Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> Druga sprawa jest 60 postów , Wydawało mi się, że więcej > http://allegro.pl/show_item.php?item=1351665716 - czy będzie miał sławny rezystor R14 ? Nie wiem. > Co mi umożliwia w skrócie funkcja PROXI Alignment ? Tzw. przyswojenie hostów sieci CAN, czyli robisz to w sytuacji jak dołożyłeś coś/wymieniłeś coś i mruga ci przebieg oraz masz Check error. > Czy trzeba dokonać innej przeróbki do komunikacji w FESIE oprócz R14 jeżeli posiada ? > Jakie piny muszę połączyć , żeby miał dostęp do ABS i Wspomagania ? Jak w KKL 1 pin z którymś > łączyć ? Tu masz wszystko ładnie rozpisane, na dole strony jest legenda. > google już sławny ten temat jest Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> zastanawia mnie to,czy jest to tylko programowanie RC,czy może działa razem z kodowaniem > imo? Nie, działa tylko programowanie RC, immo tym nie zrobisz. Technicznie Yani potrafi to zrobić, ale ze względu na fakt, że niepowodzenie oznacza, że klucz(pastylka immo) do kosza to Yani zdecydował, że FES nie będzie tego potrafił. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Nie jest potrzebny przerobiony ELM. Wiem, że mając przerobionego Vag'a nie potrzeba przerabiać ELM'a, ale opisałem wszystkie opcje dla tych interfejsów. Mógłby zamiast Vag'a i Elm'a kupić OBDKEY, ale to jest ~150EURO. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam, zamierzam kupić interfejs do mojego Fiata Stilo tylko nie wiem jaki... Posiadam FES'a, chcę > żeby miał w miarę spore możliwości ale i też w miarę przystępną cenę. Przeglądając portal > aukcyjny człowiek staje się głupi od tego co wciskają sprzedawcy dlatego proszę Was o poradę. Generalnie potrzebujesz do stilo przerobionego ELM'a* oraz przerobionego Vag'a**. Tu popatrz. > Dodatkowo mam pytanko... czy interfejs będzie pasował do aut grupy vw? Do VAG potrzebujesz VAG-kkl oraz VAG-CAN, ale to temat na inny kącik. * Silnik, ESP/ASR/ABS, wspomaganie, BC, zegary, czujniki parkowania, osiowanie proxy, kasowanie inspekcji i inne po CAN. ** Silnik, ESP/ASR/ABS, poduszki, wspomaganie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a w Twojej wersji testowej tez tak bylo? Nie wiem, nie sprawdzałem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Wykryłem kolejny bug, który Yani potwierdził. Vag-kkl w FES 2.6 nie łączy się. Sprawdzałem z silnikiem i nie łączy się, wiec pewnie z resztą też nie. Yani obiecał poprawić to w 2.6.1. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> To ja zapytam o nową wersję FES 2.6. Czy dzięki nowej funkcji PROXI Alignment (CAN Setup) Procedure > da radę dołozyć do stilo kierownicę multimedialną bez zabawy w robienie układu opóźniającego > podawanie napięcia na zasilaniu kiery? Teoretycznie tak, w praktyce nikt tego jeszcze nie sprawdził. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> podziękował za odpowiedz, BAS jak byś jeszcze mógł mi opisać: Uwaga moje dość dowolne tłumaczenie. > NOTE: Please read carefully all data on the "Info" screen. Przeczytaj uważnie wszystkie dane w zakładce "info"(pierwsza od lewej zakładka, F2). > Check if available and configured > modules correspond to your vehicle. Sprawdź czy dostępne i skonfigurowane moduły odpowiadają Twojemu autku. > Also, if the Info screen shows that added or removed ECUs > are detected, check if those ECUs are detected correctly. Jeśli "infor-screen"(pierwsza zakładka-F2) pokazuje dodane lub usunięte ECU jako wykryte to sprawdź czy te ECU są poprawnie wykryte. > NOTE: Make sure that your FiatECUScan log files folder is configured properly as the program will > write some important information about your current PROXY configuration and you will need to > send the log file to the author in case of procedure failure. Upewnij się, że katalog, w którym FES przechowuje logi istnieje i masz prawo zapisu w tym katalogu. FES w tym katalogu zapisze plik z ważnymi informacjami na temat obecnej konfiguracji Twojego samochodu. Jak coś pójdzie źle to ten plik będziesz musiał przesłać do Yaniego. > bo biegły miałem ale z rosyjskiego > czy będzie może w FES możliwość korekty licznika? Nie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> koledze po wymianie panela sterowania klimatyzacji w AR GT miga licznik kilometrów, na dniach mam > dostać zakupioną licencję do FES i chciałbym sprawdzić możliwości funkcji PROXI Alignment, ale > mam pewne obawy bo coś tam jest opisne o Alfa Code i alarmie, o co chodzi Chodzi o to, że ustawienia alarmu i mrugania kierunkowskazami(przy zamykaniu/otwieraniu auta z pilota) zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych, które mogą być różne od obecnych. Aby móc je później ustawić tak jak być powinno będzie potrzebny kod elektroniczny, który w przypadku stilo znajduje się na niebieskiej karcie kodowej, którą dostałem z samochodem. W przypadku stilo jeśli nie ma się tej karty to można ją zamówić w ASO za 200zł. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jeśli dalej to samo to prawdopodobnie masz problem z "rezystorem". Problem z rezystorem dotyczy połączeń po CAN, natomiast silnik jest dostępny przez linięK na pin7, więc nawet jak jest problem z rezystorem to z silnikiem powinien się bez problemów łączyć. