Zawartość dodana przez Lisek
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Czyli masz instalację bez kontroli temperatury? W sumie i tak zamierzam zrobić wyłącznik czasowy > ... Nie... mam dwa czujniki ( tak zwane pestki na 55C ) przyklejone do grzałki od dołu do korpusu i połączone szeregowo...
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> kupuję 3-świecowy nagrzewacz z allegro z linka > który wstawiłem parę postów wyżej, ze średnicą króćca 19mm. Argumenty: > - jeżdżę głównie po mieście, więc nie chcę 4 świecami obciążać za bardzo elektryki OK... > - w opisie montażu do Stilo podano, że podgrzewacz do francuzów ma ok. 20 mm (a taki sam wszedł do > Cromy u Liska) Może... > - proponowana instalacja wymaga wykonania dodatkowego króćca i podłączenia go do drugiego węża. Ja nic nie mam....
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Taką: do Francuza ? Taki lub lepszą z 4 grzałeczkami masz w Cromie alternator minimum 120 A więc da radę uciągnąc
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> No, to zima uderzyła i czas przejść do konkretów Dwa pytanka dot. montażu dogrzewacza: > 1. Który przewód? A czy B? > ścianka grodziowa: > to samo, ciut bliżej silnika: > 2. Jaka średnica króćca będzie lepsza? Na allegro można dostać dogrzewacz z króćcem 17 lub 19 mm. Zabij mnie ale nie pamientam... kup taką samą jak ja mam do francuza i będzie pasować... średnica nie jest obojętna... Podejdę dzisiaj i zrobię zdjęcia moim nowym super-duper aparatem który znalazłem pod choinką może będzie lepiej widać
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> Dokładnie np. taka > Nie mniej jednak taka zwykła od radia cd też będzie działać. Poza tym można same przyciski > podmienić i też będzie działać. Będzie działać z NC+ ... miałem taką i działała potem zmieniłem na taką z 11 przyciskami... Aaaaa i jeszcze jedno klawisze do Stilo pasują od Cromy w 100% cały zestaw można wymienić... ja mam w Cromie od Stilo .... czy kierownica pasuje tego już nie wiem...
-
Z życia diagnosty -ciekawostki przyrodnicze w naszych autach
> To może też wrzucę coś ale z PL > Pan przyjechał do nas OSKP zrobić pierwsze badanie i nabicie numerów na przyczepce typu sam. > A tak wyglądała ona z dołu: > pozdr Dobre mozna zostać z samy dyszlem lub zderzyć się z własną przyczepka
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
> Witam również was wszystkich, od połowy listopada jestem właścicielem Cromki 1,9 multi w 115km > wersji purO2. Samochód z Belgii, produkcja połowa XI 2009, rejestracja 2010 Witamy Trzeba więc zmienić na standardowe 150 KM + 35 KM bonus
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> Dzięki > Problem polegał na tym, że otwór w grzałce był zaślepiony więc i tak temp. byłaby brana z obudowy > grzałki - przypuszczam, że ok +10/15st. > Otwór w grzałce jest stożkowy więc trzeba by go rozwiercić na wylot i przygotować pod czujnik, aby > brał temp. z płynu. > Druga sprawa to taka, że wtedy znów temp. jest lekko zafałszowana, gdyż mierzymy ją w miejscu > grzałek. Czujnik umieszczony za nagrzewnicą odłączy układ, gdy płyn będzie miał za nagrzewnicą > 65st. > Tak robią fabrycznie Nie jest to dobry pomysł.... Problem będzie jesli na przykład układ się zapowietrzy lub będziesz miał z jakiegoś powodu brak przepływu płynu.. tak na prawdę nie będziesz wiedział jaka jest temperatura grzałek i tego korpusu i czy przypadkiem nie zaczyna się płyn zamieniac w gaz.... Musisz mieć jakiś czujnik na obudowie tych grzałek... ja mam dwa i jest ok... ale mam je przyklejone do obudowy od dołu i z boku... jak już płyn będzie miał + 40C to jest fajnie... a przy pełnym odbiorze i przepływie to jest tylko kilka może kilkanaście C cieplejsze niż to co wpływa Zostaw dwa czujniki i połącz w szereg.... lub zmień ten na grzałkach na np 70C
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> Po "konsultacjach" z Kolegą opti powstał kolejny patent z czujnikiem: A dlaczego nie poprzedni z czujnikiem w grzałkach? - wydlądał bardzo dobrze
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> jakby ktoś szukał nr części, to na fiat.pl ktoś zamieścił linka do dodatkowej nagrzewnicy > http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COUN...&GUI_LANG=6 To jest Webasto.... ( niezależne ogrzewanie spalinowe na ON )
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> a może ktoś wie, który przekaźnik i bezpiecznik odpowiada za nagrzewnicę elektryczną..? A może masz schemat ... bo ja niestety nie mam dla Cromy dodatkowej grzałki elektrycznej tylko Webasto....
