Zawartość dodana przez Lisek
-
DPF w Stilo
> Widziałem raz jak focus ruszał spod sklepu - jak gosc dorzucił do > pieca to poszedł taki mega sfy, taki dym jak z wychełanego > jelcza pod gore na opale. Co ciekawe - zrobil na asfalcie długa > na ok 1,5m czarna line (rura skierowana w dol). Linia trzymala > sie z kilka dni , az do deszczu Zamiast wypalać tą sadze lepiej by ją zbierali w pojemnik .. i przerabiali na opony....to by była ekologia
-
DPF w Stilo
> Z drugiej strony - fakt DPF dodatkowo "przymula" ale jego czyszczenie > odbywa się w warunkach "autostradowych" - może wystarczyło go > przegonić? No pewnie raz na 40 minut... dzięki za takie ekologiczne auto
-
DPF w Stilo
> Dokładnie. Poza tym bardziej ekologiczne kraje - skandynawia - takich > fanaberii nie wyczynia. To tylko niemczury sprzedały wszystkie > graty do polski i wprowadziły zakaz by nie wróciły... W sumie to > smieszne bo powiedzmy auto moze miec dpf a bedzie palic duzo > wiecej niz stilo wydzielajac przy tym wiecej szkodliwych > substancji. Co ciekawe ta elektryczna-spalinowa toyota Prius niby hybryda pali ponad 7 litrów PB.... no suuuuper ekologiczna to ona nie jest to już fiat 126p palił mniej a o ekologi nawet nie słyszał..
-
DPF w Stilo
Jes to problem...i dopadnie nas Już i włosi to wprowadzili. ale nie bawił bym sie w zmiane oprogramowania i dokładanie tego wypalacza sadzy tylko zbierał kase na nowsze auto po 2007 roku... w 2010 będą miały 3 latka i takie Bravo MJTD 150 KM kupimy za 28.000 zł
-
Tempomat w Stilo.......
> Ok, skoro wszystko jest napisane to jeszcze raz na spokojnie > przeanalizuje cały wątek. > Mam nadzieję, że jak będę miał jakiś problem to mogę liczyć na > wsparcie kolegi Liska lub some1 na priva. Zawsze pomogę... ale nie czytaj wszystkiego tyloko to co ja napisałem.... Musze w końcu to zrobić i napisać ( pozbierać to do kupy)
-
Tempomat w Stilo.......
> A wiadomości od Liska niet Chyba się niestety nie doczekamy > pzdr... > /kustosz :
-
Tempomat w Stilo.......
> ano wlasnie Troche w wielkim chaosie jest to wszystko w tym > wątku... Ja wiem Lisek, ze dla Ciebie to wszystko co napisales > jest logiczne i faktycznie "wszystko jest w tym wątku", ale > połapać sie w tym nie idzie > Znajdź Lisek chwile, dla Ciebie to pewnie pół godzinki roboty, a ja > czytam już po raz trzeci ten wątek i wiecznie jakieś informacje > mi sie gubią > pzdr... > /kustosz Obiecuje, ze zrobie to ... najszybciej jak to możliwe
-
Tempomat w Stilo.......
> I jak tam Lisek z tym obiecanym przez Ciebie "łopatologicznym opisem" > ??? > pzdr... > /kustosz Hmmm ciągle nie mam czasu Ale tak naprawde ten opis to nic więcej poza tym co jest w tym wątku... tu jest wszystko
-
Tempomat w Stilo.......
> O masz a można trochę jaśniej ? bo nie wiem co sprawdzić Nie znam N-Bravo .... Jest kaseta sterująca silnikiem w tym watku mam załączone zdjęcia swojej (09/26/07 07:10 PM) gdzie ją fiat upchał w Bravo W Stilo jest z prawej strony obok lampy lub w nowszych modelach między silnikiem a akumulatorem - centralny komp silnika... Masz wersje 150 KM to pewnie całkiem inne sterowanie no i silnik... ale za funkcje tempomatu odpowiada tylko ta kaseta... nalezało by zobaczyc czy nie masz jakieś kostki pod kierownicą ( przeciez opcja w Bravo tempomatu jest ) i porównac instalacje silnika do najnowszych Stilaczków 140 KM
-
Tempomat w Stilo.......
> Myślisz, że do nowego bravo można by to podłączyć ?? jestem przekonany, że tak.... Jaka masz kasete silnika ?
-
Tempomat w Stilo.......
> A ja znalazłem u siebie coś takiego: > Czy dobrze wnioskuję, że wystarczy tylko dokupić manetkę od alfy 147 > i podpiąć? Tak dokładnie... Możesz kupic manetke oryginalna lub od alfy lub zrobic sobie - kilka przycisków... ( widziałem i takie zrobione z pilotów od radyjek... )
-
Tempomat w Stilo.......
