Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Ja nie sprzedaje, zostanę z tobą U minie również Cromcia zostaje.. Mercedes nie spodobał się i wylatuje na jesień
  2. > bo te które mam, chyba Goodyear nct5, to jest porażka na mokrym > Ludki narzejaka na Barum Polaris 2 ale powiem Wam, ze lepiej wyciagaly mnie z kompego sniegu niz > Continentale Winter 810. > To samo auto, zamiana parami na osiach. > Wiec jakos nie ulegam marce. > Oczywiscie, napis gudjer lepiej wyglada niz barum, a jeszcze lepiej niz nexen ale chyba cudow nie > ma w jakosci czy trakcji. > Trzeba zachowac zdrowy rozsadek Panowie i Panie > Za dwa tyg w letnie gumki wchodze:) Hankooki wygrywają z oponami premium i to w niemieckich testach. Ja bardzo pozytywnie oceniłem zimówki Hankooka ... głośniejsze od Nokianów zachwalanych wszędzie ale co do przyczepności na śniegu, lodzie i wodzie nie mają sobie równe a że mam je dwie to ciągle mam dylemat czy do przodu czy do tyłu ... w więcej Nokianów już nie założę mimo, że maja 6 mm a w przyszła zimę będą Hankooki Ja miałem dotychczas Brigstonki z indeksem W ... nic specjalnego .. teraz ma je Mietek W203.. w Stilo najlepsze były TOYO ale ich bieżnik giną jak śnieg latem .. Goodyear były przeciętne a teraz czas na Koreańczyków. Tak jak pisałem skoro montuje je Mercedes na pierwszy montaż do swoich aut to coś jest na rzeczy K115 mają 70 dB i na mokrym klasę A przyczepności w twoim rozmiarze pewnie B bo jest szeroka
  3. > Dokładnie brak homologacji to dla mnie powód wyłączający rozmiar 225/45. Ja bym nie eksperymentował z oponami ... Osobiście na lato do Cromy kupiłem K115 Hankooka i skoro Mercedes je zakłada nawet do klasy S to nie mogą być złe... a kosztują znacznie mniej.
  4. > Dużo czasu nie mam, bo klocki zostały jak brzytewki, a i grubość tarcz poniżej normy. > Pomożecie? > Z góry dziękuję Polać Wd40.. colą lub ON po otworach śrub i piaście tarczy a następnie pukamy ale pukamy w kierunku do silnika w miejscach mocowania śrub koła w koło ... sama powinna odpaść
  5. > Dziękuję > Już tylko 4,5 To jeszcze 2 dasz radę
  6. > Nawet czeska proama wymiękła > Mowa oczywiście o samym OC A w jakiej firmie?
  7. > ja dorzucę jeszcze spalanie Mercedesa C180 Kompressor z automatem : > 130km/h - 7,6 litra na 100 kilometrów > 140km/h - 8,1 litra na 100 kilometrów > 150km/h - 8,6 litra na 100 kilometrów > 160km/h - 9,1 litra na 100 kilometrów > Pomiar zrobiony w ten sposób : Musze sprawdzić w swojej W203 z silniczkiem Diesla 90 KW
  8. > , well, well, well ... > Na plaformie Fiat 500X. Dlaczego pokazują auto po "dzwonie"
  9. > amorki kyb, gumy opla. OK choć ja sie zawiodłem na KYB i od lat stosuje również w Cromie B4 od Bilsteina > wahacze tylko z dolnej półki, ale po wymiania poprawiło się na tyle, że ich nie podejrzewam - stare A co dałeś? > zachowałem, więc jakby cos, to następnym razem wymienie w nich tuleje. > tak jak pisałem, żadne badanie na kanale nic nie wykazywało, a jeździełem do kilku OSK. przy wolnej > jeździe jest ok. Na szarpakach nie wszystko wychodzi ... czasami lepiej podnieść koło do góry i poszarpać - lewo prawo góra dół... Cóż ja jeszcze sprawdził bym zbieżność o ile to robiłes?
  10. > witajcie, > w ramach poprawiania komfortu jazdy zrobiłem już w przednim zawieszeniu: > - nowe łączniki stabilizatora > - regeneracja maglownicy + nowe drążki kier. > - nowe gumy stabilizatora > - nowe wahacze > - nowe amortyzatory + łożyska + poduszki > mimo iż za każdym razem na szarpakach i kanale wszystko jest "ok", każda wymiana daje wyczywalną > poprawę - pytanie czy jest jeszcze jakiś element, który pominałem? > sprężyny na pewno nie są pęknięte - jednak czy ich zużycie może powodować dobijanie zawieszenia? > problem jest taki, że na przeszkodach typu tory tramwajowe, studzienki przy szybszej jeździe niż > 20km/h czuć "łup" - jakby jeszcze gdzieś był luźny element zawieszenia? jakieś pomysły? Ok wymieniłeś wszystko ale czy to co wsadziłeś jest dobrej firmy? jakiej firmy amortyzatory, wahacze, drążki, gumki stabilizatora? jakie masz opony i jakie ciśnienie w nich?
