Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > Może zostaniesz testerem może nie Takich firm jest całe mnóstwo. > Dają gwarancję, dobre opinie - bierz. A z opiniami trzeba uważać: ja polecam coś co kto inny zganić > może. W necie ZAWSZE znajdziesz kogoś komu coś nie pasuje z różnych względów: od pogody danego > dnia poprzez pech po rzeczywistą wtopę producenta. > Na tytułowe pytanie nie odpowiem bo po prostu nie słyszałem. Nie śpieszy mi się, stukanie dopiero się pojawiło i to głównie pod obciążeniem (szybko pokonywany łuczek/zakręt z nierównościami), ewentualnie na dziurach/krawężnikach. Na przeglądzie raczej nie wyjdzie (przed ostatnią regeneracją zwiedziłem 2 stacje diagnostyczne i dopiero znajomy mechanik ustalił, że to przekładnia stuka - trzeba było poruszać drążkami góra-dół). Raz już ją regenerowałem, drugi raz nie chcę/nie da się bo listwa jest już dość cienka. Smutne jest to, że jak czegoś nie zrobią z lejami po bombach w Łodzi to kolejna pewnie wytrzyma 3 lata i znowu będzie powtórka z rozrywki. Pozdrawiam BAS
  2. > Ale cena regenerowanej jest na tyle przystępna że > brałbym Problem polega na tym, że znajomy, który tym handluje nie jest jakoś zachwycony jakością tej regeneracji by TRW, to on mi polecił tą firmę, o którą pytam. Żebyśmy mieli jasność: jak wezmę z tej firmy to on nic nie zarobi na tym, jak wezmę TRW od niego to zarobi. Jedyny haczyk jest taki, że on ma takie samo autko jak ja i chciałby się przekonać jak z jakością z tej firmy. Pozdrawiam BAS
  3. > Czyli np. ta jakiś tekst też jest regenerowana, choć w opisie stan widnieje "fabrycznie nowy" Zwróć uwagę na słowo kaucja: Pozdrawiam BAS
  4. > są, tylko x2 czasem x3 cena, TRW też ma nowe. Z tego co ustaliłem to tylko w cenniku, fizycznie nie są dostępne. > Także cieszmy się, że są niektóre części regenerowane z gwarancją a nie tylko nowe > Wolę taką przekładnię (Ricambi, Lauber, TRW) aniżeli chińczyk zupełnie nowy. > Inna sprawa że koszt regenerowanej np przekładni są mocno nieadekwatne do kosztów poniesionych do > jej regeneracji. To fakt, ale z drugiej strony rozumiem, że ktoś musi kupić obrabiarki, zatrudnić ludzi, zapłacić ZUS itd. Pozdrawiam BAS
  5. > Jakiej konkretnie części potrzebujesz, może da się załatwić nową ? JRM407 Pozdrawiam BAS
  6. Mam do wyboru produkt TRW, który jak się okazuje jest produktem regenerowanym. albo z firmy CSR. W obu przypadkach zwrot starej części. Różnica w cenie to ~150zł na korzyść CSR, dodatkowo znajomy ze sklepu mówi, że sprzedawał już przekładnie TRW i nie był to żaden luksus. Wiemy coś o firmie CSR Kraków? W ogóle dlaczego pewnych części nie ma nowych a rynku? Dlaczego tylko regenerowane? Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    > trzeba wyrzeźbić taki wynalazek: Chciałbym zobaczyć jakby koleś ściągał w taki sposób oponę z fabrycznej felgi stalowej 15" od Stilo. Wszyscy znani gumiarze mają z tymi felgami problem, jak już da się trochę odsunąć stopkę od rantu felgi to trzeba stopkę obficie posmarować a i tak "łapię się za głowę" jak szarpią się maszyną z moją oponą. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    > Da się taką od Syrenki albo starego Malucha, dętkową. Zgadzam się, uzupełnię tylko, że opona ("dętkowa") do Syrenki czy Malucha miała inaczej wykonaną stopkę a felga przeznaczona do opon "dętkowych" też ma inaczej wykonany rant - nie musi on zapewniać pełnej szczelności, dlatego da się ściągnąć taką oponę z felgi stosunkowo łatwo. Oponę bezdętkową pewnie da się się "ręcznie" ściągnąć z felgi bez uszkodzenia opony i felgi, ale pewnie wymaga to sporo czasu i kombinacji. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > wysoką awaryjność Stilo. Może po prostu psuje się często, ale tanio ? Z tą wysoką awaryjnością to jest tak, że jak autko jest po dzwonie i poskładane na sztukę to jest komedia. To co u mnie leci ma związek ze zwiedzaniem lejów po bombach na łódzkich drogach. Walczymy z tym, ale znowu muszę dzisiaj wysłać maila w tej samej sprawie bo znowu pojawiły się dziury w tych samych miejscach. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Nie. Uważam, że nawet jakbyś wsadził do tego auta opony z F1, WRC czy innej kosmicznej technologii, > to to nic nie zmieni. > To nadal będzie stare auto klasy kompaktowej, A jeszcze lepiej jakbym wsadził nalewki? > przy tym model o bardzo wysokim współczynniku > awaryjności - to trzeba brać pod uwagę. Dekra się z Tobą nie zgadza. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Doświadczenie z bardzo wielu aut nauczyło mnie że to utopia. Stare dobre są skrzypce i wino (ale tu > nie każde). > Auto powyżej 10 lat przestaje być bezstresowe, każdy element po wieloletniej eksploatacji, > narażeniu na działanie skrajnych warunków atmosferycznych ma prawo nagle zakończyć żywot. > Takiego podejścia dowodzi też niechęć firm ubezpieczeniowych do oferowania assistance dla aut > 10+ - po prostu szkodowość jest duża. Uważasz, że autko o wartości (wliczając rejestrację, ubezpieczenie i pakiet startowy) Stilo+5kzł? Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Zwiększ cisnienie w oponach i bedzie ok 15" producent zaleca 1,9bar* a pompuję na lato 2,3-2,4bar a na zimę 2,5-2,6bar. 16" producent zaleca 2,1bar napompuję na lato 2,4-2,5. * Nie da się tak jeździć, autko pływa. Zresztą większość/wszyscy na kąciku Stilo mają podobne odczucia i pompują więcej. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > A tak serio - chciałeś się pochwalić jakie wypaśne opony założyłeś do starego i słabego auta ? Nie chciałem się niczym chwalić, chodziło o to, że nie mam w tej chwili pieniędzy na zakup nowego ani prawie nowego, mam Stilo w przyzwoitym stanie, w które postanowiłem włożyć kilka tysięcy złotych (ponaprawiać wszystko + full eksploatacja) i pojeździć nim jeszcze kilka lat, do momentu jak będzie mnie stać na coś nowszego. Za Stilo + powiedzmy 5kzł nie kupię nic lepszego a za te pieniądze mogę mieć samochód, którym będę bezstresowo jeździł przez kilka najbliższych lat. Gdyby jeszcze brakowało mi czegoś w Stilo to może rozważałbym jakieś zmiany, ale Stilo ma wszystko (mogłoby być kombi, ale nie musi być) co jest potrzebne do życia: ESP, klimatyzacja. Kombinowałem już z jeżdżeniem na oponach budżetowych i zawsze był pewien niedosyt, dlatego postanowiłem, że przesiadam się/wracam do półki premium i to w takim indeksie jaki zaleca producent. Ze względu na stabilność prowadzenia na autostradzie na lato zmieniam 15" na 16" na zimę kupię jakieś dobre zimówki 15" jesienią. > Indeks T jest całkowicie wystarczający, przekracza osiągi tego auta. Tyle, że nie występuje taki w homologacji dla tego rozmiaru. Pozdrawiam BAS
  14. Miałem coś bardzo podobnego do tego, zanim odpadło i sobie odpuściłem. Pozdrawiam BA
  15. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > a dziwna sprawe znalazlem w instrukcji od bravo, ktora mowi, ze dla 16" opony maja byc 91V, a dla > 17" juz 91W. > Nie wiem czemu tak jest W instrukcji Stilo jest identycznie. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Poza tym w ok. 10 letnim fiacie jest dużo innych rzeczy, które mogą nie wytrzymać jazdy z > prędkością powyżej maksymalnej. Co np? Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Wiadomo, jak to w życiu, nie zakładamy najgorszego. Po prostu co ma być to będzie. Też tak podchodzę do sprawy, ale podstawowa sprawa to, że samochód ma być sprawny, żeby w razie "latania po autostradzie" nic z powodu zaniedbania czy oszczędności nie zawiodło. > Bał bym się > takimi prędkościami jeździć zwykłą osobówką. Mowa o Stilo 3d 1.6 16V 103KM, w dodatku moim, więc z definicji jest to niezwykłe autko. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > a co mowi homologacja Twojego samochodu? Dla 16" (a o tym rozmawiamy) 91V, ale wcale nie jest powiedziane, że nie można założyć lepszej. