Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Do czego jest ten przycisk? I co tam na nim powinno byc napisane? Pytam sie, bo zakupiona kierownica nie posiadała 2-ch przycisków .... ale juz je sobie dorobiłem....skopiowałem metoda "na wosk lany" tylko nie wiem co za piktogram tam był umieszczony
  2. > rozcinamy pin 5 i dajemy zwłoke ok 5 sec i wszystko oki... jest > jeszcze jedna alternatywa,ale opisze jak beda zainteresowani... > dla mnie ta była wygodna... Ja mam disla więc i tak musze zaczekać az mi świecznik zgaśnie.... podłącze sie pod 12V+ po ładowaniu..... Jaki jest minimalny czas... 2 sekundy ?
  3. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    To ciekawe.... ja tylko stwierdziłem, ze tempomat działa nawet przy 190 km/h a podobno nie powinien... tylko do 160 km/h
  4. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Podłączyłem tempomat do orginalnej kostki wszystko pięknie działa ale > podczas działania tempomatu nie świeci się mi odpowiednia > kontrolka. Macie może pomysł dlaczego? Tak. Body komputer nie wysyła odpowiedniej informacji do sterownika licznika.... wszystkie liczniki posiadają diode w tym mniejscu i można tą diode- kontrolke zapalić poprzez Examiner podczas testu... ale niestety nic pozatym Jest możliwość podłączenia 12 V bezpośrednio z tempomatu do licznika poprzez np rezystor i tp.... ale osobiści tego nie zrobiłem... zrobili to Włosi i działało
  5. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Lisek czy do 1.4 z 2005 da sie założyć tempomat? Niestety kostki > niet Niestety nie mam schematu do tego autka .... ale przypuszczam, ze na 99% tak brak kostki to nie problem.... zobacz czy pod bezpiecznikami obok akumulatora jest kostka D4 ... tak jak w opisie
  6. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Możesz wyciąc... jeśli już masz bardzo zpie...ną przez tą manetkę od Alfy to kup lepiej na Alledrogro i wytnij.... A może w ASO taniej
  7. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Hehehe, ja też miałem kostkę i wmontowałem wszycho tylko i teraz > pomykam sobie, ale kontrolka mi się nie świeci, niestety, ale > najważniejsze, że działa, tak więc Lisek, wizyta u Ciebie nie > będzie konieczna. Eeeee no to fajnie....że ja nigdy tak łatwo nie mam.... A ja i tak zawsze zapraszam
  8. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Gdyby sie tak dobrać do BC .... po tym jak obecnie walcze z kasetami silnika śmiem twierdzić, że tylko poprzez BC mozna coś w Stilo zmienić....usprawnić
  9. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Dziwi mnie tylko fakt, ze nie miałeś tempomatu - manetki masz tak wypasione Stilo, że oczywistą oczywistością dla mnie było, ze posiadasz tempomat Ale przynajmniej kostka była.... kontrolka sie zaświeciła ?
  10. >Gaśnie. Wielkie dzięki
  11. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Jeśli masz oryginalną manetkę od Stilo to musisz przykręcić... jest śrubka między kierownicą a przełącznikiem kierunków.. i wszystko pasuje ( a i nie musisz wykręcać kierownicy ) Jeśli masz manetke od Alfy to niestety musisz przykleić do osłony kolumny kierownicy ...
  12. > "zapłonu" - pozycja MAR kluczyka. Czyli po wyciągnięciu tego bezpiecznika powinno zgasnąć
