Zawartość dodana przez stilo_kielce
-
Zmiana oleju z mieralnego na syntetyk. Kolejny MIT padł
Witajcie, dla tych którzy zawzięcie twierdzą, że zmiana oleju z mineralnego czy półsyntetyka na pełen syntetyk grozi rozszczelnieniem silnika dedykuje bardzo fajny artykuł. MIŁEJ LEKTURY
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Mam złe wiadomości - sooooory > S&S wyłączyli w audikach bezproblemowo, na vw czekamy bo jest jakiś zonk - albo brak funkcji w > VAS-ie > albo S&S spięty jest z czujnikiem położenia lewarka - sami nie wiedzą. > Co dziwne, bo w audi też jest spięty a wyłączyć się da > Jak będę więcej wiedział napiszę. OK< czekam z niecierpliwością
-
Głośna praca 1.6 hdi.
> Właśnie ten odgłos też dochodzi od tej obudowy, musze w takim razie zdjąć, zobaczyć czy pomoże. U nas w focusach III mieliśmy...50 takich przypadków Coś źle skonstruowali mocowanie tej osłony
-
Głośna praca 1.6 hdi.
Miałem ten silnik w focusie, tyle żę 1.6 hdi 115 km. Miałem dziwne dźwięki, bo rezonowała mi plastikowa obudowa silnika (ta na górze). Po jej zdjęciu problem znikł. W ASO Forda powiedzieli mi że to "typowy" problem
-
Warto kupić Mondeo?
> Palucha uciąć sobie nie dam, ale jak sprawdzałem tego http://www.akuq.pl/ford-focus-1-8-tdci-2010r > po nr VIN to na 90% miał DPFa. W najnowszym motorze był poradnik o silnikach forda. Wyraźnie napisali, że wszystkie 1.8 TDCi w focusach i mondeo nigdy nie miały do końca produkcji filtra dpf!!!
-
Jakie wycieraczki, Bosch to kupa
> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po > pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi > mniej ale też już widzi oznaki zużycia. W rajdówce mam Chińczyki z reala za 4,99 sztuka i dają radę. A do auta żony kupiłem polskie motguma za 35 zł komplet i też dają radę drugi rok.
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Wiem tylko, ze z poziomu VAS. > Koszt to 0.4 rbg przy najbliższym przeglądzie czyli nie musi to być coś skomplikowanego. > Jak wrócą pierwsze auta dopytam. Super! Nareszcie konkretna odpowiedź na temat tego główny tego posta. Czekam na infor, z góry dziękuję
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Jest > Dostałem przed chwilą info od naszego FM, że dostał zgodę od VW na stałe wyłączenie systemów > S&S w polówkach, golfach i passatach. > U dealera oczywiście. > BTW przepraszam, że odpowiadam na pytanie a nie bredzę o oponach i zawieszeniu Możesz dokładnie się dowiedzieć czy to ciężko/łatwo wyłączyć? Bo u dilera w Kielcach ciężko się o takie rzeczy doprosić, bo wmawiają człowiekowi że się nie da. Z góry dziękuję
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Co za problem sie schylic i zobaczyc? a kto powiedział że tego nie sprawdziłem?
-
Warto kupić Mondeo?
> Ale w MK IV czy piszesz o innych modelach? we wszystkich modelach, w których było...1.8 TDCI
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Belka jest tylko w najsłabszej wersji silnikowej- 1.2 TSI 105 KM, tak mi się coś kojarzy. W każdej > mocniejszej wersji powinien być wielowahacz. > EDIT: teraz widzę, że ujeżdżasz diesla 1.6, hmmm... No ciekawe Wydaje ci się. mam 1.6 tdi 105 KM i jest belka
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> twierdzą, ze jest wielowahacz czy ze jest zawieszenie niezależne? wielowahacz czyli niezależne
-
Warto kupić Mondeo?
> Zgoda. > O jakim modelu mowa?Jesteś pewien że wszystkie? > To chyba to samo co 115KM, a jeśli tak. To przy umiejętnym obchodzeniu się-pancerniak, tak jak > napisałeś. Wszystkie!!! Nigdy silnik 1.8 TDCI nie miał DPF. To jego niezaprzeczalny plus. Jak nie wierzysz zadzwoń do ASO forda
-
Warto kupić Mondeo?