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Ja bym tak do konca pewny nie był. Nigdy nie wiesz, czy z jakiegos powodu opona nie strzeli. Ryzyko > jest zawsze na 1/1000000 Zdaję sobie z tego sprawę, ale decydując się na wysoki indeks prędkości i oponę z półki premium, łudzę się, że prawdopodobieństwo wystąpienia takiej usterki jest tak małe, że nie muszę się tym przejmować. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Nie wiem, jak jest do 240 to pewnie 210 nie robi. Inna sprawa, ze pewnie i tak można więcej > polecieć, bo zapas musi być, ale przy takich prędkościach długo opony nie pożyją. Założenia są takie, że opona ma znosić takie traktowanie w sposób ciągły. To, że w praktyce z takimi prędkościami będę latał w sytuacjach awaryjnych albo wcale to zupełnie inna sprawa - chodzi o to, że jak już będę musiał/chciał tak polecieć to muszę być pewien, że jest to żaden problem dla sprzętu. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Nie słyszałem o takim przypadku. Wpływ opony jest praktycznie nie do udowodnienia. > Zresztą nie powinno się nic stać, to nie jest tak, że pojedziesz 211 i już pęknie. Kiedyś zdarzyło mi się przycisnąć na oponach Q ponad 160km/h, natychmiast autko zaczęło pływać na boki, uczucie było takie jakby bieżnik szedł stabilnie po asfalcie, ale felga ruszała się na boki - tak jakby nagle boki opony stały się bardzo miękkie. > 100km z taką prędkością to ledwie pół godziny. Zresztą nie ma szans żeby tę prędkość cały czas > utrzymywać w normalnym ruchu. To może być w nocy, kiedy asfalt jest rozgrzany po upalnym dniu, to może być w dzień kiedy faktycznie nie da się cały czas utrzymywać tej prędkości, ale dochodzą gwałtowne hamowania, które dodatkowo obciążają oponę. > Opona o wiele bardziej dostaje po tyłku podczas manewrów niż przy jeździe ze stałą prędkością. Temperatura + siła odśrodkowa też chyba robią swoje. > Jeśli nie będziesz przy 200 brał ostrych zakrętów to nawet nie poczuje. > A indeks V jest do 240 więc luz. Zastanawiam się czy te indeksy oznaczają tą prędkość czy w sposób ciągły, moje rozterki wzięły się stąd, że istnieją opony XL, czyli wzmocnione, przeznaczone do ciągłego utrzymywania zadanej prędkości. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Nawet oponie z indeksem H to nie zaszkodzi. O H to mógłby się ubezpieczyciel przyczepić w razie wypadku. Zresztą H to nie na moją psychikę, żeby bez skrępowania "latać" po autostradzie, muszę mieć autko 110% sprawne. Ostatni sezon letni przejeździłem na oponach, które miały kilka lat i po awarii sworznia i końcówki drążka kierowniczego (trochę przegapiłem sprawę bo miałem dołek finansowy), były zdarte od wewnątrz, więc jeździłem max zgodnie z przepisami na autostradzie. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Gdzie zamówiłeś finalnie? U Przemka w Zgierzu na Piątkowskiej. Mam do nich zaufanie jeśli chodzi o montaż. Skończyło się na 205/55/16 91V za 280zł z montażem na alu. Czyli ciut drożej niż zakładałem (w tej chwili najtaniej znalazłem za 241zł z przesyłką, ale nie wiadomo kiedy by przysłali). Od ręki najtaniej znalazłem za ~250zł, więc oszczędność nie powalała a u Przemka mam pewność, że jak coś się stanie z oponą i będzie trzeba ją reklamować to zawsze pomogą, choćby pożyczą jakąś używaną oponę. Pozdrawiam BAS ps. Przepraszam wszystkich za opady śniegu, które prawdopodobnie są spowodowane faktem, że chcę zmienić opony na letnie.
  24. bas odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > http://www.oponeo.pl/narzedzia/indeks-predkosci Ja to wszystko wiem, chodzi mi o odporność na długotrwałą jazdę z prędkościami ~210km/h. Pozdrawiam BAS
  25. Mam autko, które samo z siebie nie przekroczy 210km/h. Producent przewiduje oponki 91V, które zamówiłem i jutro założę, ale w między czasie zacząłem się zastanawiać nad zakupem niewiele droższej, ale trudno dostępnej, oponki 91W. 2 razy w tygodniu latam ~100km autostradą. Powiedzmy, że jest to niemiecka autostrada i może się zdarzyć, że będę leciał 210km/h przez 100-150km. Potwierdźcie proszę, że wystarczy, że będę miał oponę 91V. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.