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Zakupiłem ELM'a od viakena w wersji 1.4, zestaw jak ten z linka. Myślałem że kabel jest zmodowany > już wg przepisu i mam problem bo nie łączy mi się z niczym w aucie, FES wywala że upłyną limit > czasu połaczenia czy coś takiego. > Pytanie moje czy kabel faktycznie jest nie zmodowany czy też wymaga jakichś specjalnych ustawień > bądź sterowników. Zainstaluj najnowsze sterowniki, upewnij się, że w FES wybrałeś poprawny port com. Z silnikiem powinien się łączyć bez żadnych przeróbek. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> wielkie dzieki, zakupuję licencję do FES: > http://allegro.pl/nowosc-licencja-fiatecuscan-pl-fiat-alfa-lancia-i1335066868.html i działam, Jak masz konto paypal to kup bezpośrednio. > 1.co to za parametr: kod uniwersalny? Nie wiem. > 2.do czego służą akuratory: > -przepustn.modyfik. przepływu > -napęd lampy rozgrzewania > -zawór regulatora ilości przepływu > z góry dzięki za odpowiedz To są testy, możesz je odpalić i posłuchać/popatrzyć czy coś działa. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Bas możesz zrobić zrzut programu FES 2.6 chodzi oczywiscie o osiowanie proxy, jak to wygląda Zrzuty z wersji FREE w trybie demo: Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Ma chłop głowę na karku, tego nawet examiner nie potrafi. Trochę czytania dokumentacji, trochę reverse engineering'u i śmiga. Dokładnie od 06.10.2010 działa mi tempomat, jak pisałem tego posta to już śmigał. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Przetestowałeś działanie kontrolki od tempomatu? W wersji 2.6 nie chciało mi się odmrażać tyłka, ale generalnie lampka działa mi od miesiąca i wyświetla się komunikat, więc 2.6 powinno to już potrafić. Testowałem miesiąc temu czy da się to zrobić przy pomocy FES, moje stilo było po stilo Yaniego drugim stilo z działającą lampką i komunikatem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Yani napisał, że jest bug, osiowanie proxy działa poprawnie tylko jeśli ustawimy język angielski. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> I pozamiatane Spróbuj z najnowszym FES. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
W najnowszym FES(2.6) masz możliwość ustawienia prędkości połączenia dla vag'a, dzięki czemu... nie chce mi się tłumaczyć. Yani napisał: Quote: - Added faster parameter monitoring support with VagCom interfaces. You can configure this functionality in Settings (KWP2000 Timings) when VagCom interface is selected. You have 4 options: DEFAULT (this works the same way as previous FiatECUScan versions), OPTIMAL (this is the optimal speed as suggested by ECU), FAST (This is the fastest possible connection. It may be unstable.), SLOW (This is a slower connection which should theoretically offer better stability with slower computers). Please note that the faster communication is usually only supported by the Engine ECUs and will probably have no effect on the other ECUs (like ABS and EPS). On my Stilo I successfully recorded a log with 1 parameter and 900 samples per minute. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> A ja mam takie pytanko.FES 2.1 do tego lapek:celeron 1Ghz,128mb ram i ustawienia skopiowane z kompa > stacjonarnego którym łącze się w garażu bez problemu no i ze strony o FES-ie. System w pełni zaktualizowany? Tak czy inaczej 128MB ramu to mało. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam! Multijet 1,9 120Km > Ponieważ ten wątek jest tak rozwiniety, mam pytanie? > Interfejs elm327 1,4a trzeba przerobić pod Fesa dla fiata ? > Czy nie przerobiony będzie działał z fiatem na innym programie? > Czy przerobiony będzie działał z innymi autami? > Czy przeróbka to wywalenie słynnego rezystora? I tak i nie. Rezystor wywala się jeśli interfejs jest niezgodny ze specyfikacją i nie łączy się po can czyli np. nie łączy się z BC. Kolejna przeróbka to jeśli ECU np. wspomagania i/lub ESP/ASR/ABS nie da się osiągnąć po can wtedy robi się przełącznik przepinający linię K pomiędzy pinami: pin1- ESP/ASR/ABS, pin7-silnik(tak jest fabrycznie), pin9-wspomaganie, pin12- wspomaganie w Cromie, oraz pin3-poduszki powietrzne, ale ELM'em po Linii K nie połączysz się z poduszkami w stilo, do tego potrzebujesz przerobionego VAG-kkl. Tu masz ładnie rozpisane jaki interfejs i na jakim pinie z jakim ECU się łączy w jakim samochodzie. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
Zaktualizuj sterownik. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
Z silnikiem się nie połączysz. Co do reszty: Zasilanie na interfejs podałeś z akumulatora? Czy przełącznik na interfejsie był w pozycji silnik(jak używasz przejściówki to musi być w pozycji silnik czyli linia K na pin7)? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> W darmowej wersji jest taka opcja?? Tak. > na czym to polega?? W poprzednim poście wkleiłem obrazek, na obrazku jest opisane działanie. > Nie nic nie ruszałem. Zrób diagnostykę, zrób adaptację, jak nie ma błędów to nie przejmuj się. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> No, ale to mi i mojej kobiecie się tak wydaje, a jej nic na ten temat nie mówiłem, sama o tym > wspomniała, że coś ciężej kierownica chodzi. > Nie ma możliwości, że się coś przestawiło?? Wątpię, możesz jeszcze przeprowadzić adaptację wspomagania do samochodu: ale jeśli nie ma błędów to nic nie przestawiłeś. A czy nie robiłeś czegoś przy samochodzie związanego z trakcją(np. zmiana opon)? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> witam. a czy tym programem mozna diagnozowac webasto thermo top c/z dedykowane dla fiata???? Nie. Pozdrawiam BAS
