Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > W Cromie nie wystepowaly raczej przednie czujnik parkowania, ja sie jeszcze z nimi nie spotkalem. W schematach jakimi ja dysponuje sa tylko tylne... Ale nie ma sensu za wiele czytać tylko na własne oczy ocenić co jest a czego nie ma.... tak naprawde może się okazać, ze ten silnik ma 120 koników co już nie raz widziałem w opisach Cromek na Alledeogo i Mototto
  2. Można sprawdzić.... auto ładne.... ale trzeba dokładnie wymacać czujnikiem lakieru oraz silnik i FES-em przebieg....
  3. > jakichkolwiek śrubek, zatrasków ja nie wiem... Musi wyjść do tyłu.... może z przodu jest jakiś zatrzask...
  4. > dzięki za info > więc pozostaje mi jedynie opcja swapa na 305... > wiesz może, czy zacisk ze sdjęcia jest pod 305 mm tarcze? Raczej tak 305mm ... bo nie maja sprężyny z przodu... tu masz moje 285-tki... sa inne
  5. > Ok - czyli od spodu, Z tym wentylatorem to uważaj i nic tam nie pchaj... Lepiej już po napsikaniu w parownik włącz po chwili wentylator na obieg zamknięty to przedmucha ta pianę po aucie panel z włącznikiem szyb musisz na środku delikatnie podważyć - tam gdzie potyka się z drugim panelem...
  6. Jeśli chcesz tam pryskać bezpośrednio to tylko i wyłącznie przez odpływ na dole w okolicy wahacza prawego bez kanału nie uda się tam dostać... Uwaga :to nie jest ta gumowe wyjście obok filtra !!!! nie pryskać na wentylator bo szkoda łożyska i elektroniki Jeśli to za mało to tylko i wyłącznie Ozonowanie - kilka tysięcy razy skuteczniejsze od chloru i kilkadziesiąt razy szybciej zabijające grzyby i inne pleśnie Możesz też zastosować te preparaty w aerozolu stawiane za siedzeniem... ale szkoda $$$ Boczek tylni zdejmujesz - śruba pod klamką oraz po zdjęciu górnych części w podłokietniku - tam gdzie masz przycisk od podnoszenia okna i 2-gi obok. Następnie od dołu odciągasz delikatnie boczek.. w koło zatrzaski odskakują i do góry unosisz - wciśnięte w szybę.... zobacz mój watek z roletkami masz tam boczek z 2-giej strony
  7. > Hej, > moja kierownica jest jakaś nietypowa Jest to gadżet - fiat sprzedawał takie kierownice za 650 zł extra o ile pamiętam
  8. > prawego koła (przejechane 91k) Nie... nie mam czasu sie za to zabrać.... mam 97 tyś
  9. > Witam wszystkich. I my witamy w gronie
  10. > Seriws rozebral skrzynie. Walniete sa 3 łożyska, ale mowia ze dla pewnosci lepiej zmienic wszystkie Nie dla pewności ale KONIECZNIE !!!!! Opiłki które juz się dostały w bieżnie między kulki mimo tego, ze nie widać narobiły już mnóstwo spustoszenia.... ta skrzynia i tak po naprawie nie będzie już nigdy taka jak nowa... Koniecznie wymień olej po remoncie i następnych 1000 - 2000 km !!! Co do kwoty to tak jak inni piszą... za nowe auto i za mały przebieg na to... a jak nie to poinformuj Fiata, że aby uchronić innych użytkowników tego modelu przed takimi konsekwencjami to postarasz się to nagłośnić medialnie i ostrzec przed tego typu usterką - może częstrza wymiana oleju lub inny olej do skrzyni ... do TVN-u i Turbo Kamery... a co tam
  11. > kura w mi wczoraj pękło 55 tys km, rocznik auta 07 Łożyska wam się rozpadną od tego stania Albo zardzewieją
