Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Lisek odpowiedział pcz na temat - Stilo
    > Widziałem raz jak focus ruszał spod sklepu - jak gosc dorzucił do > pieca to poszedł taki mega sfy, taki dym jak z wychełanego > jelcza pod gore na opale. Co ciekawe - zrobil na asfalcie długa > na ok 1,5m czarna line (rura skierowana w dol). Linia trzymala > sie z kilka dni , az do deszczu Zamiast wypalać tą sadze lepiej by ją zbierali w pojemnik .. i przerabiali na opony....to by była ekologia
  2. Lisek odpowiedział pcz na temat - Stilo
    > Z drugiej strony - fakt DPF dodatkowo "przymula" ale jego czyszczenie > odbywa się w warunkach "autostradowych" - może wystarczyło go > przegonić? No pewnie raz na 40 minut... dzięki za takie ekologiczne auto
  3. Lisek odpowiedział pcz na temat - Stilo
    > Dokładnie. Poza tym bardziej ekologiczne kraje - skandynawia - takich > fanaberii nie wyczynia. To tylko niemczury sprzedały wszystkie > graty do polski i wprowadziły zakaz by nie wróciły... W sumie to > smieszne bo powiedzmy auto moze miec dpf a bedzie palic duzo > wiecej niz stilo wydzielajac przy tym wiecej szkodliwych > substancji. Co ciekawe ta elektryczna-spalinowa toyota Prius niby hybryda pali ponad 7 litrów PB.... no suuuuper ekologiczna to ona nie jest to już fiat 126p palił mniej a o ekologi nawet nie słyszał..
  4. Lisek odpowiedział pcz na temat - Stilo
    Jes to problem...i dopadnie nas Już i włosi to wprowadzili. ale nie bawił bym sie w zmiane oprogramowania i dokładanie tego wypalacza sadzy tylko zbierał kase na nowsze auto po 2007 roku... w 2010 będą miały 3 latka i takie Bravo MJTD 150 KM kupimy za 28.000 zł
  5. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Ok, skoro wszystko jest napisane to jeszcze raz na spokojnie > przeanalizuje cały wątek. > Mam nadzieję, że jak będę miał jakiś problem to mogę liczyć na > wsparcie kolegi Liska lub some1 na priva. Zawsze pomogę... ale nie czytaj wszystkiego tyloko to co ja napisałem.... Musze w końcu to zrobić i napisać ( pozbierać to do kupy)
  6. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > A wiadomości od Liska niet Chyba się niestety nie doczekamy > pzdr... > /kustosz :
  7. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > ano wlasnie Troche w wielkim chaosie jest to wszystko w tym > wątku... Ja wiem Lisek, ze dla Ciebie to wszystko co napisales > jest logiczne i faktycznie "wszystko jest w tym wątku", ale > połapać sie w tym nie idzie > Znajdź Lisek chwile, dla Ciebie to pewnie pół godzinki roboty, a ja > czytam już po raz trzeci ten wątek i wiecznie jakieś informacje > mi sie gubią > pzdr... > /kustosz Obiecuje, ze zrobie to ... najszybciej jak to możliwe
  8. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > I jak tam Lisek z tym obiecanym przez Ciebie "łopatologicznym opisem" > ??? > pzdr... > /kustosz Hmmm ciągle nie mam czasu Ale tak naprawde ten opis to nic więcej poza tym co jest w tym wątku... tu jest wszystko
  9. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > O masz a można trochę jaśniej ? bo nie wiem co sprawdzić Nie znam N-Bravo .... Jest kaseta sterująca silnikiem w tym watku mam załączone zdjęcia swojej (09/26/07 07:10 PM) gdzie ją fiat upchał w Bravo W Stilo jest z prawej strony obok lampy lub w nowszych modelach między silnikiem a akumulatorem - centralny komp silnika... Masz wersje 150 KM to pewnie całkiem inne sterowanie no i silnik... ale za funkcje tempomatu odpowiada tylko ta kaseta... nalezało by zobaczyc czy nie masz jakieś kostki pod kierownicą ( przeciez opcja w Bravo tempomatu jest ) i porównac instalacje silnika do najnowszych Stilaczków 140 KM
  10. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Myślisz, że do nowego bravo można by to podłączyć ?? jestem przekonany, że tak.... Jaka masz kasete silnika ?
