Zawartość dodana przez bas
-
Nie wlacza sie I bieg wentylatora chlodnicy i inne pierduły
> 1. Pierwsza sprawa - nie moge przez FES wlaczyc testu pierwszego biegu wentylatora chodnicy. > Przekaznik pyka, test wykonany, a wentylator nie zalacza sie. II bieg dziala bez zastrzezen. > Gdzie szukac przyczyny? Poszedł się kochać opornik, jest wkręcony na 2 wkręty w obudowę wentylator i wchodzą do niego 2 kable. Koszt ~50zł. > 2. Druga sprawa - czy w aktualnych warunkach temp. (-10) FES pokaze jakie jest cisnienie w klimie? > Jak to jest u Was? U mnie aktualnie pokazuje 0,000 bar. > Wiadomo klima nie wlaczy sie w takich warunkach temp. Powinien pokazywać, jest tam więcej niż 0,000bar, IMO błąd w FES, nawet gdyby układ się rozszczelnił to powinno tam być ciśnienie atmosferyczne, które jest wyższe niż 0,000bar. > 3. Pokazuje sie jakis glupi blad dot. zamka kierowcy i po skasowaniu dalej wraca - a ogolnie > wszystko chodzi ok. Martwic sie? Nie wiem jaki błąd to Ci nie powiem. Pozdrawiam BAS
-
czy pobije się policja z ITD o miejsce (tanie państwo)
> potem grzeją tyłki czytając gazety. W każdej normalnej firmie taki pracownik dostałby góra > tysiaka na rękę a oni chyba jednak mają więcej. W normalnej firmie, gdyby przynosił takie zyski jak oni przynoszą to mógłby nie przychodzić do pracy a miałby kilka średnich krajowych. > Czy naprawdę nie można było takich aut sprawić > lokalnym policjantom a kasa z pokuty idzie do tego samego wora. Nie idzie, kasa z mandatów od policji idzie do budżetu województwa a kasa z itd CHYBA idzie do budżetu centralnego. Pozdrawiam BAS
-
Zderzak przedni - jakość spasowania
Te zatrzaski są w zasadzie jednorazowe, kup nowe i będzie ładnie leżał do najbliższego demontażu lub oparcia się zderzakiem o coś. Pozdrawiam BAS
-
check engine MJ 150 KM
> Wersja MES free , czyli darmowa również umożliwia odczyt i kasowanie błędów , jak i podgląd 4 > parametrów - a to na początku przeważnie wystarcza W Croma '05 1.9 MultiJet 16V tylko silnik, can info, wspomaganie, reszta na czerwono(wersja płatna). Pozdrawiam BAS
-
check engine MJ 150 KM
> Miałbyś już za to własnego fejsa +200zł soft. Pozdrawiam BAS
-
chech żarówki
> Ide dookoła samochodu - - żarówka tablicy rej. Przyłóż newtona, może pomoże. > W aucie conajmniej 3 razy przeszłą mi żarówka mijania, i ani razu nie dostałem takiego komunikatu. > A tu glupia tablica i od razu błąd. > Wydawało by się ze głowne swiatla są najważniejsze? Żarówki o dużej mocy zauważysz, tych małych nie. Tak jest we wszystkich Fiatach, pewnie w całej grupie Fiat(F/AR/L) tak jest, nie wiem jak jest w innych markach. Pozdrawiam BAS
-
Szybkie nagrzewanie silnika - wtf ?
> Niema żadnych grzałek czy kombinacji najprostszy VW T4 1.9D Zresztą opinie innych użytkowników > wszelkiej maści VWT4 mają takie samo doświadczenie. Natomiast jak czytam o Stilo wszystkie > nagrzewają się długo i proces nagrzewania zimą przedziału pasażerskiego w stosunku do innych > samochodów na ON jest wyjątkowo długi. Ile ten T4 pali a ile pali Ci Stilo? Pozdrawiam BAS
-
Jakiej marki/model akumulatora?