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
Niestety zdjęcia nie wyszły Grzałka jest mocowana na wsporniku do EGR-a ( dwie nakrędki na klucz 10 ) i umiejscowiona tak jak widać.... a raczej nic nie widać
-
Connect Nav V.12.3
> A masz może starszą wersję w ISO (Najnowsza ze starym "main")? tak aby można było zrobić downgrade Nie....
-
Connect Nav V.12.3
> Wgrałem jak w temacie, > Działa, ale nie podoba mnie się plansza "main", Dlatego ja pozostałem przy starym...
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> Nie rozumiem dlaczego należy wymienić slimaka? W przypadku Bravo tego nie wiem.... może właśnie chodziło o podłaczenie pod tą "podkowę" -elektronikę która jest inna.... .... ale w Stilo standardowo jeśli nie było przycisków to trzeba zmienić ślimak bo sa zaślepione zaciski np: od CAN-u ....
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> Ten zestaw z 4-ma świeczkami jest interesujący. Tak mam 4 w Krowie podłaczone osobno ale pod jeden stycznik - czyli po 12V na świecę > Chyba go sobie kupię w prezencie mikołajowym. Tylko nie czekaj do wiosny z założeniem tak jak ja rok temu a pozatym +13C ma być a teściu powiedział mi, że zimy nie będzie a ja jemu wierzę.... już 3 x zapowiadał koniec świata.... kiedyś trafi
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> Ja bym wolał szybciej ogrzać silnik ... jazda na zimnym 5garowym silniku jest bolesna dla > kieszeni. Długo trzeba czekać by instalacja LPG zaczęła działać Oooo ale to jest różnica.... JTD to nie PB dla jazdy na LPG osobiście założył bym to przed parownikiem/ reduktorem gazu... bo tak jak napisałeś PB nie jest tania
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> to znaczy chcesz mi powiedziec ze ten gadzet jest dla kierowcy a nie dla silnika ? Koszula bliższa ciału ...
-
Kierownica multimedialna - montaż w Stilo (z przyciskami)
> No właśnie tym się sugerowałem wpadając na pomysł z kierownicą do Bravo II. Ale w czym problem.... Kierownica może pracować jesli nawet rozkazy po Canie nie chodzą z Stilo to wystarczy wymienić pierścień wewnętrzny - elektronikę a klawisze to tylko klawisze ... ON/OFF
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> a co tak stanowczo ? Przeciez to imho sprawa dyskusyjna na zasadzie "co kto lubi" No nie zgodzę się.... skuteczność takiej grzałki podgrzewającej silnik jest praktycznie znikoma.... podgrzać z 150 kg silnika grzałką o mocy kilkuset wat to znaczy ona pośrednio i tak tym ciepłem resztkowym jakoś tam przyspiesza podgrzewanie silnika ale najważniejsze jest aby to kierowca odczuł ciepło no i oczywiście aby szyby szybko były czyste A silnik dzięki dodatkowemu obciążeniu alternatora i tak się szybciej nagrzeję
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> Caly czas sie rozbija temat "na ktorej rurce" zalozysz grzalke. Jak na kierunku silnik - Tylko i wyłącznie na kierunku od silnika do nagrzewnicy ( wejście ciepła do nagrzewnicy )
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Wyciągnę może temat na wierzch, bo chłody się zaczęły. Zrobię zdjęcia i wkleję .... Sam to robiłem tak jak i wiele innych rzeczy Co do skrobania od wewnątrz to wynika z olbrzymiej wilgoci jaka masz w aucie... osusz go / najlepiej osusza klima ale ona poniżej 5 C sie nie właczy
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> test numer 1... pozostawiam bez komentarza Bardzo fajnie.... Możesz to zrobić gdy temp płynu bedzie w granicach 0C z właczonym oraz z wyłaczonym układem na tej samej trasie.... będzie to świetne info
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> to zawsze mozesz odpalac na kable... przy uzyciu tej za oknem w pracy Raczej spalić
-
Grzanie JTD - zima się zbliża
> zapodaj tego big Amperowca Toć to mała elektrownia atomowa..... Mi wystarczy ta za oknem w pracy