Zawartość dodana przez Lisek
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
Do czego jest ten przycisk? I co tam na nim powinno byc napisane? Pytam sie, bo zakupiona kierownica nie posiadała 2-ch przycisków .... ale juz je sobie dorobiłem....skopiowałem metoda "na wosk lany" tylko nie wiem co za piktogram tam był umieszczony
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> rozcinamy pin 5 i dajemy zwłoke ok 5 sec i wszystko oki... jest > jeszcze jedna alternatywa,ale opisze jak beda zainteresowani... > dla mnie ta była wygodna... Ja mam disla więc i tak musze zaczekać az mi świecznik zgaśnie.... podłącze sie pod 12V+ po ładowaniu..... Jaki jest minimalny czas... 2 sekundy ?
-
Tempomat w Stilo.......
To ciekawe.... ja tylko stwierdziłem, ze tempomat działa nawet przy 190 km/h a podobno nie powinien... tylko do 160 km/h
-
Tempomat w Stilo.......
> Podłączyłem tempomat do orginalnej kostki wszystko pięknie działa ale > podczas działania tempomatu nie świeci się mi odpowiednia > kontrolka. Macie może pomysł dlaczego? Tak. Body komputer nie wysyła odpowiedniej informacji do sterownika licznika.... wszystkie liczniki posiadają diode w tym mniejscu i można tą diode- kontrolke zapalić poprzez Examiner podczas testu... ale niestety nic pozatym Jest możliwość podłączenia 12 V bezpośrednio z tempomatu do licznika poprzez np rezystor i tp.... ale osobiści tego nie zrobiłem... zrobili to Włosi i działało
-
Tempomat w Stilo.......
> Lisek czy do 1.4 z 2005 da sie założyć tempomat? Niestety kostki > niet Niestety nie mam schematu do tego autka .... ale przypuszczam, ze na 99% tak brak kostki to nie problem.... zobacz czy pod bezpiecznikami obok akumulatora jest kostka D4 ... tak jak w opisie
-
Tempomat w Stilo.......
Możesz wyciąc... jeśli już masz bardzo zpie...ną przez tą manetkę od Alfy to kup lepiej na Alledrogro i wytnij.... A może w ASO taniej
-
Tempomat w Stilo.......
> Hehehe, ja też miałem kostkę i wmontowałem wszycho tylko i teraz > pomykam sobie, ale kontrolka mi się nie świeci, niestety, ale > najważniejsze, że działa, tak więc Lisek, wizyta u Ciebie nie > będzie konieczna. Eeeee no to fajnie....że ja nigdy tak łatwo nie mam.... A ja i tak zawsze zapraszam
-
Tempomat w Stilo.......
Gdyby sie tak dobrać do BC .... po tym jak obecnie walcze z kasetami silnika śmiem twierdzić, że tylko poprzez BC mozna coś w Stilo zmienić....usprawnić
-
Tempomat w Stilo.......
Dziwi mnie tylko fakt, ze nie miałeś tempomatu - manetki masz tak wypasione Stilo, że oczywistą oczywistością dla mnie było, ze posiadasz tempomat Ale przynajmniej kostka była.... kontrolka sie zaświeciła ?
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
>Gaśnie. Wielkie dzięki
-
Tempomat w Stilo.......
Jeśli masz oryginalną manetkę od Stilo to musisz przykręcić... jest śrubka między kierownicą a przełącznikiem kierunków.. i wszystko pasuje ( a i nie musisz wykręcać kierownicy ) Jeśli masz manetke od Alfy to niestety musisz przykleić do osłony kolumny kierownicy ...
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> "zapłonu" - pozycja MAR kluczyka. Czyli po wyciągnięciu tego bezpiecznika powinno zgasnąć
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
Gdyby ktoś wyciągnoł ten bezpiecznik F49 7,5A i zobaczył czy zgaśnie podświetlenie na kierownicy.....
