Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Hubetr

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Hubetr

  1. > To normalnie jak masz to na pismie, to otwierasz zlecenie i nie placisz. Zostałem lekko mówiąc wysłany na drzewo przez gm. Stwierdzili że to wina warunków zewnętrznych. Teraz będę się musiał kopać z koniem. Może podpowiecie jak to wszystko ugryźć?
  2. Na dniach minie 2 miesiąc od ogledzin w aso i jak na razie zero odzewu z ich strony. Normalnie jaja jakieś.
  3. > Nie ma różnicy w osiągach między benzyną a gazem? Jak ze spalaniem? Osiągi na jednym jak i na drugim sa mizerne...to tylko 88 koni, ale żadnej róznicy nie czuje. O tym ze jade na lpg informuje mnie tylko kontrolka. Temperaturę przełączania ustawioną mam na 25 . Spalanie... od 8 (wymaga delikatnego traktowania pedalu) do 11 (ale to raczej tylko prędkości autostradowe) Kliknij sobie w moja stopkę, tam jest średnia z jakiś 13 tys SREDNIA
  4. > Witam, > chciałbym założyć gaz do citroena c4 z silnikiem 1.6 110KM. Nie znam się na instalacjach, jedyne > czego oczekuję to bezproblemowej jazdy i takich samych osiągów jak na benzynie. Znajomy > gaziarz poleca instalację Lovato (chyba smart), kosztować mnie to będzie około 2 500 zł. Brać, > czy mądrzyć się przed nim i przekonać do tego co polecacie? > Będę wdzięczny za każdą informację Ja co prawda mam taką instalację w 307 ale w 1,4 16v (ale to sa ponoć podobne silniki). Na razie jakieś 25 tys i zero problemów.
  5. Jeszcze ponoc cewki lubia fixować. Ja mam założone lpg od 20 tyś, jezdzi bezproblemowo.
  6. > najgorsze jest to ze jego glownym problemem jest picie oleju :/ To jest ten sam silnik co montowali w pugu 307? edyta: doczytałem gdzieś zę ten sam. Zwróć uwagę czy nie wycieka olej z pod upg i nie kapię na rozrząd, Fabryczne uszczelki ponoć były wadliwe pod tym kątem. Przerabiałem to w swoim P307.
  7. > Stara kosiarka odmówiła wczoraj posłuszeństwa. > Na co zwrócić uwagę przy kupnie kosiarki? > Do koszenia jakieś 500m trawy w dodatku teren nie równy. Alko Z częściami do samej kosiarki jak i do silnika nie będzie problemu. U mnie, tylko starszy model, obrabia od 5 lat cos ok 3000m/kw
  8. > no to dziwne Wydaje mi sie ze kolor od podkladu sie oddziela.
  9. > Wtedy nie bylo jeszcze ekologicznych lakierow > Ten ma zwykly czy metalik? Metalik.
  10. > Sa dwie albo nawet 3 przyczyny: > - jakas chemia pochodzenia organicznego polezala nawet jeden dzien. Te ptaki nie wiem co jedzą ze > srają kwasem > - wada lakiernicza (malo prawdopodobne) > - samochód malowany poza fabryka. > W tym pierwszym przypadku, będzie to pierwszy powód do odrzucenia reklamacji na lakier wiec idź w > zaparte. Zazwyczaj oba samochody(p 307)są parkowane w podobnych miejscach i ten drugi nie ma problemów z lakierem od "kup". Kiedyś miałem poloneza który ostatnie swoje 5 lat przestał w sadzie czereśniowym (a uwierzcie że ptaków tam jest od groma) przez ten czas mył go jedynie deszcz, a lakier miał ok.
  11. Normalnie się wyżalić muszę. Myje ostatnio sobie autko żonki i widzę coś białego na dachu - w pierwszej chwili pomyślałem że to płatki kwiatków od sąsiadki z balkonu się poprzyklejały. Siup woda, gąbka a biała plamka zrobiła się większa Okazał się że coś się dzieje z lakierem na dachu, normalnie odpada punktowo. Autko nigdy nie było na myjce szczotkowej.... 2 tygodnie wcześniej zaliczyło przegląd w aso,w sumie pierwszy, a tu TAKIE cuda się dzieją, Zadzwoniłem do dilera w celu umówienia się na oględziny i kolejny szok pierwszy wolny termin 29 lipiec, jaja jakieś normalnie. Do tej pory to z pól dachu już będzie w łaty. Ciekawi mnie tylko dlaczego tak się dzieje w rocznym aucie.
  12. Hubetr odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    W jednym się mylisz na pewno - instalacja ma ogromne znaczenie w zależności od energochłonności (energooszczędności) domu. Wiesz, zrobisz jak chcesz, w końcu Twoje $$ i Twoja decyzja. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie na temat.
