Zawartość dodana przez pawli82
-
Focus mk2 1.6 100KM
FFII 1.6 to Duratec.Ma hydrauliczne popychacze.W zetec'u były regulowane
-
Focus mk2 1.6 100KM
ogólnie fajne auto.Jeżeli nie szukasz sprintera to daje radę.Spalanie poniżej 9 litrów.Zawieszenie fajnie wybiera nierówności( wielowahacz z tyłu).Nawet sporo miejsca w środku.Rozrząd bezproblemowy.Nie miałem żadnych poważnych problemów.Wymieniłem piastę z przodu,poza tym tylko rzeczy eksploatacyjne.Jestem z foki zadowolony ed: nie mam gazu
-
problem z Prestiżem
> w Seacie tak mialem ze raz działał raz nie > wywalała się kontrolka > i pomogło oczyszczenie i wymiana tego cuda > to mozliwe ze czujnik temperatury > moze jak się go odepnie w ogóle to komp wykryje i domyslnie będzie dawał na bogato? dokładnie to samo miałem w fabii. Wyświetlał ABS oraz błąd czujnika temperatury. Czujnik wymieniłem,a to jest bezpiecznik który jest w pokrywie akumulatora.Jak dobrze pamiętam 40A i odpowiada za ABS. Groszowa sprawa
-
focus 1.6 czy 1.8 tdci?
> i laczniki z tylu tez? > nie wierze z tyłu to muszę zajrzeć,bo nie pamiętam ...ALe wszystkie wahacze,sworznie i tuleje są oryginalne
-
focus 1.6 czy 1.8 tdci?
> od kiedy kupilem oryginaly to troche sie uspokoilo > chyba z 50kkm juz zrobilem i jeszcze nie stuka ja mam ponad 200kkm i zawias oryginalny
-
MAN czy DAF (bova)
> Tańsza w serwisie powinna być bova, natomiast jako użytkownik powinieneś być bardziej zadowolony z > MANa, no i spadek wartości MAN będzie mieć mniejszy. dlaczegp Bova ma być tańsza w serwisie?Ma automat i jest na DAFie.Graty do Mana są tańsze i bardziej dostępne w aftermarkecie..
-
Częći Rouville, pompa układu chłodzenia 1.9jtd.
> Oni do reklamacji podchodza zawsze tak samo. Zeby koienta poslac na drzewo. Widzialem jak pompa > wody rouville sie zatarla i uszkodzila rozrzad oraz silnik, a stanowisko ich bylo takie ze > stwierdzili ewidentna wine montazu. Pompa dzialala 6 miesiecy. miałem w fabii zestaw rozrządu Rouville'a.Pompa padła po 28kkm . Reklamacja,zwrot gotówki i zakup zestawu Hepu.Rozrząd śmiga do tej pory
-
[KzAK] Berlingo/Partner, Doblo i jaki jeszcze?
> A Dokker to dobre auto? Nie ma spartańskiego wnętrza? Wiadomo jak to się sprawuje pod kątem > awaryjności itp.? Dokker to Citan a citan to Kangoo .Jeździłem i tym i ty.Poza systemem start/stop w citanie większej różnicy nie zauważyłem
-
Te 8,5 ojro w Niemczech :)
> Aaaaa wsadzę kij w mrowicho. Mówicie co wiedzie i co myślicie > Ja sądzę, że to niewypał a już na pewno kierowcy nic z tego nie powąchają a ja z innej beczki...jak się mają niemieckie stawki do polskich za 1 km?
-
Wątek nr 1024 - pytanie o REALNE spalanie benzyniaków.
focus 1.6 benzyna 100KM średnio 7,4-7,8 escort 1.4 +LPG średnio 8-9 litrów gazu
-
Podgrzewannie szyb oraz centralny zamek
> Najśmieszniejsze w tym jest to, że po odpaleniu autka przez ok. 2 min. nie ma ładowania i po > automatycznym załączeniu ogrzewania szyb padł mi całkowicie akumulator . Oczywiście na > początku nie widziałem o tym ładowaniu i dopiero na jakimś forum o tym wyczytałem. Teraz mam > nowy akumulator i wolałbym nie "testować" na min jak długo wytrzyma ogrzewanie szyb bez > ładowania hmm...ja dwa lata temu całą zimę trzymałem fokę na dworzu.Było i ok -20 stopni i zawsze jak odpalałem to czekałem aż szybki odmarzną i dopiero jechałem. Aku mam jeszcze fabryczny i nic się nie stało.Ale ja mam benzynę,więc może o to kaman
-
Podgrzewannie szyb oraz centralny zamek
> Potrzebujesz nowy zamek/silownik zamka w drzwiach kierowcy . ewentualnie trzeba rozebrać siłownik w drzwiach przednich i go rozruszać.On jesn na mikrostyku( tak to się chyba nazywa ) Przerabiałem z miesiąc temu lub ze dwa w foce
-
Podgrzewannie szyb oraz centralny zamek
> O ile pamiętam to chyba była opcja automatyczna poniżej 5 stopni Celsjusza ale chyba tylko dla > szyby czołowej (ale mogę się mylić, bo miałem to od początku wylaczone). Należy to wyłączyć > programowo u mnie się włącza zarówno przednie jak i tylne podgrzewanie szyby wyłączam ręcznie > A tego to nie wiem..Normalnie można ustawić prędkość przy jakiej się zamknie automatycznie...