  13. Gdyby ktoś wyciągnoł ten bezpiecznik F49 7,5A i zobaczył czy zgaśnie podświetlenie na kierownicy.....
  14. > zlokalizowałeś widzę... chcesz sprawdzić gdzie dalej we wiązce > można się podpiąć z wyłącznikiem ? dokładnie tak... Złacze to jest gdzies koło kierownicy z lewej strony... moze tak jak kostka tempomatu a moze gdzies koło bezpieczników... nie jest to wyraznie zaznaczone
  15. W kierownicy jest moduł...ale nie o to biega. BC nie rozpozna tego modułu... aby go oszukac nalezy po inicjacji i sprawdzeniu całej magistrali przez BC podac sygnał z modułu CAN kierownicy... tak zrobił to MARCINOLO i zadziałało z NAVI ale i On nie wie jak to zrobic z kierownica... nie ma rozpiski złącza 47 W przeciwnym razie licznik zacznie mrygac.... ja tylko bym odłaczył zasilanie tego modułu ... a moze nalezy magistrale CAN odłaczyć
  16. No i tak i nie Złacza D97 są to złacza zwierajace.... mostek.... ale mogą zwierac wszystko ze sobą lub tylka kilka pinów oddzielnie separowane... Złacze D97Q nie mam pojecia co zwiera... pin 8 z kostki D47 slimaka Skoro w tym złaczu piny 1,2,3,5 wchdza przewody koloru "AN" - mostek / piny 6,7 przewody koloru "L" mostek i zasilanie 12 V po bezpieczniku F49 7,5 A / Pin 8 ??? kolor "LV" moze jest podpiety pod 6,7 lub 1,2,3,5 ???? nie ma schematu Gdzie jest D97Q - pin 8
  17. Wiec tak kostka D47 czyli ta z "ślimaka": od kierownicy: Jest to 12 pinowa... pod kierownice multimedialna Z niej na razie rozszyfrowałem: 1 -> idzie na D1 - klakson +12 V po cewce przekaźnika T3 i bezpiecznik F 10 2-> wolny 3 -> magistrala CAN poprzez złaczenr 2 kostki D97R trafia na Body komputer BC pin 24 kostki H 4 -> magistrala CAN poprzez złaczenr 7 kostki D97R trafia na Body komputer BC pin 25 kostki H 5-> Kostka D97Q mostek i następnioe +12 V po bezpieczniku F49 7,5 A -napięcie po stacyjce - podswie i zasilanie modułów 6 -> Masa pojazdu do klaksonu - C15A 7 -> kostka D1 pin 3 Sterowanie biegami w wersji 2,4 benzyna 8 -> kostka D1 Pin 4 Sterowanie biegami 2,4 - 20 V skrzynia automat... manetki przy kierownicy 9 -> do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 10 10 -> do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 20 11 ->do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 24 12 -> do kostki D9 PODUSZKA POWIETRZNA centralka M60 zacisk 23 ( Już wszystko jasne ) o i to znalazłem: Nigdzie nie ma instalacji podswietlenia przycisków w kierownicy a podobno sa podświetlane...
  18. > Zawsze jeszcze zostaje pytanie co BodyComputer na to że do sieci > zostanie przypięty nowy element Na pewno sie ucieszy... albo zwarjuje.... .
  19. Tak sie zastanawiam nad montażem kierownicy z przyciskami. Czy ktos juz to przerabiał... ja znalazłem tylko referat Duka REFERACIK ale niestety dotyczy podłaczenia pod kierownice zwykłego radyjka... bez magistrali CAN Z pierwszej przymiarki wynika, ze nalezy podłaczyć z Wtyczki D47 - ( slimak pod kierownicą ) dwa przewody do BC - CAN oraz jeszcze pewnie z dwa do zasilania podświetlenia itp...oczywiście potrzebny jest slimak z 12 przewodami. Normalny ma tylko 4 do poduszki i dwa do klaksonu
  20. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Własnie dokończyłem opis tempomatu.... przesle koledze Yahoo73 jeszcze do korekty i mozna bedzie w jakims PDF-ie umiescić na śmietniku.... Opis jest dla JTD ale sa odnośniki i schematy dla wszystkich silników benzynowych... ( no poza 1,4 ... nie mam schematu )
  21. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Korzystając z weekendu rozkręciłem co trzeba i chyba u mnie nie ma > magicznej wtyczki . > Chyba, że makarony gdzieś ją schowały . To nie ma znaczenia... ważne jest typ kasety ster. silnikiem i czy wyjścia i wejścia pokrywają sie z tymiw Stilo.... najlepiej było by mieć schemacik elektryczny i bez problemu można wyznaczyć co i gdzie podłączyć ...
  22. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Witam!!! > Nie było mnie 2 tygodnie (pobyt zagranicą). I tak - miałem dokładnie > ten sam problem - po połączeniu przewodu biało-zielonego od > kostki hamulca z przewodem biało-zielonym przy kostce D4A złącze > A02 - tempomat zaczął działać (narazie na kabelki). Przed > wyjazdem zamówiłem manetkę lecz niestety nie dostarczono mi > jej:( pozostało mi powtórnie zamówić manetkę i wszystko złożyć i > będzie cacy:) No to fajnie, że działa kontrolka tez sie zaświeciła ? jeśli nie to trzeba 2 dodatkowe kabelki poprowadzić z licznika do body komputera... i zadzała ale tego jeszcze nie sprawdziłem
  23. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > No, pomoc koledze pomocą koledze, a obiecany manual No dobra jeśli do końca tego tygodnia nie napisze to wywalćie mnie z końcika.... normalnie banicja....
  24. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > no to Lisku manual dla bezkostkowiczow byc musi W zeszłym tygodniu pomagałem koledze yahoo73 .. nie mniał kostki i ne mniał przewodu od hamulca do kasety sterujacej... ale nie wiem jak to sie zakończyło... sam jestem ciekawy...
  25. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > czy to oznacza ze u mnie magicznej kostki brak ?? > stilo 1.6 2001 niestety jak widać brak....

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.