  13. Hubetr odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > nie rozumiesz jak to dziala - nie pisz glupot. caly trik w dorbym buforze polega na tym, ze nawet > jesli bufor ma 1000l to masz goraca CWU po kilku minutach od wlaczenia pieca. > i tak i nie. > zwroc uwage, ze sprawnosc piecy gazowych podawana jest dla mocy maksymalnej. co bedzie lepsze dla > pieca - zalaczac sie 30 razy na dobe i pracowac po 5 min, czy zalaczyc sie raz na dobe i > pracowac 150min? Wiesz, 30 razy na dobe na cwu to chyba troszkę by go fantazja poniosła....zwłaszcza w domku jednorodzinnym. Zazwyczaj jak kocioł grzeję cwu to idzie pełną parą (tzn na maksymalnej mocy) i nie zajmuje mu to 5 minut. Wiem również na jakiej zasadzie działa zbiornik biwalenty ( z wężownicami/zbiornik w zbiorniku) Uważam tylko że połączenie kotła na gaz i kominka z płaszczem w dobrze docieplonym domu nie ma sensu. Drewno kominkowe wcale nie jest tanie, wiem wiem, zawsze można sobie z lasu pożyczyć .... sens solarów przy gazie też jest nijaki, chyba że sie chce przed sąsiadami pokazać Co innego solary jak by c.o było na paliwa stałe (wtedy duży buforek miał by sens), wtedy odpadało by palenie w kotle w sezonie letnim, ale tylko pod warunkiem odpowiedniej pogody. Im prostsza instalacja tym lepiej - ja trzymam sie tej zasady.
  14. Hubetr odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    Jak dom energooszczędny to zrezygnuj z kominka z płaszczem na rzecz zwykłego. Prostsza instalacja. Ten bufor o który Ci chodzi to na zasadzie zbiornik w zbiorniku. tak?! Czyli w zasadzie musisz grzać cały bufor aby mieć cwu, co w połączeniu z gazem jest bez sensu, podobnie jak i solary + gaz mija sie z celem. Koszty instalacyjne nieadekwatne o późniejszego użytkowania. Bynajmniej ja mam takie zdanie na ten temat. Edyta Nam w rodzinie 2+1 miesięczny koszt na cwu (zbiornik 125l) + gotowanie wychodzi ok 130-150 zł/mc z czego około 30 zł to abo za gaz. A lubimy się bardzo moczyć w wannie
  15. Hubetr odpowiedział sherif na temat - Zrób to sam
    > witam ! > Ma ktoś może doświadczenia z zastosowanie bufora do CO, w szczególnosci do biwalentnego z CWU ? > Zabieram się do zakupu gratów do kotłowni i musze zakupić piec gazowy kondensacyjny ok 18kW, > kominek z płaszczem, no i ta cała masa gratów. chciałbym tez przewidzieć miejsca na solary, > pytanie jak to wszytsko połączyć ? > W całym dość niskoenergetycznym domu będzie podłogówka, więc pewien magazyn jest, zakładam że w > kominku będzie palone dla przyjemności co średnio 2-3 dzień. Czy przy takich założeniach jest > sens zakupu bufora ? > Problem mam jeszcze w tym, że kotłownia nie jest za duża, więc nie chce jej zagracić. > Czy przerabiał ktoś wspólny bufor ze zbiornikiem na CWU ? Milej lektury
  16. Budowa siedliska. Musisz dowiedzieć się w gminie od jakiego areału (ha) jest sie już "rolnikiem". Nigdzie nie jest napisane że zmusisz mieć wszystką ziemię na własność - wystarczy wydzierżawić brakującą część od okolicznego rolnika. Niestety ta opcja jest bardzo zależna od widzimisie danego urzędnika.... Ewentualnie może osoba od której chcesz nabyć ziemię jest rolnikiem. Wtedy to on mogła załatwić by formalności (tj pozwolenie na budowę) a Ty byś dopiero odkupił działkę z papierkiem. Pozostaje jeszcze MPZP do sprawdzenia - i to na samym początku radze zrobić. edyta Jeżeli działki to koszt notariusza to jak najbardziej się opłaca, najwyżej posadzisz sobie pomidorki:)
