Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

tarna

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tarna

  1. tarna odpowiedział JustRalf na temat - Zrób to sam
    > Jaki klej do plastiku najlepiej kupić? > Musi być mocny i połączyć dwa kawałki plastiku na zawsze > Połączenie musi być odporne na ciągłe "ruszanie", więc np kropelka się raczej nie nada, bo się > wykruszy. > Co kupić? > PS: > Powierzchnia niestety mała > W jednym (cienkim) kawałku plastiku będzie wycięty otwór, przez który będzie przełożony drugi > kawałek plastiku i to trzeba skleić. Cjanopan do połączeń elastycznych lub bardziej bym pistoletem jechał.
  2. > Nie mogę włożyć kluczyka do zamka przednich drzwi pasażera, wchodzi tylko częściowo. Zamek nie > używany przez ok. 6 lat. Czy to możliwe, żeby się wewnątrz "posklejał"? Jak go udrożnić? WD 40 > (na razie nie działa), czy jakieś lepsze metody? > kwa Najprościej wyciągnąć wkładkę i przeczyścić.
  3. Korek kupiony, założony i nie syczy przy odkręcaniu jak stary za każdym razem korek taki sam jak w nubirze.
  4. > Trójnik z manometrem na któryś z wężyków układu i przy rozgrzewaniu silnika badasz ciśnienie > otwarcia zaworka w korku. Nie pamiętam dokładnie ile jest tu, ale zwykle zawiera się ono > pomiędzy 1 a 1,5 bara. > Nie wiem, czy nie prościej profilaktycznie wymienić korek. Awarie tego typu się zdarzają. Mi w > Lanosie pękł od tego zbiornik wyrównawczy. Dzięki wymienię korek to 15 pln. więc nie zbiednieję.
  5. Jak w temacie a dokładniej..... Dziś przez wielki przypadek zagadałem do mechanika bardzo starej daty (taki warsztat bez szyldu, reklam za to zawsze z kupą aut na placu) zostałem wysłany na przeszpiegi co robi z Skodą Favorit (24 lata 21tyś. przejechane) dziadków mojego kuzyna (ludzie po 80) bo chcą ją sprzedać i dali do mechanika by przegląd itd. itp. bo autko od 5 lat jeździło tylko na przeglądy rejestracyjne raz w roku hehehehe, ale nie o tym mowa.... gość bardzo rozmowny i jakoś wyszło, że rok temu rozerwało mi obudowę termostatu mówię mu, że wymieniłem i jest ok i, że laciek fajne autko proste niepsujące i tak dalej a on na to, że nie ma możliwości by rozerwało obudowę termostatu tak samo z siebie i mówi, że mi się to powtórzy na na to, że rok przejeździłem i jest ok. ... on stwierdził, że zazwyczaj winny jest korek na zbiorniczku, że nie odpowietrza lub za bardzo się go dokręca. Ale jak jechałem do domku coś mnie tknęło bo po wymianie termostatu robiłem za 4 miesiące rozrząd bo rozciekła się pompa wody i teraz po 6 miesiącach znów mi się rozciekła i jakoś tak powiązałem fakty może obudowa termostatu teraz wytrzymuje a najsłabszym ogniwem na ciśnienie będzie pompa wody? co o tym myślicie jak to sprawdzić? PS: płynu ubywa jakieś 50-100ml na rok.
  6. > Tak kontrolnie zapytam, wyjąłeś ten mechanizm z silniczkiem wycieraczki z klapy tylnej i co dalej? > Da się go rozebrać na części pierwsze i przeczyścić? na części pierwsze może nie ale da się przy pomocy kombinerek-kluczy rozruszać mechanizm i WD-40 a jak zacznie działać to smar.
  7. > Gdybyś miał alarm to jest to do ogarnięcia (niektóre mają takie funkcje). Mam alarm bez takiej funkcji
  8. > Witam, > szukałem szukałem i nie znalazłem > może oślepłem:-) > ktoś może wymieniał korbki na elektrykę w tylnich szybkach w Lacetti kombi. > Może jakiś manual ktoś posiada lub jest w stanie napisać mi jak za to się zabrać. > pozdrawiam Też o tym myślałem ale wg. mnie gra nie warta świeczki bo: 1) musisz kupić mechanizmy tyłu; 2) musisz kupić tapicerkę: a) tylne drzwi; b) przednie drzwi. Znalezienie tapicerki pod aktualną nie takie proste; 3) rozbiórka prawie całego wnętrza by elektrykę podłączyć. Czas, cena + szukanie materiałów jak dla mnie nieciekawie się prezentowała, dodatkowo zazwyczaj jeżdżę sam lub +1 +2 mam klimę hehe. Bardziej byłbym za automatycznym domykaniem szyb. Manual kiedyś widziałem na jakimś ukraińskim/rosyjskim forum ale to było z 2 lata temu.
