Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Wiec musze dokończyc ten wątek... ( znowu ameryke odkrywałem ) Wszystko działa poprawnie... Przyczyna problemów były: źle podłaczone przewody magistrali CAN to znaczy były podłaczone zgodnie z schematami jakie posiadałem ( z 10 razy to sprawdzałem ) ale niestety po raz kolejny okazuje się że sa one pełne błedów. Wystarczyło zamienić magistrale miedzy soba i wszystko zaczeło działać Doszedłem do tego po tym jak kupiłem 2-ga kierownice i to samo ... ( zapalało sie podświetlenie na 3 sekundy i gasło ) - brak sterowania... A miedzy czasie kupiłem elektronike od Alfy 147 .. niby tak samo wygldało ale okazuje się że Alfa jest prymitywna .. zaraz mnie zlinczują to znaczy nie ma magistrali CAN tylko zwykłe rezystorki... Mozna więc za posrednictwem tego modułu podłaczyć wszystkie niemarkowe radyjka pod sterowanie w kierownicy... Tak więc bez magistrali CAN układ nie działa.. ale juz po tym jak sie skomunikuje z CAN mozna odłaczyc i podswietlanie nie zniknie... prawdopodobnie kozysta tylko z jednej linii... A z ciekawostek to to ,że podłaczyłem 2 kierownice i działało to dla tych co by chcieli zrobic jakis panel sterowania multimediami dla tyłu auta Aby licznik nie mrugał-> wskazanie kilometrów / oczywiście nalezy podać napiecie do sterowania kierownicą po około 5 sekundach od właczenia zasilania / przekrecenia kluczyka
  2. > ....ze najlepiej jest odkrecic caly zawor Tak czasami to jedyne rozwiązanie. Ale można to sobie darować o ile uda sie odkęcić cewkę od korpusu i karbowaną rurkę która idze do kolektora ssącego. Na podstawie tego co zobaczymy - ile tego sie zebrało i czy oraz jak mocno zatkało rurkę - można dalej rozkręcać lub zostawić zawór - EGR. Po odblokowaniu można również przykręcić karbowaną rurkę do korpusu EGR-a i ustawić ją pod kontem 90 stopni do góry a następnie dmuchnąć w nią i sprawdzić czy zawór jest szczelny w 100 % powinien być .... Radze jednak wpierw oczyścić koniec rurki z sadzy
  3. No to kilka wskazówek po moich eksperymentach i przemyśleniach - uzupełniających watek czyszczenia zaworka recyrkulacji spalin ( EGR ) Aby poprawnie odblokować przeczyścić zaworek należy : - Odłączasz wtyczkę cewki zaworu... - Odkręcasz ten elektrozawór - samą cewkę od korpusu ( 4 x śrubki ) Z cewki musi wystawać sworzeń jakieś 10 mm. Po naciśnięciu ma lekko sie chować do środka i wychodzić... sprężynuje.... Jeśli jest w środku to znaczy że jest zacięty / zablokowany i cały układ albo nie pracuje albo bardzo często zacina się w różnych pozycjach. Jak odblokować/ wyczyścić cewkę: Stukamy częścią metalowa cewki zaworka w np.: metalową płaską powierzchnię z otworkiem. Dobrze jest położyć kawałek szmatki tak aby kolejne uderzenia nie uszkodziły podstawy zaworu. Za każdym razem wyleci trochę pyłu a trzpień powinien wyjść o kilka mm... śmiało stukaj ... jak wyjdzie trzpień ponownie go wdusić i powtórzyć operacje. Jak już przestanie lecieć pył ... Mi osobiście po 30 minutach nadal leciał... .... to jest OK i wystarczy przesmarować i wyczyścić go jakimś specyfikiem.... ja zastosowałem smarowidło z odrdzewiaczem do śrub. Trzpień bardzo lekko pracował i wszystko było czyste. Ale trzpień może nie wyskoczyć wtedy tym preparatem zalewamy.... i po chwili znowu stukamy... Trzpień musi lekko pracować... !!!!! Po 2-giej stronie cewki / elektro-zaworu jest rodzaj grzybka z sprężyną... ( widzimy tylko jedną część ale w obudowie są jeszcze dwa inne ) on również ma lekko pracować... wydłubujemy to co tam jest... sadza i rozruszamy... tu również zastosowałem preparat do odrdzewiania.... Tu zacina się niestety rodzaj ośki w korpusie sadza osadza się na niej i cała oś zaciera się a zawór nie sprężynuje lub w skrajnym przypadku pozostaje zablokowany w położeniu otwarty. Jak macie