Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Lisek odpowiedział skalim1 na temat - Stilo
    > Dobrze i źle. Dobrze że wtryski są ok, regeneracja wtryskiwacza nie jest aż taka droga. Źle bo > nadal nie wiem co może być nie tak że przy poniżej -5 słabo odpala... Nalezy sprawdzić jakie jest ciśnienie na szynie CR podczas rozruchu silnika ... jak szybko narasta na wykresie
  2. Lisek odpowiedział skalim1 na temat - Stilo
    > test przelewowy na odłączonych wtyczkach ( czyli nie pracujących wtryskiwaczach ) pokaze cokolwiek > jeśli któryś z wtrysków już mocno przelewa. jeśli wtryski są w miarę ok. to praktycznie nie > będzie tam wogóle paliwa. Różnice takie jak powyżej są mało istotne. To nie dawka wtrysku, ze > musi być równo. Tak jak jest może być jeszcze długo, długo... Zostaw przelewy i nic tam nie > gmeraj. Zgadza się i ja bym nic nie ruszał .... ale tak jak pisałem... zrobił bm ten test jeszcze raz na zimnym silniku i ciepłym/gorącym.... jesli nic nie wykaże - tak drobne różnice jak tu to wtryski tak jak piszesz sa OK...
  3. Lisek odpowiedział skalim1 na temat - Stilo
    > PS. Test wykonywałem na podłączonych wtyczkach. Jak odłączyłem nie szło uruchomić, kręciłem z 40s i > nic Eeeeeeeee Test na przelew robi się na odłączonych wtryskiwaczach ( wtyczkach ) Auto nie zapali ale ważne jest ile paliwa sie uzbiera w trakcie kręcenia ..... Polecam zrobić na zimnym i ciepłym/gorącym silniku
  4. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Może to przypadek, ale ciekawe dlaczego padają mieszacze powietrza na lewą stronę. Nie spotkałem > się z przypadkiem, aby uszkodził się ten z prawej strony. Czyżby przypadek? U mnie w Stilo padł ten z prawej..... a potem ten z lewej Może to wynika z 2 stref i tego, że strefa kierowcy jest mniejsza.... no własnie nigdy tego do końca nie rozgryzłem co to za strefy .... i pod jaką jest schowek podłączony Musze sobie w Cromie to obaczyć ....
  5. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Padł Ci silniczek od strony kierowcy Bardzo ładny opis .... z czego to?
  6. Lisek odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jaka jest prawidłowa wartość kąta wtrysku podawana przez ecu? po odpaleniu mam ok 13 stopni, trochę > później 10,3 czy ta wartość jest prawidłowa? nie wiem..... zmienia sie w zależności od temperatury silnika i wielu czynników
  7. > Witam wszystkich jako świeżo upieczony użytkownik Fiata Cromy 1.9 MTJ 150KM 2007r. i my witamy
  8. Lisek odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Zwracam honor świece (niestety) w porządku, niestety bo podejrzewam wtryskiwacze. Zimny silnik na > mrozie nie odpala, komputer nie pokazuje błędów (oprócz egr bo mam zaślepkę), jak zdiagnozować > tą dolegliwość? test wtryskiwaczy na "przelew" polecam Poszukaj słowa przelew a znajdziesz opis....
  9. > Wszystko wydaję się proste i łatwe ale... jak dotąd żadna mądra głowa nic nie wymyśliła. > Pozdraiam. Nie do końca.... gdyby tak było to koledzy tworzący oprogramowanie FiatECU Scaner nie mieli by tylu danych odczytywanych i możliwości sterowania tyloma elementami auta... Myśłę że właśnie na naszych oczach pęka ta bariera
  10. Witam My wygnańcy doczekaliśmy się wreszcie Obecnie Cromka 1,9 Multijet 150 KM w manualu
  11. Lisek odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Widać, że pytający nie zadał sobie trudu przeczytania wątku od początku > Pozdrawiam BAS Wątek jest strasznie długi ... a brakuje na początku streszczenia... - Podanie jakie są wyprowadzenia z z złącz OBD-II (wtyczka i numerki - tak wiem że jest wszędzie ale proszę podać czy opis jest ze strony złącza w aucie czy ze strony złącza z pinami w przejściówce OBD-II lub po rozebraniu wtyczki od jej środka... to jest duża róznica ) - Opisanie że aby mieć dostęp nie tylko do diagnozy silnika ale i innych elementów należy kupić interface OBD-II i jakie... ja mam inny niż wy a i tak działa poprawnie a następnie: - rozebrać złaczę i jak... - znaleźć nóżki nr 7 lub tak jak u mnie jest to przewód oraz 1 , 3 , 9 może i 11, 12 13... - następnie zrobić, kupić i jaki włacznik aby ten zacisk nr 7 przerwać i podawać w zależności od potrzeb pod zaciski od 1,3,7,9.... - Opis co kryje się pod każdym z tych numerków i co będzie można diagnozować... Zrobiliście kupę fajnej roboty ale proszę pozbierajcie to co najważniejsze i zróbcie jakiś prosty opis na początku wątku lub w PDF-ie bo czytając to można się zniechęcić...
