Zawartość dodana przez Hubetr
-
[BzAK] ogrzewanie domu
> PC Myslalem ze czystym pradem.
-
[BzAK] ogrzewanie domu
> No to ja mam cuda. Podłogowa załącza sie może pare razy na dobę a na termostatach jest zadana > temperatura a nie niewiadomo ile więcej > Dochodzi jeszcze kwestia zaprogramowania tego tak aby grzało tak jak chcesz. Ja mam dopasowanie do > taniego prądu z wymuszeniem dogrzania w dzień w tanim okresie. A tak z ciekawości czym grzejesz?
-
wkład kominkowy 14 do 16 kW
mam taki , praktycznie 6 sezon robi jako glowne zrodlo ciepla w chacie. z czystym sumieniem polecam dovre. jotul jest zupelnie inna firma i raczej nie sa ze soba powiazane.
-
małe i z klimą
> na allegro z klima masz za ok 33 tyś- myślę że u dealera urwiesz jeszcze z 1,5 tyś i już się robi > przyjemnie. Z metalikiem?
-
małe i z klimą
> Takie auto trzeba kupić na dłużej, by nie żal było sprzedawać. takie tez jest założenie - minimum 8 latek.
-
małe i z klimą
> Tak, dostalem kiedys z wypozyczalni.... > Zdecydowanie bardziej wolalbym dolozyc do Aveo > Jezdzilo mi sie tym zdecydowanie lepiej. Mi się lepiej jeździ 307, ma bogatsze wyposażenie, większy komfort...ale pali wjecej i ciężej nia zaparkować. Spark spełnia w 100% cele do jakich został zakupiony, konkurencja z podobnym wyposażeniem, mocą i z lpg wychodziła sporo drożej. Na początku namawiałem żonkę na pandę 3, niestety wychodziła sporo drożej i odpadła.Do sparka miałem raczej negatywne nastawienie, ale podczas użytkowania przekonał mnie do siebie. ps. porównywanie sparka (klasa a) i aveo (b) nie ma sensu, wiadomo ze wieksze autko zawsze bedzie wygodniejsze.
-
małe i z klimą
> Często dusisz gaz w podłogę? Bo ja bardzo rzadko. I tak, słabe auto z klimą zachowuje się tak, > jakby mu doczepić kotwicę. Jakby mial ze 100 to bylo by ok? Generalnie takie autka maja byc ekonomiczne a nie szybkie.
-
małe i z klimą
> Spark to chyba najgorsze auto tej klasy... > Praktycznie nie widac tego na ulicach. Jezdziles? Widziales konkurencje? Zonka jezdzila wczesniej Punto 2 60 konnym, obecnie ma 69 w sparku. wiadomo ze to nie wyscigowka ale jezdzi ok. W ramach testu bylismy tym nad morzem, jechalo sie ok, predkosci do 130, 2 doroslych i 5 latek.
-
małe i z klimą
Spark z klima, metalik i lpg 32800.Do tego 3 przeglady po 300 zl. Z tylu ma zaskakujaco duzu miejsca ( w porownaniu z panda i citygo). Poczatkowo bylem sceptycznie do niego nastawiony ale teraz stwierdzam ze to fajne autko
-
Wybór projektu, kilka dylematów.
balkony to zlo, ja by ich nie robił (sam mam i nie korzystam z nich, tylko straszą) generalnie mieszkam w podobnym domku, sypialnie mamy w pomieszczeniu nad garażem (garaż jest nieogrzewany, oddzielony od domu styro 10cm) i jest to jednak najchłodniejsze pomieszczenie w budynku . W garażu pomimo braku ogrzewania zawsze temperatura jest na +.
-
[trafic 2.0 dCi] Rozrząd - wymiana
> do kolejnej wymiany TTTM Przebieg nie jest wysoki (70 000 na 5 lat) ale z racji czasu zastanawiałem się nad wymianą - jakby to był pasek. Ale łańcucha raczej nie ma po co tykać?
-
[trafic 2.0 dCi] Rozrząd - wymiana
> Ten silnik jest na lancuchu. To mnie pocieszyłeś Ile taki łańcuch "ma" wytrzymać?
-
[trafic 2.0 dCi] Rozrząd - wymiana
Witam. Mam pytanko, czy ten silnik jest na pasku czy na łańcuchu? Dokładnie chodzi o 2.0 dci 115 km z trafica z 2008r.
-
Odporne i soczyste wisnie,czeresnie itp -gleba do bani.
> Chce cos posadzic teraz i wcale nie licze na wielkie plony > ale szkoda pustej działki. > Gleba 40-60 cm ziemia reszta w dół konkret glina. > Jakie rodzaje drzew owocowych sa najbardziej odporne. > wisnia niskopienna > czeresnia > morela > brzoskwinia Czeresnia da rade. Wanda, regina, kordia to sa dobre, ciemne, odmiany.