już wszystko rozruszane i czyste to sprawdzacie czy cewka pracuje poprawnie: Podłącza się sama cewkę do wtyczki ( ale nie przykręcamy jej do zaworu EGR !!!! ) i odpalacie auto Dobrze aby był silnik przynajmniej ciepły bo na zimnym nie wiem czy to działa... Po uruchomieniu silnika na biegu jałowym ten sworzeń w cewce ( bolec ) wychodzący z cewki ma mieć pewien opór ( nie można go wcisnąć... następnie przy pracującym silniku wciskamy ten grzybek zaworka EGR który poprzednio czyściliście - na kolektorze.... W ten sposób naciskając otwieramy gazy spaliny które wlatują do kolektora ssącego silnika i następuje recyrkulacja spalin. W zależności od tego jak mocno wciśniecie ten grzybek EGR-u to silnik zacznie wam inaczej pracować a sworzeń w cewce przestanie stawiać opór i będzie można go lekko wcisnąć do środka. Jak przesadzicie i za dużo otworzycie zawór EGR to po prostu silnik zgaśnie. Kilkakrotnie możemy sprawdzić czy jest reakcja cewki trzpienia na otwarcie i zamkniecie zaworka spalin EGR / grzybka. Bardzo ładnie widać jak silnik ( komputer ) sam sobie reguluje dopływ i dawkę spalin na biegu jałowym otwierając i zamykając zawór po przyłozeniu cewki trzpienia do tego grzybka bez podkładek i na odległość kilku mm. Przez szczelinę miedzy cewka a obudowa zaworu EGR widać pracujący grzybek zaworu. Następnie wyłączamy silnik........ i skręcasz to wszystko .... i już Zawór a dokładniej obudowa miedzy cewka z zaworem ma dwa wyloty... w starej konstrukcji beznadziejnie zatyka to uszczelka w nowej uszczelka już ma specjalne wycięcia które powodują ze zamiast 0,8 mm jest 3 mm... To tamtędy ma wylatywać sadza jeśli nie to zostaje w środku i zablokuje zawór no i cewkę.... Można nawet powiększyć jeden z otworów od dołu lub odpowiednio wyciąć uszczelkę ... Ona nie ma być szczelna !!! Tamtędy spaliny nie przedostaną się natomiast sprężone powietrze z za turbina oraz sadza która osadza się na osi zaworka wylecą. Bardzo długa jazda na zablokowanym zaworze powoduje zgromadzenie się ogromnej ilości sadzy i różnego rodzaju mazi olejowo-sadzowej w rurce za zaworem EGR a nawet kolektorze. Wiem ze skrajnie potrafi to całkowicie zatkać dopływ powietrza do cylindrów i znacząco zmniejszyć moc i osiągi silnika. Wyczyścić w takim przypadku należy wszystko ...odkręcić tą karbowaną rurkę .... a nawet cały zawór lub i/oraz kolektor ssący... Po co ten zawór jest: Jest to pewna przewrotność. Z jednej strony oczyszczamy powietrze do silnika - filtr na wlocie a potem pakujemy tam sadze i spaliny.. Jego głównym zadaniem jest ograniczenie szkodliwych substancji wydalanych z naszego silnika/auta. Ja jednak odradzam zatykanie tego zaworu. Owszem gdy nie wiemy dlaczego nie jedzie nasze auto lub dymi na czarno, przerywa itp... to najprościej jest zatkać go. Ale po tym jak się upewnimy ze to wina zaworu EGR należy dokładnie przeczyścić go i odblokować Co nam daje EGR: - chłodzi silnik ( poprzez wpuszczanie gazów obojętnych do układu ssącego zmniejsza się temperatura spalin ) - Zmniejsza spalanie ( z moich obserwacji nawet skrajnie o 1,5 litra/ 100 km w stosunku do zatkanego EGR-a poprzez wpuszczanie gazów obojętnych zmniejsza zapotrzebowanie na paliwo jest wtryskiwana mniejsza dawka paliwa. Przez komputer na bieżąco jest analizowana dawka powietrza jaką w danym momencie zassał silnik ( przepływka ) i odpowiednio do tego ustawiany jest poziom wtryskiwanej dawki paliwa. W przypadku otwarcia zaworu np. 25% udział powietrza jest mniejszy a więc i dawka paliwa jest mniejsza. Ma to szczególne znaczenie podczas pracy na biegu jałowym silnika -> miasta i nasze korki - oraz jazdy bez maksymalnego obciążenia- np. 50 - 60 - 90 - 120 - 140..... km/h po płaskim lub z górki ) Zawór jest otwierany proporcjonalnie od 0 do 100%. To znaczy może mieć nieskńczenie