  11. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > A ja znalazłem u siebie coś takiego: > Czy dobrze wnioskuję, że wystarczy tylko dokupić manetkę od alfy 147 > i podpiąć? Tak dokładnie... Możesz kupic manetke oryginalna lub od alfy lub zrobic sobie - kilka przycisków... ( widziałem i takie zrobione z pilotów od radyjek... )
  12. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Przede wszystkim sprawdź czy po wyjeciu bezpieczników F35 i F37 będą wszystkie sygnały dochodziły do centralki silnika ( obok przedniej prawej lampy - dla JTD ) .... Tak jak na zdjęciu... możesz to zrobic bez odłączania akumulatora ...... ja tak robiłem..... ale z wyłączoną stacyjką !!!!!....... ( o ile bedziesz sprawdzał omomierzem miedzy wskazanymi stykami ) Zółta kropka - ( styk 54 <->bezpiecznik F35 z prawj strony kolumny kierowniczej ) tu mierzysz rezystancje hamulca styk "NC - normalnie zwarty ) powinna byc minimalana ( piszczy omomierz ) a po wduszeniu pedału hamulca rozwiera sie obwód... ( przestaje piszczeć ) Czerwona kropka - ( styk 59 <->F37 ) tu mierzysz rezystancje hamulca styk "NO - normalnie rozwarty ) powinna byc nieskończenie wielka ( nie piszczy omomierz ) a po wduszeniu pedału hamulca zwiera sie obwód... ( piszczy ) Niebieska krobka - ( styk 61 - masa) pomiar włącznika sprzegła - do masy pojazdu ( ja mierzyłem do kolumny kierownicy...( wspomaganie - jest tu ocynk ) styk "NO - normalnie rozwarty ) powinna byc nieskończenie wielka ( nie piszczy omomierz ) a po wduszeniu pedału sprzegła zwiera sie obwód... ( piszczy ) Jesli wszystko jest OK.... to znaczy, że należy przystapic do podłączenia tempomatu... jeśli coś nie jest tak jak opisałem to nalzy sprawdzic jeszcze raz i następnie szukac przyczyny.... ( uszkodzony włącznik, brak przewodu, uszkodzony przw.......) TAK TROSZECZKE ŁOPATOLOGICZNIE....
  13. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Pisali we wczesniejszych wątkach, że z kontrolką jest jakis > problem... choc tak na prawde to tylko szczegol, wazne, ze > tempomat Ci dziala! > Lisek, a jakie Ty masz to Stilo? Z którego roku? Ja mam z 2002, > ciekaw jestem, czy u mnie też da sie odpalić tempomat... Mozesz > podac numer swojej centralki? > Duke, a Ty może ruszyłeś już na nowo ten temat? Bo kiedys polegles... > pzdr... > /kustosz Stilo z 2002 - marzec 1,9 JTD 115 KM ... Odpuszcze sobie ta lampke ( do referatu ) i opisze co i jak ( łopatologicznie należy sprawdzic / podłączyc aby sie upewnic że tempomat bedzie działał lub dlaczego przestał działać......... .
  14. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > kontrolki bez dodatkowej tzw. elektroniki nie ruszysz Dokładnie to juz wiem .... ale mozna sie podczepic....
  15. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Lisek, i jak tam? Tempomat dziala bez problemu? Jestes w stanie > spreparowac jakis podsumowanie w postaci manuala dla innych? > pzdr... > /kustosz tak pracuje.... jeszcze mi ta kontrolka została.... moze cos dzisiaj rusze....
  16. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > serwer juz dziala, tylko twoja linka prowadzi na strone glowna Niestety cos sie im bardzo rozwaliło ... brak zdjęć Dokładnie tu: tempomat
  17. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Strona nie działa Jest napisane, że serwerek zmieniają. A tak w > skrócie w dwóch zdaniach? Co tam trzeba podłączyć, przełączyć > zaprogramować może? Podłaczone mieli tranzystor z kondensatorem pod odpowiedni pin na liczniku ( lampka ) I to pod 12 + V z ON / OFF z manetki tempomatu No właśnie....... a jeszcze w poniedziałek biegało wszystko.... Niestety nie skopiowałem tego Był bardzo fajny opis z foto
  18. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Pogratulować wytrwałości! > Jak kolega planuje tego dokonać? Jakieś info? Znalazłem na jednej z stron - Włoski kącik Stilo juz gotowe rozwiązanie.... link
  19. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > No to szacunek dla Ciebie Lisek! Taka wytrawalość! Czy bedziesz mogł > spisac i obfotografowac to wszystko, tak lopatologicznie wraz z > nazwami i miejscami gdzie dane zlacza sie znajdowac powinny? > To dopiero bylby manual !!! > pzdr... > /kustosz oczywiscie....
  20. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Znalazłem jeszcze jedną ciekawą rzecz.W "manuale di assistanza > tecnikca" są inne oznaczenia pinów w kostce D4 niż w nowszym > "eLearn". Może tu jest przyczyna? Możesz to przesłac ... pokazac.....????????