-
FOCUS MK2 po FL 2009 rok
> a czy jakikolwiek focus II ma z tylu bebny? > chyba nie mój ma
-
Łańcuchy śniegowe na Skandynawię?
> Jakie trzeba mieć? Ktosik podpowie? Pewag lub Jope. Maja onorm 300.Homologowane sa na Skandynawię oraz Austrię. Pamiętaj,że na Słowacji też wymagaja łańcuchów.
-
Focus II - 2005
> w 1.6 100km pasek zmienia się co 160kkm, lub 8 lat > pasek wielorowkowy za to co 140kkm, filtr powietrza co 60kkm, tylko olej co 20kkm. kurde nie ma > co robic przy tym aucie... nuda zawsze mając 1.6 diesla można wymienić co jakiś czas smok oleju.Tak dla zasady i żeby go nie zatrzeć Całe 53zł z oryginału
-
Focus II - 2005
> Dzięki za info. > A ewentualne koszty napraw w dieslu (plus-minus) ? Np. > - wymiany rozrządu 1.6 benzyna to jakieś 350 zł 1.6 Hdi ok 100 więcej ( 2 rolki paska ) > - klocków i tarcz klocki ok 100-150,tarcze( tam będą te mniejsze 276mm) po 150 sztuka > - powiedzmy że się wytłuką jakiś sworznie wahacza z przodu ok 50-100zł ja nie wymieniałem mimo iż mam 234kkm przebiegu.cały zawias orytginalny.Amory po 84 %. ( we wrześniu robiłem przegląd) Mam benzynę 1.6 . Po 218kkm padło łożysko skrzyni.wymieniłem całe sprzęgło,mimo że tarcza i docisk były ok. Poza tym centralny nie zamykał( ten magnesik w drzwiach się zblokował) Wymieniłem piastę z przodu przy 186kkm ( ok 200zł) Olej leję motorcrafta 5w30 (do 180kkm szła comma x-tech 5w30).Wymiana co 10 kkm.Filtry to knecht,.Wyjątek to filtr powietrza-tu zakładam filtrona,gdyż knecht źle wykonał zamiennik i nie domyka się obudowa ( chociaż może już poprawili,muszę sprawdzić ) Ogólnie lubię fokę,chociaż mogła by mieć tak ze 150 kucy , a co do E12 to jakoś mi nie podchodzi edit: we wrześniu wymieniłem tarcze+klocki przód. ( ate powerdisc plus klocki ATE )
-
Przerabiamy Suzuki
jak dla mnie to zdecydowanie nr 1
-
Podbijał ktoś przegląd ostatnimi czasy?
> Podobno miały w tym roku już być jakieś naklejki zamiast pieczątek a mojemu bratu gość przybił > pieczątkę. Wie ktoś coś więcej na ten temat czy sie coś zmieniło? wczoraj .Pieczątka w DR oraz kartka A4 z informacją o przebiegu,datą przeglądu i informacją o aucie
-
Wrak po 100 kkm...
> I w związku z tym zamówiłeś Mitsu z dieslem od VW. Chyba najbardziej awaryjnym w historii tej marki jak dobrze pamiętam (mogę się mylić ) dla mitsu ten 2 litrowy TDI ma inne głowice
-
Uszczelnienie prawej półosi Focus Mk2
> Co roku mam ten sam problem, mniej więcej co 8kkm (tyle robie rocznie) zaczyna cieknąć z prawej > półosi. > Dotychczas robiłem to na gwarancji ale teraz się skończyła i ASO chce za wykonanie usługi ok 370 > zł. > Myślę że ASO już podziękuje skoro dwa razy nie potrafili tego naprawić a nie mam ochoty za mniej > więcej rok (oczywiście parę dni po roku) znowu wywalić 370 zeta. > Czy ktoś spotkał się z takim samym problemem ? ja za oryginalne uszczelniacze dałem 38zł za sztuke.Kolega mi wymienił. Te 370zł, to przesada jest
-
Pompa wody SKF
> no własnie czytałem tego typu opinie z ostatnich miesiecy - w takim razie co kupować, drugi raz > DOLZ ? Hepu
-
Focus 1,6 2008r pomoc w zakupie
Mam taką fokę z 2007r. Silnik 100KM. Przebieg obecny 229kkm. Nic się nie dzieje. W Warszawie spalanie 8,6litra miałem +/- . Olej wymieniam co 10kkm-5w30,zawieszenie ok,tylko piastęz przodu musiałem wymienić.poza tym zupełnie bezawaryjny. p.s. nie mam gazu
-
Klimatyzacja Astra G vs Focus 2
> Przy obecnych temperaturach ~30°C nie jestem w stanie zrobić nawet "chłodno" w aucie, co najwyżej > akceptowalnie do jazdy. Focus 2 kombi, więc kubatura spora, ale producent mógł to > przewidzieć... masz coś nie halo z klimą. U mnie robi się chłodno bez problemu.Czy to w korku,czy w trasie. Sprawdzałeś klimę,czy czynnik nie uciekł?
-
SC po nagłym hamowaniu staje bokiem
> co jest do wymiany (podobno standard raz na jakiś czas) przy nagłym hamowaniu seja stawia bokiem. > blokuje jedno tylne koło sprawdź korektor siły hamowania