Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

pawli82

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pawli82

  1. FFII 1.6 to Duratec.Ma hydrauliczne popychacze.W zetec'u były regulowane
  2. ogólnie fajne auto.Jeżeli nie szukasz sprintera to daje radę.Spalanie poniżej 9 litrów.Zawieszenie fajnie wybiera nierówności( wielowahacz z tyłu).Nawet sporo miejsca w środku.Rozrząd bezproblemowy.Nie miałem żadnych poważnych problemów.Wymieniłem piastę z przodu,poza tym tylko rzeczy eksploatacyjne.Jestem z foki zadowolony ed: nie mam gazu
  3. pawli82 odpowiedział tomecki na temat - Motokącik
    > w Seacie tak mialem ze raz działał raz nie > wywalała się kontrolka > i pomogło oczyszczenie i wymiana tego cuda > to mozliwe ze czujnik temperatury > moze jak się go odepnie w ogóle to komp wykryje i domyslnie będzie dawał na bogato? dokładnie to samo miałem w fabii. Wyświetlał ABS oraz błąd czujnika temperatury. Czujnik wymieniłem,a to jest bezpiecznik który jest w pokrywie akumulatora.Jak dobrze pamiętam 40A i odpowiada za ABS. Groszowa sprawa
  4. > i laczniki z tylu tez? > nie wierze z tyłu to muszę zajrzeć,bo nie pamiętam ...ALe wszystkie wahacze,sworznie i tuleje są oryginalne
  5. > od kiedy kupilem oryginaly to troche sie uspokoilo > chyba z 50kkm juz zrobilem i jeszcze nie stuka ja mam ponad 200kkm i zawias oryginalny
  6. pawli82 odpowiedział Antoine na temat - Waga ciężka
    > Tańsza w serwisie powinna być bova, natomiast jako użytkownik powinieneś być bardziej zadowolony z > MANa, no i spadek wartości MAN będzie mieć mniejszy. dlaczegp Bova ma być tańsza w serwisie?Ma automat i jest na DAFie.Graty do Mana są tańsze i bardziej dostępne w aftermarkecie..
  7. > Oni do reklamacji podchodza zawsze tak samo. Zeby koienta poslac na drzewo. Widzialem jak pompa > wody rouville sie zatarla i uszkodzila rozrzad oraz silnik, a stanowisko ich bylo takie ze > stwierdzili ewidentna wine montazu. Pompa dzialala 6 miesiecy. miałem w fabii zestaw rozrządu Rouville'a.Pompa padła po 28kkm . Reklamacja,zwrot gotówki i zakup zestawu Hepu.Rozrząd śmiga do tej pory
  8. > A Dokker to dobre auto? Nie ma spartańskiego wnętrza? Wiadomo jak to się sprawuje pod kątem > awaryjności itp.? Dokker to Citan a citan to Kangoo .Jeździłem i tym i ty.Poza systemem start/stop w citanie większej różnicy nie zauważyłem
  9. > Aaaaa wsadzę kij w mrowicho. Mówicie co wiedzie i co myślicie > Ja sądzę, że to niewypał a już na pewno kierowcy nic z tego nie powąchają a ja z innej beczki...jak się mają niemieckie stawki do polskich za 1 km?
  10. focus 1.6 benzyna 100KM średnio 7,4-7,8 escort 1.4 +LPG średnio 8-9 litrów gazu
  11. > Najśmieszniejsze w tym jest to, że po odpaleniu autka przez ok. 2 min. nie ma ładowania i po > automatycznym załączeniu ogrzewania szyb padł mi całkowicie akumulator . Oczywiście na > początku nie widziałem o tym ładowaniu i dopiero na jakimś forum o tym wyczytałem. Teraz mam > nowy akumulator i wolałbym nie "testować" na min jak długo wytrzyma ogrzewanie szyb bez > ładowania hmm...ja dwa lata temu całą zimę trzymałem fokę na dworzu.Było i ok -20 stopni i zawsze jak odpalałem to czekałem aż szybki odmarzną i dopiero jechałem. Aku mam jeszcze fabryczny i nic się nie stało.Ale ja mam benzynę,więc może o to kaman
  12. > Potrzebujesz nowy zamek/silownik zamka w drzwiach kierowcy . ewentualnie trzeba rozebrać siłownik w drzwiach przednich i go rozruszać.On jesn na mikrostyku( tak to się chyba nazywa ) Przerabiałem z miesiąc temu lub ze dwa w foce
  13. > O ile pamiętam to chyba była opcja automatyczna poniżej 5 stopni Celsjusza ale chyba tylko dla > szyby czołowej (ale mogę się mylić, bo miałem to od początku wylaczone). Należy to wyłączyć > programowo u mnie się włącza zarówno przednie jak i tylne podgrzewanie szyby wyłączam ręcznie > A tego to nie wiem..Normalnie można ustawić prędkość przy jakiej się zamknie automatycznie...