  21. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    A więc ... Po przeczytaniu miliona różnych wątków na temat tempomatu na stronach polskich jak i włoskich ( na szczęscie troszeczke było po angielsku ) i angielskiech doszedłem do wniosku, ze u jednych tempomat pracuje i bez problemu można go podłączyć a u innych nie ------------> teorji jest wiele - wiekszośc stawia na body komputer........... i nawet Examiner nic nie daje rady Tak wiec sam odkrywałem amerykę ..... No i dzisiaj stało się DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA oki: Jakie to dziwne uczucie gdy nagle po włączeniu i przytrzymaniu manetki "+" auto zaczeło przyspieszać Tempomat działa na dowolnym biegu ( no na 1-wszym nie sprawdzałem ) po wyzej predkości 30 km/h ( sprawdze czy do 160 km/h przy okazji..... ) Sukces nie jest pełny bo lampka CC nie zapaliła się..... ale to załatwimy bez większego problemu.... Co było powodem..... Brak przewodu łączącego kostkę D97D ( pedał hamulca ) której nie znalazłem... bo i poco.... z kostką D4 ( ta pod zespołem bezpieczników obok akumulatora w komorze silnika i obok kostki do której sie wpinaliście z przewodami tempomatu....... Śmiem twierdzic że we wszystkich autach ( benzynki jak i JTD ) tempomat powinien działac.... Ja poprowadziłem dodatkowy przewód ( miałem ich 4 pary po 2 przeciągnięte do manetki więc jeden wygospodarowałem) od kostki przy pedale hamulca Przewód " BIAŁO ZIELONY " Do kostki D4 przewód " Biało zielony " Co ciekawe z centralki silnika M-10 zacisk 54 do kostki D-4 przewód był poprowadzony co sprawdziłem ... ale podłączony jest pod Styk A-2 a nia A-8 jak jest to na schemacie pewnie to był jakis bład.... a z 2-giej strony kabelka już nie było tylko zaślepione gniazdko bez konektorka.... Na kostce hamulca sa 4 przewody - dwa niebieskie - zielony - biało zielony Tak wiec wystarczy połączyc ten przewodzik - > białozielony na kostce ->pedał hamulca z odpowiednim stykiem / kabelkiem w centralce silnika M10 ( dla silników JTD jest to zacisk 54 - przewód -> biało zielony ) lub tak jak jato zrobiłem, podłączyc się do tej kostki D-4 zacisk " A-2" ( ale to lepiej jest sprawdzic omomierzem nie wiem dlaczego w schemacie jest A-8 myślę że są różnice w schematach elektrycznych ) przewód biało zielony i tempomat zadziała......
  22. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > hmm... próbuje śledzić Twoje poczynania, ale już się pogubiłem w tych > kostkach i złączach. Skad masz tak dokładne schematy? > pzdr... > /kustosz Dzięki uprzejmości kolegów z tego kacika Postaram sie to wszystko na końcu zgrabnie podsumowac ... łopatologicznie.... Ale na razie to jest walka
  23. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    Pojawiła sie nadzieja................... Tak jak pisałem jest to już dla mnie sprawa smierci i zycia Postanowiłem troszeczke bardziej zgłębic to zagadnienie.... Sprawdziłem wszystkie połączenia i to znalazłem: Na zielono zaznaczyłem obwody, które sprawdziłem i sa OK Na czarno zostały zaznaczone obwody nie sprawdzone .... Na czerwono zaznaczyłem obwody sprawdzone ale bez przejścia I30 - kostka / przełącznik pod pedałem hamulca I31 - kostka / przełącznik pod pedałem sprzęgła Wydaje mi sie, ze problem tkwi w złączu D97-d 7-9 lub D4-b10 Tak naprawde to dotyczy wszystkich modeli fiata łacznie z benzynowymi - identyczne schematy ..... To moze być klucz do zagatki dlaczego u jednych tempomat pracuje a u innych nie.... Jeszcze nie wiem, gdzie te kostki się znajdują w aucie... ale C.D.N. PS Niby tu.....
  24. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > A którą to wtyczke pokazałeś na rysunku? D10 ??? > pzdr... > /kustosz M10.... czyli tą na końcu przewodów ( ta rozpiska dotyczy tylko silników JTD ) dla benzynowych sa to inne piny / wtyczka
  25. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > lisku a zapytanie inne ci zadam. A probowal moze tak jak inni na > "pajaka" pozapinac ? Moze ta twoja wajha z alledrogo jest jakas > felerna ? Nie 3 razy sprawdzałem poprawnośc połaczeń... wywaliłem rezystory i teraz mam tak jakby to były zwykłe styki zwierne.... Do tej wtyczki ( centralka silnika ) jest wszystko zgodnie z schematem ( rezystancja prawie 0 Ohm .... 53- przełacznik on/off tempomatu 55 - przycisk RESUME 56 - przycisk Set - 57 przycisk Set +

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.