> 115 wersja zamulona 140ki, 140,163 to psa > w mk4 nie ma juz tych badziewiastych tdci 115/130 rodem z forda > 1,8 tdci made by ford, ale to nalezy omijac > A co do tematu to wolalbym mazde 6 niz stary model forda. fordowskie 1.8 to też dobry silnik. Do końca wychodził bez filtra dpf. Ma żelwiną głowice i blok silnika, więc jest pancerną jednostką.
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Wszystko właśnie zależy od ustawień. > W fordach gaśnie od razu, w toyocie nowej nie zawsze gaśnie, nawet jak silnik jest ciepły. U siostry w fiacie 500 na zimnym nie ma opcji żeby wyłączył się silnik. To samo jeśli jest upał i auto chodzi na klimie
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Tak samo mam w nowym Kaszkaju 1.6 dci. > Samochod potrafi zgasnac na bramkach na autostradzie po 100 km jazdy 150-160 km/h, gasnie na zimnym > silniku przy -3 stopniach , na skrzyzowaniach, pod górkę etc. > Wyjatkowo irytujacy system, ktorego nie da sie wylączyć na stale. > Ja po 20 kkm mam juz wyrobiony nawyk wylaczania recznego za kazdym razem > W maluchu też trzeba było pamiętać o ssaniu Dokładnie. W aso powiedzieli że jak się ciecz chłodząca nie zagrzeje, to silnik się nie wyłączy, a tymczasem dzisiaj po odpaleniu w temperaturze -3 stopnie auta przejechałem ...1,5 km i silnik pod przedszkolem zgasł... To samo na każdym skrzyżowaniu i światłach. Dramat PS Zresztą w ASO Golfa nadal twierdzą żę w golfie VII generacji z tyłu jest...wielowahaczowe zawieszenie. A tym czasem jest belka skrętna Wielowahacz jest tylko z napędem 4x4 i najmocniejszych wersjach silnikowych
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Smiesza mnie te polskie urban legends o schladzaniu turbin - ot tyle. > Popatrz jak sie uzytkuje samochody u zachodnich sasiadow i wyciagnij wnioski. Nie ośmieszaj się! To po co turbo timery ludzie montują w doładowanych autach? To też dla picu? I guzik mnie interesuje jak sąsiedzi tym bardziej zachodni eksploatują swoje turbiny. I tak po 150, 200 tysiącach te auta trafiają do Polski a tu przechodzą na dzień dobry remont turbo.
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Jeśli da się to jakoś normalnie wyłączyć to na pewno powinno być to opisane w instrukcji tego > samochodu. Da się tylko wyłączyć guzikiem, ale na stałe się nie da,
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Wnosisz po??? Nie wiem o co koledze chodzi. Turbina wymaga schłodzenia przed wyłączeniem. Fizyki nie oszukasz. Działanie systemu start&stop polegające na gaszeniu silnika bezpośrednio po ostrej jeździe na bank nie wyjdzie jej na dobrze
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> auto służbowe? Tak, nigdy nie kupiłbym wieśwagena...Mega przereklamowane auta
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> I co Ci sie stanie z ta turbina? Na zdrowie jej na pewno nie wyjdzie działanie systemu Start&Stop
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> Nie masz turbiny z płaszczem wodnym ? Bo słyszałem, że to standard tego nie wiem
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> jestem pewien, że tak choc niekonieczne zrobisz to w ASO. Poszukaj kogoś od kodowania VW System jest tak głupi, że nawet jak się pędzi autostradą i dojedzie do bramek, to mimo iż turbina kręci się jeszcze jak szalona to system...gasi silnik. Najwidoczniej wszystko zrobią producenci żeby kasę wyrwać później za naprawę turbiny
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem nowego golfa VII z silnikiem 1.6 TDI 105 KM, wyposażonego w system start&stop. System strasznie mnie denerwuje i chciałbym go na stałe zdezaktywować. Wiem ze mogę go wyłączyć przyciskiem obok drążka zmiany biegów, ale mam pytanie czy jest szansa na dezaktywację tego systemu na stałem poprzez złącze diagnostyczne? Z góry dzięki za pomoc
-
Giełda Opla Maj - Czerwiec - Lipiec 2013
Cena 200 zł plus wysyłka Zdjęcia dostępne TUTAJ