  12. > To raczej łącznik staba można go tam psiknąć na gumach jakimś smarem i badać Swag czy delphi czyli > w miare dobre koło 45zł/szt Wymieniłem ale bez zmian.... nie jest to takie stukanie by mnie denerwowało ... ale ja lubię mieć cicho więc mnie to jednak denerwuje... :) Wszystkie gumy mam silikonem zapsikane aby mi nie rozsypały się za szybko... może to amorek więc chcę organoleptycznie pomacać jego i przy okazji wymienić te łożyska ... a co tam i tak jak rozbiorę to mogę to wymienić
  13. > Ale jak łożysko amorka siądzie to przy skręcie masz takie brzdęczenie , zacieśniając zakręt robi Nie wiem... ja wymieniam profilaktycznie Podobno w Vectrach C jego uszkodzenie objawia się stuku puku a nie trzeszczeniem przy skręcie jak w innych autach lub przeskakiwaniem sprężyny. To znaczy coś mi robi puku-stuku czasami i nie wiem co... a zawieszenie mam cacy... gumy mocne, więc sobie przy okazji sprawdzenia amorków organoleptycznie wymienię.... > się bardziej słyszalne i rytmiczne > btw oe łożysko w IC detal koło 41zł/szt Może ja kupiłem na Alledrogo razem z filtrami od jednego dostawcy : a tu widać jak to wygląda
  14. > dodałbym jeszcze łączniki stabilizatora Pisząc drążki miałem na myśli właśnie łączniki > a żeby je nasmarować, to trzeba wyciągnąć cała kolumnę McPherson i mieć przyrząd do skręcania > sprężyn..? Niestety tak .....
  15. > Witajcie, > Otoz po jezdzie na nierownosciach, wolno, szybciej dobiega stukanie z prawego przodu. > CO najczesciej jest tego powodem coby nie dac sie naciagnac w koszta niepotrzebnie? > Ew jakie czesci zamienne proponujecie? > Dzieki Nie wiem... - wahacze - drążki stabilizatora - gumy stabilizatora - końcówki drążków - amortyzatory - no i wisienka na torcie czyli górne łożyska podpory kolumny MP. ..... właśnie je sobie kupiłem po 45 zł/ sztukę oryginalne GM i zamierzam wymienić... podobno strasznie padają w naszych autach ( to znaczy w Vectrach C ) więc z braku zajęcia po dodatkowym nasmarowaniu wymienię na nówki
  16. > Witam serdecznie wszysktich uzytkownikow forum. > Moje auto to Croma 1.9 150KM bez Fap'a z jasnym wnetrzem. > Dzieki instrukcjom tu zamieszczonym poprawilem juz kilka rzeczy w autku :-) > Pozdrawiam Witamy.... i cieszymy się jeśli w czymś pomogliśmy ... Uzupełnij opis ( lokalizacja ?)
  17. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Moim skromnym zdaniem z tych dwóch, pewniejszy jest LM. Osobiście polecam AMSOIL AFL 5w40 - trudno > ten olej wyprowadzić z równowagi, bardzo dobrze zachowuje się przy ostrej jeździe, doskonale > odprowadza ciepło, z drugiej strony parametry niskotemperaturowe są bardzo dobre. Po przebiegu > 10 tysięcy zachowuje się jak nowy. Nigdy i nigdzie nie słyszałem jeszcze złej opinii o tym > oleju. Ja zdecydowałem się przesiąść na lato z Xado 0W40 na Amsoil 5w40...
  18. > Ja wymieniałem jakieś 2 miesiące temu. Miałem oryginalnego BEHR'a, a założyłem Wahlera. Ten ostatni > na alledrogo kosztował z wysyłką ok 150 zł, a Behr troche ponad 200 zł. > Jeżeli potrzebujesz, to mam w piwnicy tego starego Behra. Mogę zdjęcia zrobić. Mi jeszcze nie padł... ale jak padnie to podobnie jak w Stilo kupie BEHR ... bardzo stabilnie trzyma temperaturę ....