  17. Nie ma sensu jak jest gaz.
  18. > Ale pewnie nie masz wentylacji mechanicznej teraz? Zima podobno jest problem z tym, ze jest zbyt > sucho, a wszystko schnie bardzo szybko Ale to tak na marginesie bylo. > Co do podloglowki, to ostateczna decyzje na pewno podejme po konsultacji z projektantem (mam > nadzieje, ze jakis kumaty zechce mi 'pomoc' ), ale tak ogolnie staram sie miec uszy i oczy > szeroko otwarte na opinie uzytkownikow > Dodatkowo marzy mi sie bufor ciepla i piec 'smieciuch', ale czy sie na to zdecyduje to tez jeszcze > nie wiem... Projektant tez czlek i swe zdanie moze miec, niekoniecznie poparte praktyka
  19. > mieszacz to nie jest jakies super drogie i skomplikowane urzadzenie a grzejnik w lazience, zeby > dobrze suszyl musi byc cieply, u mnie ma zazwyczaj ok 60C, jak sie go przykreci wydluza sie > proces suszenia. > Podloga tak czy inaczej musi byc cieplejsza od powietrza a co za tym idzie powoduje unoszenie sie > powietrza do gory, na calej powierzchni, unoszac takze, to wszytsko co sie na niej znajduje .. zawor mieszajacy, 2 pompka obiegowa i jakis termostat przylgowy by sie przydal. w sumie 3 dotatkowe elementy + dodatkowy pobor pradu. mysle ze po prostu troche biosz sie tej podlogowki w sypialniach. Ja jak bym jeszcze raz robil co w chacie to wszedzie byla by podlogowka.
  20. > To zobacz jaka powierzchnie ma grzejnik a jaka podloga. Grzejniki z tego co czytalem sa jednak > sporo tansze porownujac robocizne i materialy. Mieszacz i tak w instalacji musi byc z racji np > drabinek lazienkowych czy grzejnika w garazu. To widoczne za malo sie czytalo. Dobrze zrobiona podlogowka nigdy nie bedzie ciepla, raczej podloga bedzie " nie zimna". Do pomieszczenia zawsze trzeba dostarczyc taka sama ilosc energi aby uzyskac zadana temperature pomieszczenia. Np: aby uzyska c w pomieszczeniu 20 st.c przy -20 st. na dworku grzejnik musi grzac z temperatrajakis 60st.c. Podlogowce wystarczy jakies 30st. Cena? Latwo policzyc. Zobacz w projekcie jakiej mocy jest grzejnik w pomieszczeniu a potem sprawdzi w jakich cenach sa takie grzejniki. Podlogowke policz sobie tak: rozstaw pexa co 20cm od siebie i policz ile potrzeba w sumie rurki na pomieszczenie. Drabinki w lazience spokojnie mozna podlaczyc do tego samego obiegu co podlogowka, grzejnik w garazu z reszta tez. Im prostrza instalacja tym leprza, mniej rzeczy do zwalenia przez instalatora i mniej awaryjna w urzytkowaniu.
  21. > Bo jest wieksza cyrkulacja powietrza, wraz z kurzem, bo spi sie prawie na grzejniku, bo jest taniej > tradyjnie i niby zdrowiej. Bzdury Pan prawisz. Cyrkulacja najleprza jest na grzejnikach, dolem zasysa gora wywiewa i zbiera sie na nich duzu kurzu. Grzejnik tez pewnie jest drozszy od kilkudziesieciu metrow pexa. Poza tym jezeli byla by wszedzie podlogowka to i cala instalacja co hyla by prostrza niz przy mieszanej- podlogowka+grzejniki
  22. > Dom będzie miał 148mkw użytkowej. > Co do reku to właśnie zastanawiałem się nad taką z gruntownym wymiennikiem ciepła, bo sama > mechaniczna chyba wielkiego sensu nie ma, chyba że do przewietrzania doraźnego. > Widzę, że paneli słonecznych za bardzo nie polecacie Przeczytaj najpierw co to reku, co to gruntowy wymiennik ciepła (gwc). Na pewno z reku , nawet z gwc, klimy nie będzie. Polecam troszkę poczytać na ten temat np.na murator forum Co do paneli się nie wypowiem, ale osobiście wolał by wsadzić do zbiornika grzałkę niż wydać 20 tysi i liczyć czy zaświeci słońce ( i w zimę raczej też to nie działa)
  23. > nie popadajmy w skrajności > > Spark - chwale to co mam Widziałeś?jeździłeś? Niecałe 33000 z klima radiem i lpg bez utraty gwarancji. Metalik oczywiście.
  24. > Panda Tania to ona nie jest.... Spark - chwale to co mam
  25. Hubetr odpowiedział todamian na temat - Zrób to sam
    > Zawsze też można najbardziej oporne klocki pociąć wzdłuż piłą łańcuchową pod warunkiem ze pieniek jest czysty, bez ziemi. Ja co roku mam do parabania tak z 10 karp po 30 letnich czeresniach - mlotek 4kg+ fiskars, ale nie siekiera tylko klin zakrecony i jazda hehe

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.