  12. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > ale kupiłem nowy aktywator i nadal to samo , sugerujesz że nie działa A włożyłeś poprawnie? Tam jest taka gwiazdka która ustawia max i min położenia aktywatora - moze odpaliłeś klime ( podałeś zasilanie ) przed włożeniem aktywatora i rozwaliłeś potencjometr? przekręciłeś go ? Powinno się : 1> Zamocować aktywator 2> właczyć zasilanie 3 > przeprowadzić odrazu kalibracje
  13. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > cięgno ?? Dokładnie tak jak napisałeś... tam gzie wchodzi ten element z aktywatora... Więc kup aktywator... ja wymieniałem dwa i za kazdym razem było to samo - potencjometr padnięty... płyn do czyszczenia potencjometrów który ja stosowałem pomagał na max 3 miesiące i
  14. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Witam > czy czy ktoś wie gdzie można kupić aktywator 0 132 801 312 lub sam potencjometr B4 1117 173 ? W ASO ja płaciłem coś koło 117 zł
  15. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > 1. No dobra załóżmy że się blokuje co dalej Może będziesz musiał wszystko rozebrać... mogło coś wpaść do środka... ostatnio koledze w Fieście wyciągałem pęk kluczt z wnętrza nawiewu za nagrzewnicą bo go synek 2 letni załatwił Proponuje sprawdzić po odkręceniu czy pracuje luźno cięgno... wiem że od strony kierowcy to ale dasz rade... ja dałem... a nastepnie wymienić aktywator...
  16. > Własnie przerabiam ten sam problem u siebie. Wczoraj zdjagnozowałem przyczyne po stronie napedu > paska wielorowkowego. koło 2 masowe
  17. Wężyki w butelce ale wtryskiwacze mają po dwa króćce i jeden należało zaślepić a 2-gi podłaczyć pod butelkę lub oba do butelki... ważne jest aby wszystko co wypluje dany wtryskiwacz poleciało do butelki > dodam że najwięcej naleciało z wężyka szmaciano-gumowego kiedy był wsadzony do butelki. Powiadasz nic to nie dobrze a ile naleciało po 20 sekundach.... 50 ml ? - albo faktycznie pompa wysokiego ciśnienia nie pompuje paliwa - i na to raczej stawiam - albo wtryski kompletnie leją.... ale to by silnik nie zapalił nawet na pych... na niebiesko w trakcie kręcenia nie dymił? Co bym zrobił.... Odłączył bym wężyk od pompy wysokiego ciśnienia - ten który idzie z filtra paliwa i sprawdził czy pompa elektryczna i filtr jest drożny - zobacz po przekręceniu kluczyka ile i jak szybko paliwo będzie leciało z wężyka do karnistra.... powinno bardzo szybko ...
  18. > P.S Kolego Lisek a mógł byś mi powiedzieć mniej więcej jak wykonać ten test wtryskiwaczy? A nie cieknie ropa z pod pompy - nie jest mokra na dole ? test .... -zdejmujesz plastykową osłonę silnika - z wtryskiwaczy które widzisz zdejmujesz wtyczki - odłączasz wężyki szmaciano-gumowe z wszystkich wtryskiwaczy ( uwaga aby czegoś nie ułamać lub urwać ) - podłączasz długie wężyki / kupujesz na metry - sprawdzić tylko nalezy średnicę wewnętrzną - od każdego wtryskiwacza prowadzisz wężyk ( lub 2 wężyki jesli nie zaślepisz 2-giego króćca ) do osobnego np: szklanego pojemnika - 4 wtryskiwacze - 4 zbiorniczki A następnie idziesz do auta i prubujesz odpalić - nie czekaj na świece tylko kręć z 10 -15 sekund rozrusznikiem / auto nie zapali więc spokojnie ... wywali błedy ale to olej ... No i patrzysz ile ropy zebrało sie z 1 .....2.....3...4. wtryskiwacza.... powinno byc tyle samo ale jesli na jednym lub 2 jest dużo a na innych mało to masz uszkodzone uszczelnienie
  19. >pomiędzy ok 60 a 80 Bar. Na biegu jałowym cooś koło 240 -270 Bar powinno być ale nie wydaje mi się aby 80 wystarczyło.... stawiam jednak na wtryskiwacz... Koniecznie test na przelewwtrysków ... jest prosty więc sam go możesz zrobić wystarczy 4 butelki po piwie i trochę węzyka
  20. > pompa chodzi po przekręceniu kluczyka bo słuchałem, świece na 100% ok i żadnego błędu ani na desce > ani w FiatECU, Odpal go z pycha i sprawdź jakie masz ciśnienie paliwa na biegu jałowym w programie "FiatECUScaner" A może tobie jakaś wiewiurka weszła do filtra paliwa
  21. > A czy nie jest to może problem z kluczykiem? Tak coś kiedyś czytałem że jak immo padnie to kręci a > nie odpala.... ale to tylko tak piszę co usłyszałem ;P A masz ikonkę kłudki na tablicy? Jeśli nie a po przekręceniu kluczyka słychac jak w baku pompka pracuje to może to być wina uszkodzonego wtryskiwacza- uszczelnienia lub pompy paliwowej, filtra.... Standardowo zalecam test wtryskiwaczy na przelew...
  22. sprawdzic czy paliwo leci do pompy ..... moze filtr paliwa zatkany
  23. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Czy ktoś wie Nie wiem ale bym sprawdził omomierzem na skrajnych zaczepach ile Ohm i sprawdził czy liniowy jest....
  24. Witam - Tylna belka jest wleczona na 2 tulejach jeśli jedna z nich lub 2 sie rozsypia to tylna belka lekko skręci i auto zacznie jechać bokiem lub skręcać, podobna sytuacje jest z wahaczami - czasami podróbki różnią się i po wymianie jednego auto zaczyna skręcać... Proponuje wymienić te tuleje o ile są uszkodzone i ewentualnie 2-gi wahacz a następnie ustawić zbieżność - szkoda opon
  25. Lisek odpowiedział alien na temat - Stilo
    No ładnie wam to wyzło.... pewnie to jedyny Stilak 1.2 z takim licznikiem

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.