Zawartość dodana przez pawli82
-
Kupiłem i juz pytam
trudno powiedzieć.Niby jest mało obciążony,ale znajomy kolega z forda mówił,aby nie do końca ufać tym interwałom wymiany rozrządu.Chociaż u innego kolegi we flocie robili wymiany zgodnie z zaleceniem i nic się nie działo....Ale ja nawet olej co 10kkm wymieniam
-
Kupiłem i juz pytam
ja leję 5w30 motorcrafta.Wcześniej przez 190kkm 5w30 Comma. A z tą wskazówką to mam podobnie.Po uruchomieniu leży,a potem dosyć szybko siępodnosi.Dosyćszybko się nagrzewa.Ja olej wymieniam co 10kkm,a rozrząd jest co 160kkm.Jednak ja wymieniać będę po 90kkm.
- Mini test: Toyota HiLux MY16 2.8l 4-D & troche 4.0l V6 - duzooo pix
-
Włącznie klimy przy nadmuchu na szybę - jak wyłączyć?
Też mnie to irytuje.Ale chyba nie da się wyłączyć
-
Mercedes W115
> O ktoś z mojej wioski ba > Każdy poczciwy mercedes znaczy teren, mój tez znaczył aż miarka się przebrała. Tył wstępnie > rozebrany, nowe półosie w drodze, mietek czeka na towar znajomy robił W123.całe uszczelnienie mostu plus flansza oraz półosie.
-
Mercedes W115
> Włoszczyzna Sałata Cebula auto piękne nie,nie,nie Warszawa Samo Centrum
-
Mercedes W115
> Korzystając z pięknego dnia wyprowadziłem Mietka i pojeździłem po okolicach mojej wioski bardzo mi się podoba
-
Miles-nowe paliwa Statoil
> Witam, sprawdzaliście już jakoś nowe paliwa, bo tak wszędzie zachwalają, że boję się że wyjdzie > wtopa. jak dla mnie nie ma znaczenia,cz miles,czy nie miles
-
Silniki TSI/TFSI i konsumpcja oleju...
> a to tez dziwne > w 1.4 16v BBY (Seat, Skoda, VW) Castrol znikał... > po wymianie ma Motula spalanie oleju prawie zniknelo... ten silnik nie lubi castrola.Mobila 0w40 praktycznie nie wciaga
-
Silniki TSI/TFSI i konsumpcja oleju...
> ta ciekawe. robiłem to latem - same części to > a robocizna to tez kilka ładnych rbh. w IC zestaw z kołami jak dobrze pamiętam 550zł
-
Tarcze i klocki hamulcowe - które
> A sprawdź ceny Motorcraft. Można się zdziwić. > B to się zgadza.W foce zakładam filtry oryginalne i olej tez.
-
Tarcze i klocki hamulcowe - które
> Do padliny tzn. forda ja mam w foce ate powerdisc plus klocki ate.Jak dla mnie rewelacyjny zestaw. W escorcie mam tarcze ABE i klocki Breck.Też zestaw rewelacyjny
-
Pakiet startowy do 3,2FSI VW/Audi po 2005r...
> Rozrząd na łańcuchu, drogie graty i dużo więcej roboty niż w przypadku paska. Wiesz ile tam jest > nalatane że rozrząd trzeba było robić? znajomy ma a A6 4.2 ( tylko nie FSi,ten poprzedni) nalatane 280kkm i rozrząd wymienić musiał...razem z kapitalką silnika.,Wyszło 13500 z robotą.( ma auto od nowości
-
Olej 2T do Ropy? Za i przeciw tego rozwiązania.
> 1.5 DCi mają w standardzie przewidzianą opcję ,,wylatania'' korby z panewką przy pewnym bliżej nie > określonym przebiegu, i lanie oleju 2T do paliwa nie ma tu nic do rzeczy. > Sam mam 1.5 DCi , leję 2T Orlenowskie i jak na razie widzę plusy tego rozwiązania. Moim zdaniem > warto, ale nikt nikogo nie zmusza. > Pozdrawiam. to,że korba bokiem wychodzi w dCi to problem braku smarowania i oleju. BTW co ile wymieniasz olej?
