Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Czyli masz instalację bez kontroli temperatury? W sumie i tak zamierzam zrobić wyłącznik czasowy > ... Nie... mam dwa czujniki ( tak zwane pestki na 55C ) przyklejone do grzałki od dołu do korpusu i połączone szeregowo...
  2. > kupuję 3-świecowy nagrzewacz z allegro z linka > który wstawiłem parę postów wyżej, ze średnicą króćca 19mm. Argumenty: > - jeżdżę głównie po mieście, więc nie chcę 4 świecami obciążać za bardzo elektryki OK... > - w opisie montażu do Stilo podano, że podgrzewacz do francuzów ma ok. 20 mm (a taki sam wszedł do > Cromy u Liska) Może... > - proponowana instalacja wymaga wykonania dodatkowego króćca i podłączenia go do drugiego węża. Ja nic nie mam....
  3. > Taką: do Francuza ? Taki lub lepszą z 4 grzałeczkami masz w Cromie alternator minimum 120 A więc da radę uciągnąc
  4. > No, to zima uderzyła i czas przejść do konkretów Dwa pytanka dot. montażu dogrzewacza: > 1. Który przewód? A czy B? > ścianka grodziowa: > to samo, ciut bliżej silnika: > 2. Jaka średnica króćca będzie lepsza? Na allegro można dostać dogrzewacz z króćcem 17 lub 19 mm. Zabij mnie ale nie pamientam... kup taką samą jak ja mam do francuza i będzie pasować... średnica nie jest obojętna... Podejdę dzisiaj i zrobię zdjęcia moim nowym super-duper aparatem który znalazłem pod choinką może będzie lepiej widać
  5. > Dokładnie np. taka > Nie mniej jednak taka zwykła od radia cd też będzie działać. Poza tym można same przyciski > podmienić i też będzie działać. Będzie działać z NC+ ... miałem taką i działała potem zmieniłem na taką z 11 przyciskami... Aaaaa i jeszcze jedno klawisze do Stilo pasują od Cromy w 100% cały zestaw można wymienić... ja mam w Cromie od Stilo .... czy kierownica pasuje tego już nie wiem...
  6. > To może też wrzucę coś ale z PL > Pan przyjechał do nas OSKP zrobić pierwsze badanie i nabicie numerów na przyczepce typu sam. > A tak wyglądała ona z dołu: > pozdr Dobre mozna zostać z samy dyszlem lub zderzyć się z własną przyczepka
  7. > Witam również was wszystkich, od połowy listopada jestem właścicielem Cromki 1,9 multi w 115km > wersji purO2. Samochód z Belgii, produkcja połowa XI 2009, rejestracja 2010 Witamy Trzeba więc zmienić na standardowe 150 KM + 35 KM bonus
  8. > Dzięki > Problem polegał na tym, że otwór w grzałce był zaślepiony więc i tak temp. byłaby brana z obudowy > grzałki - przypuszczam, że ok +10/15st. > Otwór w grzałce jest stożkowy więc trzeba by go rozwiercić na wylot i przygotować pod czujnik, aby > brał temp. z płynu. > Druga sprawa to taka, że wtedy znów temp. jest lekko zafałszowana, gdyż mierzymy ją w miejscu > grzałek. Czujnik umieszczony za nagrzewnicą odłączy układ, gdy płyn będzie miał za nagrzewnicą > 65st. > Tak robią fabrycznie Nie jest to dobry pomysł.... Problem będzie jesli na przykład układ się zapowietrzy lub będziesz miał z jakiegoś powodu brak przepływu płynu.. tak na prawdę nie będziesz wiedział jaka jest temperatura grzałek i tego korpusu i czy przypadkiem nie zaczyna się płyn zamieniac w gaz.... Musisz mieć jakiś czujnik na obudowie tych grzałek... ja mam dwa i jest ok... ale mam je przyklejone do obudowy od dołu i z boku... jak już płyn będzie miał + 40C to jest fajnie... a przy pełnym odbiorze i przepływie to jest tylko kilka może kilkanaście C cieplejsze niż to co wpływa Zostaw dwa czujniki i połącz w szereg.... lub zmień ten na grzałkach na np 70C
  9. > Po "konsultacjach" z Kolegą opti powstał kolejny patent z czujnikiem: A dlaczego nie poprzedni z czujnikiem w grzałkach? - wydlądał bardzo dobrze
  10. > jakby ktoś szukał nr części, to na fiat.pl ktoś zamieścił linka do dodatkowej nagrzewnicy > http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COUN...&GUI_LANG=6 To jest Webasto.... ( niezależne ogrzewanie spalinowe na ON )
  11. > a może ktoś wie, który przekaźnik i bezpiecznik odpowiada za nagrzewnicę elektryczną..? A może masz schemat ... bo ja niestety nie mam dla Cromy dodatkowej grzałki elektrycznej tylko Webasto....
