Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > zauważyłem, ze szaleje wskaźnik temperatury silnika. Silnik bardzo rozgrzany, w aucie cieplutko, > więc termostat odpada. Wskazówka opada do zera, po czym podnosi się do pionu. Potem znowu > spokój i tak od czasu do czasu 90-> 0 -> 90. Co to może być? -Czujnik na termostacie - FES pozwala sprawdzić co dochodzi do komputera -kabelki w tym wtyczka wchodząca do czujnika -uszkodzony licznik - można w FES-e zrobić test wskaźników
  2. > znalazlem moze 2 posty w internecie ale innych samochodow. ( astry ). > nie wiesz gdzie jest ten mechanizm " u nas?" > czy jest to tez jakis silniczek? > jakies ciegna? itp? Silniczków jest kilka więc nie wiem który tobie szwankuje ... W Elernie znajdziesz opis wszystkich i umiejscowienie na klimatroniku Stuki w klimatroniku Croma II
  3. > witam > kto u siebie miał trzeszczące klapki nawiewu? > Skrzypi jak stare drzwi. głownie jak ( chyba ) przełącz się góra\dół. > Skrzeczy, rzęźi . > Czy to coś skomplikowanego? Może coś popękało w mechanizmie
  4. Identycznie ratowałem sie w Stilo... tam były 2 czujniki osobny do climatronika i do compa... w lewym i prawym lusterku... niby czujnik był zalany jakimś silikonem ale i tak cos się tam dostawało... silikon do wnętrza lusterka i na czujnik pomagał po pewnym czasie
  5. wiem o co chodzi, ale dziala Solanka jest przewodnikiem więc może się tobie dostała do czujnika lub kabelków a woda ja usunęła.. radze zapsikać silikonem
  6. Lisek odpowiedział tomeq77 na temat - Motokącik
    > Na zdjęcie, które podałeś jako przykład mogę odpowiedzieć 1000 zdjęć dróg bez ani jednego znaku. > Piszemy o ogóle, a nie o skrajnych przypadkach. Dobrze ja pisze o drodze Gdańsk - Szczecin i dalej na Berlin Nie jest to jakaś lokalna dróżka polna.... Ale proszę: Quote: Na odcinku około 1 km drogi nr 22 w miejscowości Wełmin, ustawiono około 50 znaków-po obu stronach drogi. Droga biegnie prosto sa dwa przystanki autobusowe a po obu jeje stronach stoi kilka domów. Quote: Tylko w samej Warszawie, na każdy kilometr drogi, przypadają średnio aż 64 znaki. Link
  7. Lisek odpowiedział albatros66 na temat - Motokącik
    > Drodzy Obywatele Kogoś wypuścili .... ale jesli nie było do tej pory to szybko powinna wytropić ... co nie jest równoważne z tym, ze odzyskasz coś
  8. Lisek odpowiedział tomeq77 na temat - Motokącik
    > Nie przesadzaj. Ja tam gąszczu znaków nie widzę. Może czas zbadać wzrok... i tak za 15 lat każdy z nas będzie musiał przejść ponownie badania czy jeszcze widzi znaki czy już nie
  9. Lisek odpowiedział Ziolo na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Mogą polecieć kolejne, choć auto ma najechane dopiero 102 kkm. Jednak na wszelki wypadek zapytam, > cena powyżej, rozumiem, że osiągalna tylko na Allegro, do tego trzeba doliczyć koszt > przesyłki? W dużych hurtowniach
  10. Lisek odpowiedział tomeq77 na temat - Motokącik
    Problem w tym, że w tym gąszczu znaków nie trudno przegapić ograniczenia z 90 do 70 lub co gorsza do 30.... Człowiek koncentruje się aby wyłapać ile tu mogę jechać a nie ma juz czasu na analizę sytuacji na drodze.... ja przeoczyłem ograniczenie do 70 (w koło same lasy i pola na trasie do Szczecina ) GPS podawał że mam ograniczenie do 90 a stali i mandacik dali.... Zgadzam sie że należy jeździć zgodnie z przepisami ale wybaczcie ile w Polsce jest znaków na 1 km.... toć my bijemy rekordy świata w oznakowaniu dróg to juz jakiś horror
  11. > Wlasnie sie zastanawiam czy nie ZDROWIEJ jest kupic filtr za 30 zl i wymienic co pol roku niz za > 60 co rok. Zdrowiej... ja wymieniam co wymianę oleju więc wychodzi co 1/2 roku
