Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > 1. gdzie sprawdzać przebieg? W sterowniku silnika odometer mam 14 tys z kawałkiem (licznik wskazuje > ~68 tys km) W ECU licznika i w ECU silnika. > 2. do połączenia się z częścią modułów potrzebny jakiś kabel, czy też można przerobić? Tu masz opisane co do czego. > 3. nie ma żadnych błędów w kompie To się ciesz. > 4. obserwowałem parametry korekty wtrysków i na 1 cylindrze wartości mocno odbiegają od > pozostałych: > Czas Inj.c.Cyl. 1 Inj.c.Cyl. 2 Inj.c.Cyl. 3 Inj.c.Cyl. 4 > sek mm³/w mm³/w mm³/w mm³/w > 0 -0,24 -0,22 -0,01 0,48 > 2,02 -0,25 -0,21 0 0,47 > 4,03 -0,25 -0,22 0 0,47 > 6,05 -0,26 -0,21 0,01 0,46 > 8,06 -0,27 -0,2 0,01 0,46 > 10,08 -0,27 -0,19 0,01 0,46 > 12,06 -0,26 -0,19 0 0,46 > 14,11 -0,24 -0,21 -0,03 0,52 > Czy mam się tym martwić, coś z tym zrobić? Nie znam się, ale wygląda na lanie, ale mogę się mylić. > 5. Jak mogę wyłączyć pikanie niezapiętych pasów? W wersji płatnej: Deska>Marelli Instrument Panel>zakładka adaptacje>pierwsza opcja od góry>F10. > 6. Co ciekawego mogę jeszcze zmodyfikować, sprawdzić w wersji demo? Adaptacje silnika i nic więcej w Krowie. EDIT: Jeszcze wspomaganie, ale musisz mieć adapter albo przerobionego ELM'a albo Vag'a. > ps. Może jest w Wa-wie jakiś doświadczony user FESa, który będzie się chciał spotkać i podzielić > wiedzą? Zapraszam do Łodzi. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czemu nie kupować u Viakena? On wie co sprzedaje Aha, nawet w tym wątku ludzie pisali, że Viaken sprzedaje Elm'y z problemem rezystora. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > coś takiego zakupiłem: > http://allegro.pl/elm-327-pl-nowa-wersja-v3-0-1-4b-2011-pl-elm327-i1716029161.html Jeśli to faktycznie 1.4b to jest szansa, że będzie śmigać. Sprzedawcy na allegro to już sami nie wiedzą jakie bzdury wstawiać w opis. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a czy do "zobaczenia interfejsu" przez programy konieczne jest podłączenie do gniazda > diagnostycznego w samochodzie, czy wystarczy jedynie do USB w kompie? Do instalacji sterowników itd. wystarczy podłączyć do usb, ale bez podłączenia do samochodu nie odpalisz testów interfejsu. > przyszła dziś do mnie przesyłka z ELM 327 v3.0 Takiej wersji nie znam i o ile wiem nie występuje w przyrodzie. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Ja mam pytanie panowie jakim kabelkiem połączyć Grande Punto żeby sprawdzić przebieg przed > zakupem, a później łączyć się ze Stilem, GP, Pandą . Z silnikiem w GP połączysz się czymkolwiek(VAG/ELM) po linii K, natomiast z licznikiem czy BC połączysz się po CAN(czyli ELM), tyle, że w GP jest tzw. HighSpeed CAN czyli musisz albo przerobić Elm'a albo kupić adapter A3. Tu masz wszystko rozpisane. Pozdrawiam BAS
  6. > a jak wygląda dostęp do czujnika w silniku 2,4? Nie wiem. > jestem w stanie zrobić to samemu pod domem czy jednak umawiać się na wizytę z mechanikiem? W 1.6 16V 103KM tak, jak to wygląda w 2.4 to nie mam bladego pojęcia. Pozdrawiam BAS
  7. > a dzisiejsze zgaśnięcie i odpalenie po skasowaniu błędu? > wszystko razem nie zajęło więcej niż 15 minut więc chyba mało czasu na ostygnięcie? Objawy, które opisałeś wskazują na CPW, to że odpalił przypadkiem po skasowaniu błędu potraktowałbym jako przypadek. Swego czasu nawalczyłem się z CPW w Marei, auto 2 razy jeździło do ASO na lawecie, dopiero jak na moja odpowiedzialność wymienili CPW to problemy się skończyły. Pozdrawiam BAS
  8. Tu nie chodzi o kasowanie błędów a o to, że czujnik ostygł. Wymień czujnik. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > no to grubo Moj jest sygnowany jako 1.4 . Narazie dziala to co ma dzialac, tylko kto wie co Yani > wymysli za pol roku w FESie. Dolozy jakis klikacz i sie okaze ze chinskie gie wogole nie > bedzie chcialo gadac Ale to nie wina Yaniego, że coś co ma na obudowie napis fw. 1.4a ma w rzeczywistości w środku fw. 1.2, jest to niezgodność towaru z umową. To jest tak jakbyś kupił stilo 1.9 MJTD 150KM a w środku byłoby 1.4 16V 96KM. Celowo porównałem diesla z benzyną, żeby wykazać, że kupujesz diesla, żeby jeździć na ON, lejesz ON a on nie jedzie. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    A mianowicie(Yani napisał w dziale dla REGISTERED): Quote: The problem with most of the Chinese ELM 1.5 interfaces is that they actually have ELM software version 1.2 inside. The requirement for ELM 1.3 or higher is for genuine ELM interfaces. The Chinese clones come in various versions (1.4a, 1.5, 1.5a, 2.0, 2.1) which are not related to the actual version of the copied ELM software. Czyli już nie tylko problem rezystora, ale także problem z FW w interfejsach. Pozdrawiam BAS
  11. > Czy po > podłączeniu wszystkiego do auta na początku wykonać proxy alignment procedure celem > wyliminowania migania licznika a dopiero update firmware do 9.8 czy na odwrót. A jaka to różnica? Przecież osiowanie proxy polega na dopisaniu do BC hosta sieci CAN i nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem tegoż hosta. Pozdrawiam BAS