  19. Behr - czy ktoś ma dokładne info? To najlepszy termostat.... z mojego doświadczenia termostaty padały mi w różnych autach w granicy 130 -160 tyś km ... po prostu taki ich urok...
  20. > felgi ciepłe, od nich opony też > ciśnienie książkowe, 2.4 OK... jesli więc masz faktycznie jest 2,4 ( Kiedyś kolega miał uszkodzony wskaźnik i nabijał do 1,5 ... a wskazanie 2,2 było ) To musisz sie upewnić ... ja to robiłem tak, ze zimne auto - jechałem odcinek bez hamowania na pustej drodze, obwodnicy lub autostradzie goniłem kilka- kilkadziesiąt km i następnie zatrzymywałem się bez hamowania - tocząc się do zatoczki i hamując biegami .... i wtedy oceniałem stan temp kół w starym Brava... jeśli jakaś tarcza ciepła lub gorąca to mimo wymiany niedawno jednak coś do roboty jest - ale przynajmniej wiadomo które koło. Nasmarowanie zbytnie prowadnic nie jest wskazane - na końcu sa tłumiki gumowe i czasmi od smaru pęcznieją - zacinają się i jest
  21. > aha i spalanie na jałowym 0.72l/h, przy 2000 obrotów, 1.2l/h. > Edit by Swiko: > Rzuć okiem w regulamin AK i przeczytaj jaki jest maksymalny dozwolony rozmiar obrazka wklejanego w > wiadomość . Na jałowym po rozgrzaniu silnika i z wyłączonym oświetleniem i wentylacją, klimą powinno być koło 0,5 litra/ h Jesli jest więcej to: - akumulator do wymiany - EGR do czyszczenia - Klapy do sprawdzenia - DPF do wypalenia - filtry do wymiany - olej do wymiany Jeśli to nie pomoże to auta do wymiany
  22. Ale ciepłe opony czy felgi.... jakie masz ciśnienie w oponach? U mnie wszystko zimne nawet po 100 km... przy obecnych temp.. a z natury co jakiś czas sprawdzam
  23. Lisek odpowiedział cacus na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Mam chyba mały problem ze szczelnością Zlokalizować uszkodzenie i uszczelnić.... > Czy ktoś z Was miał podobny przypadek u siebie, jak do tego się zabrać..?? Ja nie > Myślę o pojechaniu na myjnię ręczną i umyciu tego miejsca, bo może łatwiej będzie zlokalizować > nieszczelność, czy tylko nie zaszkodzi to rozrusznikowi, alternatorowi, czy innemu osprzętowi > silnika? Uważaj - na ręcznych myjniach jest zakaz mycia silnika .... radzę kupić srodek do mycia silnika np firmy K2 i spryskać to miejsce obficie a następnie lekko spłukać wodą... z naciskiem na lekko !!!! > ps. > od 2k RPM przy przyspieszaniu słychać w środku charakterystyczny świat turbiny, czy nieszczelność > odmy może to powodować? Czy może ten dźwięk w Cromie to TTTM?? Odma jest doprowadzana przed łopaty turbiny więc raczej nie powinno choć jak masz dużą dziurę to zamiast ciągnąć powietrze przez filtr i przepływkę będzie ciągnąc lewe powietrze a to by znaczyło że masz zamulone auto - brak mocy.... i wtedy faktycznie może mocniej świstać
  24. Lisek odpowiedział cacus na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Moja turbina śwista jak oszalała, zwłaszcza na zimno. Póki co pracuje ok, trzyma ciśnienie, nie > puszcza oleju. Ponoć TTTM. Lekki świst to i ja czasami słyszę .... ale nawet przy otwartym oknie nie jest to świst specjalnie słyszalny... Ty masz wirusa więc ładujesz większe ciśnienie.... zapewne 1,36 Bar więc i świst będzie większy...
  25. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > Wyprzedzajac Twoje mysli - autko oleju praktycznie nie bierze...turbo nie pluje. Wszystko jest w > graniach normalnej normy... To tylko się cieszyć, lać ON i nabijać kolejne cyferki na blacie

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.