  12. > Z tego co zauwazylem to wystepowal tam silnik 1.9 JTD 150 Koni. Nic wiecej na jego temat nie wiem, > czy bylby ktos na tyle mily i przyblizyl mi te jednostke napedowa Problem w tym, że auta które wymieniłeś miały silnik 1,9 JTD o mocy od 80 Km do 105 KM a pytasz o znacznie nowszy i nowocześniejszy silnik Multijet ( MJTD ) 150 KM. Wszystkie te silniki są oparte na szynie CR ale bardzo się różnią zacznając od intercoolera ( najsłabsze nie miały ), turbiny ( o stałej i zmiennej geometrii ) a kończąc na chłodnicach oleju w 1,9 MJTD 150 KM, Klapach na kolektorze, głowicy 16 zaworowej, II generacji CR pracującym na wyższym ciśnieniu ON i wtrysku do 7 dawek paliwa w jednym cyklu ( JTD do 3 ) i na DPF-e kończąc... o układzie smarowania nie wspominając Dzieli ich zbyt wiele ... Ale pamiętaj, że to koncern Fiata wprowadził pierwszy CR w autach osobowych a silniki te są bardzo udane.... niezależnie od wersji Przykład przebiegu z Fiata Croma II MJTD 120 KM
  13. > a to widzisz... bo moja vectra c 1.9 150 miała dpf i kilka bravo co widziałem też miało dlatego tak > myslałem A moja Croma 150 KM nie ma i nie miała .... wersja na Polske
  14. > A propos zawieszenia - muszę wymienić wahacze przednie. Poproszę o jakieś podpowiedzi do wartych > swojej ceny zamienników. Czy od razu kupować "firmówki"? Ale mam parę rzeczy jeszcze do > zrobienia, tarcze, klocki... a ile kosztuje u Opla lub Fiata ?
  15. Lisek odpowiedział Florydzialski na temat - Motokącik
    > Wg. definicji samochód elektryczny to taki który ileśtam mil może przejechać bez użycia silnika > spalinowego. I tyle. Chyba 30 mil, ale nie jestem pewien. A jak potem go naładujesz to już > Twój wybór. Eeee to już lepiej na nakręcaną gumkę od majtek lub na sprężone powietrze Co za różnica czy będę sobie go sprężał na siłowni spalając kalorie czy lokomotywą parową ważne aby te X mil przejechać nie emitując nic a potem hulaj dusza
  16. Lisek odpowiedział 12345 na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Jest to jedna z najczęściej przepalających się żarówek u mnie.... już z 4 wymieniłem... wymieniam parami bo i tak muszę tablice odkręcić aby te klosiki wydłubać... teraz kupiłem markowe Philipsa może potrzymają
  17. > To ja przy okazji zapytam: jak powinien być u nas zamocowany tenże filtr? U mnie wygląda to tak, że > jest włożony w plastikową ramkę i przytrzymywany przez dwie spinki. Ale cały przód filtra jest tak ma być.... filtr jest w pionie wiec nawet to co na niego wpadnie to ścieknie w dół...
  18. > Kazali się zawieść do pralni... Dzisiaj jakis mię podkusił i przejechałem sie Audi A4 2.0 170 KM w Dieslu i kombi Panie ... 2010 rok... Sssssssline ... zrobiłem sobie nim wycieczkę kilkuset km do Szczecina... i nazat.... przywiozłem do domu ból głowy i 6 puktów No ale nie o tym chciałem.... W mojej ocenie to auto nie dla mnie... to znaczy jak ktoś już zauważył do cromy ja wchodzę i siadam tu w A4 wychodzenie po kilkuset km przypominało wyczołgiwanie się lub wypełzanie Skrzynia 6 biegowa manual bardzo fajnie pracowało... krótkie przełożenia lepiej niz moja Auto zbierało sie trochę lepiej.. przynajmniej takie miałem odczucia... prędkościomierz pokazywał dokładnie to co GPS... miejsca w środku mało albo bardzo mało.. strasznie przytłoczony tam siedziałem, Silnik spalił mi tyle samo co w Cromie na tym dystansie ... 5,4 litra według komputera co utwierdza mię w przekonaniu, ze spalanie zależy od kierowcy a nie od auta.. ogólnie auto zmęczyło mnie choć na początku drogi stwierdziłem, że powinno być wygodniejsze niż Croma.. Nie dogadałem sie z hamulcem ręcznym .... jakoś mi brakowało tej dźwigni. Wykończenie na znacznie wyższym poziomie niz u Fiata... zachowanie na drodze choćby z powodu wysokości środka ciężkości inne .. jakieś gigantycznej różnicy nie ma..... Wiec muszę na przyszłość jakiegoś vana szukać bo tak nisko i ciasno nie lubię juz siedzieć...