Przede wszystkim sprawdź czy po wyjeciu bezpieczników F35 i F37 będą wszystkie sygnały dochodziły do centralki silnika ( obok przedniej prawej lampy - dla JTD ) .... Tak jak na zdjęciu... możesz to zrobic bez odłączania akumulatora ...... ja tak robiłem..... ale z wyłączoną stacyjką !!!!!....... ( o ile bedziesz sprawdzał omomierzem miedzy wskazanymi stykami ) Zółta kropka - ( styk 54 <->bezpiecznik F35 z prawj strony kolumny kierowniczej ) tu mierzysz rezystancje hamulca styk "NC - normalnie zwarty ) powinna byc minimalana ( piszczy omomierz ) a po wduszeniu pedału hamulca rozwiera sie obwód... ( przestaje piszczeć ) Czerwona kropka - ( styk 59 <->F37 ) tu mierzysz rezystancje hamulca styk "NO - normalnie rozwarty ) powinna byc nieskończenie wielka ( nie piszczy omomierz ) a po wduszeniu pedału hamulca zwiera sie obwód... ( piszczy ) Niebieska krobka - ( styk 61 - masa) pomiar włącznika sprzegła - do masy pojazdu ( ja mierzyłem do kolumny kierownicy...( wspomaganie - jest tu ocynk ) styk "NO - normalnie rozwarty ) powinna byc nieskończenie wielka ( nie piszczy omomierz ) a po wduszeniu pedału sprzegła zwiera sie obwód... ( piszczy ) Jesli wszystko jest OK.... to znaczy, że należy przystapic do podłączenia tempomatu... jeśli coś nie jest tak jak opisałem to nalzy sprawdzic jeszcze raz i następnie szukac przyczyny.... ( uszkodzony włącznik, brak przewodu, uszkodzony przw.......) TAK TROSZECZKE ŁOPATOLOGICZNIE....
-
Tempomat w Stilo.......
> Pisali we wczesniejszych wątkach, że z kontrolką jest jakis > problem... choc tak na prawde to tylko szczegol, wazne, ze > tempomat Ci dziala! > Lisek, a jakie Ty masz to Stilo? Z którego roku? Ja mam z 2002, > ciekaw jestem, czy u mnie też da sie odpalić tempomat... Mozesz > podac numer swojej centralki? > Duke, a Ty może ruszyłeś już na nowo ten temat? Bo kiedys polegles... > pzdr... > /kustosz Stilo z 2002 - marzec 1,9 JTD 115 KM ... Odpuszcze sobie ta lampke ( do referatu ) i opisze co i jak ( łopatologicznie należy sprawdzic / podłączyc aby sie upewnic że tempomat bedzie działał lub dlaczego przestał działać......... .
-
Tempomat w Stilo.......
> kontrolki bez dodatkowej tzw. elektroniki nie ruszysz Dokładnie to juz wiem .... ale mozna sie podczepic....
-
Tempomat w Stilo.......
> Lisek, i jak tam? Tempomat dziala bez problemu? Jestes w stanie > spreparowac jakis podsumowanie w postaci manuala dla innych? > pzdr... > /kustosz tak pracuje.... jeszcze mi ta kontrolka została.... moze cos dzisiaj rusze....
-
Tempomat w Stilo.......
> serwer juz dziala, tylko twoja linka prowadzi na strone glowna Niestety cos sie im bardzo rozwaliło ... brak zdjęć Dokładnie tu: tempomat
-
Tempomat w Stilo.......
> Strona nie działa Jest napisane, że serwerek zmieniają. A tak w > skrócie w dwóch zdaniach? Co tam trzeba podłączyć, przełączyć > zaprogramować może? Podłaczone mieli tranzystor z kondensatorem pod odpowiedni pin na liczniku ( lampka ) I to pod 12 + V z ON / OFF z manetki tempomatu No właśnie....... a jeszcze w poniedziałek biegało wszystko.... Niestety nie skopiowałem tego Był bardzo fajny opis z foto
-
Tempomat w Stilo.......
> Pogratulować wytrwałości! > Jak kolega planuje tego dokonać? Jakieś info? Znalazłem na jednej z stron - Włoski kącik Stilo juz gotowe rozwiązanie.... link
-
Tempomat w Stilo.......
> No to szacunek dla Ciebie Lisek! Taka wytrawalość! Czy bedziesz mogł > spisac i obfotografowac to wszystko, tak lopatologicznie wraz z > nazwami i miejscami gdzie dane zlacza sie znajdowac powinny? > To dopiero bylby manual !!! > pzdr... > /kustosz oczywiscie....
-
Tempomat w Stilo.......
> Znalazłem jeszcze jedną ciekawą rzecz.W "manuale di assistanza > tecnikca" są inne oznaczenia pinów w kostce D4 niż w nowszym > "eLearn". Może tu jest przyczyna? Możesz to przesłac ... pokazac.....????????
-
Tempomat w Stilo.......