-
Fotoradar w Tarczynie
> A ja miałem tam ostatnio inną ciekawą sytuację. Jadąc w nocy (wiem że, jest fotopstryk) zwalniam, > zrobiło się czerwone. > Stanąłem na lewym pasie obok innego już stojącego pojazdu. Jak zmieniło się światło na zielone, w > momencie ruszania radar błyska... > Obaj (z tym kierowcą obok) popatrzyliśmy na siebie i zaczęliśmy się śmiać... > Ciekawe czy coś przyjdzie?? > Tak dla siebie zapisałem sobie nr rej. tego kolesia (aby mieć świadka w sądzie). zapewne jechales w strone Krakowa? Jako ze przejezdzam przez ten radar kilka razy dziennie moge smialo powiedziec tttm jak sie ruszy na zielonym to pstryka flesz. na 99% nic z tego Ci nie przyjdzie.
-
[ZzAK] Opony całoroczne 185/60/14 - jakie?
kleber użytkuje takie juz sezon i daja radę, a mieszkam na wiosce.
-
Zakup autka do 20k - Civic, Corolla.. Golf?
> Po miescie? To kup cos mniejszego. Spark jest w promocji 4x6k. To jest rozsadne. Moze uzywane Aveo, > Twingo. Za 20k bedzie w miate mlode. Kompakty beda mocno zuzyte za taka kase. wersja silnik i kierownica. 4x8500 jest dopiero ok. Moze 307 po lifcie, od 2005r?
-
Gdzie się teraz szuka ogłoszeń od normalnych sprzedawców?
> Ale autor szuka auta, a nie sprzedaje. Wiem to. Chodzi o to ze stado handlarzy wyłapuje szybko oferty prywatne i od prywatnych osób zostaje tylko autka w najwyższych cenach.
-
Gdzie się teraz szuka ogłoszeń od normalnych sprzedawców?
> tablica i gumtree. często są rodyznki niedostępne na płatnych. Jak sprzedawałem niedawno punto to dałem ogłoszenie na otomo... W ciągu 1 godziny ze 20 połączeń. Najkonkretniejsi byli handlarze - każdej prywatnej osobie nie pasowało ze 12 letnie punto nie jest w stanie igła (cena autka za średnia krajową) Wcześniej na gummtree i ggratce wisiało tydzien- może ze 5 telefonów w tym czasie było.
-
Krecha na autko - koszty kredytu
w chevy powiedzieli mi ze jezeli splace kreche wczesniej (4x25) tzn 2 ostatnie wplaty w 2 roku to od ostatniej nie bedzie naliczane nic - czyli do ostatniej nie doplacam. 8300+9300+9300+8300 tak ma to wygladac. Tak w ogóle to dali mi cene 32900 za ls+ .klima radio, metalik lakier i lpg. nawet dywaniki dorzucaja hehe. To jest chyba obecnie najtansze autko na rynku.
-
Krecha na autko - koszty kredytu
> VW bank mial kredyt 3,9%. > Nie wiem, czy jeszcze jest ta oferta, ale ja się załapałem. Nawet po doliczeniu prowizji żaden bank > nawet nie zbliżył się do tej oferty. Na up-a? Jaka wersja i cena:) moze byc priv
-
Krecha na autko - koszty kredytu
dla ścisłości ja nie chce tak drogiego kredytu brać. tanio natomiast wychodzi dla sparka- 3000 tysiace na 3 lata
-
Krecha na autko - koszty kredytu
> Przy kredycie gotówkowym na 4 lata 25000zl kosz miesięczny to niecałe 690zł. Wolał bym rok szybciej > spłacać o 100zl więcej nić kolenje 12 x 600zł. Założenie jest takie aby kredyt wziąć na dłuższy czas, aby rata miesięczna nie była obciążająca ale spłacić go wcześniej (max 2 lata)
-
Krecha na autko - koszty kredytu
> bierz aveo na tą krechę Zonka potrzebuje małe toczydło do pracy - a spark się jej spodobał, aveo niekoniecznie.
-
Krecha na autko - koszty kredytu
Byłem dziś w salonie Fiata - Panda z klimą i radiem kolor pastelowy, taki kremowy 35 250. Jako że autko muszę kredytować poprosiłem o wyliczenie. Przy wpłacie 10 000 i ratach na na 5 lat wyszło im 601zl/miesiąc (60x601=36060zł. + 10 000 wpłaty ) Szczerze powiem troche sie (: kosztem kredytu (wcześniej byliśmy w chevroletcie i spark na krechę 4x25% wyszedł 35 500 (przy cenie autka 32 500) czyli koszt krechy to 3 000!!!) generalnie woleli byśmy fiacika, jest ciupkę lepiej "wykonany", jednakże ten kredyt jest odstraszający. ( Powiedzcie mi jaki jest normalny koszt krechy na autko (potrzebuje 25 000zl na 5 lat)?? Nidy takowego nie brałem i tak naprawdę się w tym temacie nie rozeznaje.