  11. > Wie ktoś ile kosztują żarniki w ASO? Tam może nie będzie podróby. Jest sprawdzone "źródło" żarówek które tu zostało podane więc po co eksperymentować skoro 99% to podróbki.
  12. > A nie wiem czy w koncu pokazales fotki nowego wozidla? Czarny Mietek jeszcze nie miał sesji zdjęciowej. Jak założę alufelgi to zrobię
  13. > Ja jeszcze poczekam z 2 tygodnie i tez zaloze letnie. > Croma fajne auto Ja zostanę na zimówkach do maja ale Mietkowi W203 założę letnie w przyszłym tygodniu
  14. > Ale w takim wypadku, gdy istnieje takie podejrzenie to robi się tak. Kupujesz samochód i > wypowiadasz tą polisę ubezpieczając sobie gdzie Ci się tam podoba i w zasadzie jesteś czysty. Tak też zrobiłem powołując się na artykuł 28 ale między datą zakupu czyli wylicytowanie w internecie ( a jest to data zakupu na fakturze ) do daty wypowiedzenia umowy jednej i drugiej upłynęło 30 dni - same formalności / przelew i odbiór auta trwał prawie 2 tygodnie. W UFG sprawdzałem auto ale tam dane nie są online - może być do 2 tygodni nieaktualne ( teraz mam juz 3 OC według UFG ) więc tylko u ubezpieczyciela można się dowiedzieć jak wygląda sprawa z daną polisą a oni to podadzą jeśli masz fakturę/ umowę kupna Zresztą powiem wam, że prawo prawem a zakłądy ubezpieczeniowe i tak kierują się własnymi wytycznymi a ty musisz udowodnić swoją niewinność zresztą to jest opinia nie tylko moja a kilku przedstawicieli różnych firm ubezpieczającymi auta z którymi rozmawiałem.
  15. > Napisz jaśniej. Kupiłeś auto z OC ważnym do kiedy? Czy było w pełni opłacone? Sytuacja nie jest prosta z prawnego punktu -życie niesie za sobą różne przypadki wy opisujecie prosty przypadek.. kupujący sprzedający umowa ... fajnie ale: Ja kupiłem auto z windykacji komorniczej czyli auto które zostało zabrane poprzedniemu właścicielowi ze niespłacony kredyt. Sam proces windykacji i sprzedaży nie jest prosty i może trwać od kilku miesięcy do kilku lat - szczególnie gdy właściciel nie żyje... Kto inny jest właścicielem kto inny ma polisę kto inny sprzedaje mało tego ten co sprzedaje nie musi mieć dokumentów.. ba nawet nie musi mieć polisy OC bo jej na przykład nie dostał od komornika .... no i się zaczyna Auto ubezpiecza bo od momentu gdy go zajmuje do momentu gdy go sprzedaje - wystawia fakturę zgodnie z prawem auto musi mieć OC... czyli auto może mieć dwie polisy OC... ba kolejny kupujący nawet nie musi wiedzieć o tym fakcie a przecież polisa przechodzi z autem.. Więc mamy kilka podmiotów które są w to zamieszanych zaczynając od właściciela a kończąc na nowym właścicielu
  16. > idź przeczytaj ustawę jeszcze raz, a potem kolejny i następny - do skutku, aż zrozumiesz co autor > miał na myśli. > Wprost pisząc, to czego nie potrafisz z litery paragrafu zrozumieć: > Sprzedający odpowiada za polisę do momentu zbycia pojazdu w 100%, od chwili zbycia do zgłoszenia > odpowiada w 50%, drugie 50% jest po str. kupującego. Po zgłoszeniu zbycia do TU cała > odpowiedzialność przechodzi na nabywcę. > Ilość rat nie ma znaczenia, sprzedając auto z opłaconą, aktualną składką nic nikomu nie grozi. Nie wiem o co ci chodzi ... przecież napisałem to na samym początku w pierwszej mojej wypowiedzi.... prawo stanowi to jasno i przepis jest jasny... A ty piszesz po raz kolejny to samo...
