Zawartość dodana przez Lisek
-
Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie
> albo tu > BTW czy naprawdę jest tak kiepsko z przekładniami? Nie wiem czy kiepsko... w Stilo również piszą że się rozpada wspomagania elektryczne a mi do 250 tyś się nie rozpadło... Kwestia tego jak używasz auto... kręcenie kierownica na postoju załatwia wszystko co możliwe wiec odradzam ... zasada nr 1 - chcesz sobie pokręcić to się zacznij toczyć A jeśli nie wierzysz to pokręć sobie bez włączonego silnika i poczuj ten opór i naprężenia jakie powstają > I chciałem się upewnić, że klap wirowych w 120KM > nie ma? Tak 120 KM nie ma tego pomysłu a po 2007 roku jest on zmieniony i sprawia dużo mniej problemów.. Zawieszenie jeszcze nic nie robiłem - mam zmienione tylko łączniki ale również nie musiałem tego robić... mam ponad 110 tyś... w Marcu pojadę na przegląd po 5 latach i na szarpaki więc się okaże czy są jakieś luzy...
-
Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie
> obiektywny artykuł, dziwi mnie tylko wzmianka o uchwycie na napoje w polbiżu stacyjki. Gdzie on > jest Jeśli masz zapalniczkę to go nie masz sam go kiedyś szukałem ale w końcu znalazłem to tylko przetłoczenie w postaci " (O) " na tunelu środkowym abyś mógł tam puszkę wstawić
-
Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie
> Lisek - sprawdzałeś może, czy ni eda się w naszych 1.9 przenieść kasety komputera w miejsce z 2.4? Nie nie sprawdzałem ale profilaktycznie raz do roku zalewam sprejem z silikonem coby mi tak szybko nie zgniła Poza tym puszka filtru powietrza jest inna w 2,4 ... specjalne przetłoczenia aby się kaseta zmieściła
-
EGR
> bo to Ona jest... "ziemia21"
-
Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie
> Widzieliście w popularnym tanim czasopiśmie motoryzacyjnym artykulik o używanej Cromie? Ciekawy... Ale w którym? Ja nic ostatnio nie widziałem a kilka już czytałem i tu również zamieszczałem ... test po 100.000 km ale dla Cromy 2,4 MJTD
-
EGR
> EGR wymieniony i jedzie jak ta lala:) wszystkim dzięks Zaślepkę załóż .... będziesz miała mniej problemów z EGR-em a i tak co 20 tys km należy go czyścić lub sprawdzać dla pewności
-
Skoda Octavia Wagon
> No pacz pan... A mój automat ma mieszek na dzwigni. Penie też skrzynia manualna, tylko ja się przez > 4 lata nie poznałem na tym... > mar00ha Eeee Panie to ja znam takich co nie wiedzieli że ich skrzynia ma 5 biegów i tylko na 3 jeździli.... a wystarczyło gałkę wymienić na taka na której było na nowo narysowane 5 biegów a starą z jakimiś dziwnymi "rysunkami" wywalić do kosza
-
Skoda Octavia Wagon
> o to, ze to automat a ma pedał sprzęgła? Przecież to skrzynia manualna ( widać mieszek ) z zmienioną gałką . i doklejonym opisem od automatu ...
-
EGR
> tzn że skoro nie wyświetlał mi się żaden komunikat od egr to że soft jest?! Tak.. ta przysłona nie powoduje wyświetlanie alarmu tylko zaślepienie tych 4 wewnętrznych otworów to spowoduje ... > Ale jeśli ( druga fotografia) pień z części elekromagnetycznej ani drgnie czy jest sens? Tak bo wiesz że masz zablokowaną cewkę ale nie wiesz czy nie masz otwartego zaworu ... w pozycji otwartej.... tak naprawdę wystarczy przyłożyć usta do tego prostokątnego otworu zaworu bez cewki i dmuchnąć jeśli powietrze przeleci to masz zapieczony zawór i masz winnego.... ja obstawiam że masz zablokowany bo wypchnięty trzpień powodował, że zawór był otwarty > Już to sprawdziłam i po 1 nie wyskoczył żaden komunikat (check) a auto za pierwszym odłączenienim > jechało jakby lepiej ale za drugim już nie..... Najpierw EGR.... a potem > A jeśli