wiele położeń i wpuszczać nam raz więcej raz mniej spalin do kolektora ssącego w zależności od tego czy hamujemy silnikiem czy jedziemy ze stała prędkością 120 km/h. Podczas obciążenia max silnika np.: gwałtownie przyspieszenie z 0 km/h do 200 km/h zawór szybko zamknie się ograniczając udział spalin do zera ( to słowo "szybko" zależy właśnie od tego jak ciężko pracuje i jak mocno się zacina/zaciera. A w takim przypadku auto może nam dymić i słabo przyspieszać lub nawet szarpać. UWAGA !!! Podczas tej operacji należy uważać na rurki od paliwa- wchodza do plastykowego zbiorniczka - kolektorka i można opierająć sie połamać coś ....oraz złącza elektryczne - na kolektorze jest czujnik ciśnienia doładowania.... Niby wszystko jest daleko ale licho nie śpi
  4. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Dodatkowe skany....
  5. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Ło matko... jeszcze raz: FUNKCJA TEMPOMATU JEST WPISANA W KASECIE SILNIKA - nie ma znaczenia jaka masz wersje wyposażenia ... BC- czyli tak kaseta za bezpiecznikami steruje i owszem ale lampką na tablicy zegarów... wielu łącznie ze mną tego nie ma i jest OK. Owszem można znaleźć kody nawet gdzieć mam do sterowania głośniej / ciszej i tp... po magistrali CAN ... ale to już sztuka dla sztuki... ale zachęcam może coś ktoś wydłubie
  6. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    no to Fiat narozrabiał.... Nic to ... należy więc zgrać program z kasety z oryginalnym tempomatem i wgrac na nowo.... + mały wirusik dwie pieczenie przy jednym ogniu a koszt ten sam
  7. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Możesz bez oporników... Ja mam manetkę oryginalną i wywaliłem je - zmostkowałem szukając przyczyny nie działającego ukłądu.... i tak już zostało Do Zwolaka... sa tam rezystorki !!!!
  8. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Kilka zdjęć .... ( silniczek od strony kierowcy - mieszacz strona lewa ) odpowiedzialny za sterowanie temperatura ( gorąco <-> zimno ) na lewa stronę autka Wtyczka do silniczka - koniecznie popryskac dobrym preparatem do złacz elektrycznych !!! Między to ciegno a silniczek wchodzi mała redukcja. Rodzaj prowadzenia - tulejki. O ile w samo cięgno nie mozna go inaczej założyć - bolec centrujacy / o tyle wkładając w silniczek można go przestawić o 180 Stopni !!! Nalezy uważać aby tego nie zrobic !!! Silniczek moze pracować w przedziale 180 stopni. ( rezystancja 4,8 K ...tak naprawde może nawet przekrecic sie w koło ) Natomiast to cięgno jest ograniczone - skok 90 stopni. Wazne jest aby to ciegno pracowało luźno... czasami moze coś wpaść do srodka i zablokować je. Isotne jest równierz zaprogramowanie ( zgodnie z opisem ) w przeciwnym razie sterownik nie zna połozenia MAX i MIN i silnik pracuje cały czas ... do momentu zablokowania - przeciążenia i wtedy klima daje na maxa goracym lub chłodnym powietrzem... Miejsce mocowania silniczka - 3 x
  9. Nic mi o MOS2 nie wiadomo... nie wiem czy nawet jest w skłądzie Mobila 1 0w40 - turbo disel Z tego co wyczytałem / link Irka / to ta substancja ma takie własności... ale czy ona wchodzi w skłąd tego oleju.... ja nic nie dodawałem
  10. Z 2-giej strony skoro krzywki są pokryte czarnym czymś to znaczy,że metal nie ma kontaktu z metalem tylko to czarne coś stanowi rodzaj powłoki ochronnej.... tak jakby sie rodzaj jakieś warstwy stworzył i ochrania krzywki tak myśle ale moge być w błędzie
  11. > Moly > Wynika z powyższego że faktycznie MOS2 tworzy czarne kryształki. Cały silnik ( tyle co widze przez korek ) jest czysty... lśni ale krzywki czarne jak smoła.. olej wymieniony został z miesiąc temu kupiony w serwisie BOSCHA a na poprzednim zrobiłem 15.000 km To tak jakby sie jakaś powłoka zrobiła... nigdy przedtem nie widziałem czarnych krzywek...