  17. > stek bzdur tam napisał ot i co > Quote: > Posiadacz pojazdu mechanicznego, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu ponosi > odpowiedzialność wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki należnej za okres od dnia, w > którym nastąpiło przeniesienie na niego prawa własności pojazdu. Posiadacz pojazdu > mechanicznego, który przeniósł prawo własności tego pojazdu, ponosi solidarną odpowiedzialność > z posiadaczem pojazdu, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, za zapłatę składki > należnej zakładowi ubezpieczeń za okres od dnia przeniesienia prawa własności do dnia > powiadomienia przez niego zakładu ubezpieczeń o okolicznościach, o których mowa w ust. 1. > solidarna odpowiedzialność jest do momentu zgłoszenia zbycia pojazdu, potem nic Cię nie interesuje. Setek bzdur który sam poparłeś artykułem prawnym przyznający mi rację ... Umowy OC mogą być płatne nawet w 6 ratach np. po 100 zł i jeśli zapłacisz jedną a sprzedaż auto po 6 miesiącach nie płacąc pozostałych to kto pokryje różnice za brakujące 4 miesiące czyli 200 zł Pewnie Państwo
  18. > Ubezpieczenie OC to umowa zawierana na 12 miesięcy. To co pisze piszę na podstawie własnych doświadczeń odnośnie auta które kupiłem 23 stycznia 2014 roku.. faktura Vat ... podwójne ubezpieczenie OC Można sobie po pisać zresztą sam adres Warty mówi wiele: '[email protected]'
  19. > Możesz podać konkretne wpisy z tego prawa?Obecnie nie ma polis już zawieranych przed lutym 2012 > więc sytuacja o której piszesz już nie istnieje, każda polisa zawarta do lutego 2012 straciła > ważność w lutym 2013 i od tego czasu nie ma podwójnych sytuacji-kupujesz samochód z OC i takie > OC się nie przedłuży tylko samo wygasa i obowiązkiem nowego nabywcy jest sobie ubezpieczyć, > żadnych wypowiedzeń w takim przypadku nie trzeba składać. > Wypowiedzenie można złożyć jak chce się po zakupie zrezygnować z tej firmy i ubezpieczyć się w > innej. Mylicie dwa pojęcia... Czym innym jest podpisanie nowej umowy a czym innym jest podpisana umowa zawarta przez poprzedniego właściciela, która się odnawia. W tym szczególnym przypadku OC nadal się odnowi i będziesz miał 2 OC... prawo nie działa wstecz i niestety ten kruczek istnieje nadal. Bardzo chciałbym abyście to wy mieli rację bo teraz nie miał bym tych przebojów z "Wartą" co mam
  20. > Tak się zastanawiam. > do kluczyków samochodowoych oczywiście przypięte te od domu, pilot do bramy itd... noga ( a ściślej > kolano) oparta o konsolę środkową-ergo zestaw metalu wisi po wewenętrznej stronie uda > i teoretycznie nagle bum kolanowa wypala- nosić jakiś pokrowiec na jajka? Ja mam stacyjkę na środku tunelu za lewarkiem zmiany biegów więc mogę mieć nawet klucz do zamku przypięty
  21. > Zmieniło się coś w tym roku w przepisach? > Jeśli kupię samochód i nie wypowiem umowy o ubezpieczenie oc, to wygaśnie ono z końcem okresu na > jaki zostało zawarte? Umowa nadal może sama się przedłużać jeśli została zawarta przed wejściem nowelizacji przepisów przez poprzedniego właściciela ( czyli odnawiała się co roku ). Obowiązek pokrycia należności za OC i niezapłacone składki spoczywa na sprzedającym i kupującym 50/50% tak stanowi prawo.. Tak więc radzę wypowiadać nadal umowę OC przy kupnie auta aby nie mieć potem problemów Wypowiedzenie działa natychmiastowo..dziś wypowiadasz i dziś nie masz OC... Więc trzeba najpierw ubezpieczyć a potem wypowiedzieć OC bo niekiedy zawarcie OC działa dopiero po 1..3 dniach w zależności od firmy.. a za brak OC nawet 1 dzień jest już kara - system sam wyłapuje takie przypadki
  22. tu było Instalacji nie ma ale schemat jest prosty - trzeba podłączyć równolegle z głośnikami w drzwiach. Gwizdki sa takie same z tyłu jak z przodu w słupkach
  23. > ręcznie trzeba robić jakąś kalibrację klimy? Nie. Tu układ jest inny. W Stilo był silnik sprzężony z potencjometrem i klimatronik zawsze wiedział gdzie jest klapka.. ( ale niestety potencjometry padały ) W Cromie nie masz potencjometru a ustawienie jest na zasadzie przeciążenia prądowego silnika między jednym a 2-gim skrajnym położeniem..
  24. > Nie karm trola, tylko na to czaka. Zaraz usłyszysz: MB z okularami i Pastuch w tedeiku Za MB z 2010 roku to trzeba dać trochę więcej $$$ Croma faktycznie nie jest najmłodsza konstrukcyjnie ale ta jest bardzo fajna i osobiście mi się podoba
  25. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Ta skrzynia fabrycznie jest przelana do 2,5 litra, nowsze tabele smarownicze Patronas`a zalecają 2 > litry, jednak życie pokazuje, że w tym przypadku więcej znaczy lepiej. Wlać można i tak tylko do poziomu górnego korka > EDIT > Przy wyższym poziomie lepiej pracuje 4 i 5 bieg, natomiast przy niższym pozostałe - możliwe że > pomyliłem i jest odwrotnie. Straszny badziew ta oplowska skrzynia. Z drugiej strony powinniśmy > się cieszyć, że nie mamy skrzyń montowanych w nowym Bravo, tam łożyska były chyba z plasteliny Skrzynia jest japońska ale faktycznie łożyska/konstrukcja jest w niej trwalsze niż te w NB bo tam wszystko się "łuszczy" i rozwala łożyska

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.