goni jak warjat powyżej 2000 obrotów to ten warjant z turbiną nadal jest aktualny? Tak jak najbardziej to jest kierownica która przy obciązeniu lub powyżej 2400 obrotów ma się otworzyć - zmniejszyć doładowanie bo ilość gazów wylotowych i tak jest tak dużaże nie trzeba ich wszystkich kierować na łopatki aby uzyskac doładowanie na poziomie 1,3 Bar > Te klapy musze najpierw znaleść ale dzięki za podpowiedzi.... Poszukaj na forum... sa zdjęcia > martwi mnie tylko brak jakichkolwiek inf z komputera kompletna cisza, ani razu nie wyskoczył > błąd.....jedno co jeszcze jest dziwne to po przekręceniu kluczyka palą się kontroli ale > kontrolka checku gaśnie dopiero po odpaleniu co to może znaczyć?? Tak mam i ja... Błędy a zła/niepoprawna praca silnika to dwie oddzielne sprawy... Zacznij od EGR-u
-
EGR
> Teraz po opisaniu problemów moje pytania: > Jeśli najprawdopodobniej egr był wywalony z softa i zaślepiony to czy miał jakikolwiek wpływ na > brak mocy?? > Jeśli tak to czy odklejony plaster też ma jakieś znaczenie?? > Sprawdziłam przepływomierz gdyby ktoś stwierdził że to on To po zakupie po 180E stwierdzam że to > nie jego wina:( > Byłam u mechanika i w serwisie Fiata i nikt nie wie co to, bo komputer nic nie pokazuje!!! > Podpowiedzcie co jeszcze należałoby sprawdzić tylko prosze o proste objaśnienia bo jestem totalnym > laikiem:) > Mój drógi osiołek mazda 626 z 2000r jest bardziej niezawodna Witam Pokazany przez ciebie zawór EGR nie jest i nie był zaślepiony w 100% tylko przysłonięty. Zresztą mam identyczna przysłonę u siebie i do tego nie potrzeba żadnej modyfikacji softu... to jest bardzo dobre rozwiązanie. Po drugie zawór - Cewka EGR była juz rozbierana i czyszczona o czym świadczy wywiercony otwór wewnątrz i zaślepka ... nie wiem tylko co tam odpadło - zazwyczaj zaślepia się to śrubą u ciebie widzę plasterek Co radzę .... zatkaj EGR na 100% aby potwierdzi lub obalić teorię o uszkodzonym EGR-e - można zastosować nawet blaszkę z puszki po piwie... tak aby te 4 wewnętrzne dziurki były zasłonięte Druga sprawa jesli się nic nie poprawi to odłącz wtyczkę od przepływomierza ... i zobacz czy auto zacznie jechać w obu przypadkach będzie alarm na desce ale należy go zignorować Kolejna to sprawdzić podciśnienie i czy zawór sterujący turbina działa poprawnie - masz zmienną geometrię i jeśli łopatki w turbinie nie będą działać to będzie identyczny objawy No i kolejna sprawa to klapy wirowe i to co się tam dzieje ... To tyle na szybko ..
-
connect nav
> Lisek - możesz dać te namiary na Włochów bo w PL chyba nikt mi nie rozwiąże problemu, na Alfaholicy > jeden gość coś tam robił ale na mojego e-maila nie odpowiada Zapomniałem o tobie... już szukam Na 99% to u nich.... Ale popytaj tu.. moze cos podpowiedzą...
-
Idzie luty podkuj buty, czas rozpocząć spamowanie
> Ja swoje drugie auto to miałem Fiata Tipo Ja bardzo chciałem to auto kupić ale nie wyszło.... Fiat 126p Fiat UNO 1,3 DS do 260.000 km Fiat Brava 1,6 SX 16V 103 KM + LPG II generacji ..... do 300.000 km Suuuuuuuuuper auto Fiat Stilo 1,9 115 KM Dynamic - 5 Drzwiowy do 250.000 km Fiat Croma 1,9 150 KM MJTD - Dynamic / skrzynia manual
-
Croma diesel czy benzyna?
> fakt, szufladki pod siedzeniem moglyby byc ale...co bys tam wozil? To co teraz w schowku mi sie nie mieści ... a nie mieści mi sie bo mam tam CB Dobrze że zmieniarkę mam pod nogami bo bym schowka nie miał Aaaa i jeszcze jedno moja córka twierdzi, ze Stilo było o niebo lepsze bo miała z tyłu półkę rozkładaną a teraz już tego nie ma I kazała mi wymienić auto na takie z półka
-
Croma diesel czy benzyna?