  9. > Pierwsza awaria lacetti > Wycieraczka tylna przestała działać, tzn. wykonuje ruch w górę i tak zostaje. Wraca jak pomogę jej > ręką. Wygląda, że mechanizm "zastał się" z powodu zabrudzenia albo korozji. > Ktoś się może spotkał z problemem i próbował to rozbierać i czyścić, czy w grę wchodzi tylko > wymiana silnika wycieraczki? > Na zdjęciach nie wygląda to na "rozbieralne"... Da się to zrobić. Czyszczenie trzpienia nie jest miłe i proste (czytaj czasochłonne) ale zawsze to 300 PLN zaoszczędzone LINK_LEKKO_POMOCNY
  10. > Witam przyjmiecie nowego na ten kącik. Żegnam się z kącikiem Lanosa bo w piątek odbieram Chevroleta > Aveo sedan z super mocnym silnikiem 1.2 16v 86KM Rocznik 2013 wersja LS + klima manualna W ostateczności a podanie złożyłeś? oo z Tychów to na spoty będzie jeden więcej
  11. tarna odpowiedział pedroz na temat - Chevrolet
    > może i ja spróbuje > dzieki Do laćka w ASO wychodziło jakoś po niecałe 1 PLN za sztukę - specjalnie mi je z Holandii sprowadzali ale w 2 dni już miałem.
  12. > Kolego to rzeczywiście doskwiera użytkownikom Nubir z silnikami 2,0 oraz późniejszym Lacetonom. > Przerabiałem temat i po zastosowaniu silikonów itp po około 8 msc leciało, zatem co ważne to: > 1. Dobrze oczyścić i odtłuścić miejsce przylegania uszczelki na głowicy oraz w rowkach pokrywy > 2. Dobra uszczelka > 3. Zastosować oplowski klej do uszczelek a nie silikony (Opel-GM > numer katalogowy 15 03 295, numer GM 90485251 - koszt około 30 zł) > 4. Przykręcić uszczelkę z odpowiednią siłą kluczem dynamometrycznym. Tzn. dokręcić śruby > naprzemiennie momentem 8Nm (ilość Nm warto sprawdzić w TIS). Odczekać 3h > więcej info: > http://members.chello.pl/r.wicik/PoradyTechniczne.html > Pozdrawiam i życzę powodzenia :-) Dzięki wszystkim za porady poczekam te parę miesięcy i najwyżej sam się za to zabiorę.
  13. Witam latem zeszłego roku wymieniałem uszczelkę pod deklem u zaufanego mechanika a teraz cieknie pojechałem na reklamacje (podobno ciekło przy kolektorze wylotowym) i znów wymienił dołożył silikonu bo mówi, że najprawdopodobniej z uwagi na wysoką temp. przy kolektorze aluminiowa pokrywa się powyginała. I teraz pytanie czy może tak być? jak tak to czy można wsadzić pokrywę z lanosa, nubiry? (choć tam chyba są plastikowe) jak to ugryźć?
  14. tarna odpowiedział tomii1982 na temat - Chevrolet
    > Chciałeś powiedzieć że normalne jak na polskie standardy > Uczciwie by było gdyby była informacja o naprawionym przodzie i w jakim zakresie. Ale to raczej > science-fiction w naszym kraju gdzie handlem rządzi typowy mirek, a klienci kupują oczami i > stereotypami Sam mam "klupniętego" Kanclerz od razu mi powiedział bo to jego auto było BTW masz coś do Mirków??? Ważniejsze pytanie (nie ma tego w tym ogłoszeniu) czy już opłacony.
  15. tarna odpowiedział tomii1982 na temat - Chevrolet
    Jak dla mnie to strasznie walnięty nie był i sprzedający też nie pisze bezwypadkowy moim zdaniem normalne ogłoszenie.
