Zawartość dodana przez Lisek
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Bedzie ze 4litry Zimno jest więc 4,2
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Ty masz popsutą to się nie liczy Już naprawiona
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> To jest proste. Jest trzech użytkowników Crom, Iron, ja i fanLAN. Cała reszta to klony Irona, bo > musi chłop jakoś robić ruch na tym kąciku Zdecydowanie protestuje.... ja mam tylko muszę znaleźć
-
Wymiana sprzęgła
> próba się odbyła i bezskutecznie.....dalej sie świeci Przytrzymaj z 4 sekundy nie puszczaj po otwarciu szyby przycisku opuszczając i podnosząc to samo przytrzymaj z 4 sekundy po zamknięciu... dla każdej szyby tak musisz zrobić
-
Spadek spalania - dodatki do paliwa - cuda jakies ?
> Pamiętajcie, że czasem chcąc dobrze można przesadzić - lepsze jest wrogiem dobrego. > Pozdrawiam Ja osobiście nie stwierdziłem żadnych + ale i - ... Leje cały czas czarną strzałkę a olej dodawałem dla ciekawości ..
-
Wymiana sprzęgła
> Jak wyciągał skrzynie to odpiął na pewno akumulator. > Dlatego świeci się trójkąt i zegar miga. > Wszystkie szyby trzeba otworzyć i zamknąć a zegar ustawić. Ale trzeba przytrzymać na przycisku otwierania z 3 sekundy po otwarciu i po zamknięciu szyb wtedy trójkąt zniknie > Ale jak sprzęgło się ślizga to strzel go w papę od razu. > Po wymianie musi działać od razu prawidłowo. > A co to znaczy że "Auto ma na sprzęgle 40%" to do tej pory nie mogę się domyśleć
-
Czym posmarować gwint na świecach?
> Wymiana świec zapłonowych.Jaka najlepsza pasta na gwint? Zadaj sobie pytanie po co świeca ma mieć kontakt z głowicą, masą pojazdu i gdzie ma wytworzyć się iskra... w świecy czy między świecą a głowicą Każdy smar to izolator i nawet te miedziane to również nie przewodzą prądu .. sami sobie zmierzcie jak nie wierzycie
-
Spadek spalania - dodatki do paliwa - cuda jakies ?
> Lub pod nową nazwą OffRoad Ja leje OffRoad
-
Skrzynia biegów
> Planuje profilaktyczną wymianę oleju w skrzyni biegów (manual). dwa litry może 2,2
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Panowie mam takie pytanie/problem, ja kupuje Osram +90% Night Breaker i przy takim przebiegu ostatnio wymieniałem H7 ... koszt około 50 zł za komplet 136,4 tyś 120,3 tyś 100,4 tyś
-
zmiana na na Cromę 2.4 aut sens/bezsens
> Nie zaprzeczam, Akurat w przypadku 2,4 moc nie jest najważniejsza więc nawet jesli nie maja 200 KM to nadrabiają to momentem obrotowym który jest jak dla mnie ważniejszy... i lepsza kultura pracy od 4-cylindrowców... Sam zastanawiałem sie nad zakupem Cromy 2,4.... Jak dla mnie niestety to auto ma dwa minusy.... - masa - duże spalanie... ja przy podobnej średniej przez Polskę załadowany na maxa mam spalanie od 5,4 do 5,9 litra /100 km...
-
zmiana na na Cromę 2.4 aut sens/bezsens
> Nie bardzo rozumiem w czym model 2,4 ma byc bardziej problemowy \ Mało miejsca w przypadku wymiany rozrządu czy alternatora... poza tym z pomiarów na hamowniach wynika, że te silniki maja 185 KM a 1,9 zazwyczaj 160-165 KM...
-
zmiana na na Cromę 2.4 aut sens/bezsens
Czy ja wiem... można sie zastanowić Croma 2010 r 200 KM
-
Croma xenon
Jest masa podróbek Xenonów ... jeśli kupować to koledzy polecali w serwisie Skody .... najtaniej i najpewniej
-
Styczeń - do spamu, gotowi, start !! ;)
> Pobudka ;P syn mnie obudził o 6.50 ale i ja melduje się
-
brak reakcji na pedał gazu
> Witam > dziś i wczoraj miałem dziwne zjawisko A nie czujesz lekkiego szarpnięcia w okolicy 2000 obrotów/min
-
Grudzień - ida święta
> Zostań w takim razie przy Cromie, efekt będzie szybszy Zdecydowanie... lepiej weź wosk i nawoskuj Crome .... przyjemne z pożytecznym
-
Dlaczego w takim silniku można tak rzadko zmieniać olej?
