Zawartość dodana przez pawli82
-
SC VAN - czy nowe przepisy dotyczą?
> Ale na co się łapie na nowe przepisy czy na to że jest zwolniony i spoko mogę odliczać 100% kosztów > Podobno na kolejnym przeglądzie będzie wbity inny vat (teraz mam vat1).? VAT 1 A pojazd musi mieć wpisane ciężarowy/uniwersalny van, mieć1 rząd siedzeń oddzielony od przestrzeni ładunkowej stałą przegrodą i pakę większą niż przedział pasażerski
-
Tanie cabrio ze sztywnym dachem - jakie kupić?
> ooo calkiem sensowna propozycja ostatnio miałem okazję jeździć takim z 3.2 kompresor i wydechem remusa....kosmos
-
Wybór nowego auta: Focus vs Octavia
> Co Ci bardziej leży. Prowadzenie na plus foki, obszerność wnętrza na plus skody, reszta to detale. nie wiem jak FF3 vs Octa 3, ale FF2 od Octy 2 jest szerszy
-
No i jest wyrok - samochody RHD w Polsce.
> To możesz mi wyjaśnić jak sprawnie i bez stwarzania jakiegoś zagrożenia wyprzedzasz np. takiego > tira ? jak ma ~300KM to raczej zagrożenia nie ma...przycisnie i wyprzedzi. Problem jest wtedy jak auto RHD ma duuuużo mniej mocy i trzeba wyprzedzić
-
[KzAK] Ford Focus MK2 Kombi 1.6/2.0 TDCI
> one nie są fordowskie tylko PSA. To primo. A secundo to przy 2.0 faktycznie DPF jest ciut bardziej > dopracowani, natomiast przy 1,6 109 to jest dramat, i wystarczy sobie poczytać fora żeby > wyrobić sobie o nich zdanie. Zresztą tak samo zachowują się HDi 109. Czyli jakieś 130 tys km i > zaczyna sie kibel, a dolewki Eolysa na nic się zdają. trzeba pilnować i dolewać. Można też co jakiś czas przeczyścić filterek. A jak coś to FAPa już można wyrwać w niezłych pieniądzach
-
Focus II - jaki silnik wybrać?
> 1,8 jest najgorszym z dizli w tym aucie > 1,6 90 nie mialy dpfu a niektore tez dwumasy bullshit,były też 90 z filtrtem cząstek > imo najlepszy wybor to 2,0tdci/hdi
-
Koło dwumasowe ze sprzęgłem zakup i wymiana
> Coś tam na pewno odpina, bo przed wymianą dkz na luzie coś mi tam chrobotało, terkotało a jak > wcisnąłem sprzęgło była cisza > Pozdr łożysko chrobotalo:) też tak mialem,jak się łożysko wysypało....sprezyna to wyleciala:D
-
Koło dwumasowe ze sprzęgłem zakup i wymiana
> No dobra to jestem "szczęśliwym" posiadaczem nowego, okrągłego żelastwa, lżejszym o 2,8k na FV? > Nic nie stuka, nic nie puka, nie drży, nie kołysze i nie wibruje jedynie słychać narowiste, > rozszalałe ogiery z pod maski jeden plus tego > Współczujący mogą wpisywać rozmiar ogumienia > Pozdr
-
Działanie sprzęgła
> Witajcie, może ktoś podpowie. > Od trzech lat jeżdżę Megane II 1,5 dci, od zawsze sprzęgło działało dość ciężko. Jakiś rok temu > miałem okazję sprawdzić działanie na podobnym egzemplarzu, sprzęgło miało podobny opór na > pedale jak mój samochód. Dzisiaj miałem okazję przejechać się megane dci 1,5 z 2004 (tak jak > mój samochód) i byłem w szoku jak lekko działa w tym samochodzie pedał. > Może ktoś z was podpowiedzieć co u mnie może być przyczyną tak ciężkiej pracy pedału? sprawdź działanie łożyska hydraulicznego( chyba w megi II jest z skrzyni hydrauliczne )...jak dobrze pamiętam. U mnie w foce ciężko chodziło przez rozwalone łożysko...inna sprawa,że przy tym hałasowało niemiłosiernie
-
Koło dwumasowe ze sprzęgłem zakup i wymiana
> Z allegro z Wrocławia? nie,w IC > U mnie w oryginale był LUK zamontowany u mnie sachs...ale ja mam 1.6 noPB
-
Koło dwumasowe ze sprzęgłem zakup i wymiana
> Do Sochaczewa nie będę jechał Warszawa > Właśnie by nie mieć później ewentualnych problemów chyba zdam się na zakup gratów przez mechaniora, > który mi to wymieni. Zbychu powiedział, że nie ma zbyt dobrych cen na te części, ale może > wymienić to co mu przywiozę > No i faktycznie, jakiś papier o wymianie przydałby się by przy ewentualnej odsprzedaży mieć > potwierdzenie takiej naprawy > Auto się jeszcze nie rozpada , ale wolałbym już to zrobić i mieć w porządku, więc będę się jeszcze > dowiadywał. > Ciekawe ile po takiej promocji > pozdr du*a ...sachs mi wychodzi 1940zł kpl. a wymiana to jakieś 300zł
-
Koło dwumasowe ze sprzęgłem zakup i wymiana
> Dojrzewam powoli do tej bolesnej finansowo decyzji o wymianie dwumasy i sprzęgła, zacząłem się > rozglądać po sklepach, allegro i się gubię. Znalazłem na allegro zestaw w dobrej cenie za > 1840PLN z wysprzęglikiem i juz prawie byłem zdecydowany, dzwoniąc po warsztatach i pytając > kiedy, za ile wymienią jeden z majstrów przestrzegł mnie by tylko nie kupować na allegro bo > może być podróba. > No to zacząłem szukać - firma sprzedająca w tej dobrej cenie to CAR-ZONE z Wrocławia, natknąłem się > na TAKI wątek > Zrezygnowałem, tylko teraz gdzie kupić w miarę dobrej cenie i żeby się jednocześnie nie naciąć, czy > allegro omijać absolutnie? > Przy okazji szukam w Warszawie (najchętniej Targówek i okolice) gdzie za rozsądną cenę mi to > ustrojstwo wymienią. > Pozdr jak chcesz,to mogę się dowiedzieć za ilę mogę mieć taki zestaw.Mam też kolegę mechanika,który w mojej foce wymieniał sprzęgło i mogę go też polecić.Nie bierze dużo i jest ogarnięty.