A więc ... Po przeczytaniu miliona różnych wątków na temat tempomatu na stronach polskich jak i włoskich ( na szczęscie troszeczke było po angielsku ) i angielskiech doszedłem do wniosku, ze u jednych tempomat pracuje i bez problemu można go podłączyć a u innych nie ------------> teorji jest wiele - wiekszośc stawia na body komputer........... i nawet Examiner nic nie daje rady Tak wiec sam odkrywałem amerykę ..... No i dzisiaj stało się DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA DZIAŁA oki: Jakie to dziwne uczucie gdy nagle po włączeniu i przytrzymaniu manetki "+" auto zaczeło przyspieszać Tempomat działa na dowolnym biegu ( no na 1-wszym nie sprawdzałem ) po wyzej predkości 30 km/h ( sprawdze czy do 160 km/h przy okazji..... ) Sukces nie jest pełny bo lampka CC nie zapaliła się..... ale to załatwimy bez większego problemu.... Co było powodem..... Brak przewodu łączącego kostkę D97D ( pedał hamulca ) której nie znalazłem... bo i poco.... z kostką D4 ( ta pod zespołem bezpieczników obok akumulatora w komorze silnika i obok kostki do której sie wpinaliście z przewodami tempomatu....... Śmiem twierdzic że we wszystkich autach ( benzynki jak i JTD ) tempomat powinien działac.... Ja poprowadziłem dodatkowy przewód ( miałem ich 4 pary po 2 przeciągnięte do manetki więc jeden wygospodarowałem) od kostki przy pedale hamulca Przewód " BIAŁO ZIELONY " Do kostki D4 przewód " Biało zielony " Co ciekawe z centralki silnika M-10 zacisk 54 do kostki D-4 przewód był poprowadzony co sprawdziłem ... ale podłączony jest pod Styk A-2 a nia A-8 jak jest to na schemacie pewnie to był jakis bład.... a z 2-giej strony kabelka już nie było tylko zaślepione gniazdko bez konektorka.... Na kostce hamulca sa 4 przewody - dwa niebieskie - zielony - biało zielony Tak wiec wystarczy połączyc ten przewodzik - > białozielony na kostce ->pedał hamulca z odpowiednim stykiem / kabelkiem w centralce silnika M10 ( dla silników JTD jest to zacisk 54 - przewód -> biało zielony ) lub tak jak jato zrobiłem, podłączyc się do tej kostki D-4 zacisk " A-2" ( ale to lepiej jest sprawdzic omomierzem nie wiem dlaczego w schemacie jest A-8 myślę że są różnice w schematach elektrycznych ) przewód biało zielony i tempomat zadziała......
-
Tempomat w Stilo.......
> hmm... próbuje śledzić Twoje poczynania, ale już się pogubiłem w tych > kostkach i złączach. Skad masz tak dokładne schematy? > pzdr... > /kustosz Dzięki uprzejmości kolegów z tego kacika Postaram sie to wszystko na końcu zgrabnie podsumowac ... łopatologicznie.... Ale na razie to jest walka
-
Tempomat w Stilo.......
Pojawiła sie nadzieja................... Tak jak pisałem jest to już dla mnie sprawa smierci i zycia Postanowiłem troszeczke bardziej zgłębic to zagadnienie.... Sprawdziłem wszystkie połączenia i to znalazłem: Na zielono zaznaczyłem obwody, które sprawdziłem i sa OK Na czarno zostały zaznaczone obwody nie sprawdzone .... Na czerwono zaznaczyłem obwody sprawdzone ale bez przejścia I30 - kostka / przełącznik pod pedałem hamulca I31 - kostka / przełącznik pod pedałem sprzęgła Wydaje mi sie, ze problem tkwi w złączu D97-d 7-9 lub D4-b10 Tak naprawde to dotyczy wszystkich modeli fiata łacznie z benzynowymi - identyczne schematy ..... To moze być klucz do zagatki dlaczego u jednych tempomat pracuje a u innych nie.... Jeszcze nie wiem, gdzie te kostki się znajdują w aucie... ale C.D.N. PS Niby tu.....
-
Tempomat w Stilo.......
> A którą to wtyczke pokazałeś na rysunku? D10 ??? > pzdr... > /kustosz M10.... czyli tą na końcu przewodów ( ta rozpiska dotyczy tylko silników JTD ) dla benzynowych sa to inne piny / wtyczka
-
Tempomat w Stilo.......
> lisku a zapytanie inne ci zadam. A probowal moze tak jak inni na > "pajaka" pozapinac ? Moze ta twoja wajha z alledrogo jest jakas > felerna ? Nie 3 razy sprawdzałem poprawnośc połaczeń... wywaliłem rezystory i teraz mam tak jakby to były zwykłe styki zwierne.... Do tej wtyczki ( centralka silnika ) jest wszystko zgodnie z schematem ( rezystancja prawie 0 Ohm .... 53- przełacznik on/off tempomatu 55 - przycisk RESUME 56 - przycisk Set - 57 przycisk Set +