  12. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Sam już nie wiem tak jest napisane w instrukcji ... Naciskasz Auto oraz MONO ..... trzymasz..... następnie jak skączy sie odliczanie z lewej strony 3/2/1/0 to puszczasz i czekasz az pokaze sie normalne wskazania centralki.... Tak myślę
  13. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Czyli muszę podjechać do ASO? Możesz to zrobić sam... masz opis. zobaczysz czy była "strojona"
  14. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > A jak wymieniasz panel klimy to tez trzeba robić adaptację? Ja nie > robiłem, ale moze trzeba? Dokłądnie tak.... koniecznie !!! Z tego co do tej pory sie dowiedziałem to autoadaptacja polega na zapamiętaniu przez centralkę między innymi maksymalnych i minimalnych wychyleń łopatek - siłowników ( inaczej mówiąc sterownik zapamiętuje max i min rezystancję tego potencjometra dla max i min położeń ) Czemu wymieniałeś?
  15. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    No moze tu nie dostane po łapkach od moda.. Siłownik zamówiłem w ASO i jutro odbieram ale nie moge znaleźć procedury adaptacji klimatronika.... sam to kiedyś pisałem i poszło .... Moze ktos natrafił i może przypomni co i jak... Musze nowy siłownik zaprogramować PS. Już znalazłem PROCEDURA AUTODOSTOSOWANIA Aby aktywować tą procedurę konieczne jest naciśnięcie równoczesne przycisków AUTO i MONO w ciągu 40 sekund od ustawienia kluczyka w Mar. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się cyfra (w miejsce temperatury ustawionej po stronie kierowcy) która określa malejąco (Count Down) czas pozostały do rozpoczęcia procedury. Równocześnie (tj podczas odliczania Count Down) na wyświetlaczu w miejsce temperatury ustawionej po stronie pasażera lato zasygnalizowany zostanie stan poprzedniego autodostosowania: '1' pulsowanie jeżeli poprzednia procedura autodostosowania jest nieważna '0' jeżeli poprzednia procedura autodostosowania jest ważna Ta procedura nie zostanie wykonana gdy zwolni się przynajmniej jeden z powyżej wymienionych natomiast cyfra po lewej stronie będzie różna od zera (ta procedura uaktualna się dla sprawdzenia wykonania autodostosowania). Wyjście z procedury określa wyzerowanie zawartości po czasie 40 sekund od ustawienia kluczyka w Mar, aby następnie powtórzyć procedurę bez przejscia z + Chiave Off Za każdym razem po zainstalowaniu nowej centralki, należy przeprowadzić test autodostosowania siłowników przysłon za pomocą przyrządów diagnostycznych i dokonać dostosowania do wymagań indywidualnych poprzez zaprogramowanie
  16. Tak dzisiaj sprawdzałem na bagnecie stan oleju w aucie i mnie cos zaciekawiło.... Po odkrecenniu korka oleju zobaczyłem barwe krzywek na wałku rozrządu .. ..sa czarne myslałem,że to olej ale nie one zrobiły sie czarne Mam olej Mobil 1 0w40 Turbo disel ale o ile pamientam to zawsze krzywki były czyste... niklowe itp a tu czarne Jaki macie olej i jaki kolor krzywek ???