  19. > taaa, z pewnością po to umieścił VW dpf tak żeby półoś demontować W cromie nie przez przypadek umieszczono jedną z najdroższych części czyli kasetę silnika z przodu w zderzaku po prawej stronie... statystycznie to najcześciej obrywa to miejsce
  20. > Mi tam wygodnie ja tam nie narzekam w środku ,i z tyłu też nie narzeka.Moja mówi,że więcej miejsca > jest z tyłu niż z przodu jak sie jedzie:). > Jeden palną na forum o "Kierownicy" to teraz pierdoły lecą Ja to mam 1,5 metra w kapeuszu i na obcasie więc mi miejsca nie brakuje z tyłu jak szwagra wiozłem z szwagierką oboje pod 1,99 metra .... to również nikt nie narzekał na brak miejsca wręcz przeciwnie Ale siedzenia nie trzymają i jak mię ułańska fantazja rozpiera to muszę się kolanem o boczek zapierać na zakręcie aby nie wypaść.. Ale z tą ułańską fantazją to nie ma co przesadzać bo dzisiaj mało mi jeden taksówkarz auta nie skasował.... W Gdyni na wylocie na Rumie leciałem wolno prawym pasem a on z 90 pomykał lewym... wyprzedził mnie i w miejscu gdzie pługo-piaskarki zawracają na lewym pasie powstała zaspa śniegu.... widząc co się szykuje zaczełem hamować... no i wpadł na nią zasypał mnie śniegiem z pod kół ... jeszcze nigdy takiego pióropusza na 4 metry do góry nie widziałem śniegu i błota pośniegowego i jak w końcu się wyłoniłem z tej chmury to przede mną na obu pasach wirował w okół własnej osi... Vectra C kombi srebrna - TAXI... nic się nie stało bo wyhamowałem ale widać było, że gościu sie mocno przestraszył bo po minucie takiego stania w poprzek 2 pasów zjechał z jezdni na pobocze i juz dalej nie pojechał... ciekawe co na to pasażerowie
  21. > co wy za "urban legends" z tą kierownica? > Wsiadasz ustawiasz i jedziesz. Kolejna osoba która nie ma cromy pisze o kierownicy... Ja już jestem przewrażliwiony na tym tle i wsiadając ciąglę się przyglądam jak ona niby jest niecentralnie ale jak dotąd nic nie znalazłem....
  22. > A ja się chciałem pożalić. > Jutro Croma miała jechać do nowego właściciela, a dziś nie wyrobiłem się w bramie i pokiereszowałem > Cromkę. Slisko było jak diabli. > Zderzak i grill do wymiany. Co za pech Na szczęście jest autocasco. > Coś Croma nie chce mnie opuścić Może nie zauważy
  23. > Czy u Was też check engine wyświetla się nieprzewidywalnie? Pewnie bez podłączenia pod FES nic się > nie da stwierdzić? Nie .... Ale należy podłączyć i sprawdzić co jest w pamięci i co jest aktywne ...
  24. > Silnikowo na razie bez emocji - będzie obecny 2.5L V6, 3.5L V6 a w EU będzie model z Atkinsonem i > hybrydowym napędem. Łoooo..... Klepsydra z przodu ale bez piasku
  25. > Witam > Pacjent to Octavia 2 1.6 benzyna z LPG > Nalot 23 tyś km Ciekawy jestem jak taki majonez smaruje silnik... Kolego proponuje częściej wymieniać olej i stosować dobry syntetyk który nie będzie emulgował z woda z LPG... W twoim przypadku gdy twierdzisz, że robisz duże przebiegi i nic się z płynem nie dzieje to co najmniej dziwne.... Nie wiem czy TTTM ale ewidentnie woda która zawsze się gromadzi w oleju/silniku po ostygnięciu nie ma ujścia ... nie odparowuje po nagrzaniu silnika czego przyczyną może być zatkana lub niedrożna odma.... lub masz problemy z układem chłodzenia silnika - termostatem który nadmiernie wychładza silnik i nie pozwala osiągnąć należytej temperatury ...proponuje to sprawdzić bo szkoda silnika ... Zrobiłem wiele tys km na LPG i na ON i nigdy takiego majonezu nie widziałem...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.