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> zlokalizowałeś widzę... chcesz sprawdzić gdzie dalej we wiązce > można się podpiąć z wyłącznikiem ? dokładnie tak... Złacze to jest gdzies koło kierownicy z lewej strony... moze tak jak kostka tempomatu a moze gdzies koło bezpieczników... nie jest to wyraznie zaznaczone
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
W kierownicy jest moduł...ale nie o to biega. BC nie rozpozna tego modułu... aby go oszukac nalezy po inicjacji i sprawdzeniu całej magistrali przez BC podac sygnał z modułu CAN kierownicy... tak zrobił to MARCINOLO i zadziałało z NAVI ale i On nie wie jak to zrobic z kierownica... nie ma rozpiski złącza 47 W przeciwnym razie licznik zacznie mrygac.... ja tylko bym odłaczył zasilanie tego modułu ... a moze nalezy magistrale CAN odłaczyć
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
No i tak i nie Złacza D97 są to złacza zwierajace.... mostek.... ale mogą zwierac wszystko ze sobą lub tylka kilka pinów oddzielnie separowane... Złacze D97Q nie mam pojecia co zwiera... pin 8 z kostki D47 slimaka Skoro w tym złaczu piny 1,2,3,5 wchdza przewody koloru "AN" - mostek / piny 6,7 przewody koloru "L" mostek i zasilanie 12 V po bezpieczniku F49 7,5 A / Pin 8 ??? kolor "LV" moze jest podpiety pod 6,7 lub 1,2,3,5 ???? nie ma schematu Gdzie jest D97Q - pin 8
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
Wiec tak kostka D47 czyli ta z "ślimaka": od kierownicy: Jest to 12 pinowa... pod kierownice multimedialna Z niej na razie rozszyfrowałem: 1 -> idzie na D1 - klakson +12 V po cewce przekaźnika T3 i bezpiecznik F 10 2-> wolny 3 -> magistrala CAN poprzez złaczenr 2 kostki D97R trafia na Body komputer BC pin 24 kostki H 4 -> magistrala CAN poprzez złaczenr 7 kostki D97R trafia na Body komputer BC pin 25 kostki H 5-> Kostka D97Q mostek i następnioe +12 V po bezpieczniku F49 7,5 A -napięcie po stacyjce - podswie i zasilanie modułów 6 -> Masa pojazdu do klaksonu - C15A 7 -> kostka D1 pin 3 Sterowanie biegami w wersji 2,4 benzyna 8 -> kostka D1 Pin 4 Sterowanie biegami 2,4 - 20 V skrzynia automat... manetki przy kierownicy 9 -> do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 10 10 -> do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 20 11 ->do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 24 12 -> do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 23 ( Już wszystko jasne ) o i to znalazłem: Nigdzie nie ma instalacji podswietlenia przycisków w kierownicy a podobno sa podświetlane...
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> Zawsze jeszcze zostaje pytanie co BodyComputer na to że do sieci > zostanie przypięty nowy element Na pewno sie ucieszy... albo zwarjuje.... .
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
Tak sie zastanawiam nad montażem kierownicy z przyciskami. Czy ktos juz to przerabiał... ja znalazłem tylko referat Duka REFERACIK ale niestety dotyczy podłaczenia pod kierownice zwykłego radyjka... bez magistrali CAN Z pierwszej przymiarki wynika, ze nalezy podłaczyć z Wtyczki D47 - ( slimak pod kierownicą ) dwa przewody do BC - CAN oraz jeszcze pewnie z dwa do zasilania podświetlenia itp...oczywiście potrzebny jest slimak z 12 przewodami. Normalny ma tylko 4 do poduszki i dwa do klaksonu
-
Tempomat w Stilo.......
Własnie dokończyłem opis tempomatu.... przesle koledze Yahoo73 jeszcze do korekty i mozna bedzie w jakims PDF-ie umiescić na śmietniku.... Opis jest dla JTD ale sa odnośniki i schematy dla wszystkich silników benzynowych... ( no poza 1,4 ... nie mam schematu )
-
Tempomat w Stilo.......
> Korzystając z weekendu rozkręciłem co trzeba i chyba u mnie nie ma > magicznej wtyczki . > Chyba, że makarony gdzieś ją schowały . To nie ma znaczenia... ważne jest typ kasety ster. silnikiem i czy wyjścia i wejścia pokrywają sie z tymiw Stilo.... najlepiej było by mieć schemacik elektryczny i bez problemu można wyznaczyć co i gdzie podłączyć ...
-
Tempomat w Stilo.......
> Witam!!! > Nie było mnie 2 tygodnie (pobyt zagranicą). I tak - miałem dokładnie > ten sam problem - po połączeniu przewodu biało-zielonego od > kostki hamulca z przewodem biało-zielonym przy kostce D4A złącze > A02 - tempomat zaczął działać (narazie na kabelki). Przed > wyjazdem zamówiłem manetkę lecz niestety nie dostarczono mi > jej:( pozostało mi powtórnie zamówić manetkę i wszystko złożyć i > będzie cacy:) No to fajnie, że działa kontrolka tez sie zaświeciła ? jeśli nie to trzeba 2 dodatkowe kabelki poprowadzić z licznika do body komputera... i zadzała ale tego jeszcze nie sprawdziłem
-
Tempomat w Stilo.......
> No, pomoc koledze pomocą koledze, a obiecany manual No dobra jeśli do końca tego tygodnia nie napisze to wywalćie mnie z końcika.... normalnie banicja....
-
Tempomat w Stilo.......
> no to Lisku manual dla bezkostkowiczow byc musi W zeszłym tygodniu pomagałem koledze yahoo73 .. nie mniał kostki i ne mniał przewodu od hamulca do kasety sterujacej... ale nie wiem jak to sie zakończyło... sam jestem ciekawy...
-
Tempomat w Stilo.......
> czy to oznacza ze u mnie magicznej kostki brak ?? > stilo 1.6 2001 niestety jak widać brak....