> Prad rozruchu 540A, pojemnosc 60Ah. W czerwcu za Vartę BD o dokładnie takich parametrach(nie pamiętam czy EN540A czy EN560A) płaciłem 250zł u kolegi prozaq. Pozdrawiam BAS
-
check engine MJ 150 KM
> Poczytaj sobie kilka razy istotne fragmenty z podwieszonych wątków n/t FES na kąciku Stilo Podwieszony nie jest, ale jest. Pozdrawiam BAS
-
check engine MJ 150 KM
> Tzn. twoim zdaniem, jak błąd się nie powtórzy, to można przyjąć, że jest OK? Można wtedy przyjąć, że coś się przycięło. Stawiam na zacięcie się OGR'a, czyli pewnie się powtórzy. > Może bęziesz jechał jakoś w najbliższym czasie przez moją okolicę Nic nie planuję, ale różnie w życiu bywa. Pozdrawiam BAS
-
Stilo 1,4 - ciężko kręci rozrusznik
> regeneracja ale nie wiem czy regeneracja nie poprawi sytuacji na krótko. Dobrze wykonana regeneracja powinna rozwiązać problem na długo, tani zamiennik może być dobry albo nie, w praktyce może się okazać, że jest to rozrusznik regenerowany po taniości. Nie jest problemem wypiaskować rozrusznik i będzie wyglądał jak nówka-śtuka. Pozdrawiam BAS
-
Stilo 1,4 - ciężko kręci rozrusznik
Jeśli jesteś na 100% pewien akumulatora to stawiam na problem tulejek w rozruszniku. Pozdrawiam BAS
-
Czy jest sens regeneracji parownka BRC Tecno 100kW
> Moze > trzeba było dac jakiegos kreta?? Jeśli nie ma tam powierzchni oksydowanych, które mają pozostać oksydowane to można to wrzucić do zmywarki i będzie czyste. Pozdrawiam BAS
-
check engine MJ 150 KM
> Za pierwszym razem chyba od razu po odpaleniu silnika (był mróz) Elektronika niespecjalnie lubi spadki napięcia. > jak przestało wyświetlać to nie warto podłączać, > więc nie podłączyłem się pod FES. Łaj? > Za drugim razem zaświeciła się w trakcie jazdy na tempomacie po dość gwałtownym dohamowaniu. Spróbuj zreplikować błąd, rozgrzej go i wbij mu ostrogę. > Czy u Was też check engine wyświetla się nieprzewidywalnie? Zdarzyło mi się w Stilo, że zimą zapalił mi się Check, błędów w żadnym ECU nie było, nie byłem wstanie gnoja zgasić, pomogło dopiero odłączenie ECU silnika na chwilę(tak mi było wygodniej niż odłączać akumulator). > Pewnie bez podłączenia pod FES nic się > nie da stwierdzić? Yeap, najprawdopodobniej zapisał jakiś błąd. To może być jakieś zacięcie się OGR'a albo coś gorszego. Pozdrawiam BAS
-
Wysokie spalanie,
> Pozwolisz że się dołączę do twojego wątku...mam podobny problem... Ten wątek dotyczy 4gen. > Kurcze...zacząłem uważniej przyglądać się wielkości spalaniu mojego blue velvet czyli UNO 1.0....i Masz prawdopodobnie 1-2gen. Pozdrawiam BAS
-
Czy jest sens regeneracji parownka BRC Tecno 100kW
> a dasz komuś gwarancje na naprawe? A dasz komuś gwarancję na wymianę reduktora? A dasz komuś gwarancję na wymianę napędu rozrządu? Czy każesz mu wymieniać silnik na nowy lub cały samochód na nowy? To samo dotyczy choćby oleju. Generalnie możesz komuś dać gwarancję, że w należyty sposób wykonasz regenerację, jeśli to Ty(wykonawca regeneracji) dostarczysz materiałów do tej regeneracji i padnie membrana z powodu wady materiałowej to będziesz dochodził od dostawcy membrany nowej membrany i kosztów robocizny. Jeśli klient dostarczy Ci materiałów do regeneracji i dojdzie do awarii spowodowanej wadą dostarczonych materiałów to klient będzie się szarpał ze sprzedawcą*. * Czyli generalnie będzie w głębokiej pupie, dlatego lepiej, żeby materiały do regeneracji dostarczył zakład, który wykona kompletną regenerację. Pozdrawiam BAS
-
Narodowy Program Walki z Fotoradarami
> planuje mandaty za przepisową jazdę? Jeśli narzucam pracownikowi pewien target to oczekuję, że go zrealizuje a on zwykle zrobi wszystko, żeby to zrobić. Pozdrawiam BAS
-
Narodowy Program Walki z Fotoradarami