-
Dlaczego sprzedajecie swój samochód?
kiedy czujecie, że czas na zmianę? jak się znudzi
-
2014 Qoros 3 hatch - niezle...
ładne auto...tyle tylko,że jak będzie kosztować ok 20k euro, to raczej klapa.Za takie,ba... mniejsze pieniądze wolałbym fokę 3
-
Przebieg notowany podczas przeglądu SKP
> Nic się nie zmieni, a cofanie liczników stanie się bardziej popularne, ponieważ ci, co będą chcieli > cofać, będą robić to przed każdym BT. I nikt ich nie sprawdzi. i jeszcze przed ubezpieczeniem.Ja mam przy każdym nowym ubezpieczeniu wpisywany stan licznika
-
Smart 600cm 2001 rok wartko kupować ?
> jak te silniki wytrzymują ? jakie mankamenty ? > żona napaliła się na maleństwo które stoi nieopodal > auto tylko do miasta jazda 2-3 razy w tygodniu silnik wytrzymuje...gorzej skrzynia i sprzęgło-pada często...jakieś takie dziwne urządzenie to jest...ogólnie drogie w serwisowaniu. Jak dla mnie gra nie warta świeczki
-
olej w skrzyni...
no właśnie-jaki powinien być? Foka 2 1.6 noPB,skrzynie IB5. Po serwisówce pokazuje 75W( tu tylko castrol cholernie drogi lub oryginał forda),natomiast w serwisie fjorda na Sokratesa powiedzieli że 75w90(i tu by było taniej). 0 Olej ma być czerwony,czy biały/żółtawy?
-
spalanie focus 1,6 - dziwna sprawa
> Doszedl nowy objaw. Ledwo rusza przy wlaczonej klimie :-( dlawi sie i trzeba mocniej depnac na gaz. > Oczywiscie spalanie skoczylo +3l/100km. podłącz pod tester i zobacz, czy nie ma błędów.Sprawdź sondę
-
Chwilowe spalanie Focus MK II - komp pokładowy.
> Focus mk2 przed liftem nie ma chwilowego. Chwilowe jest po lifcie, ale z tego co pamiętam nie ma > dwóch pamięci.. ma ...ja mam Mk2 przed liftem(2007r) i mam spalanie chwilowe
-
czym wyczyścić kapy silnika?
> Czyli odlew alu... > Pierwsze co możesz zrobić, to zamontować szczotkę drucianą na wiertarkę (jakby była miedziana to > jeszcze lepiej, ale stalowa też da radę). Dość wysokie obroty i jedziesz....potem w > zależności, czy chcesz efekt polerki czy nie - papiery ścierne odpowiedniej gradacji - > ręcznie. Jeżeli ma być polerka, to zaczynasz od dość grubego i coraz drobniejszy. Na koniec > pasta polerska na filcu. > Jeżeli ma być mat - to zaczynasz od średniej gradacji (jakieś 280). Inne rozwiązanie to > szkiełkowanie - otrzymasz idealnie czystą, gładką powierzchnię - jakby satynową, ale bez > efektu polerki. dziękuję
-
czym wyczyścić kapy silnika?
> Co to za bzyczek? A raczej z czego są zrobione kapy? Aluminium, nie lakierowane? komar,silniczek s38
-
czym wyczyścić kapy silnika?
Wyczyściłem kapy silnika mojego bzyczka,ale nadal nie wyglądają tak,jakbym chciał.Czym je wyczyścić?benzyną? p.s. czyściłem takim siuwaxem w szpreju do czyszczenia silników
-
Nissens czy NRF ?? Chlodnica klimy...
> i thermotec jest najtanszy, roznica w cenie to juz okolice 60zl ztcp. tyle tylko,że thermotec lubi się rozłazić na końcach(na plastikach).Ale jak się nie rozleci,to jest ok.Ja bym brał NRF'a.Nissens to teraz często chińczyk
-
widzieli ???? 126 pikup ???
> http://moto.allegro.pl/fiat-126p-pickup-i3081987619.html masakra
-
FF II - przycisk otwierania bagaznika
> Też trzeba zdjąć "boczek" klapy bagażnika, po tym wszystko ładnie widać prawie jak na dłoni > Mnie jeszcze nie dopadło, ale uszczelniałem żarówki podświetlania tablicy bo krew mnie zalewała bo > jak co chwilę rdzewiało właśnie wczoraj 2 wymieniałem,bo mocno skorodowały i już nie świeciły. A nie można tego jakoś uszczelnić?I którędy to leci,od góry, czy od dołu