  14. pawli82 odpowiedział tygrysek86 na temat - Ford
    > a czy jakikolwiek focus II ma z tylu bebny? > chyba nie mój ma
  15. > Jakie trzeba mieć? Ktosik podpowie? Pewag lub Jope. Maja onorm 300.Homologowane sa na Skandynawię oraz Austrię. Pamiętaj,że na Słowacji też wymagaja łańcuchów.
  16. pawli82 odpowiedział Simon_78 na temat - Ford
    > w 1.6 100km pasek zmienia się co 160kkm, lub 8 lat > pasek wielorowkowy za to co 140kkm, filtr powietrza co 60kkm, tylko olej co 20kkm. kurde nie ma > co robic przy tym aucie... nuda zawsze mając 1.6 diesla można wymienić co jakiś czas smok oleju.Tak dla zasady i żeby go nie zatrzeć Całe 53zł z oryginału
  17. pawli82 odpowiedział Simon_78 na temat - Ford
    > Dzięki za info. > A ewentualne koszty napraw w dieslu (plus-minus) ? Np. > - wymiany rozrządu 1.6 benzyna to jakieś 350 zł 1.6 Hdi ok 100 więcej ( 2 rolki paska ) > - klocków i tarcz klocki ok 100-150,tarcze( tam będą te mniejsze 276mm) po 150 sztuka > - powiedzmy że się wytłuką jakiś sworznie wahacza z przodu ok 50-100zł ja nie wymieniałem mimo iż mam 234kkm przebiegu.cały zawias orytginalny.Amory po 84 %. ( we wrześniu robiłem przegląd) Mam benzynę 1.6 . Po 218kkm padło łożysko skrzyni.wymieniłem całe sprzęgło,mimo że tarcza i docisk były ok. Poza tym centralny nie zamykał( ten magnesik w drzwiach się zblokował) Wymieniłem piastę z przodu przy 186kkm ( ok 200zł) Olej leję motorcrafta 5w30 (do 180kkm szła comma x-tech 5w30).Wymiana co 10 kkm.Filtry to knecht,.Wyjątek to filtr powietrza-tu zakładam filtrona,gdyż knecht źle wykonał zamiennik i nie domyka się obudowa ( chociaż może już poprawili,muszę sprawdzić ) Ogólnie lubię fokę,chociaż mogła by mieć tak ze 150 kucy , a co do E12 to jakoś mi nie podchodzi edit: we wrześniu wymieniłem tarcze+klocki przód. ( ate powerdisc plus klocki ATE )
  18. jak dla mnie to zdecydowanie nr 1
  19. > Podobno miały w tym roku już być jakieś naklejki zamiast pieczątek a mojemu bratu gość przybił > pieczątkę. Wie ktoś coś więcej na ten temat czy sie coś zmieniło? wczoraj .Pieczątka w DR oraz kartka A4 z informacją o przebiegu,datą przeglądu i informacją o aucie
  20. pawli82 odpowiedział awruK na temat - Motokącik
    > I w związku z tym zamówiłeś Mitsu z dieslem od VW. Chyba najbardziej awaryjnym w historii tej marki jak dobrze pamiętam (mogę się mylić ) dla mitsu ten 2 litrowy TDI ma inne głowice
  21. > Co roku mam ten sam problem, mniej więcej co 8kkm (tyle robie rocznie) zaczyna cieknąć z prawej > półosi. > Dotychczas robiłem to na gwarancji ale teraz się skończyła i ASO chce za wykonanie usługi ok 370 > zł. > Myślę że ASO już podziękuje skoro dwa razy nie potrafili tego naprawić a nie mam ochoty za mniej > więcej rok (oczywiście parę dni po roku) znowu wywalić 370 zeta. > Czy ktoś spotkał się z takim samym problemem ? ja za oryginalne uszczelniacze dałem 38zł za sztuke.Kolega mi wymienił. Te 370zł, to przesada jest
  22. pawli82 odpowiedział przemty na temat - Motokącik
    > no własnie czytałem tego typu opinie z ostatnich miesiecy - w takim razie co kupować, drugi raz > DOLZ ? Hepu
  23. Mam taką fokę z 2007r. Silnik 100KM. Przebieg obecny 229kkm. Nic się nie dzieje. W Warszawie spalanie 8,6litra miałem +/- . Olej wymieniam co 10kkm-5w30,zawieszenie ok,tylko piastęz przodu musiałem wymienić.poza tym zupełnie bezawaryjny. p.s. nie mam gazu
  24. > Przy obecnych temperaturach ~30°C nie jestem w stanie zrobić nawet "chłodno" w aucie, co najwyżej > akceptowalnie do jazdy. Focus 2 kombi, więc kubatura spora, ale producent mógł to > przewidzieć... masz coś nie halo z klimą. U mnie robi się chłodno bez problemu.Czy to w korku,czy w trasie. Sprawdzałeś klimę,czy czynnik nie uciekł?
  25. > co jest do wymiany (podobno standard raz na jakiś czas) przy nagłym hamowaniu seja stawia bokiem. > blokuje jedno tylne koło sprawdź korektor siły hamowania

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.