> Jak przy okazji przy tym wpłyną jakieś kwoty do budżetu, to też nie mam nic > przeciwko A widzisz różnicę pomiędzy tym co napisałeś a tym co rząd planuje? Pozdrawiam BAS
-
Narodowy Program Walki z Fotoradarami
> coś Ci się pomyliło. Krew to się leje dzisiaj. Codziennie 10 osób traci życie na drogach. Ile tej krwi leje się na autostradach? Krew się leje tam gdzie jest kiepski(nie przystosowany do rzeczywistości) stan infrastruktury drogowej. Przykładowo, od czasu jak są autostrady i są podniesione limity prędkości to praktycznie nie przekraczam dozwolonej prędkości(jest infrastruktura i nie ma problemu). Jak jadę z A do B po krajówkach/wojewódzkich to ogromny procent swojej uwagi poświęcam na rozglądanie się za fotoradarami czy suszarkami, zamiast poświęcać tą uwagę na sytuację na drodze. Tam gdzie są autostrady czy drogi ekspresowe tam nie ma problemu, rozpędzasz się, włączasz tempomat i jedziesz, na zwykłej krajówce rozglądasz się za fotoradarami i pochowanymi absurdalnymi ograniczeniami. To co chcą zrobić teraz, ma im głównie dać kasę a bezpieczeństwo... no może przy okazji pomoże a może zaszkodzi. Rozmawiałem ze znajomym, który mieszka w CH, który śmiał się z bzdur, które padły na wczorajszej konferencji prasowej, choćby to, że niby w CH za przekroczenie prędkości idzie się do więzienia - z tego co mówił jest to totalna bzdura, ale widać dziennikarzyny to łyknęły i nikt tego nie sprawdził. Mydlą nam oczy a społeczeństwo to łyka. Pozdrawiam BAS
-
Narodowy Program Walki z Fotoradarami
> No ale jeżeli WIĘKSZOŚĆ tak uważa i tak chce, to chyba mamy demokrację, nie? Jeździmy jak jeździmy, szczerze mówiąc to zdarzały mi się takie sytuacje, że byłem zatrzymywany za prędkość na prostej, pustej drodze(nie było w okolicy szkół i żłobków), gdzie toczyłem się z zawrotną prędkością 64km/h, żeby było śmieszniej to miałem na dachu antenę od CB i włączone radio, ale mocno ściszone bo nie goniłem, prowadziłem dyskusję z pasażerką, swoją jazdą nie stwarzałem żadnego zagrożenia(ewentualnie dla jakiś żab w lesie). Zatrzymali mnie bo okazało się, że gdzieś tam za gałęziami wisi 40'tka. Wysiadłem i z rozbrajającą szczerością wytłumaczyłem policjantom, że nie goniłem bo jakbym gonił to wiedziałbym, że tu suszą bo słuchałbym radia, ostatecznie zostałem pouczony. To co wyprawiają rządzący to jest zwykłe prostytuowanie prawa. Niestety, ale takie traktowanie obywateli, kiedyś skończy się rewolucją, mam tylko nadzieję, że będzie to bardzo krwawa rewolucja bo tylko wtedy jest szansa, że coś się zmieni. Pozdrawiam BAS
-
pakiet dealerski pzu na 2 rok
> Uniqa przesyła. PZU tak nie robi lub tak nie robiło. Najbliższe ubezpieczenie mam kwiecień/maj, więc... Zwykle jak coś przysyłali to cena była wyższa niż w pakiecie. Pozdrawiam BAS
-
pakiet dealerski pzu na 2 rok
> owo pismo sugeruje kontakt z "Państwa Dealerem" a nie agentem/oddziałem PZU ponieważ tylko tam > można "wznowić polisę z zastosowaniem warunków pakietowego ubezpieczenia" > I tu powraca pytanko dowolny dealer? > GP Kiedyś robiło się to u dowolnego agenta PZU. Pozdrawiam BAS
-
pakiet dealerski pzu na 2 rok
> Powinni przysłać dokładnie na to samo, co było zawarte do tej pory. Przysyłają OC i NNW, ewentualnie AutoPomoc(Assistance), reszta polis jest formalnie zależna od wartości(stanu) pojazdu i tych polis nie przysyłają. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator - obsługowy czy bezobsługowy
Pojęcia obsługowy/bezobsługowy są dość szerokie. Wybierz taki, w którym możesz otworzyć korki, uzupełnić poziom elektrolitu i ładować go z otwartymi korkami. Pozdrawiam BAS
-
Odmowa rejestracji - co dalej?
> Szkolna Kasa Oszczędności? Samorządowe kolegium odwoławcze Pozdrawiam BAS
