 tyś Euro... W wielu krajach jeździ jako taksówka robiąc setki tyś km więc nie może być za bardzo awaryjna bo żadna korporacja nie pozwoliła by sobie na to...
  21. Lisek odpowiedział Adi20 na temat - Motokącik
    > Wiem że ten silnik siedzi również w Viki C. > Wersja VC po lifcie jest w moim kręgu zainteresowania (obok Laguny III 2.0 dci). > Czy zakładając powyższy pakiet "startowy" również tam zyskuję spokój ducha ? Zapewne tak... ale szkoda $$$ wiele osób jeździ i ma się dobrze i z DPF-em i z klapami.. Ja preferuje czyszczenie EGR-a co 20/30 tyś km i wstawienie przysłony między kolektor i EGR. Po 2007 jest już poprawiony kolektor - plastykowy ale i on sie rozleci jeśli EGR sie przypcha a to że się przypcha jest pewne kwestia tylko czasu... Warto również wymieniać filtr powietrza częściej niż co 60 tyś km ... ja wymieniam co wymianę oleju czyli co 10 tyś km a koszt filtra to 24 zł więc tragedii nie ma Sam silnik ma osprzęt boscha.
  22. > dojeżdża tirowiec do skrzyżowania , rozgląda się - z lewej smart a z prawej też nic nie jedzie Ale ja nim nie będę jeździł tylko pchał.... to jedyny sposób aby schudnąć
  23. Lisek odpowiedział Adi20 na temat - Motokącik
    > taka croma Jak każde auto... może być zajechane lub w bardzo dobrym stanie... Silnik dobry zazwyczaj ma 160-165 KM w standardzie... są problemy z EGR-em ale można go czyścić co 20/30 tyś km i wstawić przysłonę za kilka zł samemu jeśli rozróżniasz klucz 13 i 10 i nie boisz się pobrudzić . A jeśli nawet wszystko co tu opisują w niej padło i wymaga wymiany to za 1600 zł wywalisz EGR, DPF, Klapy wirowe i będziesz miał auto bezproblemowe do końca żywota Ważne aby zmieniać olej nie co 30 tyś km a co 10-15 tyś i w skrzyni wymienić co 60 tyś i tyle ... jesli chcesz bezproblemowe zupełnie to 120 KM .. największy przebieg jaki widziałem to 640 tys km w tym aucie więc się nie rozpada... zawieszenie z tyłu wieczne z przodu jak w innych autach.. ale części w brud więc czy wahacz czy amortyzatory można kupić za i wymienić nie zostawiając kilku tysięcy a kilku stówek To moja i jej spalanie za ostatnie 70 tyś km ale ja mam manualną skrzynię i od początku DPF-u nie miała ... co wymieniłem masz również opisane
  24. > 0,8l/100km ale kg a nie l ...
  25. > doliczając żone + bagaż i dziecko to kolejne 80-90kg Czy ja wiem... Croma z 2 dorosłych 2 dzieci i bagażnik na maxa spaliła mi na dystansie z Gdańska pod Łebę 5,1 litra/100 i średnia 89 km/h PS Uwaga w Wejherowie zmienili położenie fotoradaru na wlocie z Gdańska zaraz na pierwszych światłach

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.