-
Focus II antena
> od jakiegos czasu nie idzie jej ruszyc u mnie... > nawet wlasnie kombinerkami nie idzie. > na szczescie nie musze tego zbyt czesto robic. a to antena się wykręca
-
Focus do oceny
> regulacja luzów zaworowych hydrauliczna ? to duratec,więc hydraulika....jak dobrze pamiętam
-
Focus do oceny
> mają 2 takie same auta, jedno ON drugie Pb. Oba poflotowe. Co ciekawe NoPB jest droższe Opis > pewnie skopiowali ten sam droższe,bo mniej rzeczy do zepsucia a serio,to zauważam właśnie taki trend,że benzyniaki idą w górę
-
Focus do oceny
> o taki > proszę, zniechęćcie mnie do tego modelu/egzemplarza. Bo chyba pojadę po niego. Wiem, że bida golas > ale chyba by mi to wystarczyło. Auto docelowo ma mieć LPG, w DE ford wypuszczał te foki z > fabryczną instalacją LPG więc chyba nie będzie problemu? to diesel,czy benzyna? Napisali,że noPB ,a później,że pali 5,8ON....auto poflotowe najpewniej.Jak benzyna,to takie spalanie jest nierealne.Poza tym 1.6 Pb jest nie do zabicia
-
Prośba o ocenę samochodu.
> Za wysokie ma obroty na luzie raczej nie...jak kompresor klimy chodzi to są ok
-
opadający pedał sprzęgła
> No właśnie taniość tylko że nic innego sensownego nie jest dostępne. Będę szukał raczej będzie ciężko z zamiennika coś innego niż ABE.ABE to chinol,ale czasem można trafić i coś dobrego w środku
-
BMW E60
> Nie strasz kolegi. Powiedz mi co jest w tym aucie skomplikowanego i trudnego w naprawie? Robiles > cos u siebie? to auto nie jest bardzo skomplikowane.Ono jest drogie w naprawie.( wszak to BMW).Mam kolegę,co ma trzecią 5. Miał E61 2.5 177, później sedana z tym motorem.Teraz ma E60 4.4 benzyna. Zawsze koszty częsci były liczone w setkach złotych. Ale jak ktoś kupuje tego typu auto,to musi sobie zdawać sprawę,że części też kosztują odpowiednio
-
focus 1.6 czy 1.8 tdci?
> Kiedyś, gdy się przymierzałem do Focusa z 1.6 TDCI zasięgałem opinii w lokalnym serwisie Forda i z > jeden z bardziej kumatych mechaników mówił, że te silniki są wrażliwe i nieodporne na wymiany > oleju co 30 tys km, gdyż powoduje to złogi szlamu w kanałach olejowych, które na tle innych > silników nie są zbyt duże i w efekcie zapychają się powodując groźne problemy z brakiem > smarowania. Wadliwe są ponadto uszczelnienia wtryskiwaczy, zużywają się łańcuchy pomiędzy > kołami wałków rozrządu. dlatego co jakiś czas w tym silniku wymieniamy smok oleju( OE Peugeota kosztuje 54zł) , czyścimy miskę.Olej zmieniamy nie co 30kkm,a co 10kkm i mamy spokój
-
Oleje silnikowe
> fuchs > drogo? normalna cena IMO. Ja kupuję za 90zł Motorcrafta i Commę
-
Oleje silnikowe
> on ma forda to motorcrafta 5w30 lub comma x-tech 5w30 Olej do benzynowego forda,jak dobrze pamiętam, ma spełniać normę A5/B5.
-
Polećcie garnki do indukcji
> Mam mieć kuchenkę indukcyjną. O taką. > Polećcie mi, proszę ja Was, jakieś sensowne nie za drogie garnki. > A może te z Ikei są OK? My mamy Zelmer Provesta.Prawie 2 lata.Zero problemów