Zawartość dodana przez Hubetr
-
Instalacja elektryczna w domu
Chodziło mi o takie w skrzynce umieszczone a nie w puszkach. of: jaka jest różnica miedzy stycznikiem a przekaźnikiem?
-
Instalacja elektryczna w domu
Zamiast krzyżówek można zrobić troszkę instalacji na stycznikach - możesz wtedy jednym punktem świetlnym sterować z kilku miejsc .
-
NF-15 - dopłaty do domów pasywnych
Po co PC do pasywniaka...za same $ zainwestowane w PC można by sie pewnie ze 60 lat ogrzewać w takim domku
-
Sterowanie piecem
Potrzebujesz 2 czujniki: Zewnętrzny na podstawie którego kocioł dobierze sobie temp. grzewcza czynnika Wewnętrzny który określi kiedy kocioł ma grzać. Do tego jakiś sterownik co to ogarnie. Swoją droga to troszkę rozbudowana instalacja. A jaki masz bufor do kominka.
-
Sterowanie piecem
Gazowy kocioł też ładuje bufor czy go pomija?
-
domowa kotłownia przegrzewa - HELP!
Czasami jedno zdjęcie zastępuje 1000 słów. Wstaw parę fotek tej instalacji
-
mały domek i ogrzewanie
> Problem jest taki - że do grzania wystarczy przez większość sezonu 2 KW a do CWU przepływowego- > potrzeba by ze 20-24 KW. > Odpowiezią jest albo Termet EcoCondens Gold - modulacja od 2 do 24 KW lub prąd i kominek lub > pellety. O....nie widzialem jeszcze takiego kotla. Fajna sprawa.
-
mały domek i ogrzewanie
> Pewnie, że tak, ale priorytety ma inne. Ja patrze na to z innej strony: gaz - co roku przegląd kotła, komina, dużo papirologi przy podłączaniu instalacji- odbiory. Klopot z doborem odpowiedniej mocy kotła do TAK małej powierzchni domku ( do tego dobrze ocieplonego). Przy paliwie stałym też nie skorzysta się z pełnej mocy kominka/kotła - a duszenie takich ustrojstw przymykaniem powietrza (zupełnym) też niesie za soba konsekwencje - zaszlamiony komin wtedy bedzie na bank.
-
mały domek i ogrzewanie
> No to zabudować przestrzeń pod schodami. Nawet bojler się zmieści. Ta chatkę to zwykła kozą za 100zł ogrzeje.....
-
mały domek i ogrzewanie
Powiedz koledze niech sobie poczyta To może da mu jakąś jasność w temacie
-
mały domek i ogrzewanie
> To prawda (może poza tym, że to kilovolty ), dlatego podajemy maksymalne moce najmniejszych > dostępnych kotłów/kominków, które mogą pracować z mocą już od 1-2kW. Ale zonk - oczywiście kW Ciekawe kiedy ktoś doradzi pompę ciepła
-
mały domek i ogrzewanie
Niektorzy jednak lubia udziwniac... To jest tylko domek 50 metrow!!!! Jak ma byc tak dobrze ocieplony to strzelam w ciemno ze przy minus 20 stn na zewnatrz nie bedzie on potrzebowal wiecej jak 3kv energi. Zreszta jest cos takiego jak OZC. Niech ktos to koledze policzy i wtedy bedzie znal zapotrzebowanie na energie do ogrzania.
-
mały domek i ogrzewanie
Elektryczne ogrzewanie podłogowe. Jak w tej chatce rozpali w kominku to wyjdzie upieczony.....
-
Balkon - zaprawienie ubytków
> Mam na myśli coś innego. Obróbkę tak jak na dachu. Wtedy nic nie ma prawa przeciekać. Ale ten okap wkłada sie pomiędzy płytę balkonu a wylewkę? A jaki klej do płytek polecicie?
-
Balkon - zaprawienie ubytków
> Nie pomoze, chyba ze dasz cos takiego: > Ale czy zapobiegnie odpadnieciu pionowych plytek, to Ci nie powiem - to, co przesiaknie przez fugi, > splywac potem bedzie po i pod tymi pionowymi plytkami. Jest jeszcze opcja wykonczyc czolo tynkiem mozajkowym . Nadal nie wiem czy wyrównanie tego czoła klejem do płytek to dobry pomysł.
-
Balkon - zaprawienie ubytków
> Jak przykleisz całe płytki na rozdzieloną płytę balkonu i wylewkę, to masz bardzo duże szanse, że > zaczną szybko odpadać, albo pękać. > Możesz zrobić podwójny okap z płytek tak, żeby nie połączyć miejsca, gdzie jest folia. Może też > dałoby się położyć płytki w dwóch rzędach z fugą wypełnioną silikonem. O tym tez myślałem. Bo to ze pekna to wiem.
-
Balkon - zaprawienie ubytków
> Wg wszelkich znakow na niebie i ziemi nie jest to najlepszy pomysl. Nie mogles tego pociagnac (a > przy tym i wyrownac) styropianem, klejem, siatka i tynkiem takze od czola? Gore zaslonilbys > obrobka blacharska i byloby dobrze. Gorne plytki beda wystawac po za obrys balkonu i beda ponadcinane od spodu.
-
Balkon - zaprawienie ubytków
> a ja mam pytanie gdzie można dostać takie skarpety szyte na miarę u krawcowej
-
Balkon - zaprawienie ubytków
> A co dajesz od czola plyty? będą szły plytki po obwodzie.
-
Balkon - zaprawienie ubytków
Sprawa jest następująca - jest sobie balkonik który przez kilka lat był tylko płytą betonową... niestety woda zrobiła trochę szkód i trzeba teraz to naprawić. Wszystko co luźno latało zostało skute i zagruntowane głęboko penetrującym gruntem. Na to wszystko pójdzie folia w płynie oraz płytki. Pozostała natomiast kwestia boków. Są tam duże ubytki i zastanawiam się czym to uzupełnić? Czy klejem od płytek (mrozoodporny) będzie ok? Balkon
-
ogrodzenie - ile za robocizne?
> Z tego co piszą koledzy to dość drogo mb wychodzi. > Około 3 miesięcy temu szukałem i znalazłem ogrodzenia betonowe (różne wzory) za 60-100 zł mb > (robocizna+materiał). Nie piszę jaka firma, ale szukałem w necie. Za 60zł metr ogrodzenia na gotowo? Jesteś pewien?
-
[Z]Spark, lakier złazi...
> I za chwilę znowu malować inne podzespoły... Odpukać tylko z dachu.... Zamierzam upominać sie o swoje - jak zwalili w fabryce to niech teraz poprawiają.
-
[Z]Spark, lakier złazi...
> Jak mam wydac na nich 200 zł to wole, je wydac na lakiernika i pomalować je samemu Dokladnie. Żeby to schodzilo z calego autka to wtedy jest rzeczoznawca uzasadniony z przyczyn kosztow calej naprawy. Z drugiej strony moge ich zupelnie olac i zrezygnowac z przegladow w aso jak maja takie podejscie do klienta i gwarancji, a swoje plny zostawic gdzie indziej.
-
[Z]Spark, lakier złazi...
> Koniecznie najpierw do rzeczoznawcy - to dużo nie kosztuje. Tak mniej więcej sie orientujesz ile?
-
[Z]Spark, lakier złazi...
> napisac do tvn turbo Ale tak na powaznie mowisz?