Systemy oczyszczania oleju w ciężarówkach to inna bajka ... to kilka filtrów z granulatami a co do samej konstrukcji to Volvo F-12 z przebiegiem 3 milionów kilometrów nie miało nawet śladów na cylindrach ... ale kto zapłaci za silnik który wytrzyma miliony km w autach osobowych... ty masz kupić auto i po 200 tys km kupić następne a nie robić nim 3 miliony ...
-
Croma z automatem
> Automat AISIN AF40 to szajs. Poczytaj o koszach C1, sterownikach, zaworkach i innych elementach, > które skutecznie odbierają przyjemność jazdy automatem. A wszystko to bo producent nie przewidział możliwości wymiany oleju wychodząc z założenia że auto po 200 tyś km ma sie rozpaść abyś kupił nowe... ale można i trzeba wymieniać olej w tej skrzyni co zapewnia długotrwałą i bezproblemową eksploatację... niestety trzeba to robić dolewając olej 3 litrów /7 litrów lub dynamicznie ....
-
Croma z automatem
> Bzdury piszesz z resztą jak zwykle broniąc wytworów Fiata. Ale nikt nie twierdzi, że Croma jest idealnym autem świata ... bo nie jest a Fiata w niej jest jak sam wiesz niewiele ... jest to zlepek Saaba, Opla i Fiata zbudowany tanio na bazie płyty podłogowej GM i z nadwoziem włoskim.. nie jest dopracowana tak jak Audi, Mercedes czy BMW... nie choć miała z nimi konkurować ... powstała w 2005 roku i ma już ten projekt prawie 9 lat... ale jak na auto prawie 5 metrowe z 9 poduszkami, ESP, tempomatem, 120/150/200 KM silnikiem jest ciekawą propozycją na rynku aut używanych z ceną od 2,5 tyś Euro... W wielu krajach jeździ jako taksówka robiąc setki tyś km więc nie może być za bardzo awaryjna bo żadna korporacja nie pozwoliła by sobie na to...
-
Croma z automatem
> Wiem że ten silnik siedzi również w Viki C. > Wersja VC po lifcie jest w moim kręgu zainteresowania (obok Laguny III 2.0 dci). > Czy zakładając powyższy pakiet "startowy" również tam zyskuję spokój ducha ? Zapewne tak... ale szkoda $$$ wiele osób jeździ i ma się dobrze i z DPF-em i z klapami.. Ja preferuje czyszczenie EGR-a co 20/30 tyś km i wstawienie przysłony między kolektor i EGR. Po 2007 jest już poprawiony kolektor - plastykowy ale i on sie rozleci jeśli EGR sie przypcha a to że się przypcha jest pewne kwestia tylko czasu... Warto również wymieniać filtr powietrza częściej niż co 60 tyś km ... ja wymieniam co wymianę oleju czyli co 10 tyś km a koszt filtra to 24 zł więc tragedii nie ma Sam silnik ma osprzęt boscha.
-
Grudzień - ida święta
> dojeżdża tirowiec do skrzyżowania , rozgląda się - z lewej smart a z prawej też nic nie jedzie Ale ja nim nie będę jeździł tylko pchał.... to jedyny sposób aby schudnąć
-
Croma z automatem
> taka croma Jak każde auto... może być zajechane lub w bardzo dobrym stanie... Silnik dobry zazwyczaj ma 160-165 KM w standardzie... są problemy z EGR-em ale można go czyścić co 20/30 tyś km i wstawić przysłonę za kilka zł samemu jeśli rozróżniasz klucz 13 i 10 i nie boisz się pobrudzić . A jeśli nawet wszystko co tu opisują w niej padło i wymaga wymiany to za 1600 zł wywalisz EGR, DPF, Klapy wirowe i będziesz miał auto bezproblemowe do końca żywota Ważne aby zmieniać olej nie co 30 tyś km a co 10-15 tyś i w skrzyni wymienić co 60 tyś i tyle ... jesli chcesz bezproblemowe zupełnie to 120 KM .. największy przebieg jaki widziałem to 640 tys km w tym aucie więc się nie rozpada... zawieszenie z tyłu wieczne z przodu jak w innych autach.. ale części w brud więc czy wahacz czy amortyzatory można kupić za i wymienić nie zostawiając kilku tysięcy a kilku stówek To moja i jej spalanie za ostatnie 70 tyś km ale ja mam manualną skrzynię i od początku DPF-u nie miała ... co wymieniłem masz również opisane
-
Grudzień - ida święta
> 0,8l/100km ale kg a nie l ...
-
Spadek spalania - dodatki do paliwa - cuda jakies ?
> doliczając żone + bagaż i dziecko to kolejne 80-90kg Czy ja wiem... Croma z 2 dorosłych 2 dzieci i bagażnik na maxa spaliła mi na dystansie z Gdańska pod Łebę 5,1 litra/100 i średnia 89 km/h PS Uwaga w Wejherowie zmienili położenie fotoradaru na wlocie z Gdańska zaraz na pierwszych światłach