  12. > Czy proxy alignment procedure poradzi sobie z mrugającym licznikiem po > podpięciu kiery, czy trzeba robić opóźniacz? FES poradzi sobie. Examiner chyba nie. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > zeby service skasowac.. > uzywamy : > 1/ kabel ELM - pisze na nim 1.4 Czy moja odpowiedź na gg nie była wystarczająco wiarygodna? > - bez przerobek ( kupiony u viakena) Pod warunkiem, że interfejs nie jest wadliwy i nie wymaga usunięcia rezystora(a wszystko wskazuje, że Twój wymaga usunięcia rezystora). Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Dzięki Ale wiesz, że mogłeś sobie poklikać po FES na sucho w domu przy biureczku? Wybierasz sobie centralkę, z którą chcesz się połączyć i zamiast F10 wciskasz ctrl+F10, następnie ignorujesz iso i możesz sobie klikać bez podłączenia do samochodu i bez podłączenia interfejsu do laptopa. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > To ja zapytam znawców tematu gdzie w FES 2.8.2 Registered aktywuje się kontrolkę tempomatu. Czy > trzeba łączyć się z deską czy z silnikiem. Body>CAN Setup/Proxi...>zakładka F7(adaptacje)>pierwsza opcja od góry. Pozdrawiam BAS
  16. > No dobra > Mam coś takiego > Czy jeśli kupię program to będzie banglać? Yes, Sir. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Cześć BAS! > Wiesz może dlaczego nie można używać ELM do airbagów w Stilo? Wiem, bo chyba nie da się z nimi gadać po CAN a ELM po linii K nie obsługuje protokołu, po którym one potrafią gadać. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Pyt. 1 - czy vag wystarczy czy elm 327 potrzebny? ELM327 i OBDKEY* only. > który model/sprzedawca najlepiej kupić? Loteria. > Pyt. 2 - czy którymś kablem - również można kasować "service due" ? ELM327 i OBDKEY*. > Pyt. 3 - Czy do w.w. czynności - wystarczy darmowa wersja FES czy trzeba dokupywać licencję ? Service Interval Reset jest teoretycznie w darmowej wersji, ale parę osób skarżyło się, że nie bangladesz. Kodowanie pilotów tylko w wersji płatnej. * Mało popularny i drogi interfejs. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czy ktos moze podrzucic przepisem gdzie jak najwygodniej dokonac rejestracji ? Wiem ze mozna > bezposrednio na stronie producenta i tam jakies pay-pal'e porobic platnosci karta $$. Jakos > nie mam zaufania do tego typu rozwiazan a chcialbym miec pelna wersje. > Jakis PL dystrybutor ? Sklep interntetowy ? Jak rejestrowaliscie ? Polecam jednak paypal+strona FES, jak koniecznie musisz to pmfactory jest na allegro. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    W FES 2.8 ma pojawić się możliwość przywrócenia do żywych działania inspekcji. Yani: - Added Service coupons function for Stilo to set the number of remaining service coupons Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Yani napisał w dziale dla zarejestrowanych użytkowników w odpowiedzi na problemy z resetem autoadaptacji: I will update the description to say 6000RPM ... Powyższe dotyczy Pandy 1.1 54KM 2004 rok(nie wiem czy innych aut też). Może się zdarzyć, że mimo przeprowadzenia adaptacji koła fonicznego 3x4500rpm MIL nie chce zgasnąć, wtedy procedurę należy przeprowadzić, ale zamiast 3x3sek 4500rpm ma być 3x3sek 6000rpm. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > no wlasnie.. tak myslal tomek ..ze zrobil.. ale zycie pokazalo swoja wersje wydarzen Jak włączysz zapłon połączysz się za pomocą FES ->rozłączysz się->połączysz się itd. bez wyłączania zapłonu lub FES(nie wiem nie wnikałem) to potrafi sam rosnąć ten licznik. Generalnie jak chcesz się pozbyć tego fjuczersu to trzeba 8albo9(łącznie od nowości) razy "skasować inspekcję", rozłączyć się, wyłączyć zapłon i FES, włączyć zapłon i ponownie sprawdzić ile razy było kasowane. U mnie niestety liczba 8 lub 9 została osiągnięta i nie działa mi przypomnienie. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > no tom cos podziobal i niby "umarlo"... ale jednak nie umarlo bo sie jakis tydzien temu uaktywnil > serwis ( pisalem na SSP "nowy dzien - nowy fail" ) Tak, żeby przestał wyświetlać raz na zawsze to ja też umiem zrobić. Myślałem, że wykombinowaliście coś dokładnie odwrotnego czyli przywrócenie działania tej funkcji. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > swieca Tomtom cwiczyl na moim pudle ... i ostatnio do mnie wrocil ten niegrozny failur > Mam kable to ci to popsuje Czy mam rozumieć, że coś wykombinowaliście, żeby wyzerować licznik resetów(w takim sensie, żeby znowu móc 9 razy kasować?)? Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Panowie to szybkie pytanko Ten kabelek wystarczy do diagnostyki i usuwania inspekcji ?? > W stilo 1,4 05r Inspekcja siedzi w zegarach, z zegarami gadasz po can => potrzebny ELM. Silnik+can =>ELM Silnik+poduszki+ABS/ASR/ESP+wspomaganie => przerobiony Vagkkl Zresztą tu masz wszystko ładnie opisane. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.