  16. O_C_I_P_I_E_L_I.
  17. tarna odpowiedział maciejfiorino na temat - Chevrolet
    > A nie przypadkiem łączniki stabilizatora ? Bo z tulejami wahaczy jeszcze się nie spotkałem, a > łączniki często wybijają się w lacetti No ja mam wahacze z przebiegiem 170 kkm a łączniki 2gi komplet
  18. tarna odpowiedział maciejfiorino na temat - Chevrolet
    > Witam.Ostatnio coś mi stuka w przednim zawieszeniu. Kolega zmieniał mi oponki i mówi, że to tuleje > wahaczy. Patrząc na ceny chyba najlepiej odrazu cały wahacz wymienic? Jakiej firmy polecacie? > Czy odrazu powymieni sobie końcówki drążków ? Drugie pytanko jak zdemontowa panel ogrzewania? > ( problem zimnych lutów;) . Tak osotatnio przymierzałem się do nowego auta. Myślałem nad > cruzem kombi albo hatchback. Jaki silnik polecacie? Czy 2.0 D 163KM jest bezproblemowy? PALEL_OGRZEWANIA_POD_TEKSTEM:_Montaż kabla z wtykiem mini-jack do wejścia AUX mini-ISO
  19. > Tak mam, pytanie do czego służy ten zamek? Do wyłączenia syreny. Uzbrojenia alarmu, zmiany trybu pracy alarmu.
  20. > Mi się rozpękł - teraz jak gazuję to mam pomruk jak w camaro no i spalanie skoczyło o liter > powiedzcie mi proszę ma ktoś sprawdzone źródło takowych części na śląsku? - bo tak szukam i jak się > okazuje to nie jest to sprawa do załatwienia "ot tak" Spróbuj TUTAJ albo w tym samochodowym Żuk, Dewoo koło kabli w Mikołowie.
  21. tarna odpowiedział tarna na temat - Chevrolet
    > ELM w Lacetti ABSu nie obskoczy. Zostaje VAG KKL i program Chevrolet Explorer. No to już jasne
  22. tarna odpowiedział tarna na temat - Chevrolet
    > Czujnik nie styka, albo zabrudzone? Nie masz ELM? Mam ELMa ale ciągle nie wiem jak zmienić piny by ABS sczytywał Z sebą SRS umawiamy się na jakiś zlot tzn ma mi dać SMSa jak będzie to wtedy podjadę i gęba w gębę się poznamy :P mam nadzieję, że z tobą tyż.
  23. Witam pojawił się problem z ABS a mianowicie jak autko zimne (i tylko wtedy np. po nocy) po odpaleniu autka przejeżdżam 800-1000 metrów i wyskakuje kontrolka ABS jak autko osiągnie już temp. z 70 st. i wyłączę silnik znów zapalę kontrolka już się nie pojawia (tzn. gaśnie w przewidzianym czasie po zapłonie) następnie autko może stać choćby do wieczora i już się ABS nie oświeci ale kolejnego ranka jest to samo. Co to za licho może być?
  24. tarna odpowiedział maciejfiorino na temat - Chevrolet
    > ale to byłem dawno u nich i tylko byłem tam przejazdem. Czyli będę musiał podjecha do kolesia co ma > kompa mam nadzieję że z mojego auta tez odczyta błąd. Co do amortyzatora to mocowanie górne > chyba chodzi ołożźysko jak jadę to wali na dziurach. Czy da radę samemu to wymieni i nie > trzeba na zbieżnośc jechac? Osobiście nie pochlebiem jeźdzenia do ASO na kompa dlaczego?? bo na alldrogo ELM kupisz za 30-40 PLN i jak masz laptop to sam sobie odczytasz błędy a nawet je skasujesz a jest to za cenę połowy kopa w ASO gdzie niekiedy nawet wydruku nie dostaniesz jakie błędy były.
  25. tarna odpowiedział maciejfiorino na temat - Chevrolet
    > Mam pytanko. Mam chevroleta nubirę z silnikiem 1.6 16v 109Km LPG od czasu so czasu auto na zimnym > poszarpuje i zaraz miga kontrolka check engine i pozniej swieci się po przejechaniu paru km > gaszę silnik i zapalam i kontrolka znika. Kable nowe świece też filtry itd. Czy w tym silniku > reguluje się zawory? Mam przebieg 220000km. Druga sprawa to cos mi wali w zawieszeniu > przednim, mechanik mowi że to mocowanie amortyzatora bo się rusza amorek. Czy on ma się tak > rusza trochę czy na sztywno ma byc? Co trzeba tam ew wymienic? Jak zimny i nie przełączy się na gaz to stawiam na lambde ale wpisz kod błędy to łatwiej bedzie.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.