  17. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Oooo dzięki.... nr 13 .. 113 zł brutto
  18. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Tak czyściłem... ale to pewnie na kilka miesięcy a może tygodni... Gdzie coś takiego można kupić ? Koszt ? Nie moge znaleść klima tronika w EPR-e
  19. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Nigdzie nie mogę znaleźć tego siłowniczka.... w Audi A-4 jest podobny ale różni sie jedną cyfrą na końcu... 304 może to mocowanie Może ktoś trafił w EPR-e na to ??? ja nie mogę znaleść klimatronika... tylko manualne .... nawet jak abarta wezmę 2,4 ...
  20. Lisek dodał temat w Stilo
    No i po kilku miesiącach poprawnego działania znowu na strone kierowcy .. czyli moja dmuchnoł goracym powietrzem. strona prawa zimnym Wiec wyrwałem chwasta: ( wytypowałem jeden z 4-rech silniczków " mieszacz powietrza strona lewa" i rozebrałem go... to co zobaczyłem Jest to część BOSCH o numerze: 0 132 801 312 ale co ciekawe nizej znaczek Magneti marelli i symbol A.211.001.00 W srodku silniczek Boscha 1397 220 343 oraz potencjometr niewiadomego pochodzenia o numerze: B4 1117 173 Musze gdzieś znaleść takie cudo ale w EPR-e nie ma Na bank pada ten potencjometr..wyciera sie i podobnie jak w reflektorach przestaje działać...
  21. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > więc pozostało po staremu. Niestety aby kontrolka sie zapaliła body komputer musi wysłać odpowiedni "kod" do licznika magistrala CAN. jesli auto zostało sprzedane bez tempomatu to nie mozna tej funkcji uaktywnic... Examiner i owszem może wysłac ten "kod" i tylko tyle...
  22. Niestety moja kierownica nie działa Mimo,że podprowadziłem przewodziki pod CAN - radyjko oraz zasilanie +12V to niestety nic nie działa... Sprawdziłem wszystko trzy razy łącznie z ślimakiem - przejściem itp... Więc prawdopodobnie mam uszkodzony cały moduł w kierownicy Licznik nie mryga a po podłączeniu 12 V włącza sie podświetlenie klawiszy na jakieś 3 sekundy i gaśnie.... Pytanie do praktyków.... czy bez sieci CAN ( rozłączona, bez komunikacji z bodykomputerem, itp ) gasnie podświetlanie przycisków ?
  23. Niestety brakuje tych przewodów w kostce. .... to znaczy brakuje: styk 5 +12 V Styk 3 oraz 4 - magistrala CAN Przewodziki podprowadziłem już i zamontowałem w wtyczke ślimaka ....całę szczęście, że te brakujące blaszki metalowe pasowały od wtyczek wentylatorków z PC-ta... ... nawet zaczeło działać podświetlenie ....ale musze sie wpiąć z magistralą CAN PS. Nie przygladałem sie tej wtyczce podczas podpinania ....odrazu by wyszło, że nie ma tam kilku przewodów
  24. No i nie dzała to ustrojstwo Zawsze mnie to trafia.... zawsze wiatr w oczy Tak było z Tempomatem, chipem..... no i kierownicą ....nie no sprzedam padline No ale koniec nazekań.... Z moich obserwacji wynika, że przedewszystkim nie mam +12V ... bo brak jest jakiegokolwiek podświetlania przycisków a więc i mod. CAN nie działa Dzisiaj jeszcze sprawdze "ślimaka" czy ma przejście ... poduszki działają klakson działa więc myśle że mało prawdopodobne jest uszkodzenie na tym obwodzie no ale sprawdze.......i sprawdze czy z bezpiecznika 49 idzie napięcie pod kostkę - pin 5.... Oby sie nie okazało,że to moduł .....wygląda ładnie z zewnątrz i wewnątrz Coś mi sie tu wydaje,że Fiat znowu namieszał i wycioł kilka kabli w mojej wersji
  25. > SRC - a przycisk służy do przełączania źródła dźwięku: radio / CD / > zmieniarka. Wielkie dzięki

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.