Mi osobiście podwójna podłoga by przeszkadzała. Ja wszystko co trzeba mam umieszczone w kole zapasowym - a dokładnie w koło niego jest tam tyle miejsca że mieści się wszystko w tym pompka do kół Szuflady pod fotelami lub otwierany schowek w przednim fotelu również by się przydał Nie wspomnę już o tylnej kanapie i tym styropianie pod nią - czytaj strata miejsca na schowki
-
Renault Megane vs. Laguna - silnik diesel'a
> Ja mam w Lagunie 1.9 dCi 110 KM z fabrycznym turbo, wtryskami, dwumasą, itd. itd. Przebieg 220 000 > km. O co chodzi z tą złą sławą? W mojej ocenie każde auto można zarżnąć przez stosowanie się ściśle do poleceń producenta w instrukcji użytkowania
-
3xC ... Cicho Ciepło CB-działa
> BTW, gdzie kupiłeś te metalowe "zapinki"? - ASO? Jaka cena? > "Doinwestuję" swoją Cromkę, i zamienię gumki na stal Na Alledrogo .... nie pamiętam ile zapłaciłem z kilka zł Wpisz " Spinki blaszka " a na pewno coś znajdziesz
-
Skoda Octavia Wagon
> Wszedłem na skoda.pl sprawdzić ile kosztuje sedan i taki kwiatek zauważyłem No ale o co chodzi? Każdy ma taka gałkę na jaką zasłużył lub jaka se zamontował... ja lubiłem te z "zatopionym autem" w 126p
-
folia na tylny błotnik
> Jaką folię chcesz do tego użyć? > Będziesz wycinał ręcznie czy na ploterze? Nie mam nic wiec nic nie będe wycinał.... ale do Stilo polecałem folie M3
-
Fiat w ataku - podoba mi sie ta polityka - ceny Alfa -25%
> Tzn? Z wyglądu czy jakieś konkretne mają powody? Bo oni to ze wszystkiego się z reguły naśmiewają Ostatnio skacząc po kanałach natknąłem się na program gdzie dziennikarz urwali lusterko, a pozostali narzekali na masę, prowadzenie, przyspieszenie, wykończenie, stylistykę, cenę.... w sumie nic im się nie podobało w 300C
-
Fiat w ataku - podoba mi sie ta polityka - ceny Alfa -25%
auta - dobrze, że przynajmniej robią coś z tymi 500XL i 500L - > to ma szansę trochę nadgonić bo w pogrążonej kryzysem europie będzie się takich aut szukało - > małych z małymi silnikami a przestronnych... Osobiście wątpię w sukces 500-tek bo jest to auto drogie, ma lokowane gdzieś koło Mini a w kryzysie ludzie kupują auta tanie mało palące służące do pokonania dystansu X za jak najmniejsze $$$. Wybiorą Punto na bazie którego powstaje ta 500 tka... Problemem Fiata jest niekompletna oferta... Nawet 159/SW Alfy nie kupisz bo jej nie ma w ofercie od lat.. Bida.... a Angole naśmiewają się chryslera 300 i pewnie mają rację
-
Fiat w ataku - podoba mi sie ta polityka - ceny Alfa -25%
> Widzisz - daleki jestem od bronienia Fiat-a, - ale nie sztka sprzedac duzo i nic nie zarobic. > Lepiej malo i miec dobry zysk na sztuke. > AFAIK takie maja plany - i ze w PL sie nie sprzedaje - zasobnosc obywateli - to nie znaczy, ze Fiat > traci.. Brasil, Argentyna - tam tego pelno, nowych modeli tez. Wiesz zasobność obywateli tu akurat niema nic do rzeczy... W Polsce rekordy sprzedaży biją Skody i to w przeważającej większości Octavie a te nie sa najtańsze ale sa w wersji Kombi i mają bagażnik a Fiat nie ma w ofercie żadnego auta Kombi juz od lat... Niema też w ofercie auta 3 drzwiowego małego i taniego który by się sprzedawał teraz w kryzysie jak świeże bułeczki... Brazylia i cała Ameryka południowa przez Fiata traktowana jest po macoszemu... zobacz że Tipo/Tempra/ trafiły tam po tym jak się skończyła ich produkcja w europie... teraz z dwa lata temu bił rekordy Stilo które w Europie od 2005 już nikt nie widział w salonie ... więc nowość w postaci Bravo z 2007 jest szałem Fiat strasznie traci w całej europie.... a jeszcze kilka/kilkanaście lat temu na czele tej listy był Fiat w Polsce a dzisiaj zobacz....
-
Skomentujcie to auto
> Ten to jest po FL więc pomyłka w roczniku. Środek z wersji po FL i jeszcze srebrne ramki wokół szyb > których przed FL nie było. A licznik z przed FL więc jak to wytłumaczyć
-
3xC ... Cicho Ciepło CB-działa
Co do CB to polecam jeszcze założyć filtry ferrytowe na przewody elektryczne od wtryskiwaczy........ Moje wygłuszenie
-
folia na tylny błotnik
> Tak dokladnie, tylko Cromy po FL moze maja mniej narazone to miejsce na piaskowanie, bo sa nakladki > plastikowe na progach. No co wy.. muszę dokładnie oblukać ale ja tego nie widziałem w żadnej a jestem uczulony na ten fragment po Stilaku
-
folia na tylny błotnik
> czy Croma też ma taki problem ? kojarzę że Stilo ale czy Krowa także ? u mnie nie zauważyłem, ale > muszę się przypatrzeć Nie... tylko Stilo W Cromie są inne przetłoczenia no i 2700 mm między osiami