  12. Niestety zdjęcia nie wyszły Grzałka jest mocowana na wsporniku do EGR-a ( dwie nakrędki na klucz 10 ) i umiejscowiona tak jak widać.... a raczej nic nie widać
  13. > A masz może starszą wersję w ISO (Najnowsza ze starym "main")? tak aby można było zrobić downgrade Nie....
  14. > Wgrałem jak w temacie, > Działa, ale nie podoba mnie się plansza "main", Dlatego ja pozostałem przy starym...
  15. > Nie rozumiem dlaczego należy wymienić slimaka? W przypadku Bravo tego nie wiem.... może właśnie chodziło o podłaczenie pod tą "podkowę" -elektronikę która jest inna.... .... ale w Stilo standardowo jeśli nie było przycisków to trzeba zmienić ślimak bo sa zaślepione zaciski np: od CAN-u ....
  16. > Ten zestaw z 4-ma świeczkami jest interesujący. Tak mam 4 w Krowie podłaczone osobno ale pod jeden stycznik - czyli po 12V na świecę > Chyba go sobie kupię w prezencie mikołajowym. Tylko nie czekaj do wiosny z założeniem tak jak ja rok temu a pozatym +13C ma być a teściu powiedział mi, że zimy nie będzie a ja jemu wierzę.... już 3 x zapowiadał koniec świata.... kiedyś trafi
  17. > Ja bym wolał szybciej ogrzać silnik ... jazda na zimnym 5garowym silniku jest bolesna dla > kieszeni. Długo trzeba czekać by instalacja LPG zaczęła działać Oooo ale to jest różnica.... JTD to nie PB dla jazdy na LPG osobiście założył bym to przed parownikiem/ reduktorem gazu... bo tak jak napisałeś PB nie jest tania
  18. > to znaczy chcesz mi powiedziec ze ten gadzet jest dla kierowcy a nie dla silnika ? Koszula bliższa ciału ...
  19. > No właśnie tym się sugerowałem wpadając na pomysł z kierownicą do Bravo II. Ale w czym problem.... Kierownica może pracować jesli nawet rozkazy po Canie nie chodzą z Stilo to wystarczy wymienić pierścień wewnętrzny - elektronikę a klawisze to tylko klawisze ... ON/OFF
  20. > a co tak stanowczo ? Przeciez to imho sprawa dyskusyjna na zasadzie "co kto lubi" No nie zgodzę się.... skuteczność takiej grzałki podgrzewającej silnik jest praktycznie znikoma.... podgrzać z 150 kg silnika grzałką o mocy kilkuset wat to znaczy ona pośrednio i tak tym ciepłem resztkowym jakoś tam przyspiesza podgrzewanie silnika ale najważniejsze jest aby to kierowca odczuł ciepło no i oczywiście aby szyby szybko były czyste A silnik dzięki dodatkowemu obciążeniu alternatora i tak się szybciej nagrzeję
  21. > Caly czas sie rozbija temat "na ktorej rurce" zalozysz grzalke. Jak na kierunku silnik - Tylko i wyłącznie na kierunku od silnika do nagrzewnicy ( wejście ciepła do nagrzewnicy )
  22. > Wyciągnę może temat na wierzch, bo chłody się zaczęły. Zrobię zdjęcia i wkleję .... Sam to robiłem tak jak i wiele innych rzeczy Co do skrobania od wewnątrz to wynika z olbrzymiej wilgoci jaka masz w aucie... osusz go / najlepiej osusza klima ale ona poniżej 5 C sie nie właczy
  23. > test numer 1... pozostawiam bez komentarza Bardzo fajnie.... Możesz to zrobić gdy temp płynu bedzie w granicach 0C z właczonym oraz z wyłaczonym układem na tej samej trasie.... będzie to świetne info
  24. > to zawsze mozesz odpalac na kable... przy uzyciu tej za oknem w pracy Raczej spalić
  25. > zapodaj tego big Amperowca Toć to mała elektrownia atomowa..